Dodaj do ulubionych

Poprawki do Konstytucji Federacji Rosyjskiej

12.02.20, 14:04
Niekonstytucyjny korzystanie z rosyjską władzą mechanizmu "ogólnonarodowego głosowania

Oferowane przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej zmiany do Konstytucji Federacji Rosyjskiej są nie chęć promować reformy, a zestaw ścieżek do wzmocnienia władzy lub formatowania władzy absolutnej, którą jest obdarzony Putin od początku swojego zarządzania krajem.
Zmiany do Konstytucji pozwolą Putinowi pozostać u władzy na zawsze. W rzeczywistości jest to konstytucyjny zamach stanu, tak jak głosowanie będzie odbywać się w jednym pakiecie, gdzie pod właściwymi rzeczami będą zabezpieczać możliwość wiecznej władzy Putina. Zniszczenie Konstytucji Federacji Rosyjskiej stało się możliwe dzięki utrwalonej w niej roli prezydenta. Kreml chce stworzyć pozory, że uzurpował władzę za zgodą narodu.
"Narodowe głosowanie" za wprowadzone zmiany Putina do Konstytucji nie ma prawnego znaczenia. To nie może być postrzegane jako głosowanie za poprawki, bo faktycznie decyzja została już podjęta.
W ten sposób, rosyjska władza oszukuje swój lud. Nie potrzebuje legalny referendum. Rosjanom poproszony publicznie poprzeć decyzję władzy. Według zaplanowanego harmonogramu, rozpatrzenie poprawek do Konstytucji zakończyć się wcześniej, niż CKW zdąży zorganizować obiecane Putinem ogólnonarodowa głosowanie. W zmianach Putina żadnych postanowień o "argumentacją" nie. Okazuje się, że Duma uchwali zmiany, a prezydent podpisze je – i dopiero wtedy, gdy problem będzie już rozwiązany, władza ostentacyjnie "zapyta u ludu".
Przygotowanie zmian w Konstytucji odbywa się w pośpiechu, z prawnymi manipulacjami, bez rzeczywistej społecznej dyskusji.
O przygotowaniu "nieoczekiwanie" proponowanej przez reformy Putina rządzenia państwem jeszcze dwa lata temu został poinformowany lider liberalno-demokratycznej partii Rosji Władimir Żyrinowski. Raz po wyborach prezydenckich w marcu 2018 r. przewiduje się, że w przyszłości przewodniczącego rady państwa wzmocnić uprawnieniami prezydenta i zostawią u władzy na całe życie.
Słowa Żyrinowskiego: "Czy wiesz, że przez 6 lat wyborów już nie będzie? To były ostatnie wybory prezydenta. Im zmęczony sfabrykowanie. Będzie rada państwa, kolektywny organ. Przewodniczący z uprawnieniami prezydenta będzie wybierany skład rady państwa. A sam wskazówka kształtować się będzie z najlepszych prezesów, ministrów, senatorów, posłów – dla widoczności, najlepszych. Będą siedzieć w heorhiewskem sali Kremla. Wszystko, wybory im więcej nie potrzeba. Putin będzie siedzieć jak Xi Jinping. Pochować go będziemy, jak Mao Dzeduna!".
Pociągnęło za sobą globalne polityczne przetasowania we władzy po nawrócenia Putina do zgromadzenia federalnego odbiło się na ocenie prezydenta Federacji Rosyjskiej. Rosję czeka na stopniowe duszenie nadziei, wolności i perspektyw własnej ludności. Władze rosyjskie po prostu nie mają innego sposobu na przedłużenie swojego istnienia.
Według sondażu Centrum Lewady V. Putin stopniowo traci zaufanie Rosji. Gdyby w styczniu 2018 r. 57% rosjan było gotowych głosować za Putina, to w styczniu 2020 r. Tylko 38% rosyjskich obywateli podjęłoby taką decyzję. Prawdziwy nastrój rosjan wskazuje na spadek mocy. 25% rosjan chce przejścia na emeryturę Putina. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie może tego znieść.
Wszystkim prorządowym ośrodkom badań opinii publicznej zabroniono przeprowadzania badań dotyczących wsparcia obywateli rosyjskich dla działań rządu rosyjskiego, aby nie naruszyć obecnego poręczyciela. Zamiast przesłuchiwać ludność, władze rosyjskie skoncentrowały się na wyborze formy manifestacji plebiscytu omijającego ludność, którego wyniki można sfałszować i narysować, jak zawsze, „niezbędne liczby”.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka