Dodaj do ulubionych

diakonat w Polsce i na świecie

12.02.20, 16:26
Przeczytawszy artykuł iż2/3 postępowych biskupów chce zezwolić na to by w Amazoni wyświęcać diakonów żonatych ...z powodu bardzo małej liczby powołań.
W Polsce ustanowiono że żonaci mężczyżni którzy chcą pracować w Kościele pomagając odprawiać msze, sakramenty itd. będą otrzymywali co miesięczną pensje i będą mieli swoje żony dzieci itd. Nie będą jedynie mogli udzielać sakrementu XY ale będą przy nim uczestniczyć. Będą się nazywać diakonami. Czyli ci księża którzy nie chcą celibatu będą diakonami, a ci co chcą będą księżami. Wedug mnie jest to złe rozwiązanie. Jeśli diakoni będą dawać ślub to ja takiego ślubu z ich rok nie wezme. Jesli nie mapowołań tyle iche by się chciało to trzeba się cieszyć z tych co są. Zamiast dawac przywileje mężczyznom w kościele by mogli mieć żony a jednocześnie pracować jak ksiądz, pozwólcie kobietom zostać księdzem, byłoby bardzo dużo powołań, wiele kobiet nie chce lub nie może mieć dzieci chce się poświęcic służbie Bogu i ma tylko klasztor do wyboru lub misje w Afryce. Za to mężczyżni dają śluby bogacą się i nie mają ślubów ubóstwa, no i jeszcze kościół chce im zabrać obowiązek celibatu nie no...może jeszcze by im dał immunitet jak politykom co?Po wprowadzeniu diakonatu, wszyscy księża co odeszli z kościoła bo mieli wpadkę zrobili dziecko będą teraz mogli wrócić tak? tylkoże jako Diakon i będzie brał pieniądze od wiernych! Ja piernicze gdzie jest papież czy on to widzi! Kościół ma stać na straży starych praw a nie zmienić się bo świat sie zmienił. Jak ktoś nie potrafi trzymać ptaka w spodniach niech na księdza nie idzieniech zostanie kim innym, albo robi posługe w kościele jak tak bardzo chce ale za darmo. A nie że sobie zawód z tego zrobił i pieniążki będzie brał. Posługa w kościele to wolontariat powinien być a nie praca. Dlaczegozakonnice nie dostają grosza za swoją prace w kościele i muszą przysięgać ubóstwo bo inaczej nikt ich do kościoła nie wpuści na posługę! A facet nie musi nic przysiegac i jeszcze kase dostaje! Ludzie czy tylko ja tu widze dyskryminację?Jak kościół będzie tak chałubił mężczyzn to kobiety odejda z kościoła katolickiego! Seryjnie! Nie wolno kobietom być diakonami, ale facetom już tak. kobieta nie moze byc ksiedzem ale facet juz tak. Kobieta za posługe w kosicele (jako zakonnica) dostaje zero, ksiadz za posluge, diakon z aposluge dostają pieniądze. Nie ma opcji by kobieta dostała pieniądz w kosciele katolickim. Dodatkowo wstepujac do zakonu musi wplacic tzw. posag, bez tego jej nie przyjmą bo zakonnice nie mają pieniędzy więc każda nowo wstępująca musi wpłącić jakąś kwote rzędu kilku kilkunastu tysiecy minimum. A potem będzie pracowałą oczywiście za darmo, jakikolwiek dochód będzie szedł na jedzenie i jej dach nad głową. Żadnego pieniądza do ręki. A przecież kobiety tez mają rodziców, braci siostry, i nawet urlopu nie mają. A księża mają urlopy, mogą sobie po cywilnemu pojechac nad morze, do rodziny, ona po cywilnemu nie może... Posługa Bogu to posługa Bogu a nie mamonie. Jak ktoś chce pieniądze za to to nie służy a pracuje.
Obserwuj wątek
  • pangrabarz Re: diakonat w Polsce i na świecie 12.02.20, 16:37
   Celibat został wprowadzony po to, żeby dzieci duchownego nie dziedziczyły dóbr i tytułów, a własność pozostała w rękach kościoła. Ma się dobrze pomimo tego, że stojąc w sprzeczności z naturą, staje się przyczyną patologii i pedofilii. Być może chodzi tutaj o mafijne potwierdzenie wierności organizacji? Też masz krew na rękach, więc nas nie sypniesz?

   Wiele kościołów już dawno zerwało również z dyskryminacją kobiet. Watykan chyba nigdy do tego nie dojrzeje. I dobrze. Niech sczeźnie.
   • kotwkaloszach Re: diakonat w Polsce i na świecie 12.02.20, 23:15
    Celibat przyczyna pedofilii??? Dobre! Alem się ubawił! To w takim razie skąd się bierze pedofilia w krajach, w których celibat praktycznie nie istnieje a pedofilia ma się świetnie wśród nauczycieli, pracowników przedszkoli, trenerów, wychowawców itp (wszystkich nie będę wymieniał)???
    Można krytykować Kościół, ale lepiej robić to z głową a nie bezmyślnie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka