Dodaj do ulubionych

Ludzie listy piszą...

12.02.20, 21:29
Niezależna rozpoczęła wśród swoich czytelników akcję pisania listów do europosłów w sprawie reformy sądów w Polsce. Nie mogę zrozumieć jaki jest cel tej akcji. Czy ktoś to rozumie i jest w stanie mi wytłumaczyć?

Wyobrażam sobie, że jestem europosłem i pewnego dnia dostaję z Polski drogą elektroniczną kilkadziesiąt a może kilkaset listów o tej samej treści. Wszystkie zaczynają się od słów:

"Należymy do milionów Polaków, którzy domagają się reform w polskich sądach."

Jaka byłaby moja reakcja? Przypuszczam, że pomyślałbym - Chcecie zreformować sądy to je zreformujcie. Dlaczego mi zawracacie tym głowę?

niezalezna.pl/310329-pokazmy-europie-ze-chcemy-sprawiedliwych-sadow-wersja-po-angielsku

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Obserwuj wątek
    • stavros2002 Re: Ludzie listy piszą... 12.02.20, 21:54
      Wysyłający te maile dostają gotowca do wklejenia. To są wyznawcy określonej opcji politycznej, z których promil rozumie o co chodzi w sprawie sądów. Bez instrukcji centrali, żaden palcem by nie ruszył.
    • wojciech.2345 Re: Ludzie listy piszą... 12.02.20, 22:14
      malkontent6 napisał:
      > Niezależna rozpoczęła wśród swoich czytelników akcję pisania listów do europosł
      > ów w sprawie reformy sądów w Polsce. Nie mogę zrozumieć jaki jest cel tej akcj
      > i. Czy ktoś to rozumie i jest w stanie mi wytłumaczyć?
      ----------------------
      Prawo lokalne to zbiór przepisów, które egzekwuje się wg uznania wyborczego. PiS poszedł w dosłowność. No i mamy problem.
      Możesz trafić na kilka lat do więzienia za kradzież dropsa.
    • eva15 Jak zablokować reformy 12.02.20, 22:15
      malkontent6 napisał:

> Jaka byłaby moja reakcja? Przypuszczam, że pomyślałbym - Chcecie zreformować s
      > ądy to je zreformujcie. Dlaczego mi zawracacie tym głowę?

Ooo, mylisz się. Jewrokomisarze sięgają bezczelnie po władzę, której zgodnie z traktatami EU wcale nie mają. Zgodnie z traktatami sądownictwo/jurysdykcja powinny być sprawą wewnętrzną poszczególnych członków EU. W międzyczasie organy EU wtrącają się w reformowanie polskiego prawa przy pełnym poparciu (wręcz proszeniu o pomoc) opozycji.
      • malkontent6 Re: Jak zablokować reformy 12.02.20, 22:25
        Ewciu, jak mam zrozumieć to zdanie:

"Bardzo wielu Polaków nie brało udziału w wyborach właśnie dlatego, że sądy, które na co dzień są dla zwykłych obywateli najważniejszymi reprezentantami polskiego państwa, od czasów komunizmu nie uległy żadnym zmianom."

--
        "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
          • vermieter Re: Jak zablokować reformy 13.02.20, 12:05
            W PRL na sto rozpatrywanych spraw przez sądy trafił się jeden dysydent, który w dodatku był zadowolony, że zrobiono z niego męczennika prześladowanego przez komunę. Szary obywatel był chroniony przed złodziejami, oszustami itp., funkcjonowało poczucie tzw. interesu społecznego. Interes społeczny to nic innego jak dzisiejsze poczucie sprawiedliwości przy braku przykładnego karania np. sprawców wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi, oszustów finansowych itp.
            Jak już zauważył powyżej szwampuch85 bardzo wielu obywateli .... itd., dodam, że zdecydowana większość obywateli nie tylko nie wie, który sąd jest właściwy dla rozpatrywania ich spraw, ale nigdy w życiu nie przekroczyło progu gmachu sądu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka