Dodaj do ulubionych

Kolejna wpadka ruskich z KGB

18.02.20, 22:44
Morderca rosyjskich służb dwa dni spacerował po Warszawie. Zostawił telefon i pojechał do Berlina zabić

Przed zabiciem w Berlinie Zelimchana Changoszwiliego działający na zlecenie rosyjskich służb zamachowiec przez dwa dni udawał turystę w Warszawie. Zwiedzał między innymi Łazienki Królewskie. To z Warszawy najpewniej pociągiem udał się do Berlina wykonać swoje zadanie. Dziennikarze ustalili to dzięki jego telefonowi, który pozwolił im odtworzyć nawet to, w jakiej restauracji jadł w stolicy Polski.

Informatorzy Bellingcat pracujący w firmie telefonicznej udostępnili śledczym obfitą bazę danych dotyczącą aktywności rzeczonego numeru. Okazało się, że telefon go używający spędzał noce najczęściej pod znanym adresem zamieszkania Krasikowa w Moskwie. Logował się też do sieci na lotnisku Wnukowo w czasie, kiedy żona mordercy wraz z dziećmi wracała z wypoczynku na Cyprze (znów informacja z mediów społecznościowych).
Przez swój telefon Krasikow wielokrotnie kontaktował się ze znanymi oficerami rosyjskich służb specjalnych. Zwłaszcza członkami stowarzyszenia weteranów formacji Wympieł, czyli jednostki specjalnej FSB (kiedyś KGB). Część z nich ma nadal zajmować w niej wysokiej rangi stanowiska i działać w kręgach rządzących Rosją. Formacja Wympieł niegdyś specjalizowała się w nielegalnych działaniach szpiegowskich i dywersyjnych poza granicami ZSRR. Po rozpadzie imperium zajmuje się głównie zwalczaniem separatyzmu i terroryzmu w granicach Federacji oraz na terenie WNP. Były czeczeński dowódca był więc jak najbardziej w kręgu zainteresowania formacji Wympieł
.


Rozkładają ruskich faszystów jak dzieci na łopatki.
I zrobić im wszystkim dożywotni zakaz wjazdu do cywilizowanych krajów.

--
sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka