Dodaj do ulubionych

Wyzej natury nie podskoczysz

25.02.20, 07:52
Z trzydziesci lat temu zaczela sie na Zachodzie globalizacja. Firmy przyjrzaly sie jaka jest najwieksza czesc kosztow prpdukcji i w wyszly im zarobki. Sytuacja miedzynarodowa staja sie spokojniejsza bo Putin byl jeszcze na postdoku w Niemczech. No i by zmniejszyc koszty a zwiekszyc zyski, zaczeto przenosic produkcji do biedniejszych krajow. Glownie do Chin.

Ci biedniejsi na Zachodzie zaczeli tracic prace, dostawac pomoc spoleczna i tworzyc getta biedy. Ich zajeciem stalo sie ogladanie TV a pozniej stukanie w smartfona.

No a w Chinach zaczeto produkowac prawie wszystko i to o wiele taniej. I zaczeto zalewac swiat swoimi produktami. No i sytuacja trwala i sie prezio Xi zaczal przygotowywac na stanie sie imperatorem swiata.

Az doszlo bo bariery wzrostu. Ktora stala sie niska higiena i slaba sluzba zdrowia w Chinach. Polaczone ze slaba informacja i turystyka w caly swiat, doprowadzilo do do wybuchu epidemii koronawirusa, ktora sie zamienia w pandemie (epidemie swiatowa). I fabryki w Chinach przestaly produkowac a rodzimi kapitalisci zaczynaja sie zastanawiec by przenosic produkcje z powrotem do domu.

Stukacze w smartfony dostana propozycje pracy. A ze pewnie ich palce oduczyly sie innych gestow otworzy sie granice szeroko dla Polakow, Czechow i Ukraincow, czyli dla ludow ktore jeszcze umieja i chca pracowac.

I wrocimy do sytuacji sprzed 30 lat. I po co nam to wszystko bylo?

PF
Obserwuj wątek
    • boomerang Re: Wyzej natury nie podskoczysz 25.02.20, 08:17
      No a kiedy już wydawało się że znowu mamy szansę pracować, koronowirus doprowadza do krachu na giełdach akcji, w rezultacie którego nawet i cena złota leci w dół, co już jest nonsensem zważywszy że płatki złota zmieszane z wódką to dobrze od wieków znane lekarstwo na wirusy i to jedyne lekarstwo. No to chluśniem, bo uśniem. Na zdrowie.
    • 1.melord Re: Wyzej natury nie podskoczysz 25.02.20, 10:42
      Natura...?
      Myslalem,ze to watek o globalnym ocipieniu (jakas mloda Niemka staje okoniem Sw.Grecie) a to o przeniesieniu produkcji majtek z Chin do Francji

--
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
    • tumaxer Re: Wyzej natury nie podskoczysz 25.02.20, 15:17
      polski_francuz napisał:

> Stukacze w smartfony dostana propozycje pracy. A ze pewnie ich palce oduczyly s
      > ie innych gestow otworzy sie granice szeroko dla Polakow, Czechow i Ukraincow,
      > czyli dla ludow ktore jeszcze umieja i chca pracowac.

Zasmucę cię, u nas też stukaczy ci pod dostatkiem. Jak ci, którym się jeszcze chce pracować wyjadą to rząd się z samych stukaczy i emerytów nie wyżywi i wrócimy ekonomicznie do sytuacji sprzed 30 lat.
    • engine8 Re: Wyzej natury nie podskoczysz 25.02.20, 19:12

"I wrocimy do sytuacji sprzed 30 lat. I po co nam to wszystko bylo?"

Ciaglwe to powtarzam ze 30 lat temu ludzi byli biedniejsci ale o ile mniej potrzeba nam bylo do szczescia - teraz nie widomo co bysmy nie mieli to ciagle za malo... i psychiatria z psychologia jako dziedziny medycyny wracja do lask ..
      Kiedys zamiast tu stukac - wychodzilo sie przed dom pogadac z z sasiadami - takim normalnymi, zywymi ktorzy byly tami co naprawde byli ..ale my preferujemy buc i miec do czynienia z ludzmi wirtualnymi....
      No takich to po prostu mozna jednym palcem wylaczyc OFF.... I ide sobie na spacerek- zzobacze jak sie sasiedzi maj i pogadam sobie co tam u nich slychac.. A am w sasiedztowei kilka sasiadek jak to sie mowi "jest na co popatrzec" :))
      C'ya
      Milego wieczory dla was...
        • engine8 Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 17:52
          No Ty myslisz ze ja zonie mowie ze ide sobie sasiadki poogladac czy z nimi pogadac? Ide na zdtowotny spacerek..
          Ale....
          No i trafilem na niebrzydka i mila sasiadke co sie niedawno wprowadzila w okolice.. Ludzie pochodzenie z Rumuni - ale tu urodzeni - jakas zagorzala chrzescijanke.... ze dwa tyogdnie temu mnie zaczepila i sie okazalo ze ona bardzo swietobliwa a ja to watpie we wszytko - jak wyciagnela Biblie to sie nie zgadzalismy juz z pierwszym zdaniem jak to Pan Bog stwarzyl ziemie....Bo ja jej mowie ze ni ewierze ze on tak to zimie stwoarzyl jak wbibli pisze No i jak ja stworzyl to na pewno nie jest w satnie jej juz znalezc w tej masie kosmicznych planet.... O reszce nie wspomne.... dyskusja byla goraca :) No i rozeszlismy sie z umiechem....
          Wczoraj ide a ona wybiega i krzyczy ze cos dla mnie ma abym poczekal - jakby jej maz nie byl na zagrodzie to bym sie zastnawail coz ona moze miec czy chciec??...... A ona pobiegla do swojego auta i przynoisla mi prezent - zapkaowan ladnie wydana Biblie w skorzanej oprawie z dedykacja.... "Do poczytania"
          Podziekowalem i przynioslem ta Biblie do domu.... Zonie sie to za bardzo nie podobala ta proba nawrocenia...Tak mysle zeby to byla jakas stara i brzydka... chiciaz.... . Lezy ta Biblia na lawie...a zona codzinenie mi sugeruje co z ta Biblia zrobic.... :)) Wyrzucic nie wyrzuci,,, pewnie komus odda... A ja mowie - jak to prezent Bibilie chcesz oddac? :))) I lezy sobie.... Zobaczymy czy Biblia w domu zrobi zgode czy doprowadzi do jakiejs niezgody :))))
          • polski_francuz Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 19:34
            Fajna historia, chociaz ja osobiscie, trzymam sie z daleko od tych zbyt bardzo wierzacych. I co do meritum to Ci racje przyznaje. Lepiej z ludzmi rozmawiac niz klikac w smartfona. Ja to widze w metrze paryskim. Prawie ze nikogo nie ma bez smartfonu. W koncu i ja sie skusielem i slucham muzyki przez sluchawki w smartfonie. Od razu mam wyglad mlodszy:)

PF
            • engine8 Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 22:10
              Tez raczej sie nie wdaje w tego typu dyskusje na ochotnika m.in dlatego ze ja w Bibli slaby jestem a oni mocni i 100% szans na przegrana na punkty....

Ale od czasu do czasu sobie pogadam nawet ze swaidkami Jehowy - bo oni nie sa przygotowani do prostych i naiwnych odpowiedzi. Do domu nie zapraszam ale jak jestem na zewnatrz to mozna przez chwile sie podroczyc - grzecznie oczywiscie...
              No ale jak cie mloda i mila zaczepia to mozna sobie porozmawiac ...Przebudowouj dom - maz ma forme budowalna a ona chyba i forma i mezem trzesie... i ciekawe pogadac o budowaniu i przerabiani i przepisach budowlanych... on sie zna na wszystkim... No i jezdzi BMW M4.. A to kwalifikuje na meskie rozmowy :)))
              Myslem ze ja czegos naucze ale na razie to nie za bardzo otwarta na nauki ..
              Od poczatku sie zgodzilismy ze skora ja nie akceptuje podstaw wiary to reszta chyba nie ma znaczenia..... Zona zas mow ze wg nich jestem w takich ukladach najlepszym materialem...

Dzis spotaklem pred domem i pogadalem z jednym z szefow rzadzacych osiedlem - dowiedzialem sie troche plotek i planow... mieszka tu od prawie 40 lat wiec zna historie i "historyjki" - takich rzeczy nikt nigdzie nie napisze - a powie czy mu sie wymknie :)
          • engine8 Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 22:12
            No nie..... Ta to raczej ma pochodzenie cyganskie :)
            Mnie to za mlodu kolega mowil ze jak chcesz zobaczyc jak Twoja dziewczyna czy zona bedzie wygladac na starosc to idz zobacz jej matke- i nie tak bardzo sie mylil...
            • 1.melord Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 23:06
              natura...wreszcie dyskusja trafila na wlasciwe tory
              relacje damsko-meskie
              szczegolnie ciekawe gdy dotycza z nowa i mlodsza twarza niz dotychczasowa...

btw. z czasem biblia odejdzie na drugi plan,zwyciezy natura ,cierpliwosci...(dla engine)

--
              Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
              • engine8 Re: Wyzej natury nie podskoczysz 26.02.20, 23:43
                Nie nie opowidaj,..... Kiedy cis ei ostatnio zdarzylo zeby cie niebrzydka i mloda a do tego prawdziwa kobieta zaczepila na drodze i jeszcze do tego probowala naklonic na pojscie do nieba i nie dosc ze od Ciebie nic nie chce to jeszcze ci daje "Basic Instraacutions Before Leaving Earth"?
                • 1.melord Re: Wyzej natury nie podskoczysz 27.02.20, 00:27
                  hmm..zdarzylo sie w ubieglym roku w Polsce,poznalem jedna b.atrakcyjna na grilu u znajomych
                  kiedy przy 3-ciej podobnej okazji zapytalem wreszcie ile ma lat odpowiedziala 30 + kwadrans(znajomi potwierdzili)....szczeka mi opadla
                  Poprzez znajomych namawia mnie na przyjazd w tym roku do Polski...mam powazne obawy by ten kontakt podtrzymywac - oczy mowia TAk,rozsadek Nie...chcialbym jeszcze pozyc pare lat ,hehe...raczej zmiluj sie nie bedzie?
                  Zastanawia mnie rowniez co niezalezna(lekarz) mloda kobieta moze widziec w podstarzalym emerycie...mlodszych i b.atrakcyjnych mezczyzn w Polsce brak?
                  corona virus byc moze sprawe rozwiaze jesli bedzie rozwijac sie w podobnym tempie jak teraz czyli rezygnacja z podrozy.
                  niema letko...

--
                  • polski_francuz Re: Wyzej natury nie podskoczysz 27.02.20, 07:38
                    "Zastanawia mnie rowniez co niezalezna(lekarz) mloda kobieta moze widziec w podstarzalym emerycie...mlodszych i b.atrakcyjnych mezczyzn w Polsce brak?"

Widzi zachod, lepsze zycie, lepsze zwyczaje, mniejsza zawisc i zazdrosc. Nie widzi tego, ze starzejac sie wracamy chetnie do Polski.

Konkluzja? Ano trzeba byloby wreszcie popracowac nad jakoscia zycia w Polsce. I to nie chodzi o PIB/PNB/glowe. Chodzi o stosunki miedzyludzkie.

PF
            • jorl Re: Wyzej natury nie podskoczysz 27.02.20, 00:00
              engine8 napisał(a):

> No nie..... Ta to raczej ma pochodzenie cyganskie :)
              > Mnie to za mlodu kolega mowil ze jak chcesz zobaczyc jak Twoja dziewczyna czy z
              > ona bedzie wygladac na starosc to idz zobacz jej matke- i nie tak bardzo sie my
              > lil...

A ja widze czasem moja Byla. Przerazajace! Jak z taka staruszka sex uprawiac???
              Moj stary szef, wlasciciel firmy, sie raz wydal ze jego, oczywiscie stara, w pasujacym do niego wieku w potocznym uwazaniu, wieku zona juz mu tylko ustami obciaga. To jest wyjscie ze stara zona? Jak tam zonaci?
              Jednak mlodkami jestem zepsuty juz na amen, nie odpuszcze. Obecna kochanka ma 30lat a mam ja juz 6 lat. Starzeje sie chyba. Bo w ostatnich juz prawie 20 lat najlepsze co mialem to moje haremy. Co tydziej jakas z 3-4. Mlodki oczywiscie.
              Jak bylem teraz na wycieczce w Chinach, a bylem z moja, nasz przewodnik, chinczyk, raz sie wyrazli ze to moja corka. Odrazu go opieprzylem ze to nie corka a kochanka a do tego jakby sie uprzec moglaby byc i moja wnuczka.
              Przez ten cholerny wirus moze sie okazac ze ktos z nas wpadnie w kwarantanne i beda roblemy ze spotkaniami. Narazie kupilem 20 i on za moja kase naturalnie tez 20 masek. Takich lepszych. Nazywam je jeszcze z Chin namordniki.
              Corka, lekarka w koncu, mowi ze tak naprawde to one nie pomoga.
              A lawina tego wirusa jedzie do Niemiec i sie nie wymigamy od tego. Polska tez oberwie. Makaroniarze spieprzyli.
              Sa poglady ze caly Swiat przechoruje ta koronke, tak z 70% ludzi, z pare, kilka % umrze, ci co wyzdrowieja beda mieli przeciwciala na przyszlosc.

--
              Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
              > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka