Dodaj do ulubionych

Nazwa nowego koronawirusa.

25.02.20, 13:37
Dlaczego gazeta.pl w swoich artykułach nie używa oficjalnie obowiązującej nazwy tego koronawirusa?
We wszystkich artykułach, czy to to starszych, czy nowych, używana jest jego stara nazwa tymczasowa: 2019-nCoV, która obowiązywała do momentu nadania mu nazwy oficjalnej. Nawet ostatnio zadawane jest pytanie: Czym jest 2019-nCoV, a czym COVID-19?.
A oficjalna nazwa tego koronawirusa została ogłoszona tego samego dnia co nazwa choroby (COVID-19) przez niego wywoływanej i brzmi ona: SARS-CoV-2.
Czyżby redakcji nie podobały się litery SARS w jego nazwie?
Obserwuj wątek
    • wykrywacz_klamcow kolejny wątek od analfabety 25.02.20, 13:46
      czy nie potrafisz przeczytać kilku zdań w regulaminie forum?
      po co zakładasz setny wątek o koronawirusie?

--
      sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
      potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
      • karolhenryk Re: kolejny wątek od analfabety 25.02.20, 19:25
        Po co?
        Ponieważ chciałbym usłyszeć odpowiedź na moje pytanie.

Czy możesz mi wskazać choć jeden artykuł z tej "setki" dotyczący nazwy wirusa?
        Ja nie znalazłem nic na ten temat.
        Niestety koronawirus będzie teraz tematem nr 1 w dyskusji i nie da się dyskutować różnych jego aspektów w jednym temacie.

Skoro odsyłasz do do regulaminu, to sam go sobie przypomnij.
        Czy nazywanie kogoś analfabetą jest z nim zgodne?
      • karolhenryk Re: Nazwa nowego koronawirusa. 25.02.20, 19:18
        Dobrze, ale co to ma wspólnego z pytaniem o nie używanie właściwej nazwy wirusa na portalu gazeta.pl?
        Wypowiesz się na ten temat?
        Sam dałeś link do fachowego artykułu w którym prawidłowa nazwa jest używana. A tu wciąż stara, nieaktualna, jednocześnie z aktualną nazwą choroby, która została zatwierdzona tego samego dnia co nazwa wirusa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka