Dodaj do ulubionych

Putin już całkiem odleciał

10.03.20, 14:38
Ciekawe, czym go szprycują?
Obserwuj wątek
          • gandalph Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 00:32
            el.commendante napisał:

> Jeśli jedni nazywają sojuszem pakt RM, to inni nazywają sojuszem wspólny rozbió
            > r Czechosłowacji.
            Nie rób Pan z tata wariata.

Polska od lat pluje na Rosję, teraz Rosja się odgrywa. Czego
            > tutaj nie rozumiesz?
            Polska nie pluje, lecz stwierdza prostą prawidłowość: ile razy w historii ocieplało się w relacjach Polski z Rosją, tyle razy wychodziliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Co najmniej dwa razy w historii suwerenności pozbawiła nas Rosja-sojusznik. Wniosek? Nie ma nic gorszego niż Rosja-sojusznik. Ergo: dobre stosunki z Rosją to oksymoron. Natomiast Rosji-wroga bać się nie ma potrzeby. W związku z tym bredzenia Putina mam w głębokim zadku, co nie zmienia mojego zdania na temat jego stanu umysłowego.
      • wykrywacz_klamcow da, da wania a ty za szkołę już oddał? 10.03.20, 21:43
        amunicyjny1 napisał(a):

> Chrystus narodów, nie lubi gdy mu się to przypomina. Nie zmieni to jednak nasze
        > j historii
        >

bo widać, że twoje kształcenie zakończyło się całkowitą porażką.
        A waszej historii wania to prawda, że kłamstwa putina nie zmienią, wystarczy zerknąć w moją stopkę, żeby zobaczyć kto knuł z hitlerem.

--
        sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
        potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
      • gandalph Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 00:36
        amunicyjny1 napisał(a):

> Chrystus narodów, nie lubi gdy mu się to przypomina. Nie zmieni to jednak nasze
        > j historii
        >
        Historii zmienić się nie da, natomiast historiografię - Jak najbardziej. Majsterkowie od propagandy, czy to Phenianie, czy w Moskwie, czy IPN, stale to robią.
    • meg114 Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 15:30
      Oj, a może byśmy wpierw musieli się dowiedzieć gdzie i kiedy Putin znów zaczął atakować Polskę? Bo artykuł jakoś pomija ten aspekt. Dlaczego? Czy Gazeta.pl ma jakiś interes w wzniecaniu kłótni czy też sekretarz redakcji nie rozumie, że przyjmując tekst powinien go przeczytać?
    • borrka Dochodiaga 10.03.20, 15:42
      Posunięcia Putina coraz dziwaczniejsze, vide doprowadzenie do załamania cen ropy.
      Na wylocie Wowa jest.,

--
      Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
      • amunicyjny1 Re: Dochodiaga 10.03.20, 15:52
        borrka napisał:

> Posunięcia Putina coraz dziwaczniejsze, vide doprowadzenie do załamania cen rop
        > y.
        > Na wylocie Wowa jest.,
        >
        >
        Pomarańczowy jałczał że to spisek z tą ropą...Pewnie popłynął na giełdzie....

--
        borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • topiramax Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 15:45
      A pro pos odlotu.
      Gdy Putin gadał o współpracy Polaków z nazistami przed uroczystościami w Izraelu to Długopis się obraził i nie przyjechał.
      Być może to ten sam manewr aby polska delegacja porzuciła pomysł o przylocie do Smoleńska?
    • czizus Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 16:16
      W Rosji jak nie nakłamią to chorują. Ta historia wg. Putina ma taką samą wartość jak ta o zestrzeleniu Boeinga malezyjskiego przez, . . . . . . . , no więc kogo?? Ależ oczywiście przez Ukraińców!!
      Tylko patrzeć jak ten notoryczny kłamca z jakiegoś powodu bo akurat zmieni się koniunktura, oskarży Żydów, że to oni sami zorganizowali i przeprowadzili holocaust. Taka retoryka idealnie wpisałaby się w obecną retorykę Moskwy.

Ps. Ale te rosyjskie kłamstwa są już tak absurdalne i nudne, że aż śmieszne! Patrzę na to z rozbawieniem. Rosja lubi się ośmieszać i kompromitować. Niech robi to dalej, . . . !
      • bywszy2 Re: Putin już całkiem odleciał,czyzby?+ 11.03.20, 17:48
        czizus napisał:

> W Rosji jak nie nakłamią to chorują. - podobnie jak w bratnim kraju:Polsce.

> Tylko patrzeć jak ten notoryczny kłamca z jakiegoś powodu bo akurat zmieni się
        > koniunktura, oskarży Żydów, że to oni sami zorganizowali i przeprowadzili holoc
        > aust. Taka retoryka idealnie wpisałaby się w obecną retorykę Moskwy.
        - Pomylilo sie panu z IPNem?
        A pozatym co zydzi z tym watkiem maja wspolnego?
        Znowu pan nimi sie wyrecza?

> Ps. Ale te rosyjskie kłamstwa są już tak absurdalne i nudne, że aż śmieszne! P
        > atrzę na to z rozbawieniem. Rosja lubi się ośmieszać i kompromitować. Niech ro
        > bi to dalej, . . . !
        - smiej sie pan do rozpuku!
        Pietrzak juz nie smieszy?
        A kto razem z panem sie bawi i sie rozsmiesza?Wielu takich jest.
        A Putin z powodu smiechu panskiego lico swoje zawstydzone w dloniac chowa - nu jak ta bialoglowa z bajek Sienkiewicza.

--
        Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
        Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
        I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
        Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
    • zigzaur Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 19:16
      H-ło jest za cienkie, za krótkie i za miętkie, żeby coś znaczyć. Tylko bezsilnie poszczekuje.
      Polska zdradziła Czechosłowację? A czy niby miała z nią układ sojuszniczy?
      Czechosłowacja prowadziła antypolską politykę. Oprócz aneksji Zaolzia wspierała ukraińskich separatystów a co gorsza pozwalała na legalne działanie partii komunistycznej.

--
      Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
      podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
      smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
      • gandalph Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 20:09
        Putin całkowicie odleciał albo jest kompletnym nieukiem. Zarzut, że Polska przed 1939 współpracowała z Hitlerem jest absurdalny, bo właśnie NIESTETY nie współpracowała mimo umizgów Adolfa. Więcej, Beck usiłował flirtować że Stalinem; wyszło, jak wyszło 23 sierpnia i 17 września 1939 (kto w końcu z Hitlerem współpracował?).
        Lubię Czechów, ale Czechosłowacja Masaryka i Benesza prowadziła wyjątkowo wredną politykę w roli "Rosji zastępczej", czym naraziła się wszystkim naokoło. Ta polityka doprowadziła do Monachium; Europa nie mogła tolerować sowieckiego przyczółka w samym środku.
        • europitek Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 21:56
          gandalph napisał:
          > Putin całkowicie odleciał albo jest kompletnym nieukiem.

Dobrą ilustracją tego "odlotu" jest stwierdzenie Putina, że oskarżenia pod adresem Moskwy są bezpodstawne, ale Rosja potępiła tajny protokół paktu Ribbentrop-Mołotow. Czy Rosja jest głupia, że potępiła umowę, która nie daje podstaw do wytyków pod jej adresem? Czy może obecny prezio na Kremlu ma problem z logiką wypowiedzi?

> Zarzut, że Polska przed 1939 współpracowała z Hitlerem jest absurdalny

No teraz to już obrażasz Bywszego, który przecież linkował na forum swoje ulubione zdjęcie z wizyty niemieckich dyplomatów w Warszawie (styczeń 1939). Skoro ich w Warszawie nie utopiono w Wiśle to jest to niewątpliwa oznaka wyjątkowo mocnego sojuszu sanacyjno-hitlerowskiego. A w Berlinie to nawet mieliśmy ambasadora - SKANDAL!

• zigzaur Re: Putin już całkiem odleciał 10.03.20, 22:26
            Przecież toto chodziło do kacapskiej szkoły i nauczyło się kacapołów, które teraz powtarza. W zasadzie, czemu się dziwić?

--
            Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
            podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
            smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
          • gandalph Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 01:00
            europitek napisał:

>
            > > Zarzut, że Polska przed 1939 współpracowała z Hitlerem jest absurdalny
            >
            > No teraz to już obrażasz Bywszego, który przecież linkował na forum swoje ulubi
            > one zdjęcie z wizyty niemieckich dyplomatów w Warszawie (styczeń 1939). Skoro i
            > ch w Warszawie nie utopiono w Wiśle to jest to niewątpliwa oznaka wyjątkowo moc
            > nego sojuszu sanacyjno-hitlerowskiego. A w Berlinie to nawet mieliśmy ambasador
            > a - SKANDAL!
            >
            Jak bym zaczął wyliczać, jacy to politycy bywali w Berlinie przed 1939 i rozmawiali z Hitlerem, to do wieczora bym nie skończył. I odwrotnie: wizyty dyplomatów niemieckich w różnych krajach. Zresztą od tego są dyplomaci.
            Ktoś kiedyś fajnie napisał, że jeśli się chce dowiedzieć prawdy o stosunkach z Niemcami Hitlera, to trzeba sięgać do publikacji sprzed wojny. Bo potem to nagle wszyscy byli święci. "Ja w Berlinie? Nigdy!". Wielkie czyszczenie archiwów odbywało się od Tokio przez Moskwę po Waszyngton i od Sztokholmu po Johannesburg, Buenos Aires i Canberrę. Lepiej niech mnie zatem Putin nie rozśmiesza, bo zajadów dostanę.
            Wedle niepotwierdzonych danych niejaki Mołotow miał się spotkać z Ribbentropem wiosną 1943 (!!) w Kirowogradzie, czyli już po Stalingradzie. Więc niech tow. Fiutin nie rżnie świętej dziewicy.
            • amunicyjny1 Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 09:10
              gandalph napisał:

> Jak bym zaczął wyliczać, jacy to politycy bywali w Berlinie przed 1939 i rozmaw
              > iali z Hitlerem, to do wieczora bym nie skończył.

To może wylicz tylko tych, co uzgadniali linie demarkacyjne między wojskami w państwie trzecim. Będzie szybciej, mam nadzieje że pomogłem .

--
              borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
              • wykrywacz_klamcow wystarczy, że rosja z Hitlerem wywołała II WŚ 11.03.20, 09:16
                amunicyjny1 napisał(a):

> To może wylicz tylko tych, co uzgadniali linie demarkacyjne między wojskami w p
                > aństwie trzecim. Będzie szybciej, mam nadzieje że pomogłem .
                >

Ribbentropp z Mołotowem uzgodnili podział terenów:
                pl.wikisource.org/wiki/Tajny_protok%C3%B3%C5%82_do_paktu_III_Rzesza_-_ZSRR_z_23_sierpnia_1939
                coś pomogłem Wania?

--
                potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
              • europitek Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 17:35
                amunicyjny1 napisał(a):
                > To może wylicz tylko tych, co uzgadniali linie demarkacyjne między wojskami w p
                > aństwie trzecim. Będzie szybciej, mam nadzieje że pomogłem .

Chyba będzie nawet bardzo szybko, bo jest bardzo krótka lista.

A tak w ogóle to czepianie się kontaktów dyplomatycznych jako takich jest zwyczajną bzdurą. Równie dobrze można by twierdzić, że Rosja i Ukraina wspólnie gnębią Donbas, bo się namawiają na temat jego losów.
                • amunicyjny1 Re: Putin już całkiem odleciał 11.03.20, 19:23
                  europitek napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
                  > > To może wylicz tylko tych, co uzgadniali linie demarkacyjne między wojska
                  > mi w p
                  > > aństwie trzecim. Będzie szybciej, mam nadzieje że pomogłem .
                  >
                  > Chyba będzie nawet bardzo szybko, bo jest bardzo krótka lista.

Więc gandalph nie powinien mieć teraz problemów z wyliczanką

--
                  borrka napisał:

• gandalph Re: Putin już całkiem odleciał 12.03.20, 14:44
                    amunicyjny1 napisał(a):

>
                    > Więc gandalph nie powinien mieć teraz problemów z wyliczanką
                    >
                    Ja nie miałby problemów, ale ty Wania, bardzo byś się zdziwił widząc największych "germanofobów" i "antynazistów" pędzących na wyprzódki do Berlina. I nie chodzi tylko o dziadzię Mołotowa czy innego Radka albo Diekanosowa. W Berlinie bywał również Churchill, czołowy anty-Niemiec, że uch! Bywał Sumner Welles, do Niemiec jeździł i Chamberlain (2x), o Mussolinim nie wspomnę, i Daladier, i Hacha, i cała plejada mniejszych kundelków. To dopiero pod 1945 r. odbywało się czesanie wszelkich możliwych archiwów niemieckich z wszelkich możliwych śladów kontaktów zagraniczników z nazistami.
                    Żebym nie zapomniał, księżniczka Juliana holenderska była za mężem za jakimś niemieckim arystokratą, członkiem SS. Królowa Wilhelmina w 1940 została przez Brytyjczyków PODSTĘPEM wywieziona na Wyspy, z czego była więcej niż wściekła.
                    Oprócz jawnych kontaktów było też wiele poufnych i bardzo poufnych. Taki król Szwecji Gustaw V był najlepiej poinformowanym człowiekiem w Europie. Król Jerzy VI takoż. I tak dalej, i tak dalej... Mieli swoje źródła nie ruszając się z miejsca, i to takie, o których Churchill czy inny patafian mógł tylko pomarzyć.
                    To, co było widać, i co jest w podręcznikach, to tylko bajeczki dla plebsu. Głęboko za kulisami toczyła się prawdziwa gra, w której trup padał gęsto.
                    No ale skąd taki Wania ma o tym wiedzieć, skoro czyta tylko instrukcje agitatora Komsomołu?
      • gandalph Re: przeiczez juz dawno bylo wiadomo.. 15.03.20, 02:41
        A niech sobie rządzi do setki, co to kogo obchodzi?
        Niczego to nie zmienia w stosunkach z Rosją; jedyna poprawna linia postępowania to izolować i obserwować. Ewentualnie raz na jakiś czas urządzić im porządną awanturę po linii dyplomatycznej, najlepiej o jakąś bzdurę. No i oczywiście żadnych "wielkich projektów" w kontaktach z Rosją tzn nic ponad sprzedaż cebuli, oczywiście na warunkach ex-works, 100% przedpłaty. Handel końskim/kurzym łajnem dla tamtejszych pieczarkarni też może być. Nic ponadto.
        • bywszy2 Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 23.03.20, 12:47
          gandalph napisał:

> A niech sobie rządzi do setki, co to kogo obchodzi?
          > Niczego to nie zmienia w stosunkach z Rosją; jedyna poprawna linia postępowania
          > to izolować i obserwować. Ewentualnie raz na jakiś czas urządzić im porządną a
          > wanturę po linii dyplomatycznej, najlepiej o jakąś bzdurę. No i oczywiście żadn
          > ych "wielkich projektów" w kontaktach z Rosją tzn nic ponad sprzedaż cebuli, o
          > czywiście na warunkach ex-works, 100% przedpłaty. Handel końskim/kurzym łajnem
          > dla tamtejszych pieczarkarni też może być. Nic ponadto.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
          o zakupach gazu,ropy i wegla pan zapomnial?

--
                  • 1.melord Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 26.03.20, 05:50
                    polski_francuz napisał:

> "Palenie węglem zostanie zakazane, to tylko kwestia czasu."
                    >
                    > Popieram. Ale ile czasu...this is the question. NRW i Slask beda wrzeszc
                    > zec tak, ze swiety Piotr zatka se uszy.
                    >
                    > PF

tja..obecnie w porcie weglowym Newcastle AU 2 statki ladowane sa rownolegle,na redzie czeka kolejnych 18 na zaladunek,wszystkie powyzej 100tys.ton
                    Kierunek Japonia,Chiny glownie(czasami Polska)
                    Corona troche przyhamowala eksport,srednio czeka na redzie ok 30 kazdego dnia

--
                    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
                • amunicyjny1 Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 24.03.20, 12:05
                  To kiedy taki Bełchatów przerobisz na...? Przypomnieć ile atomówkę budujemy. A może zużycie gazu na osobę na tle europy ? Nie rób tu rewolucji [z mojej kieszeni] bo nas nie stać, od tego jest ewolucja

--
                  borrka napisał:

• senioryta13 Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 24.03.20, 18:29
                    amunicyjny1 napisał(a):

> To kiedy taki Bełchatów przerobisz na...? Przypomnieć ile atomówkę budujemy. A
                    > może zużycie gazu na osobę na tle europy ? Nie rób tu rewolucji [z mojej kiesze
                    > ni] bo nas nie stać, od tego jest ewolucja

przyjdzie czas, ze jeszcze Tru.mpa bedziesz po rekach calowal.
                    Nastepny prezydent, reprezentujacy 'Mafie' (Biden) juz teraz glosi, ze wszystkie kopalnie pozamyka,
                    Belchatow do wyjatkow nie bedzie nalezal. Jak wszyscy to wszyscy, tu sie komuna wam wszystkim klania.

---
                    -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
                    -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
                    • amunicyjny1 Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 24.03.20, 21:22
                      senioryta13 napisał:

>
                      > przyjdzie czas, ze jeszcze Tru.mpa bedziesz po rekach calowal.

ty na razie ślinisz jego tyłek, ale to nie moja sprawa

> Nastepny prezydent, reprezentujacy 'Mafie' (Biden) juz teraz glosi, ze wszystk
                      > ie kopalnie pozamyka,
                      Wisi mi to, to wasz burdel

> Belchatow do wyjatkow nie bedzie nalezal. Jak wszyscy to wszyscy, tu sie komuna
                      > wam wszystkim kłania.

Wisi mi to, za dotacje stawiam 3 h ''szklarni''
                      • senioryta13 Re: a oprocz obserwacji i sprzedazy cebuli+ 24.03.20, 21:31
                        amunicyjny1 napisał(a):

> Wisi mi to, za dotacje stawiam 3 h ''szklarni''

to teraz juz wiesz, skad sie bierze to polskie chamstwo. korzenie ma z Rosji, komuna znowu sie klania.
                        wszystlko sie nalezy.

---
            • bywszy2 Re: czyzby?+ 24.03.20, 17:39
              gandalph napisał:

> Gaz i ropę można kupić gdzie indziej, węgla nie potrzebujemy.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
              Polska cały czas jest wyjątkiem, bo
              80 proc. energii elektrycznej produkujemy z węgla.

--
              • gandalph Re: czyzby?+ 25.03.20, 03:40
                Mieliśmy 30 lat na to, aby odejść od węgla.
                A poza tym przypominam , że mamy niewykorzystane źródło darmowego paliwa: wystarczy pobudować spalarnie śmieci.
                A od atomu i tak nie uciekniemy; trzeba budować, tyle że nie jedną elektrownię, a od razu 15-20.
                • polski_francuz Synteza, rozdzielenia i sprawa polska 25.03.20, 09:53
                  " A od atomu i tak nie uciekniemy; trzeba budować, tyle że nie jedną elektrownię, a od razu 15-20."

Obecne elektrownie pozostawiaja radioaktywne smieci, ktore pozostaja niebezpieczne dla zdrowia ludzi przez tysiace lat. I ktore sie zakopuje.

Nadzieja, od kilkudziesieciu lat jest synteza jadrowa (jak na Sloncu) gdzie z atomow wodory tworza sie atomu helu i energetyczne neutrony, ktore grzeja wode. Problemem jest temperatura sloneczno-plazmowa kilku mln stopni. I plazma, ktora trudno kontrolowac. Kontrola (czy raczej stabilizacja) polem magnetycznym jest jeszcze niedoskonala. Moje warstwy tez sie przydaja.

BTW, jednym z prekursorow byl profesor Kaliski z WAT. Byl bardzo dobry i sadze, ze dlatego zginal na radzieckim lotnisku.

Chyba zbyt inteligentni/zorganizowani Polacy nie sa zbyt lubieni na Kremlu.

PF
                  • amunicyjny1 Re: Synteza, rozdzielenia i sprawa polska 25.03.20, 10:13
                    Na dodatek jak twierdzili jego współpracownicy, uwielbiał szybko jazdę, będąc bardzo złym kierowcą. bano się z nim jeździć

Teraz musisz przeprosić Kreml....

--
                    borrka napisał:

• gandalph Re: Synteza, rozdzielenia i sprawa polska 26.03.20, 01:36
                    1. Kaliski to był hochsztapler
                    2. Z tymi radioaktywnumi śmieciami to jest ogromna przesada. Wymiana paru ton prętów uranowych 1-2 razy do roku nie jest żadnym problemem ani technicznym, ani organizacyjnym. Tak samo ich zadołowanie w celu "wystygnięcia". Zwracam przy tym uwagę, że każda elektrownia węglowa to tysiące ton RADIOAKTYWNYCH popiołów leżących potem na hałdach (wszystko, co wydobyte spod ziemi, jest radioaktywne). Tyle że tego nikt nie kontroluje.
                    • gandalph Re: Synteza, rozdzielenia i sprawa polska 26.03.20, 01:59
                      Dla porównania: 1 tona wody = 1 m sześć., czyli spore akwarium. 1 tona kraju to 1/50 m sześć., czyli powiedzmy 5 wiader, czyli tyle trzeba co jakiś czas zadołować. Równocześnie każda elektrownia węglowa produkuje setki i tysiące ton popiołów, gdzie wskutek spalania zagęściły się pierwiastki radioaktywne. Leży to to potem na hałdzie, wiatr rozwiewa, woda wypłukuje, nikt ale to nikt tego nie kontroluje. Ktoś powie: można oczyścić węgiel, choćby przez flotację. Można, ale paskudy przez to nie znikną. Co się z tymi paskudami potem dzieje? Mógłbym opowiadać story, ale to na inną okazję.
                      W każdym razie łatwiej upilnować te parę wiader niż zwaliska.
                • bywszy2 Re: to po kiego ... kupujecie wegiel z Rosji?+ 25.03.20, 19:50
                  gandalph napisał:

> Mieliśmy 30 lat na to, aby odejść od węgla.
                  > A poza tym przypominam , że mamy niewykorzystane źródło darmowego paliwa: wysta
                  > rczy pobudować spalarnie śmieci.
                  > A od atomu i tak nie uciekniemy; trzeba budować, tyle że nie jedną elektrownię,
                  > a od razu 15-20.

--
    • herr7 Re: Putin już całkiem odleciał 16.03.20, 12:53
      To są czasy które charakteryzują schyłek reżimu i być może Rosji jako państwa. Część elity chce za wszelką cenę zachować status quo, czyli władzę Putina do końca jego życia. Problem w tym, że rosyjskie państwo w obecnym jego stanie raczej tego nie przetrwa. A przede wszystkim sami Rosjanie mają dość Władimira i jego kłamstw. Problem jedynie w tym, czy niezadowolenie Rosjan będzie mieć wpływ na poczynania elity?
      • amunicyjny1 Re: Putin już całkiem odleciał 16.03.20, 16:17
        herr7 napisał:

> To są czasy które charakteryzują schyłek reżimu i być może USA jako państwa.
        > Część elity chce za wszelką cenę zachować status quo, czyli władzę Trumpa do ko
        > ńca jego życia. Problem w tym, że amerykanskie państwo w obecnym jego stanie racze
        > j tego nie przetrwa. A przede wszystkim sami amerykanie mają dość Donalda i jeg
        > o kłamstw. Problem jedynie w tym, czy niezadowolenie amerykanów będzie mieć wpływ n
        > a poczynania elity?
        Pasuje....

--
        borrka napisał:

• senioryta13 Re: mylisz sie 20.03.20, 21:10
        Putin wlasnie powiedzial, ze nie zamierza dzwonic pierwszy do OPEC w sprawie cen ropy i jej wydobycia.
        Chwalil sie , ze ma zbiorniki przygotowane na ewentualnosc kryzysu, wlasnie z jakim mamy do czynienia.
        Watpi, czy Arabia Saudyjska jest na taki kryzys przygotowana.
        Putin mowi , ze przetrwa.
        Z pewnoscia z gory w tej chwili spoglada na swiat, jak jakis jego wladca, prawdopodobnie podsmiewujac sie.
        Tak , komunisci sa zdolni do takich zabaw.

---
        • herr7 Re: mylisz sie 23.03.20, 09:58
          Od kiedy przejmujemy się tym co mówi Putin? Przecież to kłamczuch. Putin liczy na to, że zbyt niska cena ropy uderzy w końcu w Amerykanów i Trump uratuje mu d.pę. A podobno Rosjanie celowo doprowadzili do załamania cen ropy, żeby zniszczyć amerykańskie firmy wydobywające ropę z łupków. Gdyby cena ropy utrzymała się na poziomie 25$ za baryłkę to rosyjskie firmy nie będą mieć zysków, a rosyjski budżet będzie miał deficyt.
          Na forum Rosja i świat tamtejsze trolle rozwodzą się nad dobrocią Putina, który podarował Włochom sprzęt medyczny. Tyle, że nie napiszą jaki jest poziom medycyny w rosyjskiej "głubince" i czy żyjący tam Rosjanie mają dostęp do testów, masek i respiratorów?
          • amunicyjny1 Re: mylisz sie 23.03.20, 10:10
            herr7 napisał:

> Od kiedy przejmujemy się tym co mówi Putin? Przecież to kłamczuch. Putin liczy
            > na to, że zbyt niska cena ropy uderzy w końcu w Amerykanów

www.defence24.pl/news_ceny-ropy-nadal-beda-spadac-poziom-30-za-barylke-jeszcze-mocniej-uderzy-w-rosje

Omawiając ten artykuł twierdziłeś co innego, była wielka radość, bo to zniszczy Rosję. Skąd ta nagła zmiana?
            • herr7 Re: mylisz sie 23.03.20, 10:39
              Amunicyjny ty nic nie rozumiesz. Rosję niszczy Putin i jego otoczenie, tak jak wcześniej Jelcyn z Gorbaczowem. To jest prawdziwa przyczyna upadku ZSRR i Rosji. Podobnie było w V w n.e w Cesarstwie Zachodniorzymskim. To długoletnie letnie rządy cesarzy Honoriusza i Walentyniana III doprowadziły je do całkowitego upadku.
              • amunicyjny1 Re: mylisz sie 23.03.20, 10:55
                herr7 napisał:

> Amunicyjny ty nic nie rozumiesz. Rosję niszczy Putin i jego otoczenie, tak jak
                > wcześniej Jelcyn z Gorbaczowem. To jest prawdziwa przyczyna upadku ZSRR i Rosji
                > . Podobnie było w V w n.e w Cesarstwie Zachodniorzymskim. To długoletnie letnie
                > rządy cesarzy Honoriusza i Walentyniana III doprowadziły je do całkowitego upa
                > dku.

Ale my mówimy o niskiej cenie ropy, i dlaczego nagle przestała ci się podobać. To mnie zastanawia

--
                borrka napisał:

• 1.melord Re: mylisz sie 23.03.20, 10:47
              Niska cena ropy to odpowiedz Rosji na sankcje amerykanskie....utopic lupki.
              Dochody z ropy gdy oscylowla w granicach $60 w USA trafialy do kilku miliarderow,w Rosji zasilaly budzet...mieli czas przygotowac sie i zgromadzic rezerwy.
              Pomijam juz fakt,ze Ruski czelowiek przetrwa czas kryzysu(nie pierwszy raz) z amerykanskim bedzie znacznie gorzej,nim steruje gielda.

--
              Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
              • herr7 Re: mylisz sie 23.03.20, 10:57
                Firmy wydobywające ropę z łupków są ubezpieczone przez banki, które wyrównają im straty. A spadek cen ropy (i gazu) spowodowały załamanie rubla, a to oznacza wzrost cen, co dotkliwie odczuje biedne rosyjskie społeczeństwo. Rosjanie mają też problem polityczny, gdyż zapowiedź że Putin może rządzić do 2036 r oznacza dla nich biedę i stagnację do końca życia. A z tym nie godzą się, głównie młodzi ludzie. Mamy więc kryzys światowy, epidemię koronawirusa, a na dodatek zamęt polityczny, gdyż w Rosji może dojść do rewolucji. Od dawna uważam że Putin jest głupcem o mentalności drobnego płazu bandyty.
                • amunicyjny1 Re: mylisz sie 23.03.20, 11:14
                  herr7 napisał:

> Firmy wydobywające ropę z łupków są ubezpieczone przez banki, które wyrównają i
                  > m straty.

Ty chyba żartujesz......

A spadek cen ropy (i gazu) spowodowały załamanie rubla, a to oznacza
                  > wzrost cen, co dotkliwie odczuje biedne rosyjskie społeczeństwo.

Nie odpowiedziałeś

A społeczeństwo rosyjskie guzik cie obchodzi. Przecież się cieszyłeś ze spadku [nie mówiłeś wtedy o kosztach społecznych więc bez hipokryzji] Dopiero gdy firmy naftowe w USA zaczęły lamentować niska cena zaczęła ci przeszkadzać

A tak testowo
                  Jesteś za zniesieniem sankcji na Rosję? Bo one najbardziej uderzają w społeczeństwo
                  • wykrywacz_klamcow bzdury i propaganda sowiecka 23.03.20, 11:21
                    amunicyjny1 napisał(a):

> A tak testowo
                    > Jesteś za zniesieniem sankcji na Rosję? Bo one najbardziej uderzają w społeczeń
                    > stwo

sankcje na ruskie społeczeństwo nałożył putin, to przecież wasz wymysł embargo na żywność z Europy i USA
                    Zachodnie sankcje nałożone są na oligarchów i putinoidów oraz na technologie wykorzystywane militarnie

--
                    • bywszy2 Re:a+ 23.03.20, 12:25
                      rope,gaz i wegiel dalej ma zamiar od putina kupowac?

--
                        • bywszy2 Re: bzdury i propaganda sowiecka+ 27.03.20, 11:22
                          gandalph napisał:

> No i co? Gdyby sankcje nie bolały, to po cóż by je wprowadzano?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                          dla zamydlenia oczu wlasnym obywatelom.

--
    • bywszy2 Re: dawno juz tu nie bylem.I zobaczylem+ 23.03.20, 11:43
      1.
      gandalph napisał:
      > Putin całkowicie odleciał albo jest kompletnym nieukiem.

Dobrą ilustracją tego "odlotu" jest stwierdzenie Putina, że oskarżenia pod adresem Moskwy są bezpodstawne, ale Rosja potępiła tajny protokół paktu Ribbentrop-Mołotow. Czy Rosja jest głupia, że potępiła umowę, która nie daje podstaw do wytyków pod jej adresem? Czy może obecny prezio na Kremlu ma problem z logiką wypowiedzi?

> Zarzut, że Polska przed 1939 współpracowała z Hitlerem jest absurdalny

No teraz to już obrażasz Bywszego, który przecież linkował na forum swoje ulubione zdjęcie z wizyty niemieckich dyplomatów w Warszawie (styczeń 1939). Skoro ich w Warszawie nie utopiono w Wiśle to jest to niewątpliwa oznaka wyjątkowo mocnego sojuszu sanacyjno-hitlerowskiego. A w Berlinie to nawet mieliśmy ambasadora - SKANDAL!

Dla wyjasnienia moim linkiem uswiadomilem jakiegos idiote,ktory kilkakrotnie przedstawial tutaj zdjecie Guderiana z Kriwoeseinem na wspolnej defiladzie w Brescie.
      Jako dowod,ze Polacy nie gorsi,przedstawilem zdjecie polskich generalow wraz z SS-manami oznych kategorii.
      Idiota przestal publikowac swoje zdjecie ulubione.Nie rozumiem,dlaczego wogole zamilkl.Obrazil sie?

2.
      Odpowiedz Link Zgłoś
      zigzaur
      Re: Putin już całkiem odleciał
      10.03.20, 22:26
      Przecież toto chodziło do kacapskiej szkoły i nauczyło się kacapołów, które teraz powtarza. W zasadzie, czemu się dziwić?

To toto chodzilo i do polskiej szkoly.
      I widzialo na swiecie "niemalo".
      I takich jak pan rowniez.
      I sie nie dziwie,ze z polskich szkol wyszlo "niemalo" idiotow.
      A szegolnie takich wychowanych przez katechetki i ksiezy pedofili.
      --
      • europitek Re: dawno juz tu nie bylem.I zobaczylem+ 25.03.20, 02:39
        bywszy2 napisał:
        > Jako dowod,ze Polacy nie gorsi,przedstawilem zdjecie polskich generalow
        > wraz z SS-manami oznych kategorii.

Wizyta na szczeblu dyplomatyczno-rządowym (i oddanie honorów przed Grobem Nieznanego Żołnierza - jest na archiwalnym filmie) to zupełnie inna historia niż wspólna defilada jednostek frontowych we wspólnie pobitym kraju. Tak na marginesie, Niemcy w tym okresie czasu powtórnie wysunęli żądanie "korytarza" do Prus Wschodnich i znów usłyszeli "spadać". To rzeczywiście bardzo ciekawe przejawy "współpracy".
        Wyciąganie takich głupich argumentów jak to zdjęcie to posunięcie zupełnie bezsensowne.
        • bywszy2 Re:panie szanowny+ 25.03.20, 18:53
          europitek napisał:

> Wizyta na szczeblu dyplomatyczno-rządowym (i oddanie honorów przed Grobem Niezn
          > anego Żołnierza - jest na archiwalnym filmie) to zupełnie inna historia niż wsp
          > ólna defilada jednostek frontowych we wspólnie pobitym kraju.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          Ta czy inna historia.
          Ale smierdzi z daleka.
          Po co te swolocz SSowska przyjmowano?
          Nieznany zolnierz?
          A moze to byla popijawa z okazji rozbioru czechoslowacji?
          A to z okazji znanego zolnierza?
          --
          • europitek Re:panie szanowny+ 26.03.20, 02:56
            bywszy2 napisał:
            > Ta czy inna historia.
            > Ale smierdzi z daleka.

Ta brzeska defilada i kilka innych będących konsekwencją paktu Ribbentrop-Mołotow to rzeczywiście śmierdząca sprawa. A ta inna to już zupełnie inny zapach wydziela.
            Chociaż są i tacy, którym nawet róże śmierdzą,

> Po co te swolocz SSowska przyjmowano?

Cytuję z tekstu zalinkowanego przez imć Bywszego, bo on nie czyta tego na co się powołuje:
            "Autor "Tańca z Hitlerem" nie próbuje udowodnić, że w okresie międzywojennym Warszawę i Berlin łączył sojusz. Wręcz przeciwnie. Golec zaznacza, że Piłsudski już na początku lat 30. przewidywał szybkie przejęcie władzy przez nazistów. Nawiązując kontakt z otoczeniem Führera, Marszałek nie szukał porozumienia. Badał stosunek przyszłych władców Niemiec do Polski i ich poglądy na sprawy, które najbardziej drażniły oba kraje."

> Nieznany zolnierz?
            > A moze to byla popijawa z okazji rozbioru czechoslowacji?

A może nie była? Może to wcale nie była popijawa? A może na tym zdjęciu był król Szwecji z japońskim cesarzem?

Oj Bywszy, mnożenie durnych "wątpliwości" to nie ze mną - jestem od tego zaszczepiony.
    • herr7 Re: Putin już całkiem odleciał 01.04.20, 11:47
      Putin zwiał z Moskwy. W Rosji chodzą słuchy, że staruszek jest chory. A tymczasem Rosja zmuszona jest sprzedawać swoją ropę za 13-15 $ za baryłkę. Od dawna twierdzę, że Rosją rządzą idioci. Rosja obecnego kryzysu nie przetrwa.

PS
      Na forum Rosja i świat piszące tam trolle rozpisują się o tym, jak to Rosja pomaga Ameryce w walce z wirusem. Jaki kraj, tacy propagandyści.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka