Dodaj do ulubionych

Homeland. Ostatni sezon.

25.03.20, 18:32
Z kronikarskiego obowiazku przypominam ten legendarny serial. Ostatnie przygody bipolarnej oficer CIA, jej twardego mentora i swiat polityki i wywiadowczych operacji. MOje hobby. Juz 6 odcinek.

Carrie wyzdrowiala po wiezieniu w GRU i tamtejszych psychicznych torturach. Jest z powrotem w Afganistanie i znowu scenarzystom udalo sie zgrac fikcje z rzeczywistoscia. USA ukladaja sie Talibami.

Sa niespodzianki. Jak wiemy scenarzysci wprowadzili do wczesniejszego zezonu kobiecego prezydenta ale niestety musieli ja wycofac po przegranej Hilary. Tutaj rzeczywistosc oszukala scenarzystow.

Dlatego teraz w serii ida na calo. Amerykanski prezydent ginie w zestrzelonym helikopterze w Afagnistanie!! Wyglada na to, ze mieszal w tym palce Pakistan.

Inna niespodzianka jest wspolpraca Carrie z oficerem GRU. I kto wie, moze cos takiego sie zdarza. Nowy prezydent jest natomiast kompletnym idiota. Miesza sie do polityki CIA i chce zepsuc madra, pokojawa misje Saula w Afganistanie - szarej eminencji CIA. Telewizyjnego symbolu nadinteligentnej i superprofesjonalnej sluzby wywiadowczej USA.

A poza Homelandem jest jeszcze THe Americans na netflixie.

Przy anglo-saskiej genialnej produkcji telewizyjnej i filmowej nie straszxne sa nam zakazy wychodzenia w czasach wirusu!

Jestem w trakcie zaliczania Bond filmow. DLaczego ja to tak lubie? Niektore maja nawet wysokie walory artystyczne np. Cassino Royale. Wszystko przez tego wirusa. Hiszpania zamknela mi granice przed nosem. i 3 000 euro do tylu.

--
„Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)
Twórcy monoteicznej religii z Babilonu też pożyczali z buddyzmu.
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Homeland. Ostatni sezon. 25.03.20, 19:49
      Oto prezydent jest kompletnym idiota i miesza się do polityki CIA. To jest majstersztyk. I na dodatek chce zepsuć madrą i pokojową misję Berensteina.
      A kto jest szefem CIA, FBI i wszystkich pozostałych? Kto jest szefem Berensteina?
      • zeitgeist2010 Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 11:27
        felusiak1 napisał:

> Oto prezydent jest kompletnym idiota i miesza się do polityki CIA. To jest majs> tersztyk. I na dodatek chce zepsuć madrą i pokojową misję Berensteina.
        > A kto jest szefem CIA, FBI i wszystkich pozostałych? Kto jest szefem Berenstein> a?

Logika serialu jest nie do podwazenia. ten zabity prezydent byl wlasnie szefem Berensteina. polegal na nim i na Carrie. Przed wejsciem do helikoptera poprosil o spotkanie wlasnie z Carrie. to oczywiscie fikcja. Takiego prezydenta nie bylo.
        Ale Bush senior mial na pewno swietna komitywe z CIA.

No a ten nowy prezydent w serii Homeland.. . Niepewny, glupi, dyletant, nerwowy, nieufny wobec sluzb ... No, jakiego prezydenta USA to przypomina :)

Homeland jest naprawde wyborny.

--
        „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)
        • felusiak1 Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 15:29
          A teraz nowy prezydent jest szefem Berensteina. CIA nie jest od prowadzenia polityki.

Nie dostrzegłem aby nowy był głupi albo niepewny i nerwowy. Faktycznie jest nieufny bo nie ma swoich ludzi nigdzie i jest z przeciwnej partii. Chyba jedynie tobie przypomina Trumpa. A Homeland zjechał do rowu.
          Biedni kreatorzy napili sie szleju i upolitycznili niepotrzebnie.
          Ostatni sezon House of Cards był do doopy.
          Billions stacza się do rowu.
          Własnie ogladam piaty sezon Better Call Saul.
          • zeitgeist2010 Re: Homeland. Ostatni sezon. 31.03.20, 16:50
            felusiak1 napisał:
            >
            > Nie dostrzegłem aby nowy był głupi albo niepewny i nerwowy. Faktycznie jest nie ufny bo nie ma swoich ludzi nigdzie i jest z przeciwnej partii. Chyba jedynie t obie przypomina Trumpa.
            A Homeland zjechał do rowu. > Biedni kreatorzy napili sie szleju i upolitycznili niepotrzebnie.

Trudno zrobic thriller szpiegosko-polityczny bez polityki.

> Ostatni sezon House of Cards był do doopy.

Okazalo sie ze trudno go kontynuowac bez Kevina SPaceygo. Ale przyznam, ze scenariusz byl dziwny i niezrozumialy. Odpuscilem po 3 odcinkach.

> Billions stacza się do rowu.

NIe znam ale sprawdze z czystej ciekawosci.

> Własnie ogladam piaty sezon Better Call Saul.

Tja, trudno tego nie robic dla entuzjastow Breaking Bad. Musze jednak przyznac, ze widac w nim reke Vinca Giligana. TO nie jest tylko odcinanie kuponow od tego pierwszego sukcesu. Stworzyl przykonywujaca historie i silne postaci. Te seriale to dla mnie jak papierosy dla nalogowego palacza.

--
      • leon_zarawdowiec Re: Homeland. Ostatni sezon. 04.04.20, 17:34
        Jak to - kto? Eretz Srulsrahel z jego opartym o zdradę szabesgojów Mo'SS'adem i innymi służbami szefem wszystkich Berensteinów świata est... Berenstein - nic ci to eskimośkie nazwisko nie mówi że takie proste pytania zadajesz?!!
      • zeitgeist2010 Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 12:16
        1.melord napisał(a):

> obejrzale 4 sezony i poddalem sie.....zbyt duzo masla maslanego jak na moj gust
        >

4 czyli te pierwsze, ktore byly naprawde rewelacyjne. Te pozniejsze obnizyly troche loty ale w dalszym ciagu klasa swiatowa w tym gatunku.

Prosze podaj przyklad serialow, ktore ty cenisz w tym gatunku.

--
            • senioryta13 Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 14:45
              1.melord napisał(a):

> dodam..Billions rowniez Damian Lewis

swietny.
              "Saga rodu Forsyte'ów" z Damian Lewis w roli glownej.
              Warto, chociazby ze wzgledu na swietna gre Damiana L.

---
              -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
              -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
              • zeitgeist2010 Re: House of Cards Yes!!! 31.03.20, 12:29
                senioryta13 napisał:

> 1.melord napisał(a):
                > > dodam..Billions rowniez Damian Lewis
                >
                > swietny.
                > "Saga rodu Forsyte'ów" z Damian Lewis w roli glownej. Warto, chociazby ze wzgledu na swietna gre Damiana L.
                >

> ---

Mam na mysli ten pierwszy serial , czyli brytyjski. Klasyka. US wersja z Kevinem Spaceyim tez byla na dobrym poziomie.
                Billions nie znam. Powtarzam, jezeli chodzi o ten gatunek: Spy and political thriller to trudno znalezc cos lepszego od Homelandu. MOge wymienic The Americans.

No i oczywiscie Stawka wieksza niz zycie.

--
                • senioryta13 Re: ' Billions' , 'Prison break' 31.03.20, 18:42
                  zeitgeist2010 napisał:

> Mam na mysli ten pierwszy serial , czyli brytyjski. Klasyka. US wersja z Kevine
                  > m Spaceyim tez byla na dobrym poziomie.
                  > Billions nie znam. Powtarzam, jezeli chodzi o ten gatunek: Spy and political th
                  > riller to trudno znalezc cos lepszego od Homelandu. MOge wymienic The Americans

no , ale jesli czegos szukasz, a nie ma co bys chcial, polecilam wczesniej kilka.
                  To zalezy kiedy ogladales pierwszy "House of cards'. jesli dawno, zgodze sie z toba, klasyka, b. dobry na owe
                  czasy....
                  Ja jednak ogladalam zaraz przed druga wersja, z Kevinem, dobry, ale nowa niestety przycmila poprzednia. Kevin
                  wspanialy, ostatniego sezonu bez niego, trudno sie oglada, moze kiedys dokoncze.

'American's', dobry, ale 'Prison break', o wiele lepszy. Naprawde polecam.(ostatnio polecony, siegnelam z lekkim
                  przymrozeniem oka, teraz sama polecam.)

Sama rowniez szukam cos sensownego, a nie chce tracic czasu na nonsensy, co niestety czesto zdaza sie.
                  wspomniales o 'Saga Rodu Forsyte'ów', polecam w takim razie nowa wersje.
                  Zaskoczyles mnie 'Dexter'em', osobiscie nie moge patrzec na uszkodzone ciala i na krew.
                  'Better Call Saul' juz w drodze. Tytul zupelnie nie dziala na wyobraznie. Kiedys moze wam podziekuje za
                  rekomendacje.

---
        • senioryta13 Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 14:46
          zeitgeist2010 napisał:

> Prosze podaj przyklad serialow, ktore ty cenisz w tym gatunku.

Znalezc dzisiaj dobry serial, to rzeczywiscie sztuka i nie tylko w temacie o ktory pytasz.
          Prison Break (Skazany na śmierć )
          The Kennedys
          American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (swietny)
          Breaking Bad
          Genius (Einstein)
          Mad Man

Chetnie spojrze na wasze rekomendacje.
          • 1.melord Re: Homeland. Ostatni sezon. 27.03.20, 23:39
            Dzisiaj kiedy zamykaja nas w domach,kazdy serial moze okazac sie "dobry"
            Produkcje nowych filmow/seriali corona wstrzymala,czekaja nas wiec powtorki

btw.z wiekszoscia seriali jest podobnie ,im dalej ciagna to coraz gorzej
            vide Gra o tron...ostatnie dwa do luftu

--
            Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
              • engine8 Re: Homeland. Ostatni sezon. 28.03.20, 17:26
                Ja jeszcze szczesliwszym bo ostatni serial jaki pamietam to Dallas...
                Ja nawet nie wiem co to jest Gra o tron...
                No ale ja od dawna nie mam normalenj TV - ogladam co chce i kiedy chce. I o ile ja jestem spokojnieszy i szczesliwszy... Jak sie ludzie spotykaja i zaczynaja gadac o serialach to ja ide i nalewam sobie szklanke Whisky... i jak putaje co ja o ty sadze to mowie "dobre"
                • zeitgeist2010 Re: Legendarne seriale 31.03.20, 12:33
                  engine8 napisał(a):

> Ja jeszcze szczesliwszym bo ostatni serial jaki pamietam to Dallas... > Ja nawet nie wiem co to jest Gra o tron...
                  > No ale ja od dawna nie mam normalenj TV - ogladam co chce i kiedy chce. I o i> le ja jestem spokojnieszy i szczesliwszy... Jak sie ludzie spotykaja i zaczynaj> a gadac o serialach to ja ide i nalewam sobie szklanke Whisky... i jak putaj> e co ja o ty sadze to mowie "dobre"

Bylo ich oczywiscie wiele. Z PRL-u pamietam Swietego, saga rodu forshythow, Bonanza.

Ale w czasach nowozytnych to juz inaczej.

Stalem sie wylacznie anglo-saski: Breaking Bad, Dexter, tak O.j. SIMPson jest swietny.,

Games of thrones ... nie znam. Nie widzialem ani jednego odcinka.

--
            • senioryta13 Re: "Boardwalk Empire " 28.03.20, 17:00
              1.melord napisał(a):

> Dzisiaj kiedy zamykaja nas w domach,kazdy serial moze okazac sie "dobry"

nie masz racji, niektorym serialom i kryzysowa sytuacja nie pomoze, nie da sie po prostu ich ogladac.
              siegnij do listy ktora zalaczylam.
              jeszcze jeden warto obejrzec
              "Boardwalk Empire

> ....vide Gra o tron...ostatnie dwa do luftu.
              obejrzalam tylko 3 sezony, moze kiedys dokoncze ( brak czasu)

Lost, fanie sie ogladalo
              ooo, i jeszcze dodam Soprano .

---
              • zeitgeist2010 Re: "Boardwalk Empire " 31.03.20, 16:39
                senioryta13 napisał:

> > ....vide Gra o tron...ostatnie dwa do luftu. > obejrzalam tylko 3 sezony, moze kiedys dokoncze ( brak czasu)
                >
                > Lost, fanie sie ogladalo
                > ooo, i jeszcze dodam Soprano .

>
                Lost byl oryginalny i przykul moja uwage. DO dzisiaj pamietam ta dziwna postac portugalskiego zeglarza , ktory zmartwychwstal w nowozytnosci.

SOprano mnie nie uwiodl. NIgdy nie moglem zrozumiec taka fascynacje opaslymi, oblesnymi, ciagle klnacymi wloskimi kryminalistami.

--
                • senioryta13 Re: "Narcos " 31.03.20, 18:36
                  zeitgeist2010 napisał:

> SOprano mnie nie uwiodl. NIgdy nie moglem zrozumiec taka fascynacje opaslymi, o
                  > blesnymi, ciagle klnacymi wloskimi kryminalistami.

swietne byly wstawki z Pania psycholog, Glowny aktor juz nie zyje.
                  To polecam w takim razie 'Narcos'.

---
                  • zeitgeist2010 Re: kcuk do gory dla señority 04.04.20, 16:42
                    senioryta13 napisał:

> zeitgeist2010 napisał:
                    >
                    > > SOprano mnie nie uwiodl. NIgdy nie moglem zrozumiec taka fascynacje opasl> ymi, o
                    > > blesnymi, ciagle klnacymi wloskimi kryminalistami.>
                    > swietne byly wstawki z Pania psycholog, Glowny aktor juz nie zyje. > To polecam w takim razie 'Narcos'.
                    >

>

Zgoda. Te sceny byly sukcesem scenarzystow i aktorow. Narkos ok. Ogladam. ale tylk ote prierwsze te z meksyku - powtorka.
                    >
      • leon_zarawdowiec Re: Homeland. Ostatni sezon. 04.04.20, 17:44
        Jak najbardziej - trzeba ludzi sadzić w/g ich przekonań, vide Norymberga, Haga!! Gdyby taki Ajajojne Daniels mit regirung Jude consortes-oficer prowadzący p'Rezydenta Mo'SS'adu A.Judę wprost do Judeopolin a wraz z nim Polskę i Polaków ku narodowej przepaści robił to bez przekonania - czy brylowałby dziś na Salonach Wadzy a rzeczona, z żydów krwi i zaprzedanych im szabesgojów złożona Wadza - czy nadstawiałaby z taką gorliwością ucha na każde słowo jakie ten harhuła wyharhuli, czy spijałaby z wiśni warg jego instrukcje jak w Knesejmie, Knesenacie głosować by Polskę i Polaków na perłowo wyrolować?!
    • felusiak1 Re: Homeland. Ostatni sezon. 31.03.20, 02:17
      Wlasnie obejrzalem 8 odcinek. Do doopy i caly sezon pojdzie do doopy.
      Ten antytrumpizm zabije hollywood i okolice. Na poczatku bylo mniej wiecej racjonalne i do przyjecia ale w tym odcinku nastapil odlot do surrealizmu.
      • zeitgeist2010 Re: na goraco o 8 odcinku 31.03.20, 12:45
        felusiak1 napisał:

> Wlasnie obejrzalem 8 odcinek. Do doopy i caly sezon pojdzie do doopy. > Ten antytrumpizm zabije hollywood i okolice. Na poczatku bylo mniej wiecej racj> onalne i do przyjecia ale w tym odcinku nastapil odlot do surrealizmu.

Z bardzo dziwnym tytulem. ale nie zgadzam sie z przedmowca. Ostatni sezon poprawil sie w porwnaniu z poprzednimi.
        Przypomnijmy. Stary przyjaciel Carrie - Max Piotrowski , na misji NSA w Aftanistanie. Odzyskal czarna skrzynke z helikoptera w ktorym zginal Prezydent USA.

Niestety Max wpada w rece zlych talibow i zostaje zamordowany. Jednoczesnie gdy spotyka taki sam los dobrego taliba.

Pakistan prowadzi brudna i wredna podwojna gre. Saul Berenson - legenda CIA stara sie odzyskac Carrie i cialo zamordowanego Maxa.

Carrie ukrywa sie przed FBI i brudna klika w Bialym Domu. NOwy prezydent jest glupi, niekompetentny, latwy do manipulowania i wredny moralnie.

Pomaga jej w tym oficer GRU - za wiedza i przyzwoleniem Saula Berensona - legendy CIA. Skomplikowane? oczywysicie. Taka jest gra w tym swiatku.

Gdy APache helikopter laduje przy ciele Maxa i Carrie , zolnierze kieruja bron na Carrie jak na zdrajce, no bo jest przeciez z oficerem GRU. Saul protestuje i rzuca sie na zolnierzy z Delty force. A ... Carrie daje dyla i ucieka znowu przed "swoimi" z oficerem GRU.

Oj bedzie sie dzialo w nastepnym odcinku. Kocham te scenariusze. Sa naprawde dobrze napisane.

Oczuwa sie szekspirowskie tony, gdy Carrie robi rachunek swojego sumienia nad cialem Maxa ...

--
        • zeitgeist2010 Jezyk angielski pokazal swoja moc 31.03.20, 16:33
          8 odcinek Homelandu nazywa sie Threnody. W mojej krotkiej recenzji powyzej uwypuklilem aluzje do Szekspira. Carries monolog zalobny nad trupem przyjaciela kierowal mysli do Lady MacBeth.

Jednoczesnie przyznalem, ze odcinek nosi dziwny tytul.

Coz, nie wstyd przyznac sie do tego. Angielski to jezyk o najbogatszym slowniku.

THrenody pochodzi od greckiego – piesn zalobna. Porownaj polski – tren.

Inny ang synonim to dirge – to samo znaczenie ale to slowo pochodzi akurat z laciny. Porownaj polski dyrygent.
        • felusiak1 Re: na goraco o 8 odcinku 31.03.20, 19:49
          Widzę, ze jesteś latwowierny żeby nie napisać naiwny. Scenariusz jest idiotyczny. Nie ma mowy aby prezydent polecial helikopterem do oddalonego posterunku gdzieś w afgańskich gorach. Zatem nie ma mowy aby został stracony. To jest fabula do kin na Mission Impossible albo Spiderman.
          Nie ma mowy aby prezydent wyglosil przemowienie niekonsultowane z CIA, DoD i 20 innymi agencjami.

A ten helikopter co przylecial po Carrie i Maxa to rosyjski Mi-17 w barwach Afganistanu.
          • zeitgeist2010 Re: na goraco o 8 odcinku 04.04.20, 16:45
            felusiak1 napisał:

> Widzę, ze jesteś latwowierny żeby nie napisać naiwny. Scenariusz jest idiotyczn > y. Nie ma mowy aby prezydent polecial helikopterem do oddalonego posterunku gdz> ieś w afgańskich gorach. Zatem nie ma mowy aby został stracony. To jest fabula > do kin na Mission Impossible albo Spiderman. > Nie ma mowy aby prezydent wyglosil przemowienie niekonsultowane z CIA, DoD i 20 > innymi agencjami.
            >

Pozwolilem sobie na Szekspira masz prawo do Spidermana.

> A ten helikopter co przylecial po Carrie i Maxa to rosyjski Mi-17 w barwach Afg > anistanu.

Ciekawe. SPrawdze.

--
        • zeitgeist2010 Re: Poprzednie sezony sa na netflixie 07.04.20, 20:33
          leon_zarawdowiec napisał:

> Gdzie można ten serial dokończyć oglądać a konta nie zrujnować? Kiedyś TVP nada > ła kilka odcinków ale nagle i bez podania przyczyn zaprzestała...

10 euro/miesiac. Biorac pod uwage , ze na netflix masz wszystkie najlepsze filmy i serie, to warto.

Aktualny sezon mozna ogladac za darmo np. na terytorium krolestwa Szwecji: www.svtplay.se/video/26274342/homeland/homeland-sasong-8-in-full-flight

• zeitgeist2010 Odcinek nr 9 07.04.20, 20:54
      Carrie zakonspirowala sie przed FBI z kolega oficerem GRU. Ofcjalnie jest defector – przeszla na druga strone. ALe jest watek podskorny. Carrie ma umowe z Saulem. Otrzymala przyzwolenie na wspolprace z GRU, aby dojsc do dealera w Pakistanie, ktora ma flight recorder – czarna skrzynke z helikoptera Black Hawk w ktorym zginal prezydent USA. Rosja ma w dalszym ciagu dobra siatke w regionie.

Instynkt Carrie mowie jej, ze to musialo byc zestrzelenie. Awarie w helikopterach sa na porzadku dziennym. MOgl to wiec byc wypadek.

Saul ma zufanie do swojej wieloletniej wspolpracownicy I emocjonalnej corki.

Carrie znajuduje flight recorder I odczytuje dane. To byla techniczna katastrofa. Talibowie go nie zestrzelili.

W ostatnim etapie poszukiwan Carrie wyrolowala swego kumpana GRU-owca. Ale ten nie jest w ciemie bity. Szybko ja odnajduje. DOchodzi do konfrontacji. GRU-owiec oskarza ja o zlamanie zasad wspolpracy. Carrie uzywa seksu aby zalagodzic sytuacje. GRU-owiec wydaje sie udobruchany ale nagle wbija w szyje Carrie strzykawke z substancja oduzajaca I pakuje flight recorder do swojego plecaka.

W Bialym Domie nowy, glupi prezydent przygotowuje atak zbrojny na Pakistan – panstwo atomowe. Saul zostaje zwolniony z funkcji doradcy d/s bezpieczenstwa.

Kto teraz pomoze Carrie? Czy dojdzie do kryzysu kubanskiego nad HIndukuszem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka