Dodaj do ulubionych

Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski?

01.04.20, 15:04
Niemcy skarżą się, że Polacy nie opiekują się ich chorymi i nie zbierają szparagów

Blady strach padł na naszych zachodnich sąsiadów. Nie dość, że brakuje rąk do zbierania szparagów, to jeszcze nie ma komu zajmować się starszymi i chorymi. Niemcy są oburzeni „brakiem solidarności” ze strony Polaków.
W programie „Tagesthemen” na antenie niemieckiej telewizji ARD pokazano nieliczną grupkę „dzielnych pielęgniarek i pielęgniarzy”. Już po chwili jednak Niemcy oburzyli się na brak solidarności ze strony Polski.
....
Herden przedstawił swój pomysł, jak rozwiązać zaistniały problem. Zdaniem dziennikarza, wystarczy otworzyć granice, by 300 tys. wymagających opieki Niemców trafiło pod skrzydła Polaków.

nczas.com/2020/03/28/niemcy-skarza-sie-ze-polacy-nie-opiekuja-sie-ich-chorymi-i-nie-zbieraja-szparagow-video/
Obserwuj wątek
    • danillko Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 01.04.20, 15:14
      @wojciech.2345 "Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski?"

A unijna solidarność to wuj? Koledzy Totalni nie wytłumaczyli Ci, że UE to nie supermarket, gdzie się wchodzi i bierze to co pasuje..
      Ale nie bój żaby, jak tylko Totalni dorwą się do waadzy to wezmą do PL nie tylko te 300 tys. chorych Niemców. Parę milionów neurochirurgów z Syrii też nam ściągną na łeb!
      • remove Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 01.04.20, 16:43
        Mało tego ściągną a raczej nie będą w stanie nic zrobić jak wyruszą tłumnie mieszkańcy Indi, Bangladeszu, Pakistanu a może tez i ich sąsiadów. Jeszcze parę lat .. radosnej eksploatacji natury i tamci /wszyscy / rybacy , chłopi , neurochirurdzy a i żołnierze pewnie tez się tu mogą pojawić. Co prawda lokalni mieszkańcy podobno z stamtąd pochodzą ale pewnie nie będą zadowoleni jak tamci przyjdą w poszukiwaniu wody , jedzenia , chłodu i etc .
      • cenisz.dobre.dziennikarstwo Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 14:49
        Jaka solidarność. W Unii poruszamy się w granicach prawa, przestrzegając podpisanych traktatów. A tratktaty wyraźnie mówiły co nalezy robić z uchodźcami, gdzie ich lokować, itp. To że kilka państw postanowiło jednostronnie sobie pozmieniać prawo, nie znaczy od razu, że jest ono obowiązujące. Sama UE przyznała, że mechanizm relokacji nie miał podstaw prawnych.

Solidarność... Litości, spójrz co się dzieje....
    • lubat Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 01.04.20, 16:27
      "Najwyższy Czas" jest kłamliwym szmatławcem przeznaczonym dla ubogich duchem, którzy nie sprawdzą informacji u źródła, bo nawet język polski dla nich jest za trudny, a cóż dopiero jakieś języki pogańskie.
      W tym programie nikt nie narzekał na Polskę. Raczej na swoje państwo/rząd, które wprowadziło tak restrykcyjne przepisy, że nie mogą przyjechać sezonowi robotnicy do zbioru szparagów. Nie tylko z Polski, bo więcej ich przyjeżdżało z Rumunii czy Bułgarii.
      Polsce też się dostało, ale za to, że wprowadziła obowiązek kwarantanny dla ludzi mieszkających w rejonach przygranicznych i dojeżdżających do tej pory codziennie do pracy w Niemczech. Ale to także u nas bardzo ostro krytykują władze przygranicznych województw.
      • borrka To wyjątkowy dzień, Lubacik! 01.04.20, 16:34
        Zgadzam się z Tobą bez cienia zastrzeżeń.
        Niemcy radzą sobie dość dobrze na tle Europy i krytyka wobec Polski, jeśli się pojawia, to raczej uzasadniona, vide kretyńska sytuacja na granicy.
        A i tu wehrmacht kanapki roznosił:)
        --
        Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
      • yurek_1111 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 01.04.20, 18:30
        To mowisz lubaciku ze czesciowa kwarantanna zdaje egzamin a calkowita jest niedobra...
        Widocznie chcesz w Polsce scenariusza wlosko-hiszpanskiego...
        Pomysl , byc moze w Polsce nie jest tak tragicznie wlasnie dlatego ze obowiazuje kwarantanna dotyczaca WSZYSTKICH...

--
        Każdy kryzys wykorzystuje się do tego, żeby więcej przekazać tym największym.
        • 1.melord Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 03:40
          Kiedy Merkel z otwartymi rencamy i palcyma witala drogich imigrantow z BW i Afryki,biurokracja popelnial zapewne blad w tlumaczeniu ich zawodow.....wiekszosc to byli "inzynierowie" roznych specjalnosci,lekarzy jak na lekarstwo,jesli takowi wogole byli.
          Jest to istotne w czasie obecniej epidemii nie mozna na nich liczyc.
          Nie przewidziala rowniez,ze kiedy podrosna(mlode byczki) trzeba bedzie toto leczyc,obciaza system zdrowotny-wiekszosc lekarza na oczy nie widziala,mydlo pierwszy raz wielu na oczy zobaczylo i do tej pory nie wiedza do czego sluzy.

Niemiec niech nie placze,nie szuka jeleni ,niech dziala.
          Niemcy znani kiedys z solidnosci i dobrej organizacji/zarzadzania powinni teraz zapedzic towarzystwo "inzynierow" do podcierania tylkow i zbierania szparag na zasadzie dostaniesz zasilek jak ruszysz do pracy.
          Polacy po powrocie do Polski wezma sie za jaPka zamiast szparag,Ukraincy nie beda potrzebni.

--
          Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
          • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 07:48
            1.melord napisał(a):

> Kiedy Merkel z otwartymi rencamy i palcyma witala drogich imigrantow z BW i Afr
            > yki,biurokracja popelnial zapewne blad w tlumaczeniu ich zawodow.....wiekszosc
            > to byli "inzynierowie" roznych specjalnosci,lekarzy jak na lekarstwo,jesli tak
            > owi wogole byli.
            > Jest to istotne w czasie obecniej epidemii nie mozna na nich liczyc.
            > Nie przewidziala rowniez,ze kiedy podrosna(mlode byczki) trzeba bedzie toto lec
            > zyc,obciaza system zdrowotny-wiekszosc lekarza na oczy nie widziala,mydlo pierw
            > szy raz wielu na oczy zobaczylo i do tej pory nie wiedza do czego sluzy.
            >
            > Niemiec niech nie placze,nie szuka jeleni ,niech dziala.
            > Niemcy znani kiedys z solidnosci i dobrej organizacji/zarzadzania powinni teraz
            > zapedzic towarzystwo "inzynierow" do podcierania tylkow i zbierania szparag n
            > a zasadzie dostaniesz zasilek jak ruszysz do pracy.
            > Polacy po powrocie do Polski wezma sie za jaPka zamiast szparag,Ukraincy nie be
            > da potrzebni.
            >

Za ile będziesz zbierać jabłka? Bo za podcieranie tyłka Hansowi, płacili 1300 euro, plus utrzymanie

--
            borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
            • 1.melord Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 08:40
              >Za ile będziesz zbierać jabłka? Bo za podcieranie tyłka Hansowi, płacili 1300 euro, plus utrzymanie

to predko se ne wrati,Helga lub Abdullah bedzie musieli ta role przejac(podcieranie)
              no coz,jaPka pozostana jedyna z niewielu opcji by marne grosze zrobic

--
              Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
              • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 08:59
                1.melord napisał(a):

> >Za ile będziesz zbierać jabłka? Bo za podcieranie tyłka Hansowi, płacili 1
                > 300 euro, plus utrzymanie
                >
                > to predko se ne wrati,Helga lub Abdullah bedzie musieli ta role przejac(podcie
                > ranie)
                > no coz,jaPka pozostana jedyna z niewielu opcji by marne grosze zrobic
                >

Nie wiem jak ciebie, ale mnie żadna praca nie hańbi, najwyżej wyplata

--
                borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
      • polski_francuz Polacken i Frösche 02.04.20, 08:29
        Cala moja rodzina deprymuje. Ja mialem jechac do Dortmundu jeszcze w marcu i w ostatniej chwili nie dano mi delegacji a zaraz potem tamtejsza politechnika zamknieto. Moja corka, ramach podwojnego dyplomu, miala jechac na politechnike w Monachium na letni semestr. I byla dumna, ze dostala niezadrogi akademik. I teraz nie wiadomo czy i kiedy pojedzie.

Eh wirusie, wirusie cos sie tak uwzial na nas. My tylko chcemy wypelnic nasza, pochodzaca z ducha czasu, emptiness:)

Goodday

PF
      • jabbaryt Re: wredni ci Polacken :) nie chca dac sie zarazi 02.04.20, 16:03
        Jest jeszcze jedno zagrożenie. We Włoszech zaraza przyszła od chińskich opiekunów pracujących w domach starców. W Niemczech odium za śmierć wielu starszych ludzi może pójść na polskich opiekunów . Okaże się że polskie brudasy roznoszą wirusy i mordują starych ludzi. Tyle że najbezpieczniejsze miejsce dla staruszków to polskie domy spokojnej starości.
        • czizus Re: wredni ci Polacken :) nie chca dac sie zarazi 03.04.20, 22:33
          jabbaryt napisał:

> Jest jeszcze jedno zagrożenie. We Włoszech zaraza przyszła od chińskich opiekun
          > ów pracujących w domach starców. W Niemczech odium za śmierć wielu starszych lu
          > dzi może pójść na polskich opiekunów . Okaże się że polskie brudasy roznoszą wi
          > rusy i mordują starych ludzi. Tyle że najbezpieczniejsze miejsce dla staruszków
          > to polskie domy spokojnej starości.

Oczywiste brednie. Ale jak widać lubujesz sie w nich.

Ps. Dlaczego tak bardzo nie nawidzisz Niemców. Ja np. ich lubię i lubię ten kraj!! Również bardzo dobrze czuję się w ich otoczeniu, na jakichś wypadach turystycznych, . . . tych zorganizowanych(bo preferuję te indywidualne i głównie z nich korzystam) ale dość często korzystam też z TUI a tam głównie Niemcy ale i Holendrzy . . . . . . . . . a to towarzystwo bardzo mi odpowiada, ..... bardziej często niż to polskie!!!
          Więc mocno upraszczając sprawę, "niemiecka Europa " bardzo mim odpowiada!!!!!!!!!!!!
          • jabbaryt Re: wredni ci Polacken :) nie chca dac sie zarazi 03.04.20, 23:55
            Widzisz czisus powojenna Europa osiągnęła sukces dzięki zasadzie: keep Yanks in, Russians out and Germans down ( w sensie politycznym). I to dobrze działało ale teraz ma całkowicie się zmienić. Rola polityczna Niemiec w Europie rośnie kosztem krajów anglosaskich. A ja w talenty polityczne Niemców nie wierzę. Oni wielokrotnie udowodnili że potrafią do ruiny doprowadzić siebie i resztę Europy jak tylko mają zbyt dużą władzę.
            • polski_francuz Bezprzesadnie egoistyczny 04.04.20, 10:21
              "A ja w talenty polityczne Niemców nie wierzę. Oni wielokrotnie udowodnili że potrafią do ruiny doprowadzić siebie i resztę Europy jak tylko mają zbyt dużą władzę."

Uwagi sa historycznie dosc trafne. Pytanie jest czy Niemcy sie zmienili? Ja mysle, ze tak i obym sie nie mylil. Skad ta nadzieja? Ano bo Stany i U.K. sie wycofaly z europejskiego firnamentu i skierowaly swiatla rampy na samych siebie. A w Europie nie widac panstwa lepiej zorganizowanego, z ciagiem na bramke i bezprzesadnie egoistycznego niz Niemcy.

PF
    • jorl Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 10:49
      1.melord napisał(a):

> Kiedy Merkel z otwartymi rencamy i palcyma witala drogich imigrantow z BW i Afr
      > yki,biurokracja popelnial zapewne blad w tlumaczeniu ich zawodow.....wiekszosc
      > to byli "inzynierowie" roznych specjalnosci,lekarzy jak na lekarstwo,jesli tak
      > owi wogole byli.

beda reperkusja tych nie otwartych rak Ostblokowcow.
      Dzisiaj wlasnie jest wyrok sadu europejskiego ze Polska Czechy Wegry nieprzyjely w tym 2015r 160tys migrantow.
      I teraz tylko nalezy ustalic ile bedzie to nieprzyjecie kosztowac te kraje.
      Okaze sie ile, ale bedzie tego duzo napewno.

jakos sie sad nie nabral na bajeczke ze to Merkelowi migranci, o te polskie gadanie o inzynierach lekarzach wsrod migrantow. I dobrze, cwaniactwo nalezy ukarac. A forma? Po kasie, dotkliwie, to funkcjonuje.

Potem dojda nastepne nieprzyjmowanie migrantow za nastepne lata. Bo tez tacy sa i to duzo.

Nic tylko z Unii spierdal.c pozostanie. Polsce Wegrom, Czechom.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
        • jorl Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 11:02
          wojciech.2345 napisał:

> Zajmijcie się swoimi starymi schorowanymi ludźmi.
          > Nie pisz o innych sprawach.
          > To temat na inny wątek.

Ja odpowiedzialem na post melorda zamieszczonym w tym watku.

Poza tym drogi w2345 wez rozped, walnij lbem, swoim, w sciane i tym sprobuj sobie z Twojej glowki wybic udzielanie mi wskazowek co ja gdzie i co pisac mam.
          Dotarlo?

--
          Pozdrowienia

• vermieter Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 12:19
        160 000 miało być rozparcelowanych po całej Unii. Na te trzy państwa wypadło ca. 10 %, z tego Czechy przyjęły DWUNASTU uchodźców, a PL i H ZERO.

P.S. W 2015 roku byłem właścicielem dużego (140 m²), luksusowego mieszkania. Udostępniłem je 9-osobowej (2+7) rodzinie z Syrii, nieodpłatnie. Gmina za darmo nie chciała, bo nie wolno, Urząd Finansowy kombinował z jakimś podatkiem, sprawa trafiła do sądu administracyjnego I instancji. Ja nie chciałem żadnych pieniędzy za moje ateistyczne miłosierdzie, Gmina miała związane ręce. Po roku ogłoszono wyrok, od którego się odwołałem. W międzyczasie dzieci poszły do szkół, najmłodsze do przedszkola, rodzice zdawali egzaminy językowe potrzebne do wykonywania zawodu (lekarze). Jeszcze przed rozpatrzeniem odwołania "moja" rodzina rozpoczęła normalne życie. Praca w specjalistycznej klinice w znanym nadmorskim uzdrowisku. Sprzedałem mieszkanie, po 10 latach bez podatku spekulacyjnego. Jestem na emeryturze, lato spędzam "rodzinnie" nad morzem. Po 35 latach życia w Niemczech, gdy czasem zatęsknię za Polską, to zajrzę na jakieś polskie forum i od razu przestaję tęsknić.
        O tej historii z udostępnieniem mieszkania pisała prasa w 2016.
        • jorl Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 13:58
          vermieter napisał(a):

> 160 000 miało być rozparcelowanych po całej Unii. Na te trzy państwa wypadło ca
          > . 10 %, z tego Czechy przyjęły DWUNASTU uchodźców, a PL i H ZERO.

To tylko ta partia 160tys.
          A ich od tego czasu przyroslo duzo wiecej. prawie 10 razy tyle chyba. A klucz do rozdzialu taki sam zapewne.
          Bedzie wiecej.

--
          Pozdrowienia

• 1.melord Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 03.04.20, 04:06
        jorl napisał:

> beda reperkusja tych nie otwartych rak Ostblokowcow.
        > Dzisiaj wlasnie jest wyrok sadu europejskiego ze Polska Czechy Wegry nieprzyjel
        > y w tym 2015r 160tys migrantow.
        > I teraz tylko nalezy ustalic ile bedzie to nieprzyjecie kosztowac te kraje.
        > Okaze sie ile, ale bedzie tego duzo napewno.
        >

jorl....kiedy ruszyla masa ludu z Azji,Afryki na Europe,jedynie Merkel krzyczala...Willkommen
        Nie konsultowala decyzji z parlamentem EU,decyzje podjela samodzielnie.
        Kiedy po czasie zorientowla sie w jakie bagno wpedzila Niemcy doszla do "genialnego" pomyslu przesiedlenia czesci glownie do "osblokowcow -Twoje" ..ponownie ,nie konsultujac tego w parlamencie EU wiec rowniez z Wegrami,Polska,innymi,
        Maja brac i basta,klania sie IV Rzesza nie z pozoru demokratyczna EU.

Merkel probuje zastosowac podobna taktyke ja k USA kiedy zaatakowala Afganistan i Irak.
        Kiedy zorientowli sie,ze wpadli w bagno podobne do Wietnamu,zarzadali pomocy od czlonkow NATO,argumentujac,ze niby te dwa panstwa oddalone 10 tys km plus, zagrazaja Ameryce?

Ten sad europejski niech wlazi na drzewo i wezmie sie za Merkel i jej samodzielnie podjete decyzje.
        Wiem,ze to pobozne zyczenie gdyz ten "demokratyczny"sad jest oplacany glownie przez Niemcy.
        Pomijam juz fakt,ze zdecydowana wiekszosc z tych 2-3 milionow nowych i cennych imigrantow uzyskala azyl polityczny.
        Moze Merkel laskawie zapytalaby czy chca byc przesiedleni do Polski,Litwy.Estonii,na Wegry...w koncu jakies prawa uzyskali?

ps. obecnie Niemcy nic nie robia by pomoc Grecji na granicy z Turcja...czekaja na kolejna fale

--
                  • senioryta13 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 03.04.20, 16:26
                    amunicyjny1 napisał(a):

> Taki że lubimy ludzi eksportować, import zakazany,bo..?

cos sie zaplatales, w swiadomy sposob rezygnowac z dobra , z plusow, a wybierac minusy ?
                    w pierwszym poscie wyczulam nutke wstydu.

---
                    -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
                    -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
                    • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 03.04.20, 16:40
                      senioryta13 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
                      >
                      > > Taki że lubimy ludzi eksportować, import zakazany,bo..?
                      >
                      >
                      > cos sie zaplatales, w swiadomy sposob rezygnowac z dobra , z plusow, a wybierac
                      > minusy ?
                      > w pierwszym poscie wyczulam nutke wstydu.

Jakiego dobra, to czysty kalizm. My wyjechać dobrze, my przyjąć emigrantów źle ?Jak to jest?

--
                      > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej
                      znamienne

>Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
                      • senioryta13 Re: Zgadzam sie 03.04.20, 17:16
                        amunicyjny1 napisał(a):

>. My wyjechać dobrze, my przyjąć emigrantów źle

i dlatego pochwalilam

---
                        • amunicyjny1 Re: Zgadzam sie 03.04.20, 17:19
                          senioryta13 napisał:

>
                          > >. My wyjechać dobrze, my przyjąć emigrantów źle
                          >
                          > i dlatego pochwalilam

Dlatego napisałem, że to kalizm

--
                          znamienne

• 1.melord Re: Zgadzam sie 04.04.20, 01:56
                          senioryta13 napisał:

>
                          > >. My wyjechać dobrze, my przyjąć emigrantów źle
                          >
                          > i dlatego pochwalilam
                          >
                          pochwalilas co??.....nielegalna imigracje?
                          Mieszkasz bodajze w USA,problemy z nilegalnym przekraczaniem granicy z Meksykiem sa ci obce?
                          Ameryka bierze rokrocznie sporo imigrantow ale kontroluje kogo chce brac i tak jest w Kanadzie ,Australii,NZ wiec krajach,ktore przyjmuja imigrantow. (AU ok 150 tys rocznie)

Jakis czas temu Australia przezywala inwazje ludow azjatyckich na lodkach plynacycch z Indonezji(podobnie jak EU z Turcji czy Libii)
                          Rzad AU nie mogac poczatkowo opanowac sytaucji,zdecydowal o wyslaniu okretow wojennych ktore zaczely patrolowac wody tuz za granica wod terytorialnych Indonezji i zawracac lodki z powrotem.
                          Dodatkowo Parlament uchwalil prawo,ze kazdy z lodki nawet jak dotrze do ladu NIGDY nie uzyska stalego pobytu w AU....sprawe zalatwiono,od wielu lat zadna lodka nie przyplynela.

--
          • 1.melord Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 04.04.20, 01:34
            amunicyjny1 napisał(a):

> Ciebie,mnie Jorla, itd, kiedyś wzięto, podobnie jak setki tysięcy innych. To do
            > niczego nie zobowiązuje ?
            >

Owszem wzieto ale na diametralnie innych zasadach.
            W Wiedniu(dotarcie bezwizowe na 3 miesiace) skladalo sie podania w ambasadch USA,Kanady,Australii,RPA(czesc skorzystala ze stanu wojennego w PRL)
            Kazde z tych panstw moglo aplikacje zaakceptowac lub odrzucic...w tym drugim przypadku droga byla zamknieta.
            Kiedy zaakceptowano(w moim przypadku USA) po dotarciu do NY otrzymywalo sie pozwolenie na prace i po jakims czasie zielona karte czyli prawo stalego pobytu.
            Nigdy nie slyszalem by USA (i w/w kraje) podjely decyzje...jest was za duzo wiec wyslemy was do Meksyku,Kostaryki czy innego kraju gdzie Amerykanie de fakto rzadzili.

Nawala z Azji i Afryki pokonywala granice masowo na co male kraje EU jak Grecja czy Wegry nawet Wlochy nie byly przygotowane.....zbiurokratyzowana EU jako calosc(Parlament) rowniez.
            Willkomemen Merkel troche sytuacje rozwiazaloi,gdyz tlumy walily tranzytem przez Wegry,kraje balkanskie,Austrie(praktycznie nie wielu tam zatrzymalo sie) towarzystwo glownie walilo do Niemiec .
            Przypomina to szturmowanie granicy meksykansko-amerykanskiej przez ludy Meksyku i Am.Poludniowej.
            Dlatego tez Trump targowal sie w Kongresie by wybudowac plot na granicy.

Dziwi mnie,ze Ty kumaty facet nie widzisz roznicy.
            Nie twierdze,ze nalezy zabronic imigracji,twierdze,ze musi byc kontrolowana.

Faktem jest,ze nawet ta kontrolowana,bokiem wychodzi takim krajom jak Dania,Szwecja,Norwegia nie mowiac o Anglii czy Francji,z prostego wzgledu...te naplywowe ludy nie integruja sie.
            W przeciwienstwie do nas Polakow ,ktorzy emigrowli w latach 80 ub.wieku....my starzy roznie ale nasze dzieci,wnuki zintegrowane sa w 100%,o Turkach w Niemczech od 50 lat + tego powiedziec nie mozna.

Polska i Wegry maja prawo podejmowac decyzje samodzielnie kogo i jaka ilosc chca przyjac.
            Merkel niech rzadzi Niemcami i nie narzuca i szantazuje inne slabe kraje EU co maja robic.

--
            • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 04.04.20, 08:11
              1.melord napisał(a):

>
              > > Ciebie,mnie Jorla, itd, kiedyś wzięto, podobnie jak setki tysięcy innych.
              > To do
              > > niczego nie zobowiązuje ?
              > >
              >
              > Owszem wzieto ale na diametralnie innych zasadach.
              > W Wiedniu(dotarcie bezwizowe na 3 miesiace)

Zasady były podobne, dostałeś wizę w ciągu tych 3 miesięcy? A jakbyś nie dostał, to do Polski?
              • 1.melord Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 04.04.20, 11:55
                amunicyjny1 napisał(a):

> Zasady były podobne, dostałeś wizę w ciągu tych 3 miesięcy? A jakbyś nie dostał
                > , to do Polski?

NIE....wiza do Austrii nie byla potrzebna(mogles przebywac 3 miesiace), jesli zglosiles intencje emigrowania z Austrii mogles przebywac az do podjetej decyzji przez wybrane przez ciebie panstwo...wiec nawet pol roku i wiecej.
                Ci co poprosili o azyl mogli zostac(ja nie prosilem)

Moi znajmi z Polski spedzili ok pol roku w Austrii czekajac na wyjazd do Nowej Zelandii(mieli tam rodzine)
                Mieszkali w gasthofie w poblizu Insbruku(Alpy) za friko,Rzad austriacki kupil im narty, buty i stroje narciarskie(trojka-malzenstwo z corka),do NZ zabrali ponad 100 kg bagazu.
                W NZ czekalo na nich mieszkanie i oferty pracy.....to se ne wrati.

--
                • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 04.04.20, 13:08
                  1.melord napisał(a):

>
                  > > Zasady były podobne, dostałeś wizę w ciągu tych 3 miesięcy? A jakbyś nie
                  > dostał
                  > > , to do Polski?
                  >
                  > NIE....wiza do Austrii nie byla potrzebna(mogles przebywac 3 miesiace), jesli z
                  > glosiles intencje emigrowania z Austrii mogles przebywac az do podjetej decyzji
                  > przez wybrane przez ciebie panstwo...wiec nawet pol roku i wiecej.
                  > Ci co poprosili o azyl mogli zostac(ja nie prosilem)
                  >
                  wiem o tym, sam siedziałem w traichu I mam własnie dla nich wdzięczność, że mnie utrzymywali od marca do września. A przecież nie musieli, tak jak my to robimy.O to mi chodzi
                  Chyba sentymentalny jestem, i pamiętam dobre uczynki

> Moi znajmi z Polski spedzili ok pol roku w Austrii czekajac na wyjazd do Nowej
                  > Zelandii(mieli tam rodzine)
                  > Mieszkali w gasthofie w poblizu Insbruku(Alpy) za friko,Rzad austriacki kupil i
                  > m narty, buty i stroje narciarskie(trojka-malzenstwo z corka),do NZ zabrali pon
                  > ad 100 kg bagazu.
                  > W NZ czekalo na nich mieszkanie i oferty pracy.....to se ne wrati.
                  >
                  >
                  Pewnie tam byłem, na ostatnie dwa tygodnie [przed wylotem] przenoszono w Alpy w celu jak to określali doprowadzenia ciała i psychiki do porządku

--
                  znamienne

• wojciech.2345 bardzo ważny argument 04.04.20, 10:10
          1.melord napisał(a):
          > jorl....kiedy ruszyla masa ludu z Azji,Afryki na Europe,jedynie Merkel krzyczal
          > a...Willkommen
          > Nie konsultowala decyzji z parlamentem EU,decyzje podjela samodzielnie.
          > Kiedy po czasie zorientowla sie w jakie bagno wpedzila Niemcy doszla do "genial
          > nego" pomyslu przesiedlenia czesci glownie do "osblokowcow -Twoje" ..ponownie ,
          > nie konsultujac tego w parlamencie EU wiec rowniez z Wegrami,Polska,innymi,
          > Maja brac i basta,klania sie IV Rzesza nie z pozoru demokratyczna EU.
          -------------------------------
          Kraje, które nazwałeś "ostblokowcami" są netto eksporterami siły roboczej.
          Natomiast kraje starej UE importują siłę roboczą. Ta różnica wyznacza inny stosunek krajów
          UE tych starych i nowych. Dla imigrantów w Polsce nie ma pracy.

Postawa Merkel w tej sprawie jest cyniczna.
          • amunicyjny1 Re: bardzo ważny argument 04.04.20, 10:28
            wojciech.2345 napisał:

> 1.melord napisał(a):
            > > jorl....kiedy ruszyla masa ludu z Azji,Afryki na Europe,jedynie Merkel kr
            > zyczal
            > > a...Willkommen
            > > Nie konsultowala decyzji z parlamentem EU,decyzje podjela samodzielnie.
            > > Kiedy po czasie zorientowla sie w jakie bagno wpedzila Niemcy doszla do "
            > genial
            > > nego" pomyslu przesiedlenia czesci glownie do "osblokowcow -Twoje" ..pono
            > wnie ,
            > > nie konsultujac tego w parlamencie EU wiec rowniez z Wegrami,Polska,innym
            > i,
            > > Maja brac i basta,klania sie IV Rzesza nie z pozoru demokratyczna EU.
            > -------------------------------
            > Kraje, które nazwałeś "ostblokowcami" są netto eksporterami siły robocze
            > j.
            > Natomiast kraje starej UE importują siłę roboczą. Ta różnica wyznacza inny stos
            > unek krajów
            > UE tych starych i nowych. Dla imigrantów w Polsce nie ma pracy.
            >
            > Postawa Merkel w tej sprawie jest cyniczna.

A dlaczego tam jest praca, a u nas nie ?

-- I takie coś, latem ubiegłego roku Strabag budował obok mnie drogę, cala brygada stała u mnie . Średnia wieku po pięćdziesiątce
            znamienne

• camaretto Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 04.04.20, 10:27
        Chyba że chodziło o e- migrantów. ;D
        Dla mnnie to taki babsko - męski problem,kobiety już nieraz wyjeżdżały na Zachód, żeby sprzątać,gotować u jakiegoś staruszka za 1400EU i nie uważajątego za pracę ZŁĄ. Podobnie jak rolnictwo cieszyło się uznaniem w latach 80, to raczej szok jakiegoś zwykłego cłowieka. Naforach zresztąniema miejsca, bo i tak po paru latach i ...polskich "blagach" są ludzie ze swojej pracy w Niemczech czy we Wloszech zadowoleni,i nie chcą wracać, żeby to samo robić za grosze w PL i to jeszcze na szaro.
        Natomiast ci "malkontenci" to albo młodziki, które jak dawniej, myślą że "praca jest,tylko trzeba poszukać", niestety na kasie automatycnej jużjej nie znajdą, firmy wycwaniły się, i uratowały tyłi ,prawdę mówiąc w PL. Mimo naszych wielkich ambicji,jeżeli siękomuś"udaje" to historia,którąchętnie usłyszę, ludzie pracują z wykształceniem za1/3 sumy kiedyś najniższej, tylko po to żeby MOŻE utrzymać się w firmie i "wygrać". U ":nich" niestety to samo, brak jest obiecanych kokosów,ludzie zaiwaniająna kasie w Kauflandzie z 2 dyplomami, Niemcy i Anglicy,i bardzo sięcieszą,że mają na czynsz. Nie chrzanię,bo mam tam rodzinę, a oni myśleli, że" diplom "polski -to dyrektora z nich zrobią. Jakbym u nas była, tacy z "urodzeni w fotelach" to znajomkowie - b.ministrowie,co to pływać umieli...ale utonęli,jak i poprzednich klikach - do następnej zmiany dociągneli i THE END.Zmiana dojnej warty.

--
        To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu :-) stare przysłowie Starożytnych Rzymian
        www.oczary.wordpress.com
    • wojciech.2345 Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 11:08
      Bloomberg opracował ranking krajów z najbardziej efektywną opieką zdrowotną. Polska zajmuje w nim 10. miejsce w Europie i wyprzedza takie europejskie potęgi jak Niemcy czy Belgię. Stany Zjednoczone znalazły się na jednym z ostatnich miejsc.

www.gazetaprawna.pl/galerie/826524,duze-zdjecie,2,kraje-z-najlepsza-opieka-zdrowotna-polska-wyprzedza-niemcy.html
      • amunicyjny1 Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 11:41
        Większość moich znajomych pracuje za granicą, z tego 70 procent w Bundes. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Dasz mu 40 pln, na godzinę zbierania jabłek, a jeść tak samo chce sie, i tu i tam A może z patriotycznych pobudek mają zapomnieć tabliczki mnożenia?

--
        borrka napisał:

• wojciech.2345 Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 12:25
          jabbaryt napisał:

> Wojtek nie kpij. Ja efektywnie czekałem z chorą żoną na chirurga na SORze. Po 1
          > 1 godzin łaskawie poinformowano nas że chirurga nie ma i dzisiaj już nie będzie
          > .
          -----------------------------------------------
          Współczuję.

PS. Usiłuję wychować Übermenscha.
          • jorl Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 14:01
            wojciech.2345 napisał:

> PS. Usiłuję wychować Übermenscha.

Ale powinienes wiedziec ze proba wychowania klamstwami z zasady jest do d...

Tylko mam politowanie nad Toba drogi w2345. Zes taki prymitywny. I przy okazji rozjuszony.

Ja pisze prawde a Ty klamstwa.

--
            Pozdrowienia

• jorl Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 14:16
                wojciech.2345 napisał:
                > Zajmij się starymi Niemcami potrzebującymi opieki.
                > To wstyd na cały świat.

zajmuje sie Twoimi klamstwami. Z Kongresowki jestes prawda? To wasza cecha, klamac, klamac, klamac

--
                Pozdrowienia

• wojciech.2345 Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 14:25
                  jorl napisał:
                  > zajmuje sie Twoimi klamstwami. Z Kongresowki jestes prawda? To wasza cecha, kla
                  > mac, klamac, klamac
                  ------------------------------------------------
                  No gdzie ta opieka zdrowotna Niemiec?
                  Nie ma jej.

Czas prawdzie spojrzeć w oczy.
                  • borrka Jak jest w Rajchu 02.04.20, 16:43
                    Ostatnie dwa lata miałem regularnie kontakt ze służbą zdrowia w Berlinówku.
                    Jest kaszana - nie wiem, jak to nazwać?
                    Brak empatii i obawa przed odpowiedzialnością prawną za błąd lekarski?

Ta sama "usługa" była do załatwienia w Polsce bez trudu, no może w mniej luksusowych warunkack.

Jak jest poza Berlinem, nie wiem.
                    W Berlinie źle.

--
                    Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
                    • jabbaryt Re: Jak jest w Rajchu 03.04.20, 13:08
                      Z tego co słyszałem to połowa personelu medycznego spie ..ła na zwolnienia i urlopy. Przychodnie zabarykadowane i pacjentów nie wpuszczają. W Polsce w sektorze publicznym działa dobrze tylko szkolnictwo podstawowe. Bo nie ma tam co kraść. Reszta sektora publicznego to patologia.
      • felusiak1 Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 17:41
        tylko felusiak, jak zwykle, zaglada głebiej. No i okazuje sie, ze efektywność to wynik stosunku oczekiwanej długości zycia w danym kraju do stosunku wydatkow na zdrowie do PKB. Innymi slowy o kant doopy ten ranking mozna rozbić.
      • engine8 Re: Polska wyprzedza Niemcy 02.04.20, 20:19
        Bloomberg jest/byl kandydatem na prezydenta a wiec on tu gra na korzysc demokratow ktory nie maja juz co sprzedac i pozostal im jedynie opike zdrowotna. Te rankingi to sa takie jak ranking samochdow, miscj na emryture czy pogody...
    • jorl Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 11:13
      j-k napisał:

> nie dosc, ze Niemiaszki nie beda mogly jesc w tym roku ich ulubionych szparagow

A u mnie w supermarkecie, malym do tego ale zawsze, jednej niemieckiej sieci, szparagi wczoraj lezaly.

> to jeszcze dziadki odejda w samotnosci - bez dobrego slowa i podania kuwety....

Z tym dobrym slowem to nie przesadzajmy, i dotad nie mieli zapewne. Slyszal taki, ale nie rozumial na szczescie bo np. po polsku, "zdycha nareszcie".

> cala nadzieja w Rumunach - ci na kase sa jeszcze mocno napaleni...

Chyba jest zakaz wpuszczania takich w zwiazku z koronka do Niemiec. Cos mowia ze migrantow sie wysle na pola.
      Ciekawe jak bedzie bo mysle ze migranci nie maja zakazu pracy a wiec dlaczego dotad na polach niepracowali? To akurat latwo byloby ich nauczyc robic.

--
      Pozdrowienia

• wojciech.2345 przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 15:05
      Jaki jest przyrost naturalny wśród imigrantów w Niemczech?
      Niżej mamy następujące info.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba cudzoziemców w Niemczech zwiększyła się aż dwukrotnie.
      Wedle danych Krajowego Rejestru Centralnego w Niemczech, do końca września 2019 roku zarejestrowano 11,14 miliona obcokrajowców. To o dwa procent więcej, niż w roku poprzednim.

Z końcem roku 2011, w Niemczech żyło 6,93 miliona imigrantów. Dla porównania w 1990 roku było ich 5,34 mln. Liczba samych azylantów wzrosła w ciągu ostatnich ośmiu lat o dwa miliony. Do końca 2018 roku tylko z krajów UE przybyło do Niemiec prawie 5 mln ludzi. Kolejne półtora miliona to tylko obywatele Turcji.

Wg Federalnego Urzędu Statystycznego liczba wszystkich mieszkańców Niemiec wynosi 83,2 mln.

www.dorzeczy.pl/swiat/127432/rekordowa-liczba-imigrantow-w-niemczech.html
      • polski_francuz Re: przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 15:27
        Dotykasz prawdziwego problemu. Aryjczycy i omc-aryjczycy, jak FH Wilson, kochaja sie: (a) w pieniadzach; (b) bedac zabezpieczonym przeciwko zachodzeniu partnerki w ciaze.

I ich przyrost naturalny jest maly. Imigranci robia dzieci z roznych powodow: (a) maja czas bo nie pracuja; (b) rozwazan politycznych by ich bylo wiecej i by mogli narzucac swe wole innym (jak w Izraelu m.in.);...

Co z tego wynika? Ano wzrost znaczenia i politycznej wagi neofaszystow.

PF
        • wojciech.2345 Re: przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 15:46
          Kiedyś dyskutując na temat demografii Rosji okazało się, że niebawem będzie tak, że 50% urodzeń to będą muzułmanie, których jest ok 20%. Wtedy rozmywa się rodzima ludność i jej wartości. W artykule jest mowa o imigrantach, ale są jeszcze przybysze tacy jak Jorl, Niemcy Nadwołżańscy, .... . Jeśli to zjawisko przekroczy jakiś próg, to zacznie się rozmywanie niemieckości.

Pytanie o to gdzie ten jakiś próg jest i jak daleko w czasie do jego osiągnięcia?
          • polski_francuz Re: przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 15:57
            "Jeśli to zjawisko przekroczy jakiś próg, to zacznie się rozmywanie niemieckości."

Trudno gdybac. Tym niemniej historia uczy, ze Niemcy nie boja sie draystycznych rozwiazan jak im sie cos niezbyt podoba. Juz raz probowali jedna rase zagazowac. Jak sie tym razem do utrzymania niemieckosci wezma to trudno powiedziec.

Nie sadze, zeby imigranci potrafili sie politycznie narzucic. Wielu potomkow emigrantow w 2 pokoleniu wchodzi do istniejacej klasy politycznej. Przykaldem jest m.in. Özdemir, ktory jest czolowym politykiem Zielonych.

Raczej tedy widze droge integracji.

PF
            • wojciech.2345 Re: przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 16:12
              polski_francuz napisał:

> "Jeśli to zjawisko przekroczy jakiś próg, to zacznie się rozmywanie niemieckośc
              > i."
              >
              > Trudno gdybac. Tym niemniej historia uczy, ze Niemcy nie boja sie draystycznych
              > rozwiazan jak im sie cos niezbyt podoba. Juz raz probowali jedna rase zagazowa
              > c. Jak sie tym razem do utrzymania niemieckosci wezma to trudno powiedziec.
              ----------------------------
              To już było wcześniej. Protestanci Niemieccy są liczeni na ok 30 tys spalonych czarownic.
              W jednym z programów o czarownicach padła nawet liczba 100 tys.
              • amunicyjny1 Re: przyrost naturalny Niemiec? 02.04.20, 16:23
                wojciech.2345 napisał:

> > Skąd te dziwne zamartwianie się innymi?
                > -------------------------------------
                > Jeśli mielibyśmy proporcjonalnie tylu samo imigrantów co Niemcy, to liczymy:
                > 38/8 = 4,75 mln przybyszy.

Kogo to obchodzi, Jak nas brali to było dobrze ?

--
                borrka napisał:

• senioryta13 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 16:41
      wojciech.2345 napisał:

> Blady strach padł na naszych zachodnich sąsiadów. Nie dość, że brakuje rąk do z
      > bierania szparagów, to jeszcze nie ma komu zajmować się starszymi i chorymi. Ni
      > emcy są oburzeni „brakiem solidarności” ze strony Polaków.

wojtusiu, a wyczytales, ze Francja exportuje swoich chorych do Niemiec , a ci ich przyjmuja ?

"Włoski gubernator: zostałem nazwany rasista, ponieważ chciałem przetestować chińskich podróżników w lutym."
      Tru.ump ropniez trafil do grona 'rasistow, zostal o to samo oskarzony przez D'Mafie.

pisze lepiej pozytywy o Polsce, jesli takowe znajdziesz, bo jak na razie to uprawiasz ruska propagande.

---
        • senioryta13 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 17:41
          wojciech.2345 napisał:

> senioryta13 napisał:
          > > pisze lepiej pozytywy o Polsce, jesli takowe znajdziesz, bo jak na razie
          > to upr
          > > awiasz ruska propagande.
          > ---------------------------------------
          > No właśnie o tym mowa.
          > Polacy chcą się zająć niemieckimi chorymi,
          > a Jorl&Co nie.

przez ciebie Duma przejawia sie, a to temat do wstydu.
          Tak Polska jest dostrzegana w swiecie.

---
            • amunicyjny1 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 17:59
              wojciech.2345 napisał:

> senioryta13 napisał:
              > > przez ciebie Duma przejawia sie, a to temat do wstydu.
              > > Tak Polska jest dostrzegana w swiecie.
              > -----------------------------------
              > Problem powstał bo Niemcy nie chcą zająć się swoimi seniorami.
              > Chodzi o 300 tys.
              >
              > Nie widzisz tego???

Strasznie obłudne to brzmi

--
              borrka napisał:

• senioryta13 Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 18:28
              wojciech.2345 napisał:

> senioryta13 napisał:
              > > przez ciebie Duma przejawia sie, a to temat do wstydu.
              > > Tak Polska jest dostrzegana w swiecie.
              > -----------------------------------
              > Problem powstał bo Niemcy nie chcą zająć się swoimi seniorami.
              > Chodzi o 300 tys.

> Nie widzisz tego???

tzn. po Twojemu, jesli Polacy nie zostana wpuszczeni, to Germany nie dzadza rady swoim problemom ?

---
    • lubat Re: Niemcy chcą wyeksportować chorych do Polski? 02.04.20, 20:44
      wojciech.2345 napisał:

> Niemcy skarżą się, że Polacy nie opiekują się ich chorymi i nie zbierają szparagów
      >
      > Blady strach padł na naszych zachodnich sąsiadów. Nie dość, że brakuje rąk do z
      > bierania szparagów, to jeszcze nie ma komu zajmować się starszymi i chorymi. Ni
      > emcy są oburzeni „brakiem solidarności” ze strony Polaków.

Wojtuś, nie przeżywaj już tej traumy. Niemcy przyznali się, że to nie Polacy są winni, tylko oni sami. Dzisiaj ministerka rolnictwa i min. spr. wewnętrznych uzgodnili, że wpuszczą do Reichu ok. 40 tys. robotników do zbioru szparagów. Przy spełnieniu ostrych rygorów, m. in. mają to być grupy zorganizowane, transport tylko drogą powietrzną, bez podejrzeń zdrowotnych, itp.

www.tagesschau.de/inland/coronavirus-erntehelfer-103.html
    • wojciech.2345 Niemieckie szpitale potrzebują Polaków 04.04.20, 14:48
      W Niemczech Wschodnich też brakuje lekarzy, a luki zapełniają Polacy. Szefowie tamtejszych szpitali znaleźli się w kryzysie po zamknięciu granic. Władze są zmuszone szukać nowych rozwiązań.
      ....
      na wschodzie Niemiec dramatycznie brakuje personelu. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki z Polski ratują sytuację – stanowią dużą część załóg w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Brandenburgii czy Saksonii. Prawie połowę zasobów kliniki Asklepios w Schwedt, kilka kilometrów od granicy; samych polskich lekarzy jest tu aż 45 (na 140). Kierownictwo placówki przygotowało z myślą o nich specjalne grafiki: 14 dni pracy, 14 dni wolnego.

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1951330,1,niemieckie-szpitale-potrzebuja-polakow-a-granice-zamkniete.read
      • senioryta13 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 15:08
        wojciech.2345 napisał:

> W Niemczech Wschodnich też brakuje lekarzy, a luki zapełniają Polacy. Szefowie
        > tamtejszych szpitali znaleźli się w kryzysie po zamknięciu granic. Władze są zm
        > uszone szukać nowych rozwiązań.
        > ....
        > na wschodzie Niemiec dramatycznie brakuje personelu. Lekarze, pielęgniarki, opi
        > ekunki z Polski ratują sytuację

Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach, Polska
        "Beresiński. Przyznał także, że część podopiecznych placówki "leży w odchodach własnych, nie ma już się nimi kto zajmować".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25845904,dramatyczna-sytuacja-dps-u-w-tomczycach-ponad-polowa-mieszkancow.html#s=BoxOpLink

---
        • wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 15:17
          Czy Ty aby rozumiesz intencje tego wątku?
          Krążą na forum Übermensche, którzy twierdzą np. że
          produkty amerykańskie i chińskie to szajs. To do nich
          jest skierowany ten wątek.

Gardzą oni i Polakami, i także Amerykanami.
          • senioryta13 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 15:24
            wojciech.2345 napisał:

> Czy Ty aby rozumiesz intencje tego wątku?
            > Krążą na forum Übermensche, którzy twierdzą np. że
            > produkty amerykańskie i chińskie to szajs. To do nich
            > jest skierowany ten wątek.
            >
            > Gardzą oni i Polakami, i także Amerykanami.

w takim razie powstawiales zle cytaty, mylne informacje , jak zwykle zreszta.

---
            • wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 15:28
              senioryta13 napisał:
              > w takim razie powstawiales zle cytaty, mylne informacje , jak zwykle zreszta.
              ---------------------------
              Być może nie potrafiłem tego zrobić dobrze.

PS. Ja myślałem, że mentalność niemiecka ta sprzed 1939 r to przeszłość.
          • caesar_pl Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 16:06
            Niemcom brakuje lekarzy.Polakom nie brakuje niczego.Mimo ze w Niemczech nasycenie lekarzami jest statystycznie 2,5 razy wieksze niz w Polszy.Ale Polsza psiorska uwaza,ze ma efektyczniejsza sluzbe zdrowotna niz Niemcy.Gratuluje sukcesu,skur...psiory.....
              • amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 17:36
                Jesteśmy jako Polacy w elicie w tym zakresie, obok Rumunów i Bułgarów. A w temacie stomatologi mistrzami. Hura......

--
                znamienne

• amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 17:55
                        www.statista.com/statistics/236589/number-of-doctor-visits-per-capita-by-country/

Może jednak nie Niemcy ?

--
                        znamienne

• amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 18:14
                            OECD
                            krótki
                            www.oecd-ilibrary.org/docserver/health_glance-2017-60-en.pdf?expires=1586017414&id=id&accname=guest&checksum=DCCC875386C30EF1677A302E443FFD66

Jest i długi 1400 stron, jednak ładowanie jego było by bezsensem

Aha, Japończyki, Korea, mają 13 łózek na 1000, Szwedy 2,2

--
                            znamienne

• wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 18:23
                              Ja ten artykuł o Niemcach znalazłem z prozaicznego powodu.
                              Mamy wredną epidemię. Są interesujące trzy liczby:
                              zarażeni ale nieświadomi (np. dzieci) ,
                              zarażeni podani w statystykach,
                              ofiary.

Nieznana jest liczba tych nieświadomych.
                              Powinna ona być podobna jak w kraju hipochondryków.
                              Zacząłem via Google szukać narodów - hipochondryków,
                              no i trafiłem na artykuł z Newsweeka.

Eto wsio.
                              • amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 18:46
                                Mnie interesuje bardziej liczba zgonów na 1000 zakażonych w danym kraju, choć prawdę mówiąc mam to gdzieś, co będzie to będzie, swoje wypiłem, wykochałem. Bardziej mnie boli świadomość, że mógłbym wtedy kogoś poczęstować. Tego bym nie chciał

--
                                znamienne

• amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 19:30
                                            Ty żartujesz prawda? Może spróbuj wyciągnąć z tego procenty,

--
                                            znamienne

• wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 19:35
                                              amunicyjny1 napisał(a):
                                              > Ty żartujesz prawda? Może spróbuj wyciągnąć z tego procenty,
                                              ------------------------------------
                                              Interesują mnie 3 liczby:
                                              ilość przypadków,
                                              ilość przypadków stwierdzona,
                                              ilość zgonów.

Mamy dwie ostatnie liczby. Nie mamy pierwszej.
                                              Najbardziej interesuje mnie ta pierwsza. Próbuję ją odgadnąć.

Ilości na 1000 mieszkańców nie interesują mnie.
                                              • amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 19:46
                                                To co ty właściwie wyliczyłeś?
                                                W Szwecji jest armagedon śmiertelności i zachorowań

Nawet z twojej strony, tropów na milion Szwedzi 37 Niemcy 16 .A co będzie za tydzień jak nie będzie kwarantanny ?

--
                                                znamienne

• wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 19:57
                                                  Wyliczyłem proporcję: Total Cases/Total Deaths
                                                  dla hipochondryków (Niemców) i tych którzy ignorują lekarza (Szwedów).
                                                  Następny etap to próba odgadnięcia ogólna ilości zakażeń.
                                                  No i nie mam pomysłu jak to policzyć.

Samo liczenie to bułka za masłem.
                                                  • amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 20:01
                                                    Ty naprawdę jesteś inżynierem, tak bez obrazy.Ja bym nie przyznał się do tych wyliczeń. Przemyśl to jeszcze raz, co tak naprawdę wyliczyłeś

--
                                                    znamienne

• amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 20:27
                                                    Po co ci nieznane, nie znasz ich w żadnym kraju, więc dla tego wyliczenia są obojętne i neutralne w obie strony

Prosty kalkulator procentów obliczprocent.pl/

--
                                                    znamienne

• wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 20:38
                                                    Ogólna liczba znane + nieznane może nam mówić o fazie epidemii.
                                                    Może Szwedzi są w fazie końcowej, a Niemcy, Polacy,... dopiero mają
                                                    pod górkę.

Są wzory na liczenie zarażeń np. hiv i jego faz.
                                                    W tym przypadku ściana jak na razie.
                                                  • amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 20:47
                                                    O,K. nie chcesz procentowej umieralności, twoja sprawa. Tylko proszę, nie podawaj Szwedów za przykład .do naśladowania czegokolwiek w temacie epidemii. Próbowali tego Angole, skończyło się źle

--
                                                    znamienne

• amunicyjny1 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 20:56
                                                    wybacz, ale poddaje się. To jest elementarna matematyka, jej nie można zagadać

--
                                                    znamienne

• wojciech.2345 Re: Polacy potrzebują Polaków 04.04.20, 21:16
                                                    By policzyć to jest potrzebna matematyka ze szkoły średniej.
                                                    Problemem jest co liczyć.

Jest pewna wskazówka, która może przydać się dla przypadku Szwecji.
                                                    Epidemia swobodnie rozprzestrzeniająca się to przyrost 1/3 w ciągu dnia.
                                                    Czyli po 7 dniach liczymy (4/3) ^ 7 = 7,5, po 14 ponad 55.

PS. Procenciki o które się dopominałeś, to dopiero na koniec. Dane z Chin to lipa.
                                                    Nie mamy prawie nic.
      • amunicyjny1 Re: Niemieckie szpitale potrzebują Polaków 04.04.20, 15:19
        wojciech.2345 napisał:

> W Niemczech Wschodnich też brakuje lekarzy, a luki zapełniają Polacy. Szefowie
        > tamtejszych szpitali znaleźli się w kryzysie po zamknięciu granic. Władze są zm
        > ....
        > na wschodzie Niemiec dramatycznie brakuje personelu. Lekarze, pielęgniarki, opi
        > ekunki z Polski ratują sytuację – stanowią dużą część załóg w Meklemburgii-Pomo
        > rzu Przednim, Brandenburgii czy Saksonii. Prawie połowę zasobów kliniki Asklepi
        > os w Schwedt, kilka kilometrów od granicy; samych polskich lekarzy jest tu aż 4
        > 5 (na 140). Kierownictwo placówki przygotowało z myślą o nich specjalne grafiki
        > : 14 dni pracy, 14 dni wolnego.
        >
        > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1951330,1,niemieckie-szpitale-potrzebuja-polakow-a-granice-zamkniete.read

Skończ te umartwianie się innymi, zobacz na swoje podwórko, jak tak się martwisz to droga wolna, pomóż, nie gadaj

--
        znamienne

• 1.melord Re: Niemieckie szpitale potrzebują Polaków 04.04.20, 22:11
        wojciech.2345 napisał:

> ....
        > ekunki z Polski ratują sytuację – stanowią dużą część załóg w Meklemburgii-Pomo
        > rzu Przednim, Brandenburgii czy Saksonii. Prawie połowę zasobów kliniki Asklepi
        > os w Schwedt, kilka kilometrów od granicy; samych polskich lekarzy jest tu aż 4
        > 5 (na 140). Kierownictwo placówki przygotowało z myślą o nich specjalne grafiki
        > : 14 dni pracy, 14 dni wolnego.
        >
        dlatego studia medyczne w Polsce (techniczne tez) powinny byc odplatne (pozyczka od Rzadu jak w AU)
        zaplaci taki/taka 1 mln ZL za studia i specjalizacje,ktore spokojnie i bez wysilku splaci w ciagu 20 lat...chce wyjechac na stale,zaplaci melona za nauke i wolny/wolna

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka