Dodaj do ulubionych

Kto da wiecej czyli slepy zaulek

02.04.20, 19:33
Regionalne wladze we Francji, skonfrontowane z niezdolnoscia naszego kraju do wyprodukowania masek chroniacych przed wirusem zdecydowaly sie je zamowic w Chinach. Chinczycy owszem maski zrobili i dostarczyli na lotnisko. Ale na lotnisku byli juz Amerykancy, ktorzy zaproponowali 3x wiecej i to gotowka i maski polecialy do Stanow.

Na lotnisku mielismy przyklad tego systemu, ktorysmy (my Polacy mojej generacji) chcieli. Sprytniejszy, bogatszy i bardziej bezwzgledny wygrywa.

Maski byly zamowione przez wladze regionalne dla francuskich domow starcow. No i starcy francuscy ich nie dostali. Miejsmy przynajmniej nadzieje, ze dostali je starcy amerykanscy. Powiedzmy, ze je dostali o ile sa bogaci, sprytni i bezwzgledni.

Trudno mi bedzie zapomniec te maski. Ktore znacza dla mnie w szczegolnosci: (i) nieudolnosc kraju do wyprodukowania prostych rzeczy; (ii) slepy zaulek do ktorego doszla strategia rozwoju uslug i delokalizacji; et j'en passe pour rester en calme...

PF
Obserwuj wątek
      • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 02.04.20, 20:55
        boavista4 napisał(a):

> a po co komu maska? Moze sobie sam zrobic, na interncie jest instrukcja,
        > www.youtube.com/watch?v=cZGU2vWHKC8
        > do tego plastyk powiesic z okularow dla lepszej ochrony

Przyda się, Francuzi zamówili 600 milionów masek w chinach
        Pouczające

--
        > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej
        znamienne

>Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
    • felusiak1 Znowu bzdury 02.04.20, 20:22
      Tylko felusiak ma tu dobry węch. Smierdziało bzdura i okazuje sie, ze bzdura.
      Na Twitterze pan oskarzyciel napisał:
      Chciałbym przypomnieć, że maski @MaRegionSud są w drodze i nie zostały kupione przez obce mocarstwo. Logistykę operacji zapewnia @cevalogistics, globalna spółka zależna grupy @cmacgm. Jeszcze raz dziękuję @RodolpheSaade za ich niezbędne wsparcie!
    • felusiak1 Macie mózgi, uzywajcie ich 02.04.20, 20:37
      5 milionów masek nie wypełni samolotu czyli było ladowane z innymi produktami przeznaczonymi do Francji.
      Samolot ma zatwierdzony plan lotu i zezwolenie na ladowanie lub ladowania. Zatem zmiana kierunku wymaga nowego planu i zezwolenia na ladowanie lub ladowania w USA. Ale ma jeszcze towar do Francji co znowu wymaga nowego planu lotu.
      Jest jeszcze export license czyli musi przejść przez chińską biurokracje. Mniemam, ze import license byla już zalatwiona z amerykańska biurokracja.
      • polski_francuz Za chinskim murem 02.04.20, 20:57

Muselier dementuje na twiterze (see above)

Outre la date, un autre élément a intrigué certains lecteurs. Alors qu’il avait été le premier à rapporter l’incident, mardi soir, le président de la région Paca et de l’Association des régions de France, Renaud Muselier, a démenti mercredi soir en avoir été victime. Dénonçant sur Twitter une fausse information au sujet d’un article du quotidien la Provence, qui évoquait un détournement des quatre millions de masques commandés par la région sudiste. Les masques de celle-ci «sont en route et n’ont pas été achetés par une puissance étrangère», poursuivait-il.

Kto pierwszy ten lepszy. I Czesi juz tez wyrolowali Wlochow w podobny sposob

Même rapport chez le président de la région Grand Est, Jean Rottner, interrogé mercredi soir sur RTL : «Moi, j’ai une petite cellule au niveau de la région qui travaille d’arrache-pied pour, avec les commanditaires, pouvoir gagner ces marchés. Et effectivement, sur le tarmac, les Américains sortent le cash et payent trois ou quatre fois les commandes que nous avons faites, donc il faut vraiment se battre. Et moi, j’ai été très heureux de voir arriver» mardi soir, par avion, une commande de masques passée par la région.

Les collectivités françaises ne sont pas les seules victimes de tels détournements, parfois justifiés par des mesures nationales de réquisition. En mars, l’Italie s’était indignée de la saisie, par la République tchèque, de près de 700 000 masques venus de Chine. Prague avait plaidé la bonne foi et une erreur de ses douanes, mais laffaire, opposant deux pays de l’Union européenne, avait fait scandale.
        .

Jako inzyniera dziwia mnie te przekupstwa. Czyz nie latwiej byloby rozwinac produkcje? Ale moze "normalni" inzynierowie wyemigrowali juz do Chin? I pozostali na zachod od chinskiego muru jedynie finansisci?

PF
    • eva15 USA - twój przyjaciel i obrońca 03.04.20, 15:31
      Ech ta zachodnia solidarna wspólnota wartości. Jakże dumny jest z niej Zachód, jak wytyka innym krajom swą moralną wyższość i swoje stanie murem i popieranie się nawzajem.
      Słowa, słowa, słowa..... Propaganda...

Niemcy donoszą właśnie, że Amis sprzątnęli im w Chinach sprzed nosa zamówione dla Berlina i zapłacone już maski.

www.welt.de/politik/ausland/article206992269/Coronavirus-Pandemie-USA-fangen-von-Berlin-bestellte-Schutzmasken-aus-China-ab.html

Jak się ma takich przyjaciół to wrogów już nie potrzeba. Jakim idiotą trzeba być, by wierzyć, że USA w razie zagrożenia kogoś obronią?
          • felusiak1 Re: USA - twój przyjaciel i obrońca 03.04.20, 17:55
            efka, przeczytałaś tytuł i siejesz propagande. Przecież to nastepny gniot.
            Gugiel przetłumaczył mi i szydlo wyszlo z worka. I tym razem, tak jak poprzednim razem senator sieje kit.
            Artykul dodatkowo powołuje się na podobne incydenty z maskami dla Francji i Kanady a potem pisze, ze były nieprawdą.
            Po polsku tytul artykułu brzmi: Mówi się, że USA przechwyciły maski ochronne z Chin zamówione przez Berlin.
            O czym jeszcze mówi sie?
            • engine8 Re: USA - twój przyjaciel i obrońca 03.04.20, 18:40
              Z tymi maskami to jak z kawalami -- te same sa i o Polkach i Irlandczykach i Zydach.... zmienia sie tylko nacje..
              Bo sie okazuje ze europejczycy pozamawila maski a chinczycy je sprzedali amerykanom...
              Nawet jak to prawda to nic dziwngeo bo chinczykom znudzilo sie trzymac te palety na lotnisku czekajac jak sie europejska biurokracja dogada... No bo w EU musisz oglosic konkurs i zebrac kilka opcji oraz wybrac najlepsza, potem sprawdzic czy dostawaca ma certyfikacje ISO, nastonie wyslac kontrolerow jakosci, i jak to wszyko gra to musi to zatwierdzic kilka instutucji krajowych i unijnych komisji a potem maja 90 dni na zaplacenie.... i to jeszcze chca placic w euro.
              A tu przyszedl amerykanin z walizeczka dolarow i od reki zaplacil i to 3x tyle ..
              Oni nie durni ...Na co mieli czekac? LOL
            • eva15 Feluś, grasz ze mną w durnia? 03.04.20, 23:59
              felusiak1 napisał:

> efka, przeczytałaś tytuł i siejesz propagande. Przecież to nastepny gniot.
              > Gugiel przetłumaczył mi i szydlo wyszlo z worka. I tym razem, tak jak poprzedni
              > m razem senator sieje kit.
              > Artykul dodatkowo powołuje się na podobne incydenty z maskami dla Francji i Kan
              > ady a potem pisze, ze były nieprawdą.
              > Po polsku tytul artykułu brzmi: Mówi się, że USA przechwyciły maski ochronne z
              > Chin zamówione przez Berlin.

> O czym jeszcze mówi sie?

Grasz ze mną w durnia, czy nie rozumiesz zasad języka? Tu akurat zasady niemieckie są identyczne jak angielskie. Oczywiście, że zastosowano, po polsku ujmując mowę zależną, po waszemu - reported/indirect speech, po niemiecku indirekte Rede, a z łacińska ujmując konjunktiv.

Tak się zawsze robi, gdy przekazuje się czyjąś wypowiedź pośrednio, nie cytując jej wprost. Gramatyka niemiecka wymaga w artykułach takiego stosowania, czyli dystansowania się do cudzej wypowiedzi. Ale jest to dystans czysto gramatyczny. W artykule napisano wyraźnie, że okradziony szef berlińskiej policji zwrócił się z tym problemem do rządu.

Ja jakoś jestem pewna, że rząd ukręci łeb tej sprawie w imię zachodnich wspólnych wartości i solidarności.

• felusiak1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 00:20
                Daj spokój eva.
                Kiedy pisza mi: It is said coronavirus might have escaped from Wuhan Laboratory, ja felusiak1 z miejsca wyciagam radar. Mówi się, ze wirus mógł uciec z laboratorium? Kto mówi? Co to znaczy "mógł uciec"? To znaczy, ze nie ma wiarygodnego źródła i jest to czysta spekulacja.
                PS. W artykule nie ma slowa o szefie berlińskiej policji i jest wyraźnie napisane, że amerykański rząd zaprzecza tej bzdurze. Ale też jest napisane, ze posel SPD chociaz nie wie nic o okolicznościach "kradzieży" w Bangkoku to jednak zdecydowanie i srogo potepia amerykańskich piratów.
                • eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 00:31
                  OK, nie szef policji, ale dane personalne są bez znaczenia. Oficjalne zamówienie złożyło miasto Berlin (dla policji). Senator Berlina, Andreas Geisel, mówi, że to zapłacone zamówienie skonfiksowały najwyraźniej USA.

Die USA haben offenbar eine Lieferung von Schutzausrüstungen konfisziert, die das Land Berlin in China bestellt hatte. Entsprechende Medienberichte bestätigte am Freitag der Innensenator von Berlin, Andreas Geisel.

Feluś, daj se siana. Nie tylko Niemcy, ale i Francja, Brazylia a nawet Kanada skarżą się na bandyckie, pirackie praktyki wiodącej światowej demokracji - USA. Wszyscy sojusznicy się nagle przeciw USA sprzysięgli? Co jest grane?
                  • eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 00:40
                    America first! To co się dzieje naprawdę pasuje do logiki tego faceta na stanowisku prezydenta. On traktuje USA jak firmę, która ma niszczyć i wygryźć konkurentów. Poniekąd słusznie, bo tak działają w rzeczy samej imperia.

Ale - jest granica wytrzymałości powyżej której wasale mogą już nie widzieć żadnego sensu (korzyści) w dalszym posłuszeństwie... Gdy straty będą zbyt duże ( zyski żadne), może zrodzić się bunt. Mądry imperator karmi swych wasali, głupi wyciska z nich wszystko.

• eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 01:20
                      Jeszcze jedno:
                      Trump jakoś nie kapuje różnicy między prowadzeniem firmy a prowadzeniem państwa (imperialnego).
                      O ile firma ma same korzyści ze zniszczenia konkurencji, o tyle państwo imperialne samo sobie szkodzi niszcząc własnych wasali. Bez ich posłuszeństwa imperium nie może jako imperium istnieć.
                      To proste, ale dla niego chyba za trudne.
                      • felusiak1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 03:03
                        No i wyszlo szydlo. Chodzi o to aby jeździć po Trumpie jak po lysej kobyle.
                        Uzywajcie sobie do woli.
                        W tym zalinkowanym przez ciebie artykule stoi wyraźnie napisane, ze Francja i Kanada to fake news. O Brazylii jeszcze nic nie wiem ale spodziewam sie, ze aktywiści wznieca nowe bzdety. Teraz taka moda i nic nie kosztuje.
                        Über die genauen Hintergründe auf dem Flughafen könne man noch nichts sagen, dennoch verurteilte Geisel die US-Regierung scharf:
                        Nie są znane okoliczności zajscia na lotnisku ale Geisel ostro potepil amerykański rzad.
                        • amunicyjny1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 07:50
                          felusiak1 napisał:

> No i wyszlo szydlo. Chodzi o to aby jeździć po Trumpie jak po lysej kobyle.

Nigdy nie mogę tego pojąć

Utożsamianie państwa z jedną osobą, kojarzy mi się zawsze z dyktatorami, czy Ludwikiem XIV
                          Skąd ta dziwna maniera u was ?

--
                          znamienne

• eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 21:00
                          Ty wierzysz święcie, że tylko USA mówią prawdę. Tymczasem w Niemczech rozpętała się awantura, maski nie doszły, to nie był żaden fake news. Politycy naciskają na rząd, by zawiesił normalne praktyki handlowe i zamiast czekać na transporty z Chin, musi sam wysyłać własne specjalne samoloty do odbioru zamówień.

www.faz.net/aktuell/politik/trumps-praesidentschaft/coronavirus-hat-amerika-berlin-200-000-atemschutzmasken-weggeschnappt-16712122.html
                          • felusiak1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 22:12
                            Nie evuniu, nie twierdzę że USA mówi prawde ale wiem doskonale, ze nikt z rzadu nie kupi nic za gotówke. Rzad nikomu nie da gotówki.
                            Mówisz, ze to nie był fake news. To ciekawe bo 3M twierdzi, ze nie ma zamówienia z Berlina.
                            Der Konzern ließ nun wissen, dass er keine Hinweise darauf habe, dass 3M-Produkte beschlagnahmt worden sein. Zudem teilte 3M auf eine Anfrage der Deutschen Presse-Agentur mit, dass man „keine Unterlagen über eine Bestellung von Atemschutzmasken aus China für die Berliner Polizei“ habe.

Jeden samolot a nie samoloty.
                            • eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 04.04.20, 22:34
                              felusiak1 napisał:

> Nie evuniu, nie twierdzę że USA mówi prawde ale wiem doskonale, ze nikt z rzadu
                              > nie kupi nic za gotówke. Rzad nikomu nie da gotówki.

O jakiej gotówce ty mówisz? Coś przeoczyłam?

> Mówisz, ze to nie był fake news. To ciekawe bo 3M twierdzi, ze nie ma zamówieni
                              > a z Berlina.
                              > Der Konzern ließ nun wissen, dass er keine Hinweise darauf habe, dass 3M-Produk
                              > te beschlagnahmt worden sein. Zudem teilte 3M auf eine Anfrage der Deutschen Pr
                              > esse-Agentur mit, dass man „keine Unterlagen über eine Bestellung von Atemschut
                              > zmasken aus China für die Berliner Polizei“ habe.

Najwyraźniej wg ciebie rząd niemiecki się nudzi i sam wymyśla fake news. Ba pownieważ kradzieży nie było, to teraz będzie się strzegł przed dalszymi kradzieżami wysyłając wlasne samoloty.

>
                              > Jeden samolot a nie samoloty.

A jaka to różnica dla meritum sprawy?
                              • felusiak1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 05.04.20, 00:10
                                Dla meritum jest ta róznica, ze samolotu udzielił wlasciciel New England Patriots Robert Kraft na prośbę gubernatora stanu Massachussetts. Dla Krafta to była akcja charytatywna i dobry PR bo ma klopoty z prawem.

A o gotówce mowił francuz, któremu ukradziono maski. Te same, które juz do niego dotarły.

Dopatrujesz sie wszedzie sensacji i skandalu i twoje media zaspokajaja twój popyt.
                                • eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 05.04.20, 00:41
                                  Nie zrozumieliśmy się. Ja mówiłam o samolotach, które Niemcy po najnowszych doświadczeniach z zaginięciem masek, powinni, wg. ich polityków, wysyłać do Chin/Azji, zamiast zdawać się na dotychczasowe drogi dystrybucji, które są przechwytywane przez Imperium Dobra i Demokracji.
                        • eva15 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 05.04.20, 00:55
                          felusiak1 napisał:

> No i wyszlo szydlo. Chodzi o to aby jeździć po Trumpie jak po lysej kobyle.
                          > Uzywajcie sobie do woli.

Jeśli do mnie pijesz, to piździsz. Ja tego waszego prezia poniekąd podziwiam za to, że potrafi wleźć do basenu z piraniami i je zwalczać. To niezwykle trudne, chapeau bas!

Ale jednocześnie widzę, że źródłem jego odwagi nie jest mądrość, a tylko zadufanie w sobie. To go różni od Putina, który w 1999/2000 r. też wlazł do basenu z piraniami. Putin odniósł sukces, ale to inny format polityka. Trump ma tylko przewagę imperialną, ale nie inteletualną.
                            • felusiak1 Re: Feluś, grasz ze mną w durnia? 05.04.20, 01:27
                              To bardzo ciekawe, ze maski podobno zagineły w Bangkoku chociaż tworca tej wiadomości nic praktycznie nie wie o okolicznościach zaginiecia. Producent masek mowi, ze rzekomy odbiorca nie zamawial masek. Być moze zamowil u posrednika. Interesujace jest rownież to, ze nie wypowiedzial sie jeszcze ten, ktory maski zamowił. Dobre dziennikarstwo zadaloby sobie trud dotarcia do źrodeł. Skad wiadomo, ze maski zostaly ukradzione. Jak to sie stalo, ze tylko jeden polityk SPD o tym wie. Czy policja w Bangkoku zostala zawiadomiona? Ale zamiast tego mamy nagonke na jak to okreslasz "imperium Dobra i Demokracji".
                              Porównanie do Putina? Putin jest dyktatorem. Porównuj go do Xi albo ajatollahów.
                        • yurek_1111 O Kanadzie to nie "fake news "... 05.04.20, 06:19
                          Faced with a White House-ordered ban on exports of key COVID-19 medical supplies to Canada and abroad, Prime Minister Justin Trudeau is trying a more diplomatic approach with U.S. President Donald Trump, hoping to convince him such a ban will harm Americans and Canadians alike.

www.albertaprimetimes.com/alberta-news/trudeau-to-talk-to-trump-about-covid-masks-after-white-house-bars-export-update-2228775
                          One of the world's largest U.S.-based makers of consumer products says it has been told by the White House to stop exporting medical-grade face masks to the Canadian market.THE CANADIAN PRESS/Nathan Denette

www.albertaprimetimes.com/coronavirus-covid-19-national-news/3m-pushes-back-on-trump-administration-order-to-stop-sending-n95-masks-to-canada-update-2-2223491

• senioryta13 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 17:04
      polski_francuz napisał:

> Trudno mi bedzie zapomniec te maski. Ktore znacza dla mnie w szczegolnosci: (i)
      > nieudolnosc kraju do wyprodukowania prostych rzeczy; (ii) slepy zaulek do ktor
      > ego doszla strategia rozwoju uslug i delokalizacji;

produkcja w Chinach idzie pelna para, ale i to jest niemozliwe, aby zaspokoic zamowienia plynace z calego swiata.
      Wszyscy sie w tej chwili budza, widza swoj blad, globalizacja nie sprawdzila sie w momencie krytycznym/pandemii .

---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
      • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 17:52
        senioryta13 napisał:

> polski_francuz napisał:
        >
        > > Trudno mi bedzie zapomniec te maski. Ktore znacza dla mnie w szczegolnosc
        > i: (i)
        > > nieudolnosc kraju do wyprodukowania prostych rzeczy; (ii) slepy zaulek d
        > o ktor
        > > ego doszla strategia rozwoju uslug i delokalizacji;
        >
        > produkcja w Chinach idzie pelna para, ale i to jest niemozliwe, aby zaspokoic z
        > amowienia plynace z calego swiata.
        > Wszyscy sie w tej chwili budza, widza swoj blad, globalizacja nie sprawdzila si
        > e w momencie krytycznym/pandemii .
        >
        A bilans handlowy tyle szumu robiłaś ? Mówiłem że już nic nie produkujecie

--
        znamienne

• senioryta13 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 19:28
          amunicyjny1 napisał(a):

> A bilans handlowy tyle szumu robiłaś ? Mówiłem że już nic nie produkujecie

minus -500 bilionow rocznie w handlu z Chinami , to co, dla ciebie pestka , proznia, zero ?
          a kto nie wierzyl w Tru.mpa ?

---
          • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 19:32
            senioryta13 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
            >
            > > A bilans handlowy tyle szumu robiłaś ? Mówiłem że już nic nie produkujeci
            > e
            >
            > minus -500 bilionow rocznie w handlu z Chinami , to co, dla ciebie pestka , pro
            > znia, zero ?
            > a kto nie wierzyl w Tru.mpa ?
            >
            > ---
            To dlaczego go pogłębiacie kupując maski w chinach, ?? potraficie jeszcze coś produkować ?

--
            znamienne

• senioryta13 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 20:30
              amunicyjny1 napisał(a):

> To dlaczego go pogłębiacie kupując maski w chinach, ?? potraficie jeszcze coś p
              > rodukować ?

w sytuacji, kiedy trupy ida juz w setki, major NYC, dzisiaj wydal zarzadzenie sluzbom medycznym, ze reanimacja
              chorego nie powinna przekraczac 20 min. po tym czasie chorego nie przewozi sie juz do szpitala.

Nie tyko USA ma problem, Europa rowniez. W USA, juz zaczynaja przestawiac hale produkcyjne np. samochodow na produkcje respiratorow. Maseczki rowniez beda produkowac, ale z dnia na dzien, tego w milionach niestety nie da sie zrobic.
              To sa niestety zaniedbania z poprzednich lat, z ktorymi Tru.mp wlasnie probuje walczyc,
              ale D-Mafia twardo bron siei.
              Wyobraz sobie, ze Tru.mp nawet przyjal zaoferowana pomoc od Putina.
              Ja uwazam, ze dobrze, obserwuj tylko uwaznie jak D-Mafia bedzie reagowac.

---
              • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 20:44
                To o czym pisaliście do tej pory.......? Służba zdrowia najlepsza, gospodarka najlepsza, wszystko naj.. Po co kłamaliście do tej pory

--
                znamienne

• senioryta13 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 21:12
                  amunicyjny1 napisał(a):

> To o czym pisaliście do tej pory.......? Służba zdrowia najlepsza, gospodarka n
                  > ajlepsza, wszystko naj.. Po co kłamaliście do tej pory

Tak bylo , az trudno w to uwierzyc, 3 tygodnie temu.
                  po co az siegac za wielka wode, zobacz co sie dzieje za miedza na zachod.
                  Epidemia kladzie wszystko i wszystkich, biedny, bogaty, slawny, bezdomny, mlody stary,
                  na koncu moze zobaczymy komu sie tylko poszczescilo.
                  To jest Pandemia, nastepnym razem moze bedziemy lepiej przygotowani, tak jak to zrobil Tajwan.
                  a moze nie bedzie juz czego ratowac, kto to wie.

--
                  • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 22:24
                    Pozmieniało się, zadziwiające, jak to ''jeden z najwiekszych przekretów w historii'' potrafi skorygować horyzonty. Nie mówiąc o pamięci, dobrze że internet nie zapomina, jak co, to mogę przypomnieć .Także bez krępacji

A tobie siniorytko pisałem, g obchodzą mnie wasze partyjne wojenki, podobnie jak na całym świecie. Interesuje mnie wyłącznie efekt

--
                    znamienne

• senioryta13 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 23:06
                      amunicyjny1 napisał(a):

> A tobie siniorytko pisałem, g obchodzą mnie wasze partyjne wojenki, podobnie ja
                      > k na całym świecie. Interesuje mnie wyłącznie efekt

nie sciemniaj, policz tylko ilosc swoich postow.
                      na 'efekt' sklada sie praca wielu, wielu ludzi i nieraz czeka sie cale lata.
                      Adios, do zobaczenia w takim razie za 4.5 roku.

---
                    • felusiak1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 03.04.20, 23:12
                      Dokonujesz projekcji. Wydaje ci się, ze zlapałeś za ogon. Nie ma ogona.
                      Zastanów się do czego odnosi się cytowane: Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
                      Czy ja pisałem, że sluzba zdrowia najlepsza? Gospodarka faktycznie byla najlepsza za mojego zycia i o tym wspominałem. To nie bylo klamstwo.
                      • amunicyjny1 Re: Kto da wiecej czyli slepy zaulek 04.04.20, 07:39
                        felusiak1 napisał:

> Zastanów się do czego odnosi się cytowane: Ta obecna pandemia to bedzie jede
                        > n z najwiekszych przekretów w historii.

Do tego
                        "In the U.S., influenza has caused 12,000 to 61,000 deaths annually since 2010, according to the CDC. So far this flu season in the U.S., there have been at least 36 million flu illnesses, 370,000 hospitalizations and 22,000 deaths from flu, according to the CDC."

Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
                        W tym sezonie grypowym, czyli liczac od października na grype zmarlo już 22 tys. ludzi. Na coronavirus 40 osób.

Za 5-7 miesiecy nie bedziesz juz o tym pamietał.
                        Koszty juz w tej chwili przewyższyly potencjalne korzyści.
                        Na N1H1, SARS tez nikt nie byl przygotowany i też byla to nowa sytuacja. Wtedy nie bylo histerii a 95% ludzi już o tym nie pamieta.

Dzielne media nie ustają w znojnym trudzie szerzenia histerii. Tak zwani dziennikarze piszą artykuły a telewizja jest pelna rotacyjnych ekspertów wygłaszajacych hiobowe wieści. Zwykli ludzie reagują na to w okreslony sposób a rządy wpadły w korkociąg "koniecznych" decyzji i dolewaja oliwy do ognia. Gospodarka zatrzymala się. Nikt nie wie ile ludzi zlapało wirusa bo nie ma na to wiarygodnego testu ale przekaziory trabią o ilości zakazonych. Trochę mniej trabią o ilości zmarlych a jeszcze mniej o ich wieku i okolicznościach. Oprócz tego jak co roku miliony ludzi choruja na zwyklą grypę, dziesiatki tysiecy umierają i nikt nie panikuje z tego powodu.

--
                        znamienne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka