Dodaj do ulubionych

ruscy jak zwykle produkują kłamstwa

27.04.20, 11:01
Tym razem ws. koronawirusa. Rozsiewają bzdury, by namieszać w głowach ludziom. W ten sposób rosja bierze na siebie tysiące ofiar Covid-19. To niby państwo jest nowotworem, który toczy świat. Cała historia tego niby państwa to szerzenie kłamstw i mordowanie ludzi. Nic dobrego nie przynieśli światu.

Z dokumentu wynika, że wspierane przez Kreml media budują w Europie narrację, która ma dowieść, że Unia nie radzi sobie z pandemią i grozi jej rozpad. Przodują w tym nadające w wielu językach i wielu krajach UE rosyjska telewizja RT oraz agencja i rozgłośnia Sputnik.

Drugim wątkiem powielanym przez obecne w UE rosyjskie media są fałszywe informacje o charakterze samej epidemii, mające wprowadzać w błąd, podawać w wątpliwość sens zaleceń naukowców i władz. Część doniesień skupia się na rzekomym terrorze szczepionkowym: pandemia naprawdę nie jest groźna, chodzi o to, żeby wszystkich zaszczepić i żeby mogły rządzić koncerny farmaceutyczne i światowe lobby.

Inna grupa fałszywych doniesień dotyczy rzekomych cudownych kuracji, jak np. witamina C czy hydroksychlorochina, i dowodzi nieskuteczności zalecanych środków, jak np. dokładnego mycia rąk. Odrębną kategorią są informacje podające w wątpliwość skalę pandemii lub dowodzące, że jest ona wywołana sztucznie.


Przydałoby się, żeby tym zdegenerowanym oszustom koronawirus porządnie dobrał się do skóry, a idzie mu całkiem nieźle, bo bzdury czytają też sami ruscy i mają już blisko 90 tys. oficjalnie zarażonych. Liczbę ofiar zaniżają, ale to nie istotne, bo faktów nie zmienią ci, którzy zmarli na Covid-19 i tak nie ożyją a botoxman sam siebie oszukuje.
Obserwuj wątek
  • czizus Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 27.04.20, 13:10
   Rosja to zagorzały wróg UE i warto o tym pamiętać. Wszyscy ci, którzy z taką łatwością krytykują UE a przoduje w tym PIS, . . . . są sprzymierzeńcami Kremla. Podobnie jak ci wszyscy antyszczepionkowcy, krytycy USA, LGBT, krytycy demokracji . . . etc.
   Owszem, czasami należy skrytykować to i owo, ale należy bardzo uważać, żeby jednocześnie nie wchodzić w kremlowską retorykę.

   Ps. Specjalna komisja w UE powołana do śledzenie rosyjskiej antyunijnej dezinformacji i prowokacji cały czas na bieżąco identyfikuje te wrogie działania Kremla. Tego jest bardzo dużo. To powinno być i zapewne będzie wykorzystane w czasie dyskusji n/t sankcji wobec Rosji i jak na razie Rosja mocno zabiega o przedłużanie tych sankcji.
  • yurek_1111 Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 27.04.20, 13:35
   A o fake newsach made in USA i made in EU nic nie ma, czy to znaczy że oni tylko prawde zapodaja...:)
   Wszyscy kłamią jak najeci, to źródło akurat najete przez EU, ciężko w tej kakofonii wychwycić prawdę....
   Ruskie politykiery kłamstwa mają we krwi ale politykiery Zachodnie i " hamerykanskie" nielepsze...
   • bywszy2 Re: rnielepsi czy nie gorsi w klamaniu?+ 27.04.20, 14:20
    yurek_1111 napisał:

    > A o fake newsach made in USA i made in EU nic nie ma, czy to znaczy że oni tyl
    > ko prawde zapodaja...:)
    > Wszyscy kłamią jak najeci, to źródło akurat najete przez EU, ciężko w tej kakof
    > onii wychwycić prawdę....
    > Ruskie politykiery kłamstwa mają we krwi ale politykiery Zachodnie i " hameryka
    > nskie" nielepsze...
    >
     • wykrywacz_klamcow w sumie masz rację 27.04.20, 15:23
      cała rosja jest szambem, to logiczne, że wątki o rosji też muszą być szambem :p
      ale dzielnie wspierasz ten wątek, to ci się chwali ;)

      Ciekawe co ty na to:

      Wielu Rosjan obawia się, że pandemia będzie pretekstem do wprowadzenia totalnej inwigilacji. Bo na nic innego ze strony państwa chyba już nie liczą.
      Koronawirus odziera Rosjan ze złudzeń. A niektórzy z nich jeszcze całkiem niedawno wierzyli – zgodnie z oficjalną propagandą – że Rosja to państwo opiekuńcze. Gdy ekonomiści załamują ręce nad topniejącą wartością rubla i drastycznie spadającymi cenami ropy, a analitycy portalu z ofertami pracy Superjob prognozują, że na skutek epidemii tylko do końca kwietnia pracę straci ok. 33 proc. Rosjan, przedstawiciele władzy zdają się funkcjonować jakby w świecie równoległym.
     • wykrywacz_klamcow ale nie o tym jest wątek 16.09.20, 09:59
      kylax4 napisał:

      > Aha, a USA mówiło prawdę w sprawie WMD w Iraku (a to tylko mały przykład)....
      > A Chiny mówiły prawdę ws. wirusa....
      > A Polska mówiła prawdę ws. niezależności sądów....
      >

      lepiej trzymać się tematu i nie rozwadniać go.
      Ja przytaczam informacje ze źródłami i tej zasady też warto się trzymać, żeby nie powielać fake newsów.
   • czizus Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 27.04.20, 19:55
    yurek_1111 napisał:

    > A o fake newsach made in USA i made in EU nic nie ma, czy to znaczy że oni tyl
    > ko prawde zapodaja...:)


    Masz rację - wszyscy mają takie same żołądki, wszyscy są tacy sami. To już zahacza o ideologię marksistowską.
    Jest dokładnie odwrotnie- każdy jest inny, społeczeństwa są inne i kraje oraz rządy też są inne. W USA czy w UE zapewne kłamią ale istnieją niezależne media które z wielką łatwością wyłapują te kłamstwa czy manipulacje i je publikują. W Rosji nie ma czegoś takiego jak niezależne media a wszelkie kremlowskie kłamstwa są z wielkim zaangażowaniem powielane przez wszystkie rządowe media i nigdy nie prostowane.
    A jeżeli komuś zachce się niezależności i podania prawdy to dostaje kulkę w łeb, . . . . jak. Politkowskaja czy Niemcow.

    Żyjesz już tak długo i tak oczywistych prawd nie znasz i nie rozumiesz?

  • tomasz40plus Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 02.05.20, 10:21
   Zgadzam się. Stara, rzymska maksyma: "is fecit, cui prodest - ten uczynił, czyja korzyść", wykorzystywana w wielu kryminałach, wskazuje na to, kto stał za wyborem Dudy, PiS-u, Trumpa, Brexit-em. Oczywiście nie wybrali, ale się do tego mocno przyczynili. Od wieków imperium rosyjskie stosowało również rzymską zasadę : "divide et impera - dziel i rządź", która obecnie służy rozbijaniu Unii Europejskiej. Do tego szczują na Unię swojego pieska Trumpa, prowokując do wojen handlowych. I to w czasie, gdy ich gospodarka leży i rzęzi. Walka o wpływy zawsze była dla nich nadrzędnym celem. Współpracę rozumieją jedynie jako podporządkowanie, jak kiedyś dawne KDL-e w RWPG. Taki jest efekt zaszczepienia wynaturzonych idei Lenina i Stalina w pół-feudalnym mocarstwie. Teraz też wykorzystują nowoczesne technologie informatyczne, aby zwalczać, skłócać, szczuć na siebie nawzajem. Nic nowego pod Słońcem...
  • tomasz40plus Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 02.05.20, 10:34
   Stalin i Hitler byli jak dwaj bandyci, którzy zawarli chwilowy układ, aby zdemolować i podbić Europę. W latach 1939-40, niby ściskali się nawzajem, ale za plecami każdy trzymał nóż, by w dobrym momencie poderżnąć drugiemu gardło. No i Hitlerowi prawie się udało. Stalin ocalił skórę tylko dzięki pomocy wrogów Hitlera: Wlk. Brytanii i USA. A wcześniej to te państwa były dla niego największymi przeciwnikami. Typowe zachowanie bandyty, który zderzył się z silniejszym od siebie.
  • wykrywacz_klamcow Białoruś wyrzuca ruskich za fakenewsy 07.05.20, 19:15
   Teraz na ruskich poznali się Białorusini.

   Białoruski MSZ poinformował w środę ambasadę Rosji w Mińsku o pozbawieniu akredytacji dziennikarza oraz operatora rosyjskiej rządowej stacji Pierwyj Kanał, ponieważ rozpowszechniali fałszywe informacje. Rosjanom zakazano przebywania na terenie Białorusi i poproszono o opuszczenie kraju w ciągu 24 godzin.

   Wszystko przez reportaż poświęcony epidemii koronawirusa na Białorusi, wyemitowany we wtorek wieczorem przez Pierwyj Kanał. W materiale stwierdzono, że ostatnio na Białorusi doszło do gwałtownego wzrostu zachorowań. Dziennikarz udał się do miejscowości Stołbce i stwierdził, że na miejscowym cmentarzu mnóstwo świeżych mogił. W tym czasie kamera rosyjskiego operatora pokazała mogiłę dziewczyny, która, jak zauważa białoruski portal Nasza Niwa, zginęła w wypadku samochodowym jeszcze w listopadzie 2019 roku.
  • stop_pis Re: ruscy jak zwykle produkują kłamstwa 09.10.20, 10:41
   wykrywacz_klamcow - chory na rusofobię ćwierćinteligent (być może sfrustrowany ukrainiec-rowokop), albo płatny troll zachodnich słóżb specjalnych "dzielnie walczących" z Rosją w wojnie informacyjnej, która trwa gdzieś od 2014 roku. ;))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka