Dodaj do ulubionych

głodowe zamieszki we Francji

28.04.20, 10:16
O takim zagrożeniu grzmi Le Figaro. Dlaczego akurat we Francji Makrona, a nie w Polsce Kaczora? Może pan polski_francuz spróbowałby odpowiedzieć?

--
jestem zabanowany, a fachowcy z Czerskiej twierdzą że nie jestem
"Logowanie chwilowo niedostępne. Blokada antyspamowa"
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 10:47
      Francja jest podzielona. Ci, ktorzy maja dochody, domy, majatki i ci ktorzy zyja, z dnia na dzien, z dorywczych prac. Dorywcze prace zanikly w tym momencie z powodu kwarantanny. I ci ludzi, takze drobni rzemieslnicy i restauratorzy znalezli sie w trudnej sytuacji finansowej.

Co sie dzieje z polska biedota trudno mi powiedziec. Moze wiezy rodzinne sa silniejsze bo jest malo emigrantow.

PF
      • mara571 Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 14:15
        W komentarzem niemieckiej i polskiej pracy czytalam o jeszcze jednym czynniku niz dorycza praca. Pieniedzy brakuje, bo teraz dzieci musza dostac jedzenie w domu. Odpadlo bezplatne jedzenie w domu.
        I przypomnial mi sie dialog mieszkanki mojego rodzinnego miasta z jego prezydentem.
        Pani zapytala prezydenta na FB, jak dlugo jeszcze bedzie musiala gotowac w domu, bo szkolna stolowka jest zamknieta.
        Prezydent odpowiedzial: prosze dalej gotowac.

--
        Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
        Abp M. Jedraszewski
        • mara571 Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 14:16
          Odpadly bezplatne OBIADY w szkole.
          Przepraszam.

--
          Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
          Abp M. Jedraszewski
        • senioryta13 Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 14:36
          mara571 napisała:

> Pieniedzy brakuje, bo teraz dzieci musza dostac jedzenie w do
          > mu. Odpadlo bezplatne jedzenie w szkole.
          > I przypomnial mi sie dialog mieszkanki mojego rodzinnego miasta z jego prezyden
          > tem.
          > Pani zapytala prezydenta na FB, jak dlugo jeszcze bedzie musiala gotowac w domu
          > , bo szkolna stolowka jest zamknieta.
          > Prezydent odpowiedzial: prosze dalej gotowac.

Troche mi ulzylo, w USA, rowniez juz nie nadazaja robic paczek dla dzieci ktore 'gloduja' w domu.
          Swiatowy Bank Zywnosci swieci juz pustkami, voluntariusze nie nadazaja pakowac zywnosci, samochody stoja w kilometrowych kolejkach po jej odbior. Dowiedzialam sie przy okazji, ze co (5-10 ?) dziecko jest bezdomne i gloduje. To tylko D-Mafii, potrafii tak zamulac i krasc.

---
          -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
          -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
      • monalisa2016 Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 16:17
        Pefcia, czy dorywcza, czy niedorywcza praca, czy jest się wykształconym, czy nie, to nie daje obecnie żadnej gwarancji na utrzymanie ciągłości stałej pracy. Czy jest to Seine-Saint-Denis, czy Marseille, ... czy Saint Tropez wszędzie są tacy i tacy, jednym słowem potencjał który tylko czeka na poluzowanie zakazu zgromadzeń, a co później będzie się działo, zobaczymy.

--
        Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
      • boomerang Re: głodowe zamieszki we Francji 29.04.20, 00:16
        Co sie dzieje z polska biedota trudno mi powiedziec. Moze wiezy rodzinne sa silniejsze bo jest malo emigrantow.

Czyli że polityka imigracyjna Kaczora tryumfuje.

--
        jestem zabanowany, a fachowcy z Czerskiej twierdzą że nie jestem
        "Logowanie chwilowo niedostępne. Blokada antyspamowa"
    • yurek_1111 Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 13:01
      boomerang napisał:

> O takim zagrożeniu grzmi Le Figaro. Dlaczego akurat we Francji Makrona, a nie w
      > Polsce Kaczora? Może pan polski_francuz spróbowałby odpowiedzieć?
      >
      >
      Tytuł watka sugeruje że zamieszki już są, z tekstu wpisu wynika że jest tylko zagrozenie zamieszkami...
      Autora watka proszę o precyzję bo "No parle france "...:)

--
      Pieniądz i władza stały się współczesnymi bóstwami upadającego świata...
      • boavista4 Re: Bumerang 28.04.20, 17:19

Historia zna wiele przykładów pobicia napastnika jego własną bronią. Giną całe imperia, mocarstwa i wielkie rody, bo podbijanie innych narodów może natrafić na ambicje innych imperiów, rodów i mocarstw, które też używając tych samych trików i techniki zorganizują imponujący odwet.

zygumntbalas.neon24.pl/post/154864,o-globalizacji-sankcjach-i-wirusie-26-04-2020
    • lubat Re: głodowe zamieszki we Francji 28.04.20, 20:27
      Już kilka dni temu "Polityka" wyjaśniła, skąd się biorą zamieszki głodowe w Europie. To Putin je organizuje. Tak samo jak Brexit, separatyzm Katalonii, wybór Trumpa i roznoszenie coronowirusa. To ostatnie to na spółę z Chińczykami;)

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1953942,1,zamieszki-glodowe-w-europie-kreml-w-akcji.read
    • engine8 Re: Bumerang 29.04.20, 04:35
      O i dobrze... Bo taki jakis tam bedzie ludziom dyktowac jak maja umierac - kaze im siedziec pod zamknieciem i umrzec z glodu a oni wola ryzykowac ze moga umrzec na korone tylko ze na korone maja szanse 1:10 tys czy wiecej a z glodu jak nie beda miec pracy to 1:1..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka