Dodaj do ulubionych

Smierci od korony czy z powodu korony?

30.05.20, 10:59
„Die voraussichtliche Sterberate lässt sich nicht seriös einzuschätzen; Vermutungen von Experten gehen von Zahlen zwischen unter 5.000 und bis zu 125.000 Patienten aus, die aufgrund der verschobenen OPs versterben werden/schon verstarben.“

Juz licza ile bedzie ofiar z powodu medialnej paniki koronki.
I nie wiadomo jakich ofiar bedzie wiecej: koronkowcow czy tych, ktorym nie starczylo med pomocy z powodu medialnej paniki "COVID19".

I trudno nazwac autora oszolomem-covid-dysydentem..

A co o tym czlowieku moga powiedziec nasi niemieckojezyczni forumowicze?
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Chciwy 30.05.20, 11:15
      "A co o tym czlowieku moga powiedziec nasi niemieckojezyczni forumowicze?"

Kaze placic za to by czytac jego poglady na blogu. Bez przesady. Poglady ma jakie ma ale za nie placic? Ja moje poglady daje za darmo.

PF
      • eva15 Co ty pleciesz? 30.05.20, 11:38
        polski_francuz napisał:

> Kaze placic za to by czytac jego poglady na blogu. Bez przesady. Poglady ma jak
        > ie ma ale za nie placic?

Co ty pleciesz? Daj link do tego płatnego bloga.
        • polski_francuz Siatkowy plot 30.05.20, 14:52
          No tu mi kolezanka zabila klina. Dlugo sie zastanowawialem nad tym pytaniem az przypomnialo mi sie, ze w mlodosci stawialem plot miedzy nami a sasiadami z Sepolna. I trzeba bylo, na gorze siatkowego plotu przeplatac troche grubszy stalowy (stal nierdzewna pewnie) drut.

Pamiec mi podsuwa tylke te akcje zwiazana przeplataniem plotu.

PF
      • mara571 Re: Chciwy 31.05.20, 17:53
        To nie bloger.
        To jeden z najlepszych dziennikarzy niemieckich. Za krytyke, aczkolwiek wywazona i uzasadniona, Tichy zostal pozbawiony mozliwosci publikowania w gazetach i wystepow w tivi. W drugiej polowie 2015.
        Znacznie ostrzejszy sceptyk polityki azylowej Henryk Modest Broder, potomek polskich, ocalalych z Holocoustu Zydow, ma stala rubryke w Die Welt.
        PS Broder, urodzony w Katowicach, nadal swietnie mowi po polsku.
        • polski_francuz Re: Chciwy 31.05.20, 19:17
          "To jeden z najlepszych dziennikarzy niemieckich."

OK, i potrzebuje forsy bo chce dalej dziennikarstwo uprawiac. Niech i tak bedzie, Ticha woda nie rwala brzegow Spiegla, ktory czytam. Broder pisal od czasu do czasu tak i jego nazwisko jest mi znane.

PF
          • mara571 Re: Chciwy 01.06.20, 07:35
            Mam nadzieje, ze spjrzysz na ten wpis.
            Jako abonent Spiegla mozesz czytac artykuly za klodka.
            Czy Zoran wygral walke o zycie z COVID-19
            www.spiegel.de/gesundheit/coronavirus-der-todeskampf-des-goran-simic-a-00000000-0002-0001-0000-000171168351
            PS. Nigdzie nie mozna znalezc Informacji o pracownikach sluzby zdrowia zakazonych w pracy w BDR.
            • polski_francuz Re: Chciwy 01.06.20, 08:25
              Nie moge czytac dalej bo juz skorzystalem z darmowej propozycji w kwietniu a wazna jest tylko miesiac. Moze sie zastanowie w listopadzie czy wezme E-wydanie Spiegla zamiast P-wydania.

Co do meritum, wlasnie nam RTL podalo, ze rozwaza sie, aby dzieci zmarlych na Covid-19 pracownikow sluzby zdrowia przeszly na garnuszek panstwa (jako zasluzeni dla Republiki). Wnosze z tego, ze jest ich (zmarlych na Covid pracownikow sluzby zdrowia) wszedzie niemalo. Takze w Niemczech.

PF
              • mara571 Re: Chciwy 01.06.20, 12:34
                Rozumiem. Moze artykul bedzie w sobotnim wydaniu papierowym.
                Jesli tak to daj znac.
                Zoran jest/byl ojcem 6-miesiecznego dziecka. Normalna renta sieroca to pare euro w sytuacji 30-latka.
        • europitek Re: Chciwy 01.06.20, 01:46
          mara571 napisała:
          > To jeden z najlepszych dziennikarzy niemieckich. Za krytyke, aczkolwiek wywazon
          > a i uzasadniona, Tichy zostal pozbawiony mozliwosci publikowania w gazetach i w
          > ystepow w tivi. W drugiej polowie 2015.

To jakaś współczesna wersja berufsverbot. Kraj demokracją ociekający...
          • caesar_pl Re: Chciwy 01.06.20, 02:14
            Niemcka wladza ,jak mowi AfD to ein Lachnummer - czyli posmiewisko.Te pyski Saskji Eskens Peskens,Zajaczej Wargi,Makreli,i tergo co go Söder z Bawarii wykopal,jak on sie nazywa..?ten co legalnie ma dziecko z kochanka ,mimo ze byl szefem najbardziej katolickiej partii w Niemczech?
            Takie cos rzadzi Niemcami w tych ciezkich czasach.
    • eva15 Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 30.05.20, 11:37
      Roland Tichy stworzył bardzo dobrą gazetę internetową, ma również papierowy miesięcznik pod tą samą nazwą "Tichys Einblick" (TE). To poważne dziennikarstwo, bez pouczania, manipulacji i narzucania poglądów. Pod wieloma względami przypomina dawnego Spiegla z czasów jego świetności, czyli z czasów niezapomnianego redaktora naczelnego Augsteina. Dziś Spiegel to sensacyjny szmatławiec, taka bulwarówka dla wykształconych.

Aha, artykuły w TE są za darmo! Tichy prosi jedynie o dobrowolne wsparcia.
    • jorl Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 30.05.20, 11:47
      Moj ulubiony rusofob dal glos.
      To jedziemy z tym koksem

denirus napisał:

> „Die voraussichtliche
      > Sterberate lässt sich nicht seriös einzuschätzen; Vermutungen von Experten geh
      > en von Zahlen zwischen unter 5.000 und bis zu 125.000 Patienten aus, die aufgru
      > nd der verschobenen OPs versterben werden/schon verstarben.“

Tak , zgadza sie faktycznie operacje sa przesuwane aby dla koronkowcow bylo dosc miejsc do chorowania i wtedy prze to mogly byc nawet wypadki smierci. Faktycznie, tak jak widac, moj rzad, troche przesadzil z tym. Np. jedna ogromna hale targowa, w Berlinie, przebudowano z wielkim nakladem na szpital dla koronkowcow i stoi pusty. I w "normalnych" szpitalach jest tez pusto. Gdzies mamy w Niemczech 30tys lozek z tymi urzadzeniami do oddychania a zajetych teraz ponizej 1000. Z tym ze u mnie w Niemczech nie technika ograniczalaby pomoc dla koronkowcow a personal medyczny. Robiono spisy np. lekarzy do mobilizacj, gdzies w marcu np. moja corka, lekarka, ale pracujaca teraz w administracji medycznej, myslala ze bedzie zmobilizowana. Teraz widac ze nie.

> Juz licza ile bedzie ofiar z powodu medialnej paniki koronki.

To wlasnie takie gadanie roznych fobow. Bo wlasnie ze tak dobrze w Niemczech poszlo to dzieki tej "panice". Ludzie dostali stracha i stosowali sie u mnie w duzej mierze do zalecen. I dzieki temu nie bylo takiego ogromnego wybuchu. Czytalem ze kanclerz Austrii Kurz powiedzial na jakies naradzie na poczatku tej epidemii ze ludzi trzeba nastraszyc. Wyszlo to na zewnatrz, brzmialo brzydko, ale on mial racje. Bo mozna jak w CHrlu batem ludzi, zaspawac drzwi zeby nie wylazili, albo dobrze nastraszyc. Skutek podobny i slusznie ze sie tak robi.
      Nastraszenie lepiej funkcjonuje w wyzej rozwinietych krajach, w takich jak Indie trzeba kijami i w morde. W Polsce strasznymi mandatami do 30tys zl to jak kijem. Tez dziala. U mnie straszeniem zadzialalo. Ja moglem zawsze dookola domu biegac i moj marsz wieczorny robic. PF we Francji byl zamkniety w chalupie na cztery spusty.
      A wiec ja popieram dzialania mojego rzadu nawet jak po czasie mozna bylo troche inaczej zrobic. Z tym ze wtedy jak byly decyzje podejmowane byly prawidlowe. Ludzi popelniaja bledy zawsze, najpierw moze nich kazdy sie za wlasny nos zlapie ile on bledow popelnil przed krytykowaniem rzadu, ale suma sie liczy. I dla mnie suma jest na Plus. I to duzy.

> I trudno nazwac autora oszolom
      > em-covid-dysydentem..

Bardzo latwo nazwac tego Tichey oszolomem, ja go tak nazywam. Znam go, czytywalem i stwierdzilem ze czesto gada glupoty. A dokladnie nawet jak mowi faktycznie prawde, bo bywa i tak, i ona jest inna jak podawana przez moj rzad, to i tak nie ma racji. Bo moj rzad, mamy demokracje, musi czesto klamac aby osiagnac obiektywnie sluszne cele. Bo ludzie w swojej masie sa za glupi aby te cele zrozumiec a wtedy tacy Tichy wynajduja te klamstwa i sie madrza. I obiektywnie w efekcie chca aby te prawidlowe cele nie byly osiagniete. To po cholere mi taki madrala?
      Fakt, dla mnie moj rzad moglby nie klamac tylko powiedziec dlaczego cos tam chce, ja bym zrozumial i poparl, ale inni sa za ciemni. Tak wyglada demokracja nie ma na to rady.

Dlatego tez tego Tichego rzad stara sie gnoic jak sie da, i ma racje. Z tym ze takich Tichych nie mam tu tak duzo jak Nawalnych w Rosji. Nawalni w Rosji prowadza jeszcze duzo gorsza robote dla Rosji jak Tichy u mne. Bo Nawalni sa finansowani wlasnie w tym celu z Zachodzu aby Rosji szkodzic, Tichy sie wewnatrz Niemiec finansuje.
      Ja wiem ze Eva, Mona sa zwolennikami Tichego ale ja nie, Eva nawet mu placi aby moc go czytac.

Ja przeczytalm Mein Kampf. Hitlera. Bardzo pouczajaca lektura. Tam bylo pokazana sytuacja Niemiec po 1 WS. Ze w prasie niemieckiej pisano ze Traktat Wersalski nie jest az tak zly ze trzeba jakos z nim zyc. Hitler, ten chlopek roztropek darl morde i udawadnial ze ci dziennikarze klamia o Traktacie Wersalskim. Obiektywnie Hitler mial racje ale co z tego? Tym rozhustal nastroje w Niemczech ktore go wyniosly na kanzlerza. I musialy doprowadzic do tej strasznej wojny. Ci dziennikarze co pisali dobrze o Traktacie Wersalskim wiedzieli doskonale jaki podly byl ten Traktat. I klamali ale w dobrym celu. Aby wlasnie nie doprowadzic do nastepnej wojny bo oni wiedzieli ze Niemcy ja przegraja. I kto mial racje? Mowiacy wtedy prawde Hitler czy ci dziennikarze?
      Dodam ze sporo z tych dziennikarzy bylo pochodzenia zydowskiego. I, tak uwazam, dlatego Hitler nabral nienawiscie do Zydow, uwazal ze obnizaja sprawnosc Niemiec i dlatego sa wrogami Niemiec. I stad w czasie wojny ich zaglada jako zdrajcow.

Ja wiem, przeczytanie Mein Kampf jest trudne, ja sie do tego zmusilem przed paru laty jak bylym na Milos w Grecji na kajakach. Po 17tej wracalismy z plywania kajakiem po morzu, mialem Mein Kampf w smartfonie, szedlem do tawerny na na kolacje i czytalem.

Naprawde ja apeluje zawsze ze moj rzad, napewno nie jest bezbledny, ale pracuja dosc optymalnie. I nalezy sie dobrze zastanowic dlaczego cos robi a nie zaraz, glupi, Tichy ma racje itd.
      Moja corka ostatnio mi tlumaczyla jak zle jest zorganizowana niemiecka sluzba zdrowia, jasne po tacie ma ciag do idealnego czegos tam. Moja rada dla niej, zostan ministrem od zdrowia. OK, musi pare lat jeszcze odczekac poki jej corka bedzie wieksza, do jakies partii sie zapisac i do roboty. To jest prawidlowe jak co podejscie.
      Ona ma wszelkie predyspozycje i przygotowania aby byc ministrem od zdrowia wiec do roboty.
      Taki jest rozwiazania.
      • eva15 Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 30.05.20, 12:02
        Absurdalne porównanie Tichego z Nawalnym. Nawalny chce obalić system, przegonić Putina i samemu przejąć władzę. Tichy jest krytycznym dziennikarzem. Prasa powinna patrzeć władzy krytycznie na ręce, bo władza bez żadnej krytyki szybko staje się totalitarna. Nie znaczy to, że jakiś dziennikarz chce przejąć władzę. Doskonałym krytycznym dziennikarzem był Augstein, atakował nawet kancerzy, system od tego nie upadł, przeciwnie, wychodziło mu to na zdrowie.
        • jorl Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 30.05.20, 12:14
          eva15 napisała:

> Absurdalne porównanie Tichego z Nawalnym. Nawalny chce obalić system, przegonić
          > Putina i samemu przejąć władzę.

Przegonic Putina to Nawalny nie da rady. Dokladnie jak Tichy. Ale sypac i to dosc skutecznie piasek w tryby panstwa Rosyjskiego to Nawalny potrafi.
          Zreszta napisalem ze Nawalny ma takie wsparcie z Zachodu ze jest skuteczniejszy i niebezpieczniejszy od Tichego. jakby Tichy mial wsparcie z zagranicy tez by mogl narozrabiac wiecej.
          Wystarczy poczytac Mone jak tacy Tichy jej i jej podobnym w glowie namieszali.

>Tichy jest krytycznym dziennikarzem. Prasa pow
          > inna patrzeć władzy krytycznie na ręce, bo władza bez żadnej krytyki szybko sta
          > je się totalitarna.

W Niemczech mamy rozne partie, tez opozycyjne. One ta role spelniaja calkiem dobrze. Dziennikarstwo ma za zadanie w Niemczech ewentualne korupcje wykrywac. Polityka zagraniczna np. wazna sprawa, popieraja. Jak co klamiac.

>Nie znaczy to, że jakiś dziennikarz chce przejąć władzę. Do
          > skonałym krytycznym dziennikarzem był Augstein, atakował nawet kancerzy, system
          > od tego nie upadł, przeciwnie, wychodziło mu to na zdrowie.

Nie wiem dlaczego ten dawny Spiegel mialby byc jakis inny, lepszy jak dzisiejszy. Klamal podobnie tylko gdzies indziej. Bo i sytuacja byla inna.
    • caesar_pl Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 30.05.20, 19:53
      Szpitale niemieckie melduja Kurzarbeit
      www.aerzteblatt.de/nachrichten/112046/Erste-Krankenhaeuser-beantragen-Kurzarbeit
      Nie przeprowadza sie opercji ze strachu przed Korona,trzyma sie lozka w pogotowiu dla przypuszczalnych chorych na Korona.Podobno szpitale za trzymanie wolnego lozka otrzymuja 500 euro na dzien.
      Idioci spod gwiazdy makrelowskiej.
    • mara571 Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 31.05.20, 17:45
      W polowie marca wszystkie kliniki w NRW odwolaly planowe przyjecia.
      Prawdziwa przyczyna byl brak odziezy ochronnej, ktorej skromne zapasy potrzebne byly dla oddzialow zakaznych. Druga przyczyna byla chec utrzymania wolnych lozek na Intensiv.
      Po Wielkanocy pracownicy szpitali zaczeli wydzwaniac do pacjentow z propozycja hospitalizacji, ale wiekszosc odmawia.
      Faktem jest, ze liczba zmarlych w poszczegolnych landach w kwietniu i w maju jest wyzsza niz srednia w latach poprzednich.
      Ja juz pisalam o zgonach we wczesnej fazie COVID-u na zawal serca, stroke czy zator pluc. Nikt na razie nie wie, czy i ile z tych osob bez testow zmarlo faktycznie wskutek zakazenia koronawirusem.
      Chyba juz czas na medialna kampanie o skutkach przelozenia wizyt u lekarzy, operacji zamiast sporow wirologow lub ekspertow od gospodarki.
      W DE jest "okienko" zachorowan i warto to wykorzystac. Jesienia moze byc znowu gorzej.
      • caesar_pl Re: Smierci od korony czy z powodu korony? 31.05.20, 23:05
        NRW niemiecki drugi Swiat.Na youtube ogladalem program,gdzie Niemiec z Afryki Poludniowej po latach odwiedzil Niemcy.Na pytanie reportera - czy widzi roznice wtedy i dzis powiedzial - jak jechal z poludniowych Niemiec na polnoc do NRW,to mial wrazeniue ze wjezdza do innego,biedniejszego kraju.
        Premier NRW - Laschet to Lachnummer raczej.Czterwoni latami nic nie robili,on tez nic nie robi.Syf na kazdym kroku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka