Dodaj do ulubionych

Morderstwo I-go stopnia...l

01.06.20, 23:10
Niezależna autopsja zlecona przez rodzinę George'a Floyda wykazała, że jego śmierć była „zabójstwem spowodowanym uduszeniem z powodu ucisku szyi i pleców, które doprowadziło do braku przepływu krwi do mózgu”, zgodnie z wczesnymi ustaleniami z badania opublikowanego w poniedziałek..
abcnews.go.com/US/independent-autopsy-george-floyd-findings-announced/story?id=70994827
senioryta , felusiak, zamulajcie dalej...
Obserwuj wątek
    • yurek_1111 Zmarł na miejscu zdarzenia... 01.06.20, 23:17
      Niezależni egzaminatorzy stwierdzili, że ciężar pleców, kajdanek i ułożenia były czynnikami przyczyniającymi się do pogorszenia zdolności prawidłowej funkcjonowania przepony Floyda .W raporcie stwierdzono, że 46-letni Floyd zmarł na miejscu zdarzenia....
    • j-k wiadomo, ze przesadzili 01.06.20, 23:19
      pewnie nie mieli paralizatora przy sobie , potem w kajdanki i na 48 do paki, bo na aniolka to on nie wygladal...

PS. takich zdarzen jest w USA ca. 1000 rocznie - tu sytuacja wygladala o tyle inaczej, ze byli swiadkowie...
    • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 01.06.20, 23:36
      Autpsja wykonana przez prywatnego egzaminatora nie pokrywa się z autopsją dokonaną przez powiatowego egzaminatora. Zatem mamy dwie konkurujace autopsje. Będzie trzecia, też konkurująca.
      Jedynym zamulaczem jesteś ty yurek. W dalszym ciago nie kwalifikuje się do morderstwa pierwszego stopni i drugiego stopnia.
      Weź yurek doczytaj bo sypiesz śniegiem w oczy.
        • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 00:10
          Jaki niezależny? Zatrudniony przez rodzine ofiary.
          Sypiesz sniegiem w czerwcu i zamulasz.
          Prywatna autopsja ma blad i to wyjdzie. Wskazuje na uduszenie ale śmierć nastapila w wyniku ataku serca. To uduszenie czy atak serca? A może atak serca spowodowany niedotlenieniem w wyniku nacisku na arterie szyi?
          Interesujące, że Floyd nabyl dwie paczki papierosow za fałszywe 20 dolarow i hindus (albo arab) wybiegl za nim aby oddał papierosy w zamian za dwudziestkę na co usłyszal brzydkie slowa. No to zadzwonil po policję. To był pierwszy moment uniknięcia konsekwencji. Gdyby Floyd wsiadł do radiowozu nie doszłoby do kolana na karku. I kiedy wezwano ambulans. Wszyscy wielcy, leniwi i glupi tak zwani dziennikarze rozpisuja się tak, ze wylewa się ze szpalt ale nikt nie zadal tego prostego pytania. Nie ma tego w akcie oskarzenia. Dlaczego. Przecież jeśli są jakiekolwiek dowody sprzyjajace oskarzonemu, prokurator musi je ujawnić.
            • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 18:32
              To za trudne dla ciebie? Przecież gdyby wsiadl do radiowozu zamiast odgrywać hollywood to nie doszłoby do kolana na karku. Gdyby oddal papierosy i wzial swoją dwudziestkę hindus nie zadzwonilby po policję. Mister Floyd dokonywał wyboru za kazdym razem. Ty też dokonujesz wyboru kazdego dnia wielokrotnie. Na przykład przechodząc przez ulicę.
          • athelinda Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 18:27
            On wsiadł do radiowozu. Wtedy przyjechało wsparcie w postaci dwóch policjantów, którzy mieli po kilka-kilkanaście postępowań o przekroczenie uprawnień (w tym ze skutkiem śmiertelnym) w stosunku do osób czarnoskórych. Dwójka nowych wyciągnęła go z samochodu i zaczęła dusić. Są na YouTube rekonstrukcje na podstawie nagrań sekunda po sekundzie.
            • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 18:39
              Nie wsiadł. Nie dal się wepchnąc i wciagnąć. Nie wiadomo czy sam rzucił się na ziemię czy zostal rzucony. Daj mi link do zdjecia Floyda w radiowozie. Nie szukaj. Nie znajdziesz.
              Ktorzy policjanci mieli po kilkanascie postepowań o przekroczenie uprawnień? I jesli to powinno być wyeksponowane to czy nie należy również powiedzieć, ze Mr Floyd byl kryminalistą z długą listą przestepstw i wielokrotnymi wyrokami i że byl pod wpływem fentanylu?
      • yurek_1111 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 01.06.20, 23:55
        felusiak:
        dalszym ciago nie kwalifikuje się do morderstwa pierwszego stopni i drugiego stopnia

×××××
        Ambulans zabrał zwłoki...
        Człowiek został uduszony kolanem policjanta, pomimo próśb mordowanego o zaprzestanie duszenia go bo nie może oddychać , publika na miejscu zdarzenia również prosiła policjanta by przestal dusić Floyda...
        Pomimo próśb Floyda i ludzi , policjant udusil Floyda z zimną krwią...
        Morderstwo I-go stopnia...
        • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 00:14
          Durny yureku, morderstwo pierwszego stopnia wymaga premedytacji czyli wymaga aby policjant zaplanowal wczesniej. Tego w sadzie nie da się udowodnić.
          Ty yurek jesteś jak ta tłuszcza malujaca pomnik Kosciuszki. Nie wiedzieli kto to był ale ch mu w d. Jak ma pomnik to byl zły.
      • bmc3i Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 03:03
        felusiak1 napisał:

> Autpsja wykonana przez prywatnego egzaminatora nie pokrywa się z autopsją dokon
        > aną przez powiatowego egzaminatora. Zatem mamy dwie konkurujace autopsje. Będzi
        > e trzecia, też konkurująca.
        > Jedynym zamulaczem jesteś ty yurek. W dalszym ciago nie kwalifikuje się do mord
        > erstwa pierwszego stopni i drugiego stopnia.
        > Weź yurek doczytaj bo sypiesz śniegiem w oczy.

Nie nie mamy.

The Hennepin County Medical Examiner on Monday said George Floyd’s death was a homicide. Floyd died of “cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restraint, and neck compression," according to the report.

www.washingtonpost.com/nation/2020/06/01/george-floyd-protests-live-updates/

To jest autopsja dokonana przez powiatowego "egzaminatora". Przedstawiana wczesniej przez Was autopsja, nie była żadną autopsją. To był byłaby prawodpodobnie pierwsza autopsjia w historii medycyny sadowej, ktora nie potrafiłaby stwierdzic z cała pewnością, czy denat mial narkotyki we krwi, czy ich nie miał.
        • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 04:04
          Znowu bladzisz po omacku. Stwierdzenie, ze bylo to zabojstwo nie wyjaśnia przyczyny smierci lecz sposób zejścia.
          A podana przez powiatowego egzaminatora przyczyną śmierci nie zmieniła się. W dalszym ciągu nie bylo to uduszenie.
          Preliminary autopsy pochodzi z aktu oskarżenia zatem nie jest moim wymyslem. A jest preliminary bo nie byl wynikow testow toksykologicznych. W dalszym ciagu nie ma.
      • yurek_1111 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 01:35
        Już ci oficjalni potwierdzają że powodem śmierci Floyda było uduszenie...

Hrabstwo Hennepin w stanie Minnesota, Biuro Rzeczoznawcy Medycznego opublikowało zaktualizowane ustalenia z oficjalnej sekcji zwłok, która orzekła, że Floyd był ofiarą zabójstwa, a przyczyną śmierci było zatrzymanie krążeniowo-oddechowe przez policję powstrzymującą go i ściskającą jego szyję...
        Przypominam że Chauvin został oskarżony o zabójstwo trzeciego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci w zeszłym tygodniu po tym, jak wstępne ustalenia z oficjalnej sekcji zwłok sugerowały, że podstawowe choroby serca Floyda, w połączeniu z ograniczeniami policji i „potencjalnymi środkami odurzającymi w jego układzie” prawdopodobnie przyczyniły się do jego śmierci...
        To że chcieli coś kręcić to wynika z fałszywych informacji o rzekomych środkach odurzających pod jakimi miał być rzekomo Floyd, czego żadna autopsja nie potwierdziła...
        Przewiduje że finalnie Chauvin będzie oskarżony i skazany za first- degree murder...
        • malkontent6 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 01:46
          yurek_1111 napisał:

> Już ci oficjalni potwierdzają że powodem śmierci Floyda było uduszenie...

Napiszę ci o co chodzi jeszcze raz, tym razem powoli. Morderstwo może być zakwalifikowane jako I stopnia tylko wtedy, gdy zostało popełnione z premedytacją. To znaczy, że zostało uprzednio zaplanowane.
          • bmc3i Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 03:09
            malkontent6 napisał:

> yurek_1111 napisał:
            >
            > > Już ci oficjalni potwierdzają że powodem śmierci Floyda było uduszenie...
            >
            > Napiszę ci o co chodzi jeszcze raz, tym razem powoli. Morderstwo może być zakw
            > alifikowane jako I stopnia tylko wtedy, gdy zostało popełnione z premedytacj
            > ą
            . To znaczy, że zostało uprzednio zaplanowane.

To nie polega na prawdzie. Morderstow pierwszeog stopnia to morderstwo z wyny umyślnej, to zaś nie oznacza ze koniecznie musialo być wczesnej zaplanowane. Mozna umyślnie kogoś zamordowąc, wcale nie planujac tego z wyprzedzeniem. Obojetnie wiec ile jeszcze razy powtorzysz "jeszcze raz", nie przybliży to Twojej opinii do prawdy.
              • bmc3i Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 03:55
                felusiak1 napisał:

> To nie jest opinia. Tego wymaga prawo stanowe. Bez premedytacji jest morderstwo
                > drugiego stopnia.
                > Myślę, ze bładzisz po omacku i piszesz na czuja.

Nawet trzymając sie pojęcia premedytacji, mogę z zimną krwią i wielką ochotą Cię zamordować, tylko dlatego że nie planując tego wcześniej zaproszony pójdę do Ciebie na urodziny, ale już na miejscu nie spodoba mi się kolor Twojego tortu urodzinowego.
                • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 04:13
                  za kolor tortu to nie będzie morderstwo pierwszego stopnia. Ale jesli przyjdziesz podpalić mój dom albo okraść mnie wlamując się albo próbując zgwalcić moją zonę albo probując mnie porwać i mnie zabijesz to będzie morderstwo pierwszego stopnia bo w tych przypadkach kwalifikuje sie to jako felony murder..
                  • bmc3i Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 22:08
                    felusiak1 napisał:

> za kolor tortu to nie będzie morderstwo pierwszego stopnia. Ale jesli przyjdzie
                    > sz podpalić mój dom albo okraść mnie wlamując się albo próbując zgwalcić moją z
                    > onę albo probując mnie porwać i mnie zabijesz to będzie morderstwo pierwszego s
                    > topnia bo w tych przypadkach kwalifikuje sie to jako felony murder..

Powód , moja motywacja do zabójstwa, nie ma znaczenia. Znaczenie ma to co zrobiłem.
                    • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 23:50
                      Przykro mi ale nie rozymiesz niuansow przepisow prawnych i co gorsza nie przejawiasz cienia zwyklej ciekawości. Opisałem ci wyjatki, kiedy intencja i premedytacja jest pomijana jako kwalifikator morderstwa pierwszego stopnia. Podpowiem ci, bo nie zauważysz tego sam. Felony murder jest wtedy gdy morderstwo jest popelnione w trakcie dokonywania innego przestepsta.
                      • bmc3i Re: Morderstwo I-go stopnia...l 03.06.20, 00:00
                        felusiak1 napisał:

> Przykro mi ale nie rozymiesz niuansow przepisow prawnych i co gorsza nie przeja
                        > wiasz cienia zwyklej ciekawości. Opisałem ci wyjatki, kiedy intencja i premedyt
                        > acja jest pomijana jako kwalifikator morderstwa pierwszego stopnia. Podpowiem c
                        > i, bo nie zauważysz tego sam. Felony murder jest wtedy gdy morderstwo jest pope
                        > lnione w trakcie dokonywania innego przestepsta.

Jedyne co opisałeś, to to ze jak zabije Cie z powodu tortu, to to nie jest morderstwo 1 stopnia, ale jak zabiję Cie aby zgwałcić Twoją żonę, to to jest 1. stopień.
                        • malkontent6 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 03.06.20, 00:36
                          bmc3i napisał:

> Jedyne co opisałeś, to to ze jak zabije Cie z powodu tortu, to to nie jest mord
                          > erstwo 1 stopnia, ale jak zabiję Cie aby zgwałcić Twoją żonę, to to jest 1. stopień.

Jeśli zabijesz mnie w czasie gry w pokera, bo się zdenerwowałeś, że oszukuję, to nie jest to morderstwo pierwszego stopnia. Jeśli zaczaisz się na mnie wieczorem, bo chcesz mnie zabić, żeby mnie okraść, to będzie to uznane za morderstwo pierwszego stopnia.

• bmc3i Re: Slownik Języka Polskiego - Premedytacja 02.06.20, 03:13
            felusiak1 napisał:

>
            > premedytacja
            > 1. «ułożenie planu jakiegoś działania, zwykle wbrew czyimś oczekiwaniom lub na
            > czyjąś szkodę»
            > 2. «dokładne zaplanowanie i przygotowanie przestępstwa»

Prawo nie pośługuje się terminem "premedytacja". Posługuje się jedynie pojeciem winy, winy umyślnej. Ta z kolei dzieli się na winę umyślną z zamiarem bezpośrednim, oraz na winę umyślną z zamiarem ewentualnym. Ta pierwsza oznacza ze cdziałasz celowo w cely wyrządzenia komuś szkody/krzywdy, ta druga zas ze nie działasz w celu wyrzadzenia komuś krzywdy, lecz zdajac sobie sprawę ze tego ze mozesz wyrzadzić komuś krzywdę, godzisz sie na to. I jeden i drugi przypadek to przypadki winy umyślnej.
        • amg10 Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 02:13
          nie bylo.

Jedno pytanie jest ciagle bez odpowiedzi:

W jakim celu Derek ciskal swoim kolanem przez prawie 9 minut w szyje skutego kajdanami Georga slyszac przez 1sze 6 minut ze blaga on o dech !!
          • bmc3i Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 03:15
            amg10 napisał(a):

> nie bylo.
            >
            > Jedno pytanie jest ciagle bez odpowiedzi:
            >
            > W jakim celu Derek ciskal swoim kolanem przez prawie 9 minut w szyje skutego ka
            > jdanami Georga slyszac przez 1sze 6 minut ze blaga on o dech !!

Odpowiedzi na to pytanie nie dostaniesz zanim rozpocznie się przewód sadowy, o ile dostaniesz ją w ogóle.
          • felusiak1 Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 03:25
            Mister Floyd nie dał sie zapakować do radiowozu. Kolano na karku bylo w oczekiwaniu na ambulans.
            Z tym, ze Chauvin nadal trzymal kolano na karku Floyda przez 3 minuty i 57 sekund po utracie przytomności. W tym momencie policjant powinien byl sprawdzić puls jednak tego nie zrobil i bedzie go to kosztowało. Swoim postępowaniem doprowadzil do smierci czlowieka. Nie było potrzeby siedzenia na Floydzie. Nie stanowil zagrozenia i nie mogl uciec. I jak to możliwe, ze 4 policjantow nie potrafi zapakować aresztowanego do radiowozu? Bulwersujący jest też sam fakt wciskania kolana w kark skutego kajdankami czlowieka. To znaczy, ze jest to postepowanie stosowane czesto. Być może policjanci w Minneapolis są tak szkoleni. Drugi policjant nie przejawia reakcji. Ludzie na ulicu krzyczą, ze Floyd przestal sie ruszać, sprawdź puls. Żadnej reakcji ze strony policjantow. Cala czwórka pojdzie siedzieć. Należy się im.
            • amg10 Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 03:56
              felusiak1 napisał:

> Mister Floyd nie dał sie zapakować do radiowozu. Kolano na karku bylo w oczekiw
              > aniu na ambulans.
              > Z tym, ze Chauvin nadal trzymal kolano na karku Floyda przez 3 minuty i 57 seku
              > nd po utracie przytomności. W tym momencie policjant powinien byl sprawdzić p
              > uls jednak tego nie zrobil i bedzie go to kosztowało. Swoim postępowaniem dopr
              > owadzil do smierci czlowieka. Nie było potrzeby siedzenia na Floydzie. Nie stan
              > owil zagrozenia i nie mogl uciec. I jak to możliwe, ze 4 policjantow nie potraf
              > i zapakować aresztowanego do radiowozu? Bulwersujący jest też sam fakt wciskani
              > a kolana w kark skutego kajdankami czlowieka. To znaczy, ze jest to postepowani
              > e stosowane czesto. Być może policjanci w Minneapolis są tak szkoleni. Drugi po
              > licjant nie przejawia reakcji. Ludzie na ulicu krzyczą, ze Floyd przestal sie r
              > uszać, sprawdź puls. Żadnej reakcji ze strony policjantow. Cala czwórka pojdzie
              > siedzieć. Należy się im.

Wooooow, f1 !!!!!!!. I tu sie zgadzamy sie na min.99%.
              • felusiak1 Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 04:23
                Wooooow? Fakty sa faktami. Ale ja chcialbym poznać wszystkie fakty a przed tymi jesteśmy chronieni jak przed zaraza. Na przyklad kto i kiedy wezwal ambulans? Nie interesuje mnie jak dlugo ambulans jechal. Chce wiedzieć kiedy wyjechal i kiedy przyjechal. Pragne znać raport toksykologii.
                Media ukrywają te rzeczy. Chcialbym poznać cale zajście, minuta po minucie, co się dzialo i kto co powiedzial. Ale to zapewne wyjdzie w sadzie chyba, ze zmuszą policjantów do przyznania sie do winy. Wtedy nie dowiemy sie calej prawdy a sprawa obrośnie legenda i bedzie wykorzystywana w politycznych przepychankach.
            • bmc3i Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 04:02
              felusiak1 napisał:

> Mister Floyd nie dał sie zapakować do radiowozu. Kolano na karku bylo w oczekiw
              > aniu na ambulans.
              > Z tym, ze Chauvin nadal trzymal kolano na karku Floyda przez 3 minuty i 57 seku
              > nd po utracie przytomności. W tym momencie policjant powinien byl sprawdzić p
              > uls jednak tego nie zrobil i bedzie go to kosztowało.

Tym bardziej że jakaś przypadkowa osoba, ponoć pielęgniarka, krzyczała do niego "sprawdź mu puls".

Swoim postępowaniem dopr
              > owadzil do smierci czlowieka. Nie było potrzeby siedzenia na Floydzie. Nie stan
              > owil zagrozenia i nie mogl uciec. I jak to możliwe, ze 4 policjantow nie potraf
              > i zapakować aresztowanego do radiowozu? Bulwersujący jest też sam fakt wciskani
              > a kolana w kark skutego kajdankami czlowieka. To znaczy, ze jest to postepowani
              > e stosowane czesto. Być może policjanci w Minneapolis są tak szkoleni.

Nie wiem jak są szkoleni policjanci w Minneapolis, ale dziś w radiu wypowiadał się szeryf skądś tam, nie z Minneapolis, i twierdził że są uczeni, iz ten sposób obezwładniania jest szczególnie niebezpieczny.

Drugi po
              > licjant nie przejawia reakcji. Ludzie na ulicu krzyczą, ze Floyd przestal sie r
              > uszać, sprawdź puls. Żadnej reakcji ze strony policjantow. Cala czwórka pojdzie
              > siedzieć. Należy się im.

Póki co śledztwo powierzono innemu, poza miejscowemu prokuratorowi.
              • felusiak1 Re: Chyba tu jednak premedytacjii 02.06.20, 17:31
                bmc3i napisał: Nie wiem jak są szkoleni policjanci w Minneapolis, ale dziś w radiu wypowiadał się szeryf skądś tam, nie z Minneapolis, i twierdził że są uczeni, iz ten sposób obezwładniania jest szczególnie niebezpieczny.

I to jest przyklad medialnej papki, totalnego kitu. To czy jest niebezpieczne nie ma zadnego znaczenia. Potraktowanie paralizatorem jest szczegolnie niebezpieczne.
                Floyd nie byl w trakcie obezwladniania. Już byl obezwladniony. Nie było potrzeby siedzenia na karku.
                Mr Floyd był pod wpływem fentanylu, ktory jest szczegolnie niebezpieczny i powoduje zaprzestanie oddychania (bezdech).
            • kylax4 Re: Chyba tu jednak premedytacjii 04.06.20, 20:56
              Co do szkolenia felusiak.
              Kroll, who became union president in 2015, has locked horns with police chiefs and mayors past and present. A key point of contention: Kroll’s backing of so-called warrior-style policing, which conditions officers to view all encounters with residents as inherently dangerous. After Frey stopped the department’s use of such training last year, Kroll announced the union would make the training free for any officer who wanted it.

“The culture is that when they’re coming into their jobs to police, it’s like they’re going to a war zone,” said Joshua Williams, a human rights attorney in Minneapolis. “That’s the mentality — this is not their community.”
    • felusiak1 Przywidzenia yureka 02.06.20, 02:16
      yurek_1111 napisał: Przewiduje że finalnie Chauvin będzie oskarżony i skazany za first- degree murder...

Takie oskarzenie i skazanie doprowadziloby do uniewinnienia w apelacji i jedynie sad federalny mógłby go skazać za naruszenie praw za co grozi maksymalnie 10 lat z Title 18, U.S.C., Section 242 - Deprivation of Rights Under Color of Law.
      Ty najwyraźniej nie rozumiesz jak dziala prawo.

A wiesz po co obok murder 3rd degree jest manslaughter 2nd degree w akcie oskarżenia?. To na wypadek jesli nie uda się skazać za murder.
      • yurek_1111 Re: Przywidzenia yureka 02.06.20, 02:45
        Ty z malkontentem wykładnia prawa USA a prawnicy rodziny Floyda to duraki...
        A może jest odwrotnie...
        Lawyers for the family of George Floyd called for a first-degree murder charge to be filed against ex-Minneapolis cop Derek Chauvin.

www.cnbc.com/2020/06/01/george-floyd-family-calls-for-first-degree-murder-charges-against-cop.html

Ty felusiak poczytaj co za banialuki wypisywales wczoraj i przedwczoraj o morderstwie Floyda...
        • malkontent6 Re: Przywidzenia yureka 02.06.20, 02:54
          yurek_1111 napisał:

> Lawyers for the family of George Floyd called for a first-degree murder charge
          > to be filed against ex-Minneapolis cop Derek Chauvin.

To nie prawnicy rodziny Floyd piszą akt oskarżenia lecz prokurator. Rodzina bedzie mogła skarżyć policję w procesie cywilnym a to coś zupelnie innego.
        • yurek_1111 Re: Przywidzenia yureka 02.06.20, 03:02
          Działanie Derka pod to się kwalifikuje :
          Większość stanów stosuje również koncepcję prawną znaną jako „reguła morderstwa przestępczego”, zgodnie z którą osoba popełnia morderstwo pierwszego stopnia, jeśli jakakolwiek śmierć (nawet przypadkowa) wynika z popełnienia pewnych brutalnych przestępstw...
          • yurek_1111 Felony murder rule... 02.06.20, 03:18
            Most states also enumerate certain kinds of killings as first degree murders without need to prove intent, deliberation and premeditation.

Większość stanów wymienia również niektóre rodzaje zabójstw jako morderstwa pierwszego stopnia bez potrzeby udowodnienia zamiaru, rozważania i premedytacji.
            ××××××
            Wymadrzajcie się dalej....:)
            • yurek_1111 Re: Felony murder rule... 02.06.20, 03:27
              Pod względem umyślności mordercy pierwszego stopnia muszą mieć konkretny zamiar zakończyć ludzkie życie.
              Co więcej, zgodnie z wieloma przepisami stanowymi zabijanie poprzez działanie wykazujące zdeprawowaną obojętność wobec życia ludzkiego może kwalifikować się jako morderstwo w pierwszego stopnia.
              • yurek_1111 Re: Felony murder rule... 02.06.20, 03:42
                State laws often categorize specific types of killings as first degree. In these cases, the typical elements of specific intent to kill, deliberation and premeditation may not be required.

Przepisy stanowe często klasyfikują określone rodzaje zabójstw jako pierwszego stopnia. W takich przypadkach typowe elementy szczególnego zamiaru zabicia, rozważania i premedytacji mogą nie być wymagane...
            • felusiak1 Re: Felony murder rule... 02.06.20, 03:42
              Tak to prawda. Dotyczy tzw. fellony murder czyli morderstwa popwłnionego w trakcie
              Arson;
              Burglary;
              Kidnapping;
              Rape; and
              Robbery.
              Z tym, ze Minneapolis jest w Minnesocie zatem stosuje sie prawo tego stanu.
              Tu masz wytlumaczone: www.revisor.mn.gov/statutes/cite/609.185

• yurek_1111 Re: Felony murder rule... 02.06.20, 03:59
                Zmodyfikuj punkt 7 w linku który podałeś i wyjdzie ci że derek kwalifikuje się w części która przytoczyłem powyżej do zarzutu first-degree murder...

the death occurs under circumstances manifesting an extreme indifference to human life.
                • felusiak1 Re: Felony murder rule... 02.06.20, 04:29
                  causes the death of a human being while committing, conspiring to commit, or attempting to commit a felony crime to further terrorism and the death occurs under circumstances manifesting an extreme indifference to human life.

Was Derek Chauvin committing, consiring to commit, or attempting to commit a felony crime to further terrorism? Prawo jest takie jakie jest a ty chcesz dokomać na nim masażu aby kwadrat stal sie trojkatem. Daj spokoj.
              • kylax4 Re: Felony murder rule... 04.06.20, 21:02
                Prawnicy się zabezpieczyli:
                (4) causes the death of a peace officer, prosecuting attorney, judge, or a guard employed at a Minnesota state or local correctional facility, with intent to effect the death of that person or another, while the person is engaged in the performance of official duties;

We wszystkich innych przypadków są dodatkowe przesłanki, a tutaj wystarczy zabić któregoś z powyższych, na służbie, bez przesłanek dodatkowych i od razu life sentence.
                • felusiak1 Re: Felony murder rule... 04.06.20, 22:34
                  Przepisy prawa są uchwalane przez stanowa legislaturę a nie przez prawnikow.
                  Kluczowe slowo w tym paragrafie "intent". Wystepuje tez w paragrafie 1 i 3. Angielski to trudny jezyk, prawda?
    • senioryta13 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 04:15
      yurek_1111 napisał:

> senioryta , felusiak, zamulajcie dalej...

jesli juz jestes taki dokladny to mogles jeszcze dopisac :

"Innymi słowy, serce pana Floyda przestało bić, a płuca przestały nabierać powietrza, gdy był powstrzymywany przez organy ścigania. W jednostronicowym podsumowaniu zauważono również, że pan Floyd był odurzony fentanylem i ostatnio stosował metamfetaminy. "

nic dziwnego , ze omalze juz sw. George skarzyl sie wczesniej , ze nie moze oddychac, ale do radiowozu dobrowolnie jednak nie wsiadl jak byl o to grzecznie proszony.
      Derek nic nie wiedzial o jego klopotach z krazeniem, a ten mu zaswiadczenia od lekarza nie pokazal.
      a moze tak, policjant zanim wyciagnie bron, przepyta najpierw przestepce przez 5 minut, a moze przez 10 minut, a moze 1 godzine, wykona telefony, czy przypadkiem kryminalista nie klamie. Czy tak po twojemu bedzie fear ?

Swiety juz Pan George Floyd, oszust, mial chorobe wieńcowa i nadciśnieniowa chorobe serca. Szkoda tylko , ze nie pochwalil sie papierkiem od lekarza. policjant bylby wtedy bardziej wyrozumialy.
      Nie pierwszy raz bylo 'kolanko' stosowane przez policjantow, skoro policjanci sa szkoleni, ba , musza nawet testy zdawac, wiec stosuje sie.
      No, po prostu obydwoje mieli pecha, ale wiekszego mial jednak Derek.
      www.nytimes.com/article/george-floyd-autopsy-michael-baden.html

---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • senioryta13 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 16:45
          amg10 napisał(a):
          > O jakim to pechu Dereka mowisz ?? Mozesz sprecyzowac ??

wyjasnilam ci juz w innym watku, ale niech ci bedzie :
          Derek zostal wezwany przez 2-ch policjantow, ze nie moga sobie dac rady z jednym czarnym poteznym mezczyzna, ze ten nie chce wejsc dobrowolnie do radiowozu. Derek po przyjezdzie wzial sie ostro do roboty. Gdyby mezczyzna byl 'grzeczny' nie byloby problemu i gyby byl zdrowy, rowniez. A tak jeden nie zyje, drugi w wiezieniu, pozostala 3j-ka pewnie podobnie skonczy, nie liczac innych ofiar i zniszczen w calym kraju.
          Czarny oszust zostal Swietym i motloch jest swiecie o tym przekonany, motloch nawet nie czeka na sekcje zwlok. Ukrzyzowac, ukamieniowac, a tv jeszcze utrzymuje ich w tym ich niby slusznym przekonaniu.

---
          • amg10 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 16:53
            senioryta13 napisał:

> wyjasnilam ci juz w innym watku, ale niech ci bedzie :
            > Derek zostal wezwany przez 2-ch policjantow, ze nie moga sobie dac rady z jedny
            > m czarnym poteznym mezczyzna, ze ten nie chce wejsc dobrowolnie do radiowozu. D
            > erek po przyjezdzie wzial sie ostro do roboty. Gdyby mezczyzna byl 'grzeczny' n
            > ie byloby problemu i gyby byl zdrowy, rowniez. A tak jeden nie zyje, drugi w w
            > iezieniu, pozostala 3j-ka pewnie podobnie skonczy, nie liczac innych ofiar i zn
            > iszczen w calym kraju.
            > Czarny oszust zostal Swietym i motloch jest swiecie o tym przekonany, motloch
            > nawet nie czeka na sekcje zwlok. Ukrzyzowac, ukamieniowac, a tv jeszcze utrzymu
            > je ich w tym ich niby slusznym przekonaniu.

I gdzie tu w tym twoim opisie jest o pechu Derka ?? Ciagle nie widac.
            • senioryta13 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 16:57
              amg10 napisał(a):

> senioryta13 napisał:
              >
              > > wyjasnilam ci juz w innym watku, ale niech ci bedzie :
              > > Derek zostal wezwany przez 2-ch policjantow, ze nie moga sobie dac rady z
              > jedny
              > > m czarnym poteznym mezczyzna, ze ten nie chce wejsc dobrowolnie do radiow
              > ozu. D
              > > erek po przyjezdzie wzial sie ostro do roboty. Gdyby mezczyzna byl 'grzec
              > zny' n
              > > ie byloby problemu i gyby byl zdrowy, rowniez. A tak jeden nie zyje, dru
              > gi w w
              > > iezieniu, pozostala 3j-ka pewnie podobnie skonczy, nie liczac innych ofia
              > r i zn
              > > iszczen w calym kraju.
              > > Czarny oszust zostal Swietym i motloch jest swiecie o tym przekonany, mo
              > tloch
              > > nawet nie czeka na sekcje zwlok. Ukrzyzowac, ukamieniowac, a tv jeszcze u
              > trzymu
              > > je ich w tym ich niby slusznym przekonaniu.
              >
              > I gdzie tu w tym twoim opisie jest o pechu Derka ?? Ciagle nie widac.

gdyby mu sie sie np. bateria w telefonie wyladowala plus reszta powyzej.

---
      • mazzini890 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 05.06.20, 20:37
        To nie usprawiedliwia takich działań Chauvina. Przekroczył swoje kompetencje i za to płaci.
        "Nie pierwszy raz bylo 'kolanko' stosowane przez policjantow, skoro policjanci sa szkoleni, ba , musza nawet testy zdawac, wiec stosuje sie.
        No, po prostu obydwoje mieli pecha, ale wiekszego mial jednak Derek.
        www.nytimes.com/article/george-floyd-autopsy-michael-baden.html"
        A moze szkolenie Dereka było dalekie od ideału.
      • yurek_1111 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 02.06.20, 05:23
        engine8 napisał(a):

> Mysliszs ze kto sie bedzie Toba konsultowal w tej sprawie?
        > Siadz na D i czekaj cierpliwie co mu prokuratorzy zarzuca i jak Jury zdecyduje
        > kiedy spraw bedzie w sadzie...
        >
        ××××××
        O co Ci chodzi, nie chcesz dyskutować o temacie to nikt Ciebie nie zmusza, możesz siedzieć na doopie i czekać, nie musisz głupich rad udzielać...
        • yurek_1111 "Masaż " na prawie okazuje się zbędny... 02.06.20, 16:00
          Jako że derek i Floyd znali się z pracy w klubie nocnym, gdzie być może Floyd zaszedl derkowi za skórę, co mogło prowadzić do tego że derek zaprzysiagl Floydowi zemstę a to wyczerpuje znamiona wymagane w stanie Minnesota do postawienia zarzutu first-degree murder...

“They had to overlap,” Crump said. “And so that is going to be an interesting aspect to this case and hopefully upgrading these charges to first-degree murder because we believe he knew who George Floyd was.”

"Musieli się nakładać/spotykac” - powiedział Crump. „I to będzie interesujący aspekt tej sprawy i mam nadzieję, że podniesie te zarzuty do morderstwa pierwszego stopnia, ponieważ uważamy, że wiedział, kim był George Floyd.”
          First-degree murder, on the other hand, is defined as an intentional, planned act from the defendant.

Z kolei morderstwo pierwszego stopnia definiowane jest jako umyślne, planowane działanie oskarżonego...

www.nydailynews.com/news/national/ny-george-floyd-family-lawyer-wants-first-degree-murder-charge-for-der-20200531-wbnwlqdcfzfczgzajq5kisoxzy-story.html
            • yurek_1111 Re: "Masaż " na prawie okazuje się zbędny... 02.06.20, 17:01
              senioryta13 napisał:

> do tego dotarles, a do tego , ze George wczesniej byl skazany na 5 lat, to cic
              > ho sza.
              > nie badz wybiorczy i nie bron tak czarnych bez sprawdzenia zyciorysu.
              >
              > ---
              > -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
              > -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
              ××××××××
              Nie wiem czy to prawda bo nie dajesz linka,ale nawet jak był skazany w przeszłości , nawet jak użył falszywych 20 $ do zakupów, to derek nie miał prawa z zimną krwią go zamordować...
              Popiertego ci się proporcje co do winy i kary...
              • senioryta13 Re: "Masaż " na prawie okazuje się zbędny... 02.06.20, 17:20
                yurek_1111 napisał:
                > Nie wiem czy to prawda bo nie dajesz linka,ale nawet jak był skazany w przeszło
                > ści , nawet jak użył falszywych 20 $ do zakupów, to derek nie miał prawa z z
                > imną krwią go zamordować...
                > Popiertego ci się proporcje co do winy i kary...

nie trzymam linkow, znajdziesz sam jak poszukasz, zdolny jestes.
                jesli policjant codziennie naraza swoje zycie jadac na wezwanie przez telefon , aresztuje jednego z drugim
                delikwenta, wladza oczywiscie nie chcac miec problemy z czarnymi, za 'blache przewinienia wypuszcza go z upomnieniem na wolnosc, a za miesiac Derek ponownie jest wzywany do tego samego i tak wkolko. Od czasu do czasu osobiscie przycisnie takiego delikwenta troche mocniej, tak ostrzegawczo do asfaltu. Pech, ze taki chory oszust wezmie i zemrze w czasie 'roboty.

---
              • felusiak1 Prawda. Masz tu link 02.06.20, 17:38
                www.dailymail.co.uk/news/article-8366533/George-Floyd-moved-Minneapolis-start-new-life-released-prison-Texas.html
                Interesujace jest też, że autopsja zupełnie pomija fentanyl i meth. Fentanyl jest szczegolnie niebezpieczny gdyż powoduje bezdech.
                  • felusiak1 Re: Prawda. Masz tu link 04.06.20, 22:25
                    Piździsz. To nie pierwszy raz kiedy policja kładzie kolano na szyję. Oni to robią czesto.
                    Gdyby to nie bylo rutynowe to szef policji powiedzialby juz dawno, ze bylo niezgodne z przepisami.
                    Powiedz mi dlaczego dociekliwa żurnalia o tym nie mowi i dlaczego nie interesuje się?
                    Floyd przystawil pistolet do brzucha cięzarnej kobiety, murzynki w czasie napadu w jej domu w 2007 za co odsiedzial 5 lat. Oprocz tego siedzial 4 razy za narkotyki. Interesujące, ze nikt nie zrobil wywiadu z ta kobietą. Floyd zostal okrzykniety aniolem.
                    A może Chauvin specjalnie go zabil? Może mieli jakies porachunki. Znali sie przeciez.
                    • kylax4 Re: Prawda. Masz tu link 05.06.20, 17:57
                      A co do ma do rzeczy? Policjant zatrzymujący kogoś na ulicy nie zna jego/jej przeszłości. Jak Tobie położą kolano na szyi i się udusisz to może coś dotrze.
                      System, w którym takie działanie jest rutynowe, to skutek szkolenia gliniarzy, żeby traktowali społeczeństwo, jak wroga. Jak terrorystów. No i militaryzacji policji.
      • kylax4 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 04.06.20, 21:07
        A co to ma do rzeczy? Policja w USA jest prawnie osłaniana przed odpowiedzialnością za zabójstwa i brutalność. Mogą bezkarnie robić rzeczy, nawet w świetle dziennym, za które inni obywatele dawno poszliby siedzieć.
        I o to chodzi w tych protestach, a nie o fakt, czy Floyd zażywał meth, fentanyl, albo czy miał covid.
        • engine8 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 04.06.20, 21:16
          W sumie ludzie nie wiedza za bardzo o co chodzi w tych protestach.. Jak zapytasz indywidualnych czy w takim razie chcieliby aby policja byl mila i delikatna i nawet broni nie nosila albo jak bys chcial aby policja potraktowala kogos kto obrabowal czy zastrzelil kogos z Twoich bliskich to wtedy jest zupelnie inna rozmowa.. Oni ida bo uwazaja ze to protest przeciwko obecnym wladzom republikanskim.
          • yurek_1111 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 04.06.20, 21:35
            Jak zapytasz indywidualnych to wszyscy proszą się o policyjne kolano na szyi....

Poszukaj sobie na Youtube jest relacja młodej reporterki z Minneapolis , która przypomina że w 2016 roku policja w mieście zastrzelila młodego murzyna który NIC NIE ZROBIŁ i ona się boi że też tak może być potraktowana, tylko za to że ma ciemny kolor skóry...
            • engine8 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 04.06.20, 22:13
              Bzdury....
              Gdyby to czarny udusil bialego czy czarny czarnego czy bialy bialego to nikt by tego nawet nie rozwazal..

Nikt tu akurat nie kwestionuje ze zachwanie w tym przypadku policji byl bardzo przsadzone i niewlasciwe...
              Rozmawialem z sasidem ktory jest policjantem i takie naciskanie czy przyduszanie nie rozni sie niczym od tego jaki sie stosuje w roznego rodzaju walkach sportowych na macie...
              Tu akurat czlowiek byl nacpany i sam ledwo dychal i to byl przyslowiowy gwozdz do jego trumny...
              Policjant nie musial i nie mial powodu any ten chwyt stosowac bo sytuacja tego nie wymagala... i za to poniesie kare..
              A reszte masz w tym wideo...
              Jak sie bawisz ogniem to masz szanse sie sparzyc..

Ilu ludzi ginie na ulicach dlatego ze gang przjezdza i strzlaja do niewinnych ludzi dla rozrywki ?
              Tak ze przestan pieprzyc ze ktos porzadny si eboi tylko dlatego ze ma inny kolor skory..... BS
            • felusiak1 Re: Morderstwo I-go stopnia...l 04.06.20, 22:16
              W 2018 policja zastrzeliła 9 nieuzbrojonych murzynow i 19 nieuzbrojonych bialych. W 330 milionowym kraju. Uliczna tłuszcza zastrzelila w St. Louis emerytowanego kapitana policji, murzyna. Wszyscy wyciagnęli telefony i nagrywali jak umieral; broczac krwia. Nikt nie pomogl, nikt nie wezwal pomocy.
              Media nabraly wody w usta. Nie pasuje do malunku.
              Dlaczego mialbym szukać na youtube. Ty poszukaj i przedstaw jako dowod. Dowod na co?