Dodaj do ulubionych

katastrofa w Norylsku - przyganiał kocioł garnkom

04.06.20, 10:12
W czasie telekonferencji dot. katastrofy ekologicznej Putin przyznał, że był w szoku, gdy dowiedział się, że lokalne władze usłyszały o incydencie z mediów społecznościowych dopiero dwa dni po zdarzeniu. Prezydent Rosji publicznie skarcił gubernatora regionu Aleksandra Ussa.

- Słucham? Czy o sytuacjach zagrożenia dowiadujemy się teraz z mediów społecznościowych? Czy wy tam jesteście zdrowi na umyśle? - pytał Władimir Putin cytowany przez Reutersa.putin dopiero się zorientował, że w rosji nic nie działa tak jak trzeba ;)
trzeba nie być zdrowym na umyśle, by załapać to dopiero po 20 latach rządzenia rosją :P
Obserwuj wątek
  • wykrywacz_klamcow efekt rozmarzania gruntu 05.06.20, 09:32
   Wyciek 21 tys. ton oleju napędowego ze zbiornika w elektrowni pod Norylskiem może okazać się największym takim skażeniem na obszarze rosyjskiej Arktyki - ocenił w czwartek dziennik Kommiersant. Ekolodzy ostrzegają, że skutki katastrofy będą długoterminowe.
  • lubat Re: katastrofa w Norylsku - przyganiał kocioł gar 05.06.20, 09:49
   Rzeczywiście przyganiał kocioł garnkom. Kto jak kto, ale Polacy są chyba ostatnimi na świecie, którzy by mieli prawo patrzeć z góry na Rosjan w sprawach ekologii. Mamy w kraju dziesiątki tysięcy nielegalnych składowisk śmiertelnie trujących chemikaliów, które albo się "same zapalają", a jeśli nie palą, to wsiąkają w glebę, zatruwając całe otoczenie iwody gruntowe.
   Jesteśmy śmietnikiem dla całej Europy, więc nie ma powodu wyzłośliwiać się na Ruskich.
   • herr7 Re: katastrofa w Norylsku - przyganiał kocioł gar 05.06.20, 10:23
    Lubat, tobie się chyba znowu pomyliło, że jesteś na forum Rosja i świat? A może się banalnie starzejesz? Nie widzisz różnicy pomiędzy Polską i Rosją w dziedzinie ekologii? Byłeś w Polsce w ostatnich 20 latach?

    Przypadek w Norylsku pokazuje, że państwo rosyjskie jest po prostu niesprawne. Ono jest stworzone pod władzę jednego człowieka. Ale jest nim dzisiaj Putin, a nie Stalin. Za Stalina, kiedy można było dostać się do łagru za spóźnienie do pracy to państwo funkcjonowało. Ale dzisiaj, kiedy nim rządzi tłusty, leniwy, ślepy na jedno oko kocur tam nic nie działa. Jeżeli czynownicy zwykli nic nie robić, licząc na to, że tłusty kremlowski kot i tak niczego nie zauważy to katastrofy muszą w Rosji mieć miejsce. Jeszcze raz powtórzę, jest to system obliczony na to, że na jego czele stoi silna jednostka. Ale z kultem jednostki walczono tam jeszcze za Chruszczowa i w efekcie krajem tym rządzą jedynie jednostki słabe. Poza tym nie potrafiono tam stworzyć systemu opartego na kontroli i odpowiedzialności. A obecnie na jego czele jest ślepy, tłusty kocur, który jedynie udaje że rządzi. I jak taki kraj może przetrwać?
   • wykrywacz_klamcow możesz mi wyjaśnić? 05.06.20, 12:42
    lubat napisał:

    > Rzeczywiście (...) Rosja (...) śmietnikiem dla całej Europy

    dlaczego temat katastrofy w Norylsku nie budzi żadnego zainteresowania w waszym rezerwacie a za to sporo czasu poświęcacie tematowi braku życia seksualnego monalisy?
    czyżby w ogóle nie leżało wam dobro waszego kraju na sercu? by rosja nie była już śmietnikiem tylko rajem o którym ciągle próbujecie opowiadać?
    • lubat Re: możesz mi wyjaśnić? 05.06.20, 13:52
     wykrywacz_klamcow napisał:

     > dlaczego temat katastrofy w Norylsku nie budzi żadnego zainteresowania w waszym
     > rezerwacie a za to sporo czasu poświęcacie tematowi braku życia seksualnego mo
     > nalisy?

     Katastrofa w Norylsku budzi moje umiarkowane zainteresowanie, ale mniejsze niż niedawna katastrofa w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka. A życie monylizy nie obchodzi mnie w ogóle. Jeśli ciebie rajcuje, to możesz podyskutować tam gdzie się dyskutuje.
  • stop_pis Re: katastrofa w Norylsku - przyganiał kocioł gar 05.06.20, 10:52
   Niestety, ale takie katastrofy na coraz bardziej rozmrażanej przez globalne ocieplenie Syberii, będą się zdarzać coraz częściej. To będzię poważny problem dla Rosji, która ma dużo obiektów infrastruktury zbudowanej na tzw. "wiecznej zmarźlinie". Jak się z czasem okazało, nie jest ona taka "wieczna".
   W ubiegłym tugodniu zawalił się most kolejowy gdzieś w okolicy Murmanska, nota-bene dziwne, że nasz dzielny "wykrywacz" tu o tym radośnie nie śpiewał... ;)
  • wykrywacz_klamcow kolejna katastrofa w Arktyce 22.06.20, 13:45
   We wsi Argachach położonej w Arktyce, doszło do wycieku oleju napędowego z miejscowej elektrowni. Trwają prace zapobiegające skażeniu środowiska na dużą skalę.

   W Jakucji ostatnio upały po 30 stopni Celsjusza, rozmarza wieczna zmarzlina i efekty mamy
  • wykrywacz_klamcow Kolejna katastrofa w Norylsku 28.06.20, 21:15

   W jednej z fabryk koncernu Norylski Nikiel (największym udziałowcem jest oligarcha Władimir Potanin, koncern to światowy lider produkcji niklu, palladu i platyny), nastąpił nielegalny zrzut toksycznych ścieków poprodukcyjnych na tereny okalającej zakład tundry.
   Do ziemi dostał się trujący szlam zawierający duże ilości metali ciężkich i kwasu siarkowego. Zrzut był zamierzony, ścieki tłoczyły na zewnątrz pompy ze specjalnego zbiornika do przechowywania odpadów radioaktywnych i niebezpiecznych, tzw. tailings dam.


   Typowo sowieckie myślenie: rozlało się, to znaczy, że można teraz tam wylewać wszystko z czym tylko mają problem.
   • wykrywacz_klamcow to ile ma jachtów Potanin? 30.06.20, 12:08
    swiblowo napisała:
    > youtu.be/yKjUz9bPzbk


    ciekawe o ile wzrośnie jego majątek na utylizacji odpadów w taki sposób, czyli wylewając je do rzek i tundry?
    najgorzej, że nikt mafii oligarchów kagiebistowskich nie kontroluje i robią co chcą dewastując środowisko
  • wykrywacz_klamcow Kolejna katastrofa w Norylsku 14.07.20, 17:22

   W Kraju Krasnojarskim na Syberii ponad 40 ton paliwa lotniczego wyciekło z powodu rozszczelnienia rurociągu. Odpowiada za to, podobnie jak za wcześniejszą katastrofę ekologiczną, do której doszło pod koniec maja, koncern Norylski Nikiel.
   Sami niszczą swój kraj tak jak u nas sowieckie pisiaki
   • lubat Re: I kolejna katastrofa. rosja to katastrofa 19.07.20, 21:42
    Samowykrywaczu uważaj, żeby cię nie zabanowali. Wykazujesz się daleko posuniętym antysemityzmem. Bowiem wszystkie te katastrofy przydarzyły się w firmach, których właściciele albo mieszkają w Izraelu, albo mają poza rosyjskim także izraelski paszport.
  • wykrywacz_klamcow Potanin nie chce płacić za katastrofę 14.09.20, 08:44
   Rosyjska państwa inspekcja ochrony środowiska wystąpiła do sądu przeciwko koncernowi najbogatszego Rosjanina. Norylski Nikiel Władimir Potanina odmówił zapłaty nałożonej nań kary za spowodowanie największej katastrofy ekologicznej w Rosji.

   kolega putina może najwyżej przyjąć 2 miliardy a nie płacić, to powinien wiedzieć już nawet zwykły ruski urzędnik
  • wykrywacz_klamcow już jasne, przyczyna: ruski bardak 18.11.20, 10:20
   to nie rozmarzanie zmarzliny tylko zwykły ruski bardak doprowadził do katastrofy w Norylsku

   Przyczyną rozszczelnienia zbiornika na olej napędowy w wyniku czego doszło do zanieczyszczenia dużej powierzchni półwyspu Tajmyr była niewystarczająca nośność fundamentów oraz żelbetonowych pali, które miały zapewniać stabilność konstrukcji. Wbrew pierwszym informacjom spółki Norylski Nikiel, przyczyną nie było topnienie „wiecznej zmarzliny”.


   Według raportu Roztechnadzoru przyczyną katastrofy były wady konstrukcyjne podstawy zbiorników oraz ich opalowania. Według raportu, nośność zbiornika została przekroczona w kilki miejscach, co doprowadziło do uszkodzenia obrysu 33 pali, które doprowadziły do załamania betonowej podstawy znajdującej się pod zbiornikiem. Bezpośrednią przyczyną tego były błędy konstrukcyjne wynikające z niskiej jakości pracy projektowej. Dodatkowo błędnie wyliczono środek ciężkości zbiornika na fundament, brak zbrojenia poprzecznego oraz brak podłoża skalnego pod 30 procentami żelbetonowych pai.

   Na etapie oddawania zbiornika do użytku nie przeprowadzono odpowiednich testów sprawdzających dane projektowe w rzeczywistości.


   rosja w pigułce

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka