Dodaj do ulubionych

Warunkowa demokracja Putina

07.07.20, 17:26
Władze rosyjskie chcą kontynuować reformę konstytucyjną pod pozorem „rozwiązywania” problemów socjaldemokratycznych.
Wprowadzenie w pełni rosyjskiego głosowania jako obowiązkowego etapu zatwierdzania poprawek do Konstytucji powoduje, że poprawki te są niezgodne z prawem, ponieważ samo wprowadzenie w pełni rosyjskiego głosowania jako obowiązkowego etapu zatwierdzenia jest niezgodne z konstytucją. Zgodnie z rozdziałem 9, który określa wyczerpującą listę możliwych poprawek do Konstytucji i nie przewiduje głosowania.
Poprawki do rosyjskiej Konstytucji, częściowo dotyczące wprowadzenia immunitetu dla prezydenta Rosji, który przestał wykonywać swoje uprawnienia, wskazują, że Putin ma problemy z możliwym głosowaniem za kandydaturą i ewentualnymi roszczeniami po zakończeniu panowania. Uzyskanie gwarancji w postaci poprawek do Konstytucji dotyczących własnej nietykalności jest podobne do „porozumienia Jelcyna-Putina” dotyczącego gwarancji życia i bezpieczeństwa w przypadku przekazania władzy. Jako ubezpieczenie Putin planuje zostać senatorem do końca życia.
Nowe poprawki do Konstytucji Federacji Rosyjskiej dadzą prezydentowi Rosji niemal dyktatorskie uprawnienia, takie jak możliwość odwołania sędziów Sądu Najwyższego i Konstytucyjnego.
W tym czasie reżim zachowuje pełną kontrolę nad kanałami telewizyjnymi i innymi potężnymi źródłami medialnymi, które starają się utrzymać patriotyczny wzrost i przekonanie, że wszystkie problemy w Rosji są wynikiem od polityki Zachodu, Stanów Zjednoczonych, które starają się zapobiec realizacja przez Rosję jej „uzasadnionych interesów narodowych”. Dyskredytowane są również alternatywne źródła informacji, a dostęp do nich jest ograniczony. Ruchy nacjonalistyczne zostały przekształcone w kontrolowane przez Kreml „organizacje patriotyczne”.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka