Dodaj do ulubionych

W Rosji wszędzie widzą tęczę.

08.07.20, 20:13
www.scmp.com/news/world/russia-central-asia/article/3091803/after-winning-right-extend-rule-russias-vladimir
Amerykańska placówka dyplomatyczna w Moskwie, wywiesiła tęczową flagę, w ramach pride month. Ruscy, jak to ruscy, zaczęli protestować pod budynkiem i podeptali tęczowe flagi. Oczywiście nic to nie dało, bo flaga nadal wisi.
Putin tymczasem, w ramach referendum konstytucyjnego, które przedłużyło mu kadencję, przemycił także zakaz równości małżeńskiej. Zwrócił się także do swoich zwolenników, aby "byli czujni" i szukali "tęczowej propagandy". W Rosji, już nawet billboardy reklamowe lodów, czy innych produktów, z tęczową grafiką, to "przyzwyczajanie dzieci do tej flagi".

Rosja to jednak stan umysłu......
Obserwuj wątek
     • lubat Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 20:57
      kylax4 napisał:

      > dziwi tak panika Rosjan przed osobami LGBT.
      > Oni chyba naprawdę uważają, że to "agentura USA", oraz "zamach na tradycyjną, r
      > osyjską rodzinę".

      W Rosji nie ma paniki przed osobami LGBT. W Moskwie i innych wielkich miastach działają bez przeszkód kluby gejowskie, a pary jednopłciowe trzymające się za ręce nie są na ulicach atakowane czy wyzywane. Zabronione jest tylko propagowanie LGBT wśród dzieci i młodzieży do lat 18.
      W znowelizowanej konstytucji jest zapis, że małżeństwo to żona + mąż. Ale Rosja w tej sprawie nie jest wyjątkiem, a do niedawna była to reguła obowiązująca na całym świecie, także w USA, WB czy Francji. Czyżby w tych krajach w latach 60-70-ch nie było demokracji? A przecież za homoseksualizm szło się tam wtedy do pierdla.
      • mazzini890 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 21:07
       A ty wiesz co w klatach 60 i 70 czekało geja w ZSRR? "Należy jednak pamiętać, że codziennością radzieckich homoseksualistów nie były szpiegowskie skandale i frakcyjne walki na czerwonym olimpie. W dobie postalinowskiej KGB wtrącało do łagrów około tysiąca gejów i lesbijek rocznie, aż do samego końca imperium. Inni byli prześladowani za swoje przekonania i często odmienna preferencja seksualna była wykorzystywana przez KGB do zwalczania dysydentów. Tak do łagru dostał się światowej sławy reżyser Siergiej Paradżanow. Wielu homoseksualistów popełniło samobójstwo, byli bowiem pozbawieni pomocy psychologicznej. Wszyscy żyli w strachu przed ujawnieniem i odrzuceniem przez najbliższe otoczenie. Bo słowo „piedierast" weszło na stałe do negatywnego partyjnego słownika. Posłużył się nim na przykład Chruszczow, gdy w 1964 r. krytykował wystawę radzieckich abstrakcjonistów. Ostracyzm społeczny i ten kremlowski pozostał do dziś, czego dowodem jest obowiązujące obecnie prawo wymierzone w rosyjskie środowiska LGBT." . Jak zwykle obrona matuszki bez znajomości faktów. I atak na nieświety Zachód.Ale u siebie to sza.
       htyyyytps://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/304069914-Historia-homoseksualizmu-w-Rosji.html
       Choć podobno: Autorzy portalu Guy.ru twierdzą, że cała historia Rosji i ZSRR jest wręcz przesycona wątkami jednopłciowych związków. Szczególnie między mężczyznami, bo mużełożstwo (lub błękitna miłość, jak mówią rosyjscy geje) wynikało z patriarchalnych rządów na Rusi. Według źródeł historycznych był to proceder tak powszechny, że Cerkiew prawosławna, choć uważała homoseksualizm za moralnie naganny, surowiej karała heteroseksualne cudzołóstwo i pijaństwo niż związki między mężczyznami. Lesbijstwa, czyli różowej miłości, w ogóle nie uważała za występek, pod warunkiem że kobiety zachowywały fizyczne dziewictwo. Czy mogło być zresztą inaczej, skoro życie duchowe i intelektualne koncentrowało się w licznych męskich i żeńskich monastyrach? Pochodzące stamtąd wzory zachowań homoseksualnych z pewnością przenikały na Kreml. Przykładem jest dzieciństwo krwawego cara Iwana Groźnego, nad którym opiekę sprawowały głównie kobiety, ubierające carewicza w dziewczęce szaty. Skutkiem było jego późniejsze upodobanie do męskich orgii, a rolę dworskiego wodzireja pełnił przebrany za kobietę, gładko ogolony bojar Fiodor Basmanow. Literackim odzwierciedleniem stanu rzeczy stały się ludowe podania, np. to o trzech bogatyrach, czyli śpiących wspólnie mitycznych wojach, którzy obudzą się, aby ratować Świętą Ruś.
       • lubat Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 21:28
        mazzini890 napisał:

        > I broń boże Zachód nie jest święty ale wasze wmawianie nam jaka to w porównaniu
        > z nim "Ruś" jest święta... To nie działa na tym forum.

        Jak zwykle reakcją na mój post jest słowotok. Może zanim zaczniesz mi odpowiadać, zrób sobie przerwę, tak z godzinę,. by zebrać myśli i dać krótką i zwartą, ale jedną odpowiedź.
        "Nasze wmawianie" nie polega na tym, by przekonywać, że Ruś jest czy była święta. Ja (nie my) twierdzę coś zupełnie przeciwnego: Rosja była i jest taka sama, jak reszta świata, oczywiście uwzględniając różnice religijne, językowe, klimatyczne czy kulturowe. Ale te różnice nie mają żadnego znaczenia dla podstawowych spraw, które w kręgu cywilizacyjnym chrześcijaństwa określa dekalog, a gdzie indziej podobne zasady.
        • mazzini890 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 21:35
         Nie słowotok. Słowotok to uprawiasz ty. ""Nasze wmawianie" nie polega na tym, by przekonywać, że Ruś jest czy była święta. Ja (nie my) twierdzę coś zupełnie przeciwnego: Rosja była i jest taka sama, jak reszta świata, oczywiście uwzględniając różnice religijne, językowe, klimatyczne czy kulturowe. Ale te różnice nie mają żadnego znaczenia dla podstawowych spraw, które w kręgu cywilizacyjnym chrześcijaństwa określa dekalog, a gdzie indziej podobne zasady." Czytasz ty Lubatku swoje posty? Szczególnie gdzie co drugie słowo to a Zachód ( Francja, Anglia)to...... i prymitywne argumenty z propagandy sowietów a nawet caratu."Ale te różnice nie mają żadnego znaczenia dla podstawowych spraw, które w kręgu cywilizacyjnym chrześcijaństwa określa dekalog, a gdzie indziej podobne zasady." Alęż maja bo nikt tam w pełni nie żył według tych zasad. A nawet poszczególne kościoły nieco inaczej je interpretują.
        • mazzini890 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 21:36
         A jak już się odwołujesz do Chrześcijaństwa to : "cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."
         A tego i Rosji i wam brakuje.
        • mazzini890 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 09.07.20, 02:58
         htsdtps://liberte.pl/homoseksualizm-w-zsrr-i-w-rosji/
         htastps://www.newsweek.pl/swiat/homoseksualizm-w-rosji-izwiestia-falszuje-dokumenty/99522c1
         htfddtps://www.dw.com/pl/homofobiczna-nagonka-w-rosji-nienawi%C5%9B%C4%87-podsycana-przez-w%C5%82adze/a-38894445
         httytps://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1801938,1,trwa-polowanie-na-rosyjskich-gejow.read
       • buldog2 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 09.07.20, 11:46
        Tu:
        yandex.ru/search/?text=%D0%B3%D0%B5%D0%B9%20%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1%D1%8B%20%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D1%8B&lr=10472

        jest odpowiedź wyszukiwarki na pytanie "kluby gejowskie w Moskwie" (гей клубы москвы).
        Niżej zdjęcie z 4 lipca z imprezy w klubie "Centralna Stacja", a tu
        xs.gay.ru/reportages/reportage/137
        fotoreportaż z tej imprezy.
        Parad gejowskich teraz nie ma, pamiętam, widziałem zdjęcia chyba w 2013.
      • mazzini890 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 08.07.20, 21:14
       Po objęciu władzy bolszewicy skasowali początkowo zapis z Kodeksu Karnego z 1832 roku, zgodnie z którym ujawnionego homoseksualistę karano 4-5-letnim zesłaniem oraz konfiskatą mienia, ale później zapis ten powrócił do kodeksów poszczególnych radzieckich republik.
       W późniejszych latach, w okresie od 1934 do 1993 roku, stosunek homoseksualny w Związku Radzieckim karano pozbawieniem wolności od 3 do 5 lat. Za homoseksualizm skazano w tym czasie ok. 26 tysięcy osób. Wśród skazanych za "nienormalny" akt seksualny nie było ani jednej kobiety.
       Od 1934 roku homoseksualizm był kryminalnym przestępstwem i "obcym zachodnim zjawiskiem". W ten sposób zaczęto także nazywać prostytucję. Od 1930 roku niedobry znak, mogący zaciążyć na dalszej karierze komunistów i komsomolców, stanowił nawet fakt oficjalnego rozwodu!
       za wp.pl
       • felusiak1 Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 09.07.20, 09:10
        Jest coś takiego jak propagowanie LGBT. Istnieje obiektywnie. Szkopul jest nie w propagowaniu lecz w interpretacji. Skąd wiadomo co propagowaniem jest a co nie jest. Czy przepisy są szczegolowe i precyzyjne czy też ogolnikowe i mgliste. Zapytam czy homoseksualny partner zostanie wpuszczony do szpitala aby odwiedzić chorego partnera? Czy szpital udzieli mu informacji tak jak udziele rodzinie.
        Nie znam rosyjskiego prawa w tej kwestii ale jestem gotow poswiecić maly palec u lewej reki, ze rosyjskie przepisy są mgliste przez co ich interpretacja jest otwarta na dowolność.
        Ciekawe czy pan kolega wszystkowiedzacy pod nazwa mazzini zrozumie to co tu napisalem?
        • europitek Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 10.07.20, 21:19
         felusiak1 napisał:
         > Czy szpital udzieli mu informacji tak jak udziele rodzinie.

         W Polsce obowiązuje generalna zasada, że szpital udziela informacji tylko osobom wskazanym przez pacjenta. Do pewnego momentu nie ma znaczenia pokrewieństwo. W pewnych sytuacjach można jednak szpital zaszantażować i przebić się przez ich "niechęć" do udzielania informacji.
         Nawet w zwykłej przychodni lekarskiej na załatwienie wielu spraw potrzebne jest pisemne upoważnienie.Tu jest łatwiej. bo ograniczenia są mniej rygorystyczne.

  • czizus Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 09.07.20, 08:59
   Ale to bardzo podobnie jak w Polsce PIS-owskiej. "Lepszy sort", znaczy się "wiocha" i kibole tez depczą flagi tęczowe, prześladują osoby o innej orientacji płciowej, p[rezydent mówi o nich że to nie ludzie i podsyca do nich nienawiść a tzw. "debata" prezydencka w Końskich zorganizowana przez J. Kurskiego w niczym nie odbiega od tych spotkań Putina ze społeczeństwem.

   Ps. Wszystko wskazuje na to, że PIS wzoruje się na Putinie i chce zbudować w Polsce ustrój zbliżony do tego rosyjskiego.
   • europitek Re: W Rosji wszędzie widzą tęczę. 10.07.20, 21:32
    czizus napisał:
    > Ale to bardzo podobnie jak w Polsce PIS-owskiej. "Lepszy sort", znaczy się
    > "wiocha" i kibole tez depczą flagi tęczowe,

    A kiedyś na meczach "Widzewa" w Warszawie kibole skandowali na widok Bońka "ruuuda małpa!". Jest więc postęp, bo orangutany nie są już kibolskim wzorcem zła.

    > Ps. Wszystko wskazuje na to, że PIS wzoruje się na Putinie i chce zbudować
    > w Polsce ustrój zbliżony do tego rosyjskiego.

    No... i w planach mają rozebrać Pałac Kultury byłego imienia strasznego, żeby postawić swój kreml.
    A jak go postawią to jeszcze zmienią jakiś tam punkcik w Konstytucji RP, żeby kadencje zaczęły się liczyć od nowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka