Dodaj do ulubionych

Nicolaie czeka, woła Bat'kę z daleka!

14.08.20, 19:57
Obserwuj wątek
    • j-k punkt 5. 14.08.20, 21:06
      dlugie i spokojne zycie - gdzies na emigracji.

i pisanie pamietnikow -ze chcial dobrze, ale zly narod go nie zrozumial.

(podpuszczony przez TV Bielsat i radio Swoboda.)
        • 1.melord jesli Batka padnie.. 15.08.20, 10:05
          czeka ja los Polski lub Ukrainy ...geopolityka i neoniewolnictwo
          Mlodzi protestuja.jak wszedzie....szczegolnie,ze zachodnia propaganda obiecuja im zlote gory,ktorych nigdy nie zobacza.
          Wyniki /przemiany mlodzi chca dzis ,nie za pol roku czy rok,co niemozliwe.. ale domagac sie moga?
          Polacy przerobili juz to... postulaty sierpniowe1980,ktore nigdy nie zostraly zrealizowane...10 mln(podobno) zwolennikow Solidarnosci zrobiono w konia

Wiec...kilku/kilkunastu partyjnych prominentow lyknie majatek narodowy Bialorusi...reszta na bruk.
          Jest jeszcze opcja emigracja.
          Polska transformacja wyrzucila 4-5 mln ludzi w swiat za chlebem(podobnie u innych demoludow),Batka to wie... probuje chronic
          • borrka Re: jesli Batka padnie.. 15.08.20, 10:22
            Najwięcej emigrowało za komuny 1980+, więc jaka transformacja?
            Wykształceni ludzie , którym może brakowało perspektyw, ale przede wszystkim odwagi, by z komuną walczyć.
            Taka jest prawda w oczy.
          • denirus Re: jesli Batka padnie.. 15.08.20, 10:29
            Polityka gospodarcza Batki ma sens, ale nie moze sie rozwijac bez poparcia narodu. A on nie ma zielonego pojecia o polityce i PR. Jak byl dyrektorem kolchozu, tak nim i pozostal.
            Formalnie - prezydent, mentalnie - kolchoznik. I to go zgubilo.
            A ze aktywa Bialorusi trafia w paszcze oligarchow z Rosji lub zachodnich korporacji, to jasne.
            Ale Backa sam sprowokowal taka sytuacje swoim nieprofesjonalizmem.
                • pijatyka Re: Skansen, ale jakoś to działa 15.08.20, 12:47

A te protesty to (między innymi) nie stąd przypadkiem, że właśnie przestaje działać?

Jak długo można działać w oparciu o skansen - i totalne uzależnienie od jednego sąsiada?

A sugerowanie jakiejś wyższości gospodarki białoruskiej nad ukraińską jest w ogóle śmieszne.
                  • denirus Re: Skansen, ale jakoś to działa 15.08.20, 14:51
                    Protesty w Bialorusi maja podloze polityczne. Ekonomicznie kraj jest w dobrym stanie. Panstwo jest socjalne. Ale ludzie potrzebuja jakiejs idei, perspektywy. Sa zmeczeni cwiercwieczem Backi.
                    Ja moglem porownywac jakosc infrastruktury Bialorusi i Ukrainy wielokrotnie. Wszedzie wygrywa Bialorus. Opieka socjalna jest na Bialorusi zdecydowanie lepsza.
                    Pisze o rzeczach oczywistych, ktore sa widoczne golym okiem. Zona mojego brata - Ukrainka z Czerkas, wiec jestem "na biezaco". Bialorus przejezdzam kilka razy rocznie. Mam tam krewnych zony i ich odzwiedzam. Wiec tez sie orientuje.
    • jorl Re: Nicolaie czeka, woła Bat'kę z daleka! 16.08.20, 19:18
      denirus napisał:

> Skansen - nie skansen, ale jakos to dziala.

Znowu moj ulubiony rusofob dal glos i jak zwykle durnowato.
      Wbij sobie w koncu w swoj komunistyczny leb drogi denisku ze panstwowa gospodarka zawsze jest do d.. Ja wiem ze kapitalizm nienawidzisz ale experymenty komunistyczne juz najwyzszy czas zakonczyc. Ten baran Lukaszenko opoznia rozwoj Bialorusi i do tego chce koniecznie tam byc kacykiem do usr.nej smierci.
      Trzeba go obalic, najlepiej rekoma Zachodu i przylaczyc tych zagubionych Rosjan tam mieszkajacych do Rosji. Jak Krym.

>Nie to, co na Ukrainie.
      > Wystraczy porownac czystosc, jakosc drog, bezrobocie, bezpieczenstwo na Ukraini
      > e i Bialorusi.

Ukraina to zaden wzor do nasladowania, tych w nastepnej kolejnosci sie do Rosji przylaczy, teraz kolej na Bialorus. I wprowadzic tam kapitalizm jak trzeba a nie to co tam jest.
      Ale Ty kapitalizmu nie lubisz, wiem, loosery juz tak maja.
      Poza tym nie znasz sie na Swiecie, pojecia nie masz o nim bo i skad. Masz zasciankow durnowate poglady, razem ze swoja swiblo, taka sama komunistka jak Ty.
      • caesar_pl Re: Nicolaie czeka, woła Bat'kę z daleka! 16.08.20, 19:31
        cytuje glupola:Ten baran Lukaszenko opoznia rozwoj Bialorusi i do tego chce koniecznie tam byc kacykiem do usr.nej smierci.
        a co cie to obchodzi,szczurze jankeski?Niech se robi co chce.Niemcy tez pokazuja palcem na Kaczystan,cofaja sie w integracji,demokracji ale niemiecka narracja medialna jest tak,zeby przetrz,Libijskie,Irackie,Afganistanskie itp nie sa zdolne do demokracji,Tam nie bedzie nigdy demokracji.Tam potrzeba silnej reki,kary smierci czyli po prostu nie podoba sie to do ciupy.To nie jak w Polsce ze mlodziki wieszaja teczowe brudne majtki (moze naturalnie zafarbione)na glowie Pilsudzkiego.Mam na mysli pomnik gdyz wielu mlodych mysli ze on zyjacy polityk PiSu.
        • jorl Re: Nicolaie czeka, woła Bat'kę z daleka! 16.08.20, 19:54
          caesar_pl napisał:

> cytuje glupola:Ten baran Lukaszenko opoznia rozwoj Bialorusi i do tego chce kon
          > iecznie tam byc kacykiem do usr.nej smierci.
          > a co cie to obchodzi,szczurze jankeski?

Mysle z to do mnie drogi c_pl. A w Twoja glowke nie weszlo ze mozna w pisaniu odpowiedzi wybrac opcje cytuj i wtedy jest jednoznaczne do kogo piszesz? Za trudne?

>Niech se robi co chce.

Nastepny przeciwnik kapitalizmu sie odezwal?
          A co mnie obchodzi to Ciebie nie powinno obchodzic drogi c_pl. Dotarlo?
          Ja opisuje na zimno stan Bialorusi i pisze jak uwazam ze to sie bedzie dzialo. Moze tego mi tez nie wolno? Jak tak uwazasz drogi c_pl to wez rozped i walnij lbem w sciane. Swoim. Jak nie dotarlo, znowu, az do skutku. Az dojdzie do Ciebie ze ja sobie bede pisal co chce a Ty nie bedziesz mi mowil co mam pisac.

>Niemcy tez pokazuj
          > a palcem na Kaczystan,cofaja sie w integracji,demokracji ale niemiecka narracja
          > medialna jest tak,zeby przetrz

Jasne pokazuje na Kaczynskiego. I slusznie. Bo Kaczynski blokuje integracje europejska i trzeba go do porzadku przyprowadzic. Oczywiscie kasa, to skutkuje. A integracja europejska jest za wazna sprawa aby Kaczynskiemu pozwolic na psoty. Ale ma wolna reke, Polexit czeka.

>,Libijskie,Irackie,Afganistanskie itp nie sa zdo
          > lne do demokracji,

Ja nie pisze o demokracjach, ja pisze o systemie gospodarczym. Kapitalizm albo panstwowa gospodarka czyli komuna. Kapitalizm wcale nie musi miec demokracji, taka Korea Pd, Tajwan sie rozwinelo i to blyskawicznie dzieki kapitalizmowi ale z dyktatura i to okrutna.
          A moze nie wiesz co to kapitalizm drogi c_pl? kapitalizm to prywatna wlasnosc srodkow produkcji i wolnosc gospodarcza dla kazdego. Naturalnie w ramach prawa ale rownego dla kazdego. Dotarlo czy za trudne?

>Tam nie bedzie nigdy demokracji.Tam potrzeba silnej reki,kary
          > smierci czyli po prostu nie podoba sie to do ciupy.

Jeszcze raz, potrzeba na Bialorusi kapitalizm a nie ten syf czyli mieszanka malego kapitalizmu z komuna. Demokracje? Jak wyzej dosc osobna sprawa, patrz Korea Pd czy Tajwan.

>To nie jak w Polsce ze mlod
          > ziki wieszaja teczowe brudne majtki (moze naturalnie zafarbione)na glowie Pilsu
          > dzkiego.Mam na mysli pomnik gdyz wielu mlodych mysli ze on zyjacy polityk PiSu.

A co ma LGTB czy jakos tam do systemu gospodarczego? Ale fakt ze prymitywni sa w tej sprawie Kaczynscy.
          • j-k Jörl, piewco kapitalizmu, 16.08.20, 20:31
            nie zapomnij tylko dodac, ze jak ow kapitalizm zwyciezy na Bialorusi - to przez pierwsze 10 lat beda mieli nedze , jak na Ukrainie, zanim zacznie im sie potem poprawiac.
            • amunicyjny1 Re: Jörl, piewco kapitalizmu, 16.08.20, 21:02
              I co...' z tego, że tak powiem? Nie pokaże się tego w TV, nie napisze w gazetach ..koniec kropka, nie ma tego, temat nie istnieje.Było zapotrzebowanie na Libię..papam...Leciały żale 24h, na wszystkich kanałach, z Wenezuelą było inaczej.Nie dokładnie tak samo.Teraz Białorusy są na tapecie, koniec też będzie taki sam.Do kolejnego zapotrzebowania. Czułe forumowe serduszka też będą spać spokojnie, bo TV nie pokazała, a jak co to winny Putin
              Tak będzie
            • jorl Re: Jörl, piewco kapitalizmu, 16.08.20, 21:14
              j-k napisał:

> nie zapomnij tylko dodac, ze jak ow kapitalizm zwyciezy na Bialorusi - to przez
              > pierwsze 10 lat beda mieli nedze , jak na Ukrainie, zanim zacznie im sie potem
              > poprawiac.

Nieprawda, trzeba ich naturalnie przylaczyc do Rosji, bedzie dostep do wielkiego rynku, przypilnowac aby przedsieborcy bialoruscy byli tylko do roboty a nie aby polityke uprawiali. No ale to bedzie.
              Ich przemyslowe przedsiebiorstwa, a maja sporo, czytam nawet 10tys ludzi, sie odchudzi, ja w ciemno bym polowe ich wyrzucil a by i tak wiecej produkowali i lepsze produkty. I by o 50% wiecej zarabiali.
              Lepiej koniec ze strachem jak strach bez konca, znasz to niemieckie powiedzenie.
              Ale jak sie by Bialorus przylaczyla do Unii to by te przedsiebiorstwo to z 10tys ludzi by zaorano i postawiono Montownie im. Balcerowicza. I inzynierowie do przykrecania srub zamiast konstruowania.
              Koniec z experymentami komunistycznymi, jak kto chce dalej panstwowa gospodarke to trzeba wrocic do metod stalinowskich, tylko wtedy jako tako gospodarka panstwa byla skuteczna. To prosze, gulagi dla obijbokow, czapa dla tych co spie.rza cos naprawde, chcesz?
              Ja wiem jak doskonale kapitalizm pracuje, wiem doskonale. Nie ma nic takiego produktywnego.
      • 1.melord Nie ulega watpliwosci 17.08.20, 10:12
        ze czas rzadow Lukaszenki dobiega konca-dozywocie na stanowisku glowy panstwa to przezytek,ktory dotyczy jeszcze wylacznie roznych krolow,krolowych czy krolewiat(nawet Putin lawirowal dopoki nie przepchnal zmian w konstytucji)

Najwazniejsza jednak rzecza w prowadzonej dotychczas dyskusji jest krytykowanie sytuacji ekonomicznej jak i ogolnego wygladu Bialorusi,przez dyskutantow FS,ktorzy nigdy w tym kraju nie byli w przeciagu powiedzmy ostatnich 5 lat choc to rzut beretem...
        Zdecydowana wiekszosc powtarza lansowana w mediach negatywna propagande,pomimo,ze z W-wy podobna+ - odleglosc do Minska jak nad Balktyk

Na Bialorusi bylem 3 lata temu i musze uczciwie przyznac,ze ogolny wyglad byl zdecydowanie lepszy niz mijanych miast i miasteczek po wschodniej stronie Polski...dobre drogi, czysto,sporo nowego budownictwa,brak ruder,meneli,bezdomnych i zebrakow,Bialorusini przyjacielsko nastawieni do Polakow,bez problemow mozna dogadac sie po polsku.
        Zyja raczej skromnie,nie widac bogactwa pomieszanego z nedza,ktora widze czasami w poblizu mojego mieszkania w Warszawie(wybieranie ze smietnikow,spiacych w parku,zebrzacych)

Mozna krytykowac Lukaszenke za zamordyzm(w niektorych krajach sie sprawdza) ,nie mozna mu jednak odmowic troski o swoj kraj...gdy go pogonia Bialorus czeka los Ukrainy czyli bajzel i anarchia oligarchow.

btw.w tym samym czasie bylem na Liwie(Kowno,Wilno,Troki) gdzie 70-80% turystow to Polacy.
        w resturacjach jadlospisy po litewsku,angielsku,rosyjsku!!,kelnerzy udaja?,ze polskiego nie rozumieja.
        (za PRL kazdy polski kelner znal przynajmniej w roznych jezykach...wymiana pieniedzy -change money itp.hehe)
        w Inf.turystycznej brak ludzi mowiacych po polsku...iformacje mozna uzyskac od polskich straganiarzy ktorych nie brakuje.
        Roznica pod tym wzgledem ogromna w porownaniu z Bialorusia.
        • amunicyjny1 Re: Nie ulega watpliwosci 17.08.20, 10:36
          nigdy w tym kraju nie byli w przeciagu powiedzmy ostatnich 5 lat choc to rzut beretem...
          Zdecydowana wiekszosc powtarza lansowana w mediach negatywna propagande,pomimo,ze z W-wy podobna+ - odleglosc do Minska jak nad Balktyk

A szkoda, miły kraj. Wizę można dostać w Sokółce czy kuznicy w 10 minut. Samolotem bez wizy.Dla potencjalnych kierowców. Naprawdę szczerze odradzał bym próby dania gliniarzowi w łapę, a lubią stać z radarami.Stu procentowe bardzo niemiłe konsekwencje
    • borrka Dni Baćki policzone 17.08.20, 11:40
      Czy można mu przypisać jakieś zasługi?
      Ja, w każdym razie, powodów nie widzę.
      Znam dobrze ten skansen i jeśli już, można mówić o postępującej degradacji gospodarczej.
      Oczywiście, można sprzedawać traktory po dumpingowych cenach, ale do czego to niby ma doprowadzić?
      Powtarzanie, jak mantra "lepiej, niż na Ukrainie" jest demagogią.
      A kiedy to niby na Ukrainie było dobrze?
      Porównujcie z postsowiecką Pribałtyką.
      To akurat będzie miarodajne.

Jeśli coś jest dobrze, to Kraj zawdzięcza to swoim obywatelom, a nie dyktatorom.
      • 1.melord Re: Dni Baćki policzone 17.08.20, 13:10
        >Oczywiście, można sprzedawać traktory po dumpingowych cenach,

dumpingowych dla kogo?
        dla Niemca co zarabia 20euro/godz bo chyba nie dla Polaka ktory zarabia 15 Zl/godz (4euro) w montowniach.
        Chiny na tych dumpingowych cenach staly sie potega gospodarcza,te nizej wymienione tez.

>Jeśli coś jest dobrze, to Kraj zawdzięcza to swoim obywatelom, a nie dyktatorom.

kraje takie jak Singapor,Taiwan,KoreaPld. nawet Japonia w poczatkowym okresie,dochodzily do czegos, rzadzone byly przez dyktatury przy ktorych dyktatura Lukaszenki to przedszkole dla grzecznych dzieci
        ale skad ty mozesz o tym wiedziec?

Jak juz wspomnialem Lukaszenko jakby na niego nie patrzec rzadzi za dlugo,potrzeba kogos nmlodszego z wizja na przyszlosc.
        Jego mentalnosc dyrektora PGR,dawno nijak ma sie do obecnej sytuacji geopolitycznej na swiecie.

btw.PGR zlikwidowano w Polsce,u Czechow maja sie dobrze...dlaczego? poniewaz wymienili kadry, nie trzymaja ludzi pokroju Lukaszenki,nie ze wzgledu ze zlodziej czy cos tam,dlatego,ze terazniejszosc juz jego przerosla.
              • 1.melord Re: Baćko to nasz dyktator 17.08.20, 13:33
                borrka napisał:

> Krew z krwi słowiańskiej.
                > Jak Kaczyński.
                >
                > Japończyków, czy innej egzotyki w to nie mieszaj!
                >
                przypomne co napisales:
                Jeśli coś jest dobrze, to Kraj zawdzięcza to swoim obywatelom, a nie dyktatorom.
                w Japonii przez wiele lat byla dyktatura...demokratyczna niby?
                do lat 80-tych(nie pamietam dokladnie) praktycznie nie mogli opuszczac Japonii
                Ci co musieli jechac w swiat z jakis powaznych wzgledow dostawali wymiane podobna do tej w PRL $10-20
        • amunicyjny1 Re: Dni Baćki policzone 17.08.20, 13:32
          btw.PGR zlikwidowano w Polsce,u Czechow maja sie dobrze...dlaczego?

Bo przed wojną połowa ziemi rolnej była uprawiana przez spółdzielnie, i mieli kulturę pracy zespołowej
          U nas, .dylematem dnia było ile uda się ropy spuśćić
          • 1.melord Re: Dni Baćki policzone 17.08.20, 13:44
            amunicyjny1 napisał(a):

> Bo przed wojną połowa ziemi rolnej była uprawiana przez spółdzielnie, i mieli k
            > ulturę pracy zespołowej
            > U nas, .dylematem dnia było ile uda się ropy spuśćić
            >
            pewnie masz racje
        • denirus Re: Dni Baćki policzone 18.08.20, 07:57
          1.melord napisał(a):

> Jak juz wspomnialem Lukaszenko jakby na niego nie patrzec rzadzi za dlugo,potrz
          > eba kogos nmlodszego z wizja na przyszlosc.
          > Jego mentalnosc dyrektora PGR,dawno nijak ma sie do obecnej sytuacji geopolityc > znej na swiecie.
          >
          > btw.PGR zlikwidowano w Polsce,u Czechow maja sie dobrze...dlaczego? poniewaz wy
          > mienili kadry, nie trzymaja ludzi pokroju Lukaszenki,nie ze wzgledu ze zlodziej
          > czy cos tam,dlatego,ze terazniejszosc juz jego przerosla.
          >

I tu jest sedno problemu Backi..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka