Dodaj do ulubionych

Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi

16.09.20, 18:40
Plan Kremla polega na wyeliminowaniu wszelkich atrybutów suwerenności Białorusi. Łukaszenko w porozumieniu z Kremlem planuje objąć stanowisko prezydenta państwa związkowego z nominalnymi uprawnieniami. Spełniając ten warunek i uzyskując gwarancje nietykalności osobistej, Łukaszenko wyraził gotowość przeprowadzenia referendum konstytucyjnego oraz wyborów parlamentarnych i prezydenckich na Białorusi. Nowa konstytucja obejmie aneksję, a także utworzenie jednej władzy krajowej. Moskwa planuje zaktualizować białoruską konstytucję w referendum, mając nadzieję na przekupienie białoruskiego społeczeństwa. W związku ze zmianami w konstytucji Kreml planuje związać Białoruś tak mocno, że nie musi się już martwić, że pójdzie ona na Zachód.
Reforma konstytucyjna nie jest planowana jako krok w kierunku demokracji. Konstytucję można zmienić tak, aby wszystkie poprzednie kadencje prezydenta Łukaszenki zostały anulowane.
Putin pokazał, że nie jest gotowy udzielić Łukaszence poważnej pomocy. Jedynym publicznym sygnałem po czterogodzinnych rozmowach Łukaszenki z Putinem jest wycofanie z granicy „rezerwistów” rosyjskich i udzielenie nowej pożyczki w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Pieniądze niemal natychmiast trafią, aby zapobiec niewypłacalności i krótkoterminowemu ratowaniu systemy finansowej. To nie jest pomoc, ale raczej niechęć do jej udzielenia. Putin wyraźnie podkreślił, że pieniądze te nie są przeznaczone dla Łukaszenki, ale dla Białorusi w ramach zobowiązań podjętych przez Rosję w latach 1992-1994.
Również Białoruś może też być świetną platformą destabilizacji Europy we wszystkich kierunkach. Celem Kremla jest, oprócz Krymu, całkowite wchłonięcie Białorusi. Jednak tym razem, inaczej niż na Krymie, Federacja Rosyjska zamierza uczynić tę aneksję jak najbardziej „legalną”, aby nie narażać się na kolejne zachodnie zastosowanie sankcji.
Ponadto Łukaszenko wielokrotnie wskazywał na możliwość umieszczenia rosyjskich samolotów wojskowych na terytorium Białorusi w pobliżu granic z Ukrainą, Litwą i Polską.
Jeśli Unia Europejska i Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią jak zwykle ograniczą się do „głębokiej troski”, to „integracja” Białorusi i Rosji będzie przebiegać bardzo szybko i bez przeszkód. Taka „fuzja” mogłaby dać Kremlowi możliwość zwrócenia byłych republik radzieckich pod opiekę Moskwy. Następny będzie ostateczny powrót do stanu wojny zimnej, która w nowoczesnych warunkach będą prowadzone innymi metodami, jaki Federacja Rosyjska korzystała przez ostatnie 6–10 lat, w szczególności jako wojny informacyjne, szantaż, demonstracyjne zabójstwa i finansowanie terroryzmu.
Obserwuj wątek
  • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 16.09.20, 18:53
   sebastbear napisał:

   > Plan Kremla polega na wyeliminowaniu wszelkich atrybutów suwerenności Białorusi
   > . Łukaszenko w porozumieniu z Kremlem planuje objąć stanowisko prezydenta państ


   Plan Kremla jest przylaczyc Bialorus do Rosji nie jako cos tam stowarzyszonego ale po prostu jako czesc Rosji.
   Jaka droga pojda? Zobaczymy. Zapewne najpierw utworzenie partii politycznych na Bialorusi, wybory do parlamentu ograniczenie prezydenta do figuranta, potem glosowanie w Parlamencie o przylaczeniu do Rosji. Tak jak DDR zostal wchloniety przez BRD.
   Zadne referenda jak na Krymie, a tak jak DDR.
   I to wszystko.
   I niech sprobuje Putin tego nie zrobic, pojade osobiscie na Kreml i go zje.ie jak bura suke. A mam do tego prawo, moj ojciec, co prawda niedlugo bo do 6 roku zycia do 1917r., byl ksieciem rosyjskim. I oczekuje od Putina ze to zrobi co ma zrobic. Czyli wszystko do Rosji poprzylaczac co bylo w ZSRR, Baltow mu odpuszcze ale kto wie czy te tereny u Baltow gdzie Rosjanie sa wiekszoscia i beda chcieli, tez trzeba sie nad tym zastanowic czy ich nie przylaczyc. Ale to na koniec. Teraz Bialorus, te azjatyckie -stany, Ukrania, ok, bez banderowskiego Lwowa tych to w malym panstweku, takim jakim byli przed 1 wojna swiatowa czyli Galicja zostawic. Aby sie we wlasnym banderowskim sosie smazyli.
    • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 16.09.20, 19:15
     malkontent6 napisał:


     > Nie było wchłonięcia DDR prze BRD. Zlikwidowano sztuczną granicę stworzoną prz
     > ez ZSRR.


     O madrala sie odezwal, m6. Ja tu mieszkam i mieszkalem i wtedy. Jakby referendum zrobiono w tym 1990 jesienia to by moglo wypasc wcale nie za Zjednoczeniem. Dlatego wybrano parlament troche oszukancza propaganda i potem on zaglosowal. Pojecia nie masz

     A granica pomiedzy Rosja a Bialorusia dzieli Rosjan dokladnie tak samo jak granica pomiedzy BRD i DDR dzielila Niemcow. Bo tzw Bialorusini sa Rosjanami.
     • malkontent6 Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 00:06
      vermieter napisał(a):

      > Dwa niezależne państwa są zawsze oddzielone granicę.

      Na czym polegała niezależność NRD? Czy obywatele tego niezależnego mogli odwiedzać rodzinę w BRD?


      > Gdzie i kiedy ZSRR stworzył tę sztuczną granicę?

      Między srefą okupacyjną ZSRR i pozostałymi trzema strefami zbudowano granicę.

      "W 1945 roku Niemcy podzielono na cztery strefy okupacyjne. Wschodnia część znalazła się pod kontrolą Związku Radzieckiego. 7 września 1949 roku strefy kontrolowane przez Wielką Brytanię, Francję i Stany Zjednoczone połączyły się w RFN. 7 października powstała Niemiecka Republika Demokratyczna we wschodniej części kraju, z radzieckiej strefy okupacyjnej."

      pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecka_Republika_Demokratyczna
  • czizus Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 10:35
   Białoruś i Rosja to dwa zupełnie odrębne ne byty. Białorusini i Rosjanie to dwa zupełnie inne narody. Białoruś od zawsze miała wiele wspólnego z Litwą(Wielkie Księstwo Litewskie) i Polską , . . . . . w szczególności po podpisaniu układów Unii Lubelskiej i zbudowaniu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
   Rosja dopiero po napaści 17. 09 1939 r. na Polskę wspólnie z Hitlerem zajęła tereny obecnej Białorusi i zrobiła s obie z niej radziecką republikę.
   Efekt jest taki, że dzisiaj znaczna część społeczeństwa białoruskiego , głównie ludzie młodzi przebudzili się i protestują przeciwko sowieckiemu stylowi rządów i sowieckiemu satrapie - Łukaszence. Ci ludzie w czasie protestów używają biało-czerwono-białych flag białoruskich a więc barw narodowych odwołujących się do dawnej historii która nie miała nic wspólnego z Rosją. Społeczeństwo białoruskie chce dobrze żyć z Rosją ale jako niezależne demokratyczne państwo. Białorusini nigdy nie dopuszczą do wchłonięcia Białorusi przez Rosję, . . . . . . z wielu powodów ale również z tego że chcą się rozwijać i żyć w dobrze zorganizowanym i nowoczesnym państwie tak jak np. Polska a nie Rosja.
  • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 17:22
   malkontent6 napisał:

   > jorl napisał:
   >
   > > Bo tzw Bialorusini sa Rosjanami.
   >
   > Pytałeś o to Białorusinów czy Rosjan?


   A w jakim jezyku ci ludzie na Bialorusi gadaja? W przytlaczajacej wiekszosci drogi m6?
   1. Rosyjski
   2. Nie rosyjski

   Co wybierasz? Pkt.1 czy Pkt.2 drogi m6?
   • malkontent6 Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 18:36
    jorl napisał:

    > A w jakim jezyku ci ludzie na Bialorusi gadaja? W przytlaczajacej wiekszosci dr
    > ogi m6?
    > 1. Rosyjski
    > 2. Nie rosyjski

    W USA ludzie generalnie gadają po angielsku. Proponujesz włączenie tego kraju do UK?

    W Korei Półudniowej i Północjej ludzie mówią tym samym językiem. Proponujesz usunięcie granicy?
    • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 19:14
     malkontent6 napisał:

     > jorl napisał:
     >
     > > A w jakim jezyku ci ludzie na Bialorusi gadaja? W przytlaczajacej wiekszo
     > sci dr
     > > ogi m6?
     > > 1. Rosyjski
     > > 2. Nie rosyjski
     >
     > W USA ludzie generalnie gadają po angielsku. Proponujesz włączenie tego kraju
     > do UK?
     >
     > W Korei Półudniowej i Północjej ludzie mówią tym samym językiem. Proponujesz u
     > sunięcie granicy?


     Po co tyle wysilku drogi m6! Po prostu krok po kroku najlepiej bo sie zagubisz.
     A wiec prawda to ze wybierasz Pkt.1 drogi m6?
     To znaczy ze w kraiku zwanym Bialorusia mowia po rosyjsku, prawda?
     Jak to przyznasz, wyjasnie dalej. I odpowiem na Twoje pytania oczywiscie.
  • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 17:31
   malkontent6 napisał:

   > jorl napisał:
   >
   > > Tak jak DDR zostal wchloniety przez BRD.
   >
   > Nie było wchłonięcia DDR prze BRD. Zlikwidowano sztuczną granicę stworzoną prz
   > ez ZSRR.

   Moglo tej granicy nie byc.
   Wezmy Austrie. Tak jak Niemcy byla czesciowo zajeta przez zachodnie wojska a czesciowo przez radzieckie pod koniec 2 WS. Strefy okupacyjne, cos jak w Niemczech. Jak sie to skonczylo? Ano Rosjanie uzgodnili z Zachodem i Austriakami ze wycofaja swoje wojska z Austrii, Zachod to samo i Austria bedzie kapitalistyczna a politycznie neutralna. Wieczysta neutralnosc w knstytucji czy jakos tak.
   To samo ZSRR proponowal Zachodowi w Niemczech zrobic. Wojska wycofac, i radzieckie i zachodnie, Niemcy neutralne. I kapitalistyczne.
   Zachod sie na to nie zgodzil, woleli Amerykanie miec w Niemczech bazy i wojsko (zachodnio)niemieckie przeciw ZSRR. Wiec ZSRR nie pozostalo nic innego jak siedziec dalej w tej strefie niemieckiej i musiali tam miec komune.

   Zjednoczenie Niemiec moglo byc na poczatku lat 50tych, i to kapitalistczne, Zachod wolal miec granice.

   Dotarlo drogi m6? Rozumiem, cos takiego jak z ta stonka ktora Amerykanie na Polske zrzucali a Ty zaprzecasz.
   • malkontent6 Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 18:40
    jorl napisał:

    > To samo ZSRR proponowal Zachodowi w Niemczech zrobic. Wojska wycofac, i radziec
    > kie i zachodnie, Niemcy neutralne. I kapitalistyczne.

    Czy Rosjanie zaproponowali, że wycofają swoje wojska z olski?


    > Dotarlo drogi m6? Rozumiem, cos takiego jak z ta stonka ktora Amerykanie na Polske zrzucali a Ty zaprzecasz.
    >

    Nie, już nie zaprzeczam. Amerykanie zrzucali tę stonkę z furmanek. Dla niepoznaki porozumiewali się po rosyjsku.
    • jorl Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 19:11
     malkontent6 napisał:

     > jorl napisał:
     >
     > > To samo ZSRR proponowal Zachodowi w Niemczech zrobic. Wojska wycofac, i r
     > adziec
     > > kie i zachodnie, Niemcy neutralne. I kapitalistyczne.
     >
     > Czy Rosjanie zaproponowali, że wycofają swoje wojska z olski?


     Nie drogi m6, skaczesz po tematach.
     Najpierw wyjasniamy ta sprawe:

     malkontent6 napisał:


     > Nie było wchłonięcia DDR prze BRD. Zlikwidowano sztuczną granicę stworzoną prz
     > ez ZSRR.

     Wiec kto ta granice stworzyl? Po porozumieniu jak z Austria, a na to sie Zachod nie zgodzil, tej granicy by nie bylo.

     A wiec klamales mowiac ze ta granice stworzyl ZSRR, moze nieprawda? OK, nie klamales, prosty czlowieczek jestes, najlepiej tenis, Ciocia Klocia itp. a nie o geopolityce.

     • malkontent6 Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 23:57
      jorl napisał:

      > Wiec kto ta granice stworzyl?

      Mieliśmy do czynienia z czterema strefami okupacyjnymi. Mieszkańcy trzech stref mogli sobie bez problemów podróżować do pozostałych. Tylko mieszkańcy jednej strefy nie mogli legalnie jej opuszczać. Dlaczego? Nie interesowało ich co się dzieje w pozostałych częściach kraju?

      > prosty czlowieczek jestes

      To prawda.

      >
      >
      >
   • buldog2 Re: Ocena spotkania Prezydentów Rosji i Białorusi 17.09.20, 22:48
    To prawda, w działaniach Rosji brak inicjatywy, one są przede wszystkim reaktywne.
    Ale akurat tu wydarzyło się coś przeciw regule ogólnej, a to dlatego, że Zachód nie oferuje Łukaszence dyktatorskiej władzy na swoim terytorium, znaczy oferuje tej władzy mniej, niż Rosja. W takiej sytuacji to żadne inne argumenty do Łuki nie trafią, zakres władzy najważniejszy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka