Dodaj do ulubionych

Jaki płomienny występ.

27.09.20, 08:31
Własnie obejrzałem wystep osobnika pod nazwą Patryk Jaki w tzw. parlamencie europejskim. Płomiennie bronil racji rządu rzeczpospolitej i mial sporo racji. Przemówienie wyglosil po angielsku i to był blad. Odnioslem wrazenie, ze rozumie co mówi ale dla native speakera polowa była niezrozumiala. Nie maja ucha do takiej wymowy. W połowie wyrazow akcent padal na zla sylabę. Ciezkostrawne. Zamiast płomieni lepszy byłby spokojny ton po polsku.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 10:28
      Kraina szermierzy piesci,Kulej, Szczepanski,Walasek, Kasprzyk...legendarna szkola papy Stamma.....dzisiaj sie wstydzi,tylko prymitywne brutale pozostali i sa swietowane:
      " Przyszedłem, wykonałem i wracam. Poczułem, że Reyes zwolnił, jak kopnąłem go w żebra. Jego koniec widziałem, jak złamałem mu nos."
      www.sport.pl/inne/7,102005,26342782,zachwyty-po-zwyciestwie-jana-blachowicza-bank-rozbil-dwayne.html#s=BoxOpMT
      • szwampuch58 Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 10:40
        Nastały czasy tandety i prostactwa czyli chamy populistyczne rozdaja karty. Trudno z tym walczyć, bo trzeba by było stać się jeszcze większym tandeciarzem i prostakiem, a to dla cywilizowanego człowieka trudne, a wręcz niemożliwe.
        • amunicyjny1 Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 11:07
          szwampuch58 napisał:

> Nastały czasy tandety i prostactwa czyli chamy populistyczne rozdaja karty. Tr
          > udno z tym walczyć, bo trzeba by było stać się jeszcze większym tandeciarzem i
          > prostakiem, a to dla cywilizowanego człowieka trudne, a wręcz niemożliwe.

Świat zawsze taki był,chleba i igrzysk wołał lud....To mu dali...telewizor.... i margarynę...
          >
      • yurek_1111 Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 12:47
        szwampuch58 napisał:

> Kraina szermierzy piesci,Kulej, Szczepanski,Walasek, Kasprzyk...legendarna szko
        > la papy Stamma.....dzisiaj sie wstydzi,tylko prymitywne brutale pozostali i s
        > a swietowane:
        > " Przyszedłem, wykonałem i wracam. Poczułem, że Reyes zwolnił, jak kopnąłem go
        > w żebra. Jego koniec widziałem, jak złamałem mu nos."
        > www.sport.pl/inne/7,102005,26342782,zachwyty-po-zwyciestwie-jana-blachowicza-bank-rozbil-dwayne.html#s=BoxOpMT

Zwykle parcie na ekran, nie poparte wiedza, konczy sie osmieszeniem...
        Stamm i jego podopieczni to bokserzy, a Blachowicz wygral w MMA , a MMA i boks, to jak jablko i gruszka...
      • boavista4 Re: wez nie zartuj... 27.09.20, 18:54
        Pan Jaki bylby swietnie zrozumiany w Europie Wschodniej i w Rosji, ale nie na zachodzie. Co do akcentu, my wszyscy mamy akcent, Jaki zaczal sie uczyc angielskiego niedawno, robi postepy. Zrozumialem go lepiej niz amerykanow z poludnia, albo australijczykow, albo Nowozelandczykow. Mozna i po chamsku ladnie mowic jak Farage z Angli. Podobno Napoleona francuski byl paskudny. Lubie Jakiego, bo takiego Polsce potrzeba, Narazie on widzi czarno biale, pozniej bedzie widzial wiecej kolorow.
    • borrka Nie cierpię osobnika, ale ... 27.09.20, 15:31
      Tego typu kłopoty nie są w Parlamencie Europejskim wyjątkiem, raczej normą.
      Od brexitu jedynie Irlandczycy udają, że mówią po angielsku.
      Dla innych mój (skromny, korporacyjny) poziom, to szczyt możliwości.

No, może trafiają sie jacyś absolwenci szkół anglojęzycznych.
    • malkontent6 Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 17:25
      Widać u niego brak profesionalizmu. Jeśli ten koleś chce się publicznie wypowiadać po angielsku, to powinien brać lekcje wymowy tego języka. To można poprawić. Przed laty miałem w samochodzie kasety z ćwiczeniami English pronunciation. Nie chodziło mi nawet o wyeliminowanie akcentu lecz o to, żeby mnie ludzie rozumieli.

Oprócz kiepskiej angielszczyzny pan Jaki ma poważniejszy problem - on nie umie przemawiać. Mowi za szybko, ma niewłaściwą intonację głosu. W tej sprawie moja córka mogłaby mu pomóc. :)
    • jorl Re: Jaki płomienny występ. 27.09.20, 17:29
      felusiak1 napisał:

> Własnie obejrzałem wystep osobnika pod nazwą Patryk Jaki w tzw. parlamencie eur
      > opejskim. Płomiennie bronil racji rządu rzeczpospolitej i mial sporo racji. Prz
      > emówienie wyglosil po angielsku i to był blad. Odnioslem wrazenie, ze rozumie c
      > o mówi ale dla native speakera polowa była niezrozumiala. Nie maja ucha do taki
      > ej wymowy. W połowie wyrazow akcent padal na zla sylabę. Ciezkostrawne. Zamiast
      > płomieni lepszy byłby spokojny ton po polsku.

Zaden blad. Bo cokolwiek gadal nikt go tak naprawde i tak nie sluchal.
      Ja tego Jakiego tez "znam". Jego argumentacje o praworzadnoscach. Polsce sie w tym zakresie sporo zarzuca, on wyciaga ze inne kraje Unii tez jakies prawa maja a ich sie nie czepiaja wiec dlaczego Polske?
      No wiec ja moglbym mu wytlumaczyc dlaczego tak jest w tym zakresie. Ano on nalezy do grupy politykow w Polsce, on jest chyba od Ziobry, ktora uwaza ze Polska ma brac kase od Unii ale sie nie integrowac do jednego unijnego kraju. A to wlasnie, i tylko to tak naprawde jest zlego w PiSie i jego podobnych. Do tego Polska wychowuje teraz ludzi na patriotow Polakow a nie na Europejczykow, to nastepny problem i tak naprawde duzy problem. Dla Unii. Nacjonalisci sa wrogami Unii a Jaki itp jest nacjonalista.
      Ale subwencje chca oczywiscie brac od Unii i sadza ze sie im to uda. Sadza tak bo prawo veta maja wspolnie z Wegrami i jeden drugiego moze chronic przed zabraniem subwencji. Ale cos mi sie wydaje ze sytuacja zaszla tak daleko ze Unia znajduje mozliowsc obejscia tego prawa veta oczywiscie argumentacja lamanie praworzadnosci w Polsce. Bo nie mozna oficjanie zarzucic Polsce ze nie chce sie jednoczyc w Unii i hodowac patriotow czyli nacjonalistow aby to stanowisko od dolu w Polsce umocnic. Aby ludzie chcieli tez tego.
      A wiec po linii praworzadnosci bedzie zabieranie kasy Polsce az Polacy zmienia swoja polityke.
      Dlatego tez Jakiego gadanie w Parlamencie Europejskim ze Polska ma racje jest niewazne. I tak sie te argumenty oleje tylko trzeba znalezsc ten wytrych aby zniwelowac veto w tej sprawie.
      Tak juz jest jak sie chce na jakis tam prawach dostawac kase, powolywac sie na prawa to jest dosyc cienkie. Bo prawa sie obejdzie jak trzeba i sie kase zabierze. Najlepiej nie brac kasy wtedy mozna grac innym na nosie, nie ma srodkow nacisku. A tak to sa.
      Taka Wielka Brytania wlasnie tez tak uwazala z Unii wiec sie z Unii wynosi. I dobrze. Polexit? Tez wyjscie.
      Cos mi sie wydaje ze te ostatnie zmiany w rzadzie polskim, te problemy z Ziobro, jakos sa zwiazane z tym problemem z Unii. Zabraniem kasy za ten opor Polski przeciw glebokiej ingerencji Unii.
      Ja uwazam ze ingerencja Unii musi byc, az do stworzenia jednego panstwa, opor Polski trzeba jak co zlamac. Ja wiem ze forumowi jankesi maja inne zdanie bo wola Uniie slaba, to jest polityka USA a wiec i ich, ale sadze ze Jakiego skopia. Przestanie byc taki arogancki wtedy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka