Dodaj do ulubionych

Łapać złodzieja

14.10.20, 18:17
Już tylko bardzo leniwi nie oskarżają Rosji o ataki hakerskie na państwa Zachodu i jego instytucje. Czasami oskarża się prywatne osoby, ale najczęściej struktury państwowe. I oczywiście wytwarza się przy tym sugestie, że ta wredna i niegodna cywilizowanych ludzi działalność jest typowa tylko dla Rosji, a Zachód się tym bardzo brzydzi i nigdy w życiu się do tego nie posuwa. Tłumaczenia Rosjan, że oni sami codziennie odpierają tysiące ataków hakerskich na swoje instytucje centralne, systemy zaopatrzenia w energię czy wodę czy banki, zbywa się jako "ruską propagandę".

Więc pewnie zabrzmi to jak zgrzyt, ale sami Amerykanie demontują mit swojej cnoty w tej dziedzinie, a relacjonuje to GW w tekście "Tak wygląda cyberwojna. Amerykanie ujawniają, jak buszowali w komputerach dżihadystów".
Piszą co prawda tylko o buszowaniu w komputerach dżihadystów i pewnie nigdy w życiu nie zaglądają do komputerów np. rosyjskich i broń boże do niemieckich czy francuskich. Merkel wprawdzie podsłuchiwali, ale to przecież nic wielkiego;)

next.gazeta.pl/next/7,166612,25297629,tak-wyglada-cyberwojna-amerykanie-ujawniaja-jak-buszowali.html
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Re: Łapać złodzieja 14.10.20, 19:22
   To jest medialna propaganda majaca na celu obalenie Trumpa. Dla demokratów Rosja jest jak chlopiec do bicia.
   Mueller nawet wniósl akt oskarzenia przeciwko 15 osobom i 3 firmom ale jedna z firm sie postawila i oskarzenie zostalo wycofane. To oskarzenie to czysta, szpagatem szyta propaganda wniesiona dla uzyskania medialnego efektu w walce z Trumpem.
   • lubat Re: Łapać złodzieja 15.10.20, 22:22
    czizus napisał:

    > Tyle tylko, że Rosję o ataki hakerskie oskarżają USA ale i Niemcy, Francja, His
    > zpania, Wlk, Brytania, Holandia, . . . ! Umówili się w.s tych oskarżeń?

    Zakładam, że oglądałeś "Ojca chrzestnego", więc zrozumiesz przenośnię: USA to Don Corleone, a Niemcy, Francja, itd. to jego "żołnierze" i muszą posłusznie wykonać każde jego polecenie. Gorliwość mile widziana.
   • petronella.kozlowska Re: Łapać złodzieja 16.10.20, 08:04
    zalinkowałam to wczoraj, zostało wymazane.
    Jest do link do niemieckiej stacji państwowej i tekst musiał być zaakceptowany przez oficerów prowadzących:

    www.dw.com/pl/atak-hakerski-na-klinik%C4%99-zmar%C5%82a-pacjentka/a-54967886
  • kylax4 Re: Łapać złodzieja 15.10.20, 22:44
   Kto nie wierzy. Przecież zachód (zwłaszcza USA) są w czołówce światowych hackerów. System permanentnej inwigilacji i hackowania, który ujawnił Snowden, to tylko wierzchołek góry lodowej.
   Najśmieszniejsze, że oskarżają Chiny o kradzież własności intelektualnej, a to samo czynił system PRISM i pokrewne, dzięki czemu Amerykanie wykradali technologie europejskie i japońskie.

   Hackują i szpiegują wszyscy: Amerykanie, Chińczycy, Rosjanie i Europejczycy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka