Dodaj do ulubionych

Brawo Filadelfia

05.11.20, 03:23
Pensylwańczycy z Philadelphia County, Mongomery i Chester i Dalaware County pokazali jak sie głosuje przeciw złości, ksenofobi, rasizmowi, nienawiści, zaprzeczaniu nauce i łgarstwu.

Przewaga Trumpa w Pensylwanii topnieje w oczach. Z 600 tysięcy wczoraj, spadła już tylko do 200 tysięcy. A jeszcze dużo głosów zostało do policzenia

Filadelfijski Liberty Bell choć pęknięty nadal bije.
Obserwuj wątek
   • bmc3i Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 04:01
    boomerang napisał:

    > piękna to ta filadelfia nie jest
    >
    >


    W ogóle amerykańskie miast do najpiękniejszych nie należą. Ale są w nich piękne miejsca. Zwłaszcza w Filadelfii. Filadelfia to akurat jedno z ładniejszych miast. Choć ileś lat temu, podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat stosunków miedzy UE a USA, jeden z deputowanych powiedział na mównicy "spójrzcie na ich miasta - wszystkie wyglądają jak slamsy". Coś w tym jest, ale to - moim zdaniem - dzięki podatkom od nieruchomości, w stylu który w Europei nazywa się podatkiem katastralnym (który notabene usiłowała kiedyś wprowadzić w Polsce PO) Właścicielom nie opłaca się remontować choćby fasad budynków, bo gdyby któryś to zrobił, zaraz przyszedłby asesor i przeszacowałby mu nieruchomość dla celów podatkowych, i podatki od nieruchomości wzrosłyby z powodu "wzrostu wartości nieruchomości"). W wiekszości miast nie zmusza ich do tego równiez lokalne prawo. To po co właściciel ma remontować z zewnątrz budynek? Ponosic koszty renowacji i jeszcze płacic wyższy podatek z tego powodu? Woli tylko czerpać zyski z najmu, zamiast odnawiac elewacje budynku ktora nie była odnawiana od wojny secesyjnej.
     • bmc3i Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 06:01
      felusiak1 napisał:

      > Interesująca teza. Jakoś podatki nie przeszkadzają w NYC, w Bostonie ale przesz
      > kadzają w Filadelfii i szczegolnie w Baltimore, że o Detroit nie wspomnę.


      Jesli przeszkadzanie w Botonie oceniasz tak jak przeszkadzanie w Nowym Jorku, to komentować tego nie trzeba.
    • wtop.ek Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 07:13
     PO nigdy nie usiłowała wprowadzić w Polsce katastru. Nigdy nie rozpoczęto ścieżki legislacyjnej w tym zakresie.

     Mylisz luźne kuluarowe dyskusje prowadzone w zaciszach gabinetów rożnych partii politycznych (nie tylko PO) i podczas paneli gospodarczych, z realnie podejmowanymi działaniami.
     • buldog2 Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 07:48
      Było blisko, w związku z potrzebami finansowymi i przekonaniem o możliwości bezkarnej kontynuacji złodziejstwa funduszy emerytalnych. A później PIS pokazał, co to naprawdę jest złodziejstwo.
    • de_oakville Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 11:55
     bmc3i napisał:

     > W ogóle amerykańskie miast do najpiękniejszych nie należą.

     Sa jednak i takie, ktore naleza. Szczegolnie w zachodniej i poludniowo-zachodniej czesci kraju. Na przyklad San Francisco. Nie mniej piekne w centrum od francuskiej Nicei na Lazurowym Wybrzezu, a w dodatku nowoczesniejsze. Palmy rosnoce na Union Square, bedacym "pepkiem" miasta. Metro (BART), nowoczesne, laczace SF z Oakland, Freemont i innymi miastami po drugiej stronie zatoki, przechodzace pod zatoka. Wspaniale polozenie nad oceanem i owa zatoka, imponujace mosty, kilka wzgorz obroslych rezydencjami, z ktorych roztacza sie przyjemny widok na miasto i na zatoke.
     Pamietam, ze przed laty rozmawialem z pewnym Polakiem mieszkajacym w Kanadzie i zajmujacym dosyc wysokie stanowisko w instytucie bedacym odpowiednikiem polskiego Urzedu Miar i Wag. Wrocil wlasnie z konferencji w Sztokholmie i powiedzial ze Sztokholm to najladniejsze miasto jakie dotad widzial, zaraz na drugim miejscu po San Francisco. Wszystko jest oczywiscie kwestia gustu. Od dawna rozni podroznicy wyrazali opinie, ze "miasta amerykanskie nie moga sie podobac, natomiast moga imponowac". Imponujaca jest z pewnoscia rozleglosc tych miast, wielokilomitrowe przedmiescia niskich domow, na ktorych co jakis czas sa niewielkie centra handlowe, restauracje itd. To na tych przedmiesciach mieszkaja "normalni" Amerykanie. Dzielnice slumsow otaczaja pierscieniem centra miast, nie byly one niszczone ani niejednokrotnie przebudowywane od 19-tego i poczatku 20-tego wieku. Ogolnie biorac to nie sa miasta dla pieszych tylko dla poruszajacych sie samochodem - jak rowniez w Kanadzie np. Toronto, ktorego aglomeracja ciagnie sie ponad 100 km wzdluz brzegu jeziora Ontario i sklada sie z fragmentow przyjemnych "przeplatajacych" sie bez przerwy z mniej przyjemnymi.
   • herr7 Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 06:12
    Wczoraj dwa razy wycięto mi wątek w którym pisałem, że Biden wygra te wybory. Główny powód - w USA najwięcej ludzi pracuje na państwowych posadach lub jest od państwa zależnych, np. poprzez bony żywnościowe. Ludzie ci w Bidenie upatrują reprezentanta swoich interesów. Przeciwko są ci co żyją z pracy własnych rąk. Takich ludzi jest więcej na prowincji i praktycznie wszędzie prowincja jest za Trumpem.

    Tak więc Biden został amerykańskim cesarzem dzięki głosom proletariuszy. W końcu to nie cały stan Michigan przesądził o wynikach tych wyborów, a Detroit i podobne do niego miasta. Biden teraz będzie musiał spełnić ich oczekiwania. Niestety prawdopodobieństwo wojny na świecie wzrosło.
    • kylax4 Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 12:18
     Putlerowska narracja. Jakie prawdopodobieństwo wojny? Fakt, że Rosja woli Trumpa od Bidena jest powszechnia znana, dlatego promują w sieci narrację, że Biden "doprowadzi do wojny". Co jest bzdurą.
   • bmc3i Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 06:18
    felusiak1 napisał:

    > A teraz starają się jak mogą wybory Trumpowi.


    Pod na parkingu sztabu liczacego głosy w Maricopa County w Arizonie, gdzie urzednicy licza głosy - zebrala sie grupa kilkudziesieciu trumpistów - wiekszosc uzbrojonych, wykrzykujacych trumpowskie hasła. Na parkingu, gdzie ludzie pracujący przy liczeniu głosów, maja zaparkowane samochody. Ci ludzie wkrotce rpzerwa prace przy liczeniu, do rana, beda musieli jednak wyjsc z budynku i wsiąśc do swoich samochodów aby pojecac przenocowac do domu, zanim wróca jutro rano wznowic liczenie. Wsiąść do samochdów, przechodząc miedzy tymi uzbrojonymi terrorystami Trumpa.

    Make America Great Again
    • buldog2 Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 08:12
     F1: Piździsz. Chłopiec, ostudź glowę. Poczytaj o jakobinach. Ujrzysz siebie. Może ci ten mózgowy skurcz odpuści jeśli nie jest za późno. Skąd w tobie tyle nienawiści.
     Mocno strzelali?


     Niekoniecznie. W Arizonie przerwano liczenie, kiedy na zewnątrz zaczęło robić się gorąco.
  • herr7 Re: Brawo Filadelfia 05.11.20, 07:51
   Jakby nie było to mieszkańcy Detroit i podobnych miast w Ameryce zadecydowali o zwycięstwie Bidena. Pewien okres w historii tego kraju się kończy. Znaczenie tych wyborów będzie daleko wykraczać poza Amerykę. Odejście Trumpa oznacza też utratę idealnego chłopca do bicia przez liberalne elity. Muszą teraz kogoś znaleźć w zastępstwie. W Ameryce będą tylko coraz większe podziały i rosnąca frustracja milionów Amerykanów, gdyż to na barki ciężko pracujących "rednecków" spada rosnące brzemię utrzymania "mieszkańców Detroit".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka