Dodaj do ulubionych

Porażki populistów i fiasko "genialnego stratega"

24.11.20, 20:21

Pozwalam sobie zaimportować z Twittera wątek autorstwa Adama Jassera ; uważam go za bardzo trafny - a przy tym zwięzły - opis sytuacji.


Jarosław Kaczyński ponosi pełną odpowiedzialność za to, że Polska jest jedynym obok Rosji i Węgier krajem na naszym kontynencie, dla którego zmiana prezydenta w Białym Domu za 2 tygodnie będzie złą wiadomością.

Nie chodzi tu tylko o manifestacyjne opowiadanie się obozu dobrej zmiany po jednej stronie wewnętrznego sporu w USA przez ostatnie 5 lat zamiast kultywowania dobrych relacji z obydwoma środowiskami.
Ta dyplomatołkowata taktyka jest niczym w porównaniu z miskalkulacją Kaczyńskiego co do zmieniającej się choreografii Europy i jego braku zdolności do zarządzania ryzykiem, że może się mylić (po raz n-ty).

Styl przywództwa i ignorancja co do Europy spowodowały, że JK postawił cały kapitał polityczny Polski, wypracowany z trudem przez 30 lat, na jednego konia, który może nieźle się prezentował na starcie ale nie dobiegł do mety
Obserwuj wątek
  • pijatyka cd 24.11.20, 20:26

   Z początku wszystko szło gładko: rewolucja w Polsce i na Węgrzech spotkała się z aprobatą Trumpa i słabą reakcją ze strony partnerów europejskich, przekonanych, że to tylko retoryka i fajerwerki. Polacy protestowali ale Prezes nie cofał się o pół kroku.
   Dobra koniunktura gospodarcza dała rządowi przestrzeń do wprowadzenia popularnego zasiłku na dzieci. Pozwoliła ukryć negatywne skutki anty-rozwojowej polityki gospodarczej i przysłonić społeczne i gospodarcze skutki niszczenia rządów prawa.
   Covid przebił tę bańkę z hukiem ale nie zapominajmy, że powietrze uchodziło z polskiej gospodarki już pod koniec 2019. Teraz przychodzi moment próby i żadna propaganda sukcesu nie przykryje braku pomysłu i zainteresowania Prezesa-wicepremiera co z nią będzie.
   A otoczenie nie będzie łaskawe
   • pijatyka Re: cd 24.11.20, 20:31

    Symbolem partactwa w polityce zagranicznej była satysfakcja dobrej zmiany z Brexitu.
    Postrzegali to w kategoriach walki z Tuskiem i Unią, zapominając, że Brexit oznacza utratę ważnego partnera Polski w równoważeniu przewagi duetu FR-DE. Dziś widać to gołym okiem.
    IMO, nieogarnianie ryzyka na jakie wystawił Polskę dyskwalifikuje Kaczyńskiego jako stratega i pożal się Boże spadkobiercę Piłsudskiego. Wpadł w pułapkę „efektu potwierdzenia” czyli zinterpretował wydarzenia wyłącznie jako odbicie swoich przekonań. Zapomniał, że wydarzenia mają nieprzewidywalną dynamikę i że akcja rodzi reakcję. W kategoriach sportowych, upojony zwycięstwem seta, przestał zwracać uwagę na piłkę.
    W biznesowych, nie kupił polisy ubezpieczeniowej na wypadek, gdyby wydarzenia miały obrać inny kurs (...)
    • pijatyka Re: cd 24.11.20, 20:35

     A obrały.

     Wbrew oczekiwaniom Kaczyńskiego, tragifarsowy Brexit i nieprzewidywalny Trump zadziałali dokładnie odwrotnie niż się spodziewał. Zamiast Tyrmandowo-Bannonowej (ha) fali nacjonalizmu, wywołały kontr-reakcję i wzrost poparcia Europejczyków dla Unii Europejskiej. Partie nacjonalistyczne są w wyborczym odwrocie od 2016 roku, a rewolucja zapowiadana przez Kaczyńskiego i Orbana zakończyła się na Odrze i Dunaju.
     Obaj geniusze zostali ze swoimi pomysłami jak Himilsbach z angielskim.
     Covid obnażył pustkę nacjonalizmu. Iluzjoniści obiecujący proste rozwiązania na skomplikowane problemy okazali się nieskuteczni. Przywódcy z mainstreamu, często kobiety, okazali się o niebo lepsi. Dzięki nim, Unia zrobiła krok milowy w integracji poprzez zgodę na wspólny dług (...)
     • pijatyka Re: cd 24.11.20, 20:39
      Nowozelandzka premier Jacinda Adhern, sensowną, opartą o naukę, a nie przekonania, reakcją na Covid zdobyła takie uznanie rodaków, że w wyborach dwa dni temu otrzymała największą parlamentarną większość w historii swojego kraju. Spisywana na straty Kanclerz Merkel, czy fińska Premier Sanna Marin oraz zrównoważony „Sleepy Joe” Biden okazują się bardziej atrakcyjni dla wyborców niż wiecowi krzykacze rodem z lat 30tych ubiegłego wieku.
      Skutek jest taki, że jesteśmy w największej izolacji od czasów generała Jaruzelskiego i bez pomysłu na następne 3 lata. No ale czego się ludzie spodziewali? Że ktoś, kto za każdym razem wszystko rozwalił a nigdy nic trwałego nie stworzył tym razem da radę? Bo tak powiedział? (...)
      • pijatyka Re: cd 24.11.20, 20:43

       Jeżeli Biden wygra [tekst z 18 października] izolacja będzie kompletna. Oczywiście nie nastąpi nic dramatycznego w przestrzeni publicznej. Będą kurtuazyjne gesty i zapewnienia o wzajemnej admiracji i sojuszu.
       Niech nikt się nie nabierze. Złe słowa zostały wypowiedziane i odnotowane, złe decyzje podjęte. Polska pozostanie pariasem także w Waszyngtonie jeżeli nie nastąpi radykalna zmiana kursu.
       Tym razem nie wystarczy chyłkiem, po nocy, zmienić jedną ustawę, jak przy okazji pomysłu karania za mówienie prawdy o historii. Trzeba będzie skonsumować kilka sporych żab.
       Nie wiem, czy wielki strateg da radę. For our sake, I hope he will.


       (koniec)
       • felusiak1 Re: cd 24.11.20, 21:00
        Jest 17 wrzesnia 2009. 70-ta rocznica sowieckiego najazdu.
        Prezydent USA mowi polakom aby szli na drzewo bo ma interesy z Rosja. Te interesy nie wypaliły.
        Mineło ponad 11 lat.
        Niestety miernoty jak piatyka nie pamietaja.
        • pijatyka Re: "Prezydent USA mowi polakom by szli na drzewo" 15.01.21, 13:57

         - Muszę robić wszystko co w mojej mocy, by wzmacniać bezpieczeństwo USA. Jedno z największych zagrożeń to rakiety balistyczne - powiedział podczas konferencji prasowej Barack Obama. - George W. Bush miał rację mówiąc o tym zagrożeniu, dlatego musimy stworzyć jak najlepszy system ochrony antyrakietowej - dodał, komentując dlaczego USA wycofały się z planów zainstalowania tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

         Powodem rezygnacji przez USA z zainstalowania tarczy w Europie Środkowo-Wschodniej ma być fakt, że nie był on wystarczająco "elastyczny" wobec potencjalnego zagrożenia ze strony Iranu. Amerykanie zdecydowali się tym samym na "szybkie" stworzenie nowego systemu obrony antyrakietowej.

         - Po długich rozmowach ze sztabem generalnym amerykańskiej armii zdecydowałem o nowym programie zwiększenia bezpieczeństwa USA o stworzeniu nowego systemu obrony antyrakietowej - ujawnił Barack Obama. - Będzie to inny program niż ten przygotowany przez administrację George'a W. Busha - dodał.

         Obama powiedział, że program ten skoncentruje się na rakietach średniego, a nie dalekiego zasięgu.

         - Będziemy współpracować tworząc nowy system z Polską i Czechami, by wzmocnić nasze wspólne zdolności obronne - zapewnił Obama. - Nowy system będzie mocniejszy i szybszy - dodał.         Baza rakietowa w Redzikowie - jest na ukończeniu (a za ostatnie opóźnienia w jej budowie odpowiada już administracja Trumpa)

   • jorl Re: cd 24.11.20, 21:12
    Och Ci polscy geopolitycy z pisakownicy. I pijatyka i ten z ktorego pijatyka te wodospady glupot skopiowal

    pijatyka napisała:    > Jarosław Kaczyński ponosi pełną odpowiedzialność za to, że Polska jest jedynym
    > obok Rosji i Węgier krajem na naszym kontynencie, dla którego zmiana prezydenta
    > w Białym Domu za 2 tygodnie będzie złą wiadomością.

    Slowenia pogratulowala Trumpowi wygranej, nie zapominaj.
    A Rosja? Rosji wisi kto bedzie wybrany, za Trumpa dostawala sankcje tak czy owak. Ale Rosje bawi, i wykorzystuje to propagandowo, jak sie w USA obrzucaja blotem o kradzieze glosow kontrachenci. To jest doskonaly material do propagandy. Warty Bidena i to bardzo.


    > Po zwycięstwie Trumpa, proroka globalnego rewizjonizmu i wroga Unii Europejskie
    > j, Kaczyński, za podszeptami Tyrmandów tego świata, doszedł do momentu w którym
    > , by użyć jego własnych słów, jego przekonanie o końcu liberalnego świata stało
    > się pewnością.

    Kaczynski nie jest wrogiem Unii a po prostu wyszlo mu ze moze z Unii brac kase a i tak sie Unia jego czyli Polski nie moze pozbyc. I sporo racji w tym ma. Ta kasa kupowal sobie Polskow. Orban zreszta tak samo.
    Zreszta antykaczynscy sa tacy sami, tez jestescie przeciw Unii w waznych jej sprawach. Np.

    1. jestecie przeciw NS2 a w Unii 24 krajow jest za 4 przeciw
    2. jestesce przeciw tworzenia federalnej Europy    >Stąd ostry kurs na polską wersję putinowskiej „suwerennej demok
    > racji”:

    A Ty bez Rosji spac nie mozesz. To wasz Polski Kaczynski do tego wygrywa wybory czy temu zaprzeczysz? Uwazasz drogi pijaczyno ze wybory sfalszowane? Ze mimo ze wygrywa powinien ustapic? No to masz ciekawe podejscie do demokracji.    >wojna z UE (27:1) zamach na sądy, media, instytucje. Delegitymizowanie
    > opozycji i deptanie norm przyzwoitości w życiu publicznym na skalę wielokrotni
    > e przekraczającą poprzedni epizod z 2005-2007

    I Unia nic zrobic nie mogla. Te 27:1 bylo niewazne.


    > Z początku wszystko szło gładko: rewolucja w Polsce i na Węgrzech spotkała się
    > z aprobatą Trumpa i słabą reakcją ze strony partnerów europejskich, przekonanyc
    > h, że to tylko retoryka i fajerwerki.

    Nie mow za politykow europejskich bo skad mozesz wiedziec co oni uwazali i uwazaja. Ja twierdze ze za podduszenie Polski i Wegier zabierali sie dawno ale wymagalo to obejcia prawnych ustalen unijnych. A to nie jest latwe.
    No ale polscy geopolitycy tacy jak Ty i ten Twoj wzor swoje wyobraznie podkladaja pod rzeczywistosc    > Dobra koniunktura gospodarcza dała rządowi przestrzeń do wprowadzenia popularne
    > go zasiłku na dzieci. Pozwoliła ukryć negatywne skutki anty-rozwojowej polityk
    > i gospodarczej i przysłonić społeczne i gospodarcze skutki niszczenia rządów pr
    > awa.

    To akurat pozwolio sporo ludziom wyjsc z nedzy w Polsce. Wam ta nedza wisiala, nosy mieliscie do gory, pogardzaliscie takimi.    > A otoczenie nie będzie łaskawe
  • kylax4 Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 24.11.20, 20:35
   Pan Jasser ma dużo racji. Polska znajdzie się w izolacji, jako semiautorytarny parias wśród narodów Europy. Porażka Trumpa spowoduje także utratę poparcia w Waszyngtonie, czego wyraz dał Biden porównując obecne władze Polski do białoruskich.
   W pewnym sensie COVID okazał się zbawieniem dla stabilności demokracji, gdyż ukazał płytkość różnych, autorytarnych nacjonalistów.
   • lubat Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 24.11.20, 21:04
    kylax4 napisał:

    > Porażka Trumpa spowoduje także utratę poparcia w
    > Waszyngtonie, czego wyraz dał Biden porównując obecne władze Polski do białorus
    > kich.

    Powtórzę to, co napisałem w innym wątku:

    borrka napisał:

    > Głównie interesuje mnie aspekt polski: na ile nowy prezydent zdobędzie sie na t
    > raktowanie "z buta" pisowskich wasali.

    Borracik, rozczarowujesz mnie strasznie tym pytaniem czy stwierdzeniem. Ty chyba zupełnie nie ponimajesz mechanizmów polityki, a w szczególności polityki amerykańskiej.
    Po pierwsze primo - nikt tam nie odwołał zasady: "to łajdak, ale to nasz łajdak". A pisowskie wasale będą jeszcze bardziej wasalne wobec Bajdena, niż wobec Trampa. W ramach pokajania za przedwyborcze "błędy i wypaczenia".
    Po drugie primo - Polska, szczególnie rządzona przez PiS, jest wręcz wymarzonym "sojusznikiem" USA, bo jest wściekle antyrosyjska, a do tego świetnie nadaje się do rozbijania UE. Po wyjściu z Unii W.Brytanii Polska jest jedynym państwem, które bezinteresownie, czy wręcz dopłacając, będzie pilnować interesów amerykańskich w naszym regionie.
    Bajden jest profesjonalistą i nawet jeśli osobiście czuł się dotknięty pisowskimi awansami wobec Trampa, to nie da nawet po sobie poznać. A gdyby nawet, to ci, którzy naprawdę tam rządzą, szybko by go "wyprostowali".

    > W pewnym sensie COVID okazał się zbawieniem dla stabilności demokracji, gdyż uk
    > azał płytkość różnych, autorytarnych nacjonalistów.

    Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jest akurat na odwrót. Demokracja jest coraz bardziej rozchwiana we Włoszech, Francji a nawet w RFN, gdzie nawet bardzo oddalone od siebie ugrupowania polityczne łączą się w proteście i nieposłuszeństwie wobec władz. W Chinach demokracji nie ma, a z Covidem uporali się bardzo szybko. Podobnie jest w Czeczenii - najniższy poziom zakażeń w całej Rosji.
     • pijatyka Re: "USA będą popierać Polskę przeciwko UE" 25.11.20, 01:46

      Kajlaks, bezmyślnie powielasz brednie tej ruskiej onucy.

      Wojna z UE to interes Putina i obsesja durnego Trumpa, a nie USA jako takich. Już Obama - odwiedzając Brukselę - symbolicznie uznał UE (jako całość, a nie zbiór poszczególnych krajów) za partnera USA.
      Nie ma powodu wątpić w to, że Biden będzie kontynuował tę linię.
      • kylax4 Re: "USA będą popierać Polskę przeciwko UE" 26.11.20, 12:28
       Geopolitycznie kluczowe dla USA jest utrzymanie Europy w roli wasala. Dzięki Brexitowi to zadanie staje się trudniejsze.
       Rosja właśnie dlatego wspierała Brexit, bo utrudniła tym samym Waszyngtonowi osłabianie Europy, a Europa jest bardziej przychylna Moskwie.
       • pijatyka Re: "USA będą popierać Polskę przeciwko UE" 26.11.20, 21:07

        Bosz, co za brednie...

        > Geopolitycznie kluczowe dla USA jest utrzymanie Europy w roli wasala.


        Geopolitycznie to USA (nie mylić z Trumpem) potrzebują w Europie silnego partnera, nie żadnego wasala

        Zresztą EU (z UK czy bez) jest na to za silna - wasalem mogą być jedynie pojedyncze państwa z niej wydłubane.


        > Rosja właśnie dlatego wspierała Brexit, bo utrudniła tym samym Waszyngtonowi
        > osłabianie Europy, a Europa jest bardziej przychylna Moskwie.


        Kacapia wspierała brexit (zresztą jak każdy -exit), bo sama jest zainteresowana rozpadem (a nie żadnym wzmocnieniem) EU; pojedyncze kraje może po swojemu rozgrywać, na Unię jest już za słaba.
        • kylax4 Re: "USA będą popierać Polskę przeciwko UE" 27.11.20, 15:26
         Rosjanie są jacy są, ale w dyplomacji i grach geopolitycznych zawsze byli dobrzy. Brexit jest dla nich okazją, na zwiększenie wpływów opcji prorosyjskiej w UE, gdyż UK zawsze była antyrosyjska, oraz osłabienie roli Waszyngtonu na politykę Brukseli. Brak UK = mniejszy wpływ USA na UE.
   • bmc3i Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 21.01.21, 16:05
    kylax4 napisał:

    > Pan Jasser ma dużo racji. Polska znajdzie się w izolacji, jako semiautorytarny
    > parias wśród narodów Europy. Porażka Trumpa spowoduje także utratę poparcia w
    > Waszyngtonie, czego wyraz dał Biden porównując obecne władze Polski do białorus
    > kich.

    Biden nie porownal obecnych wladz Polski do bialoruskich. On ówczesne wladze USA postawil w jednym autorytarnym rzędzie z wladzami Polski, Turcji, Węgier i Bialorusi.
    • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 25.11.20, 09:57
     europitek napisał:

     > Poczekaj... poczekaj... Na razie jest kilkanaście płci, ale jak się połączą to
     > zrobią z tego narodowość i będą się domagać autonomii terytorialnej, w czym im
     > pomoże Brukselka.

     Za tak szydercze nazwanie Brukseli jak to zrobiles drogi europ nalezy sie obciecie wam subwencji.
     ja mowie kaczysc i antkaczysci sa tak naprawde podobnie do siebie. Ze sie troche roznia w polityce wewnetrznej to fakt ale zagraniczna jest taka sama tak naprawde.
  • czizus Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 25.11.20, 09:37
   Absolutna racja, bardzo mądry artykuł, świetnie opisujący rzeczywistość polityczną i efekty "stratega" - J. Kaczyńskiego. Brawo!
   Można jeszcze dodać ten absurd i fiasko polityki Trójmorza budowany z taką dumą przez PIS, podczas kiedy to kraje uczestniczące w tym projekcie maja całkowicie rozbieżne interesy a pokazało to min. ostatnie głosowanie w sprawie powiązania praworządności z wypłacaniem funduszy unijnych - 25:2, . . . . . . . Czechom, Słowacji, Litwie, Chorwacji, Rumunii, . . . nie przeszkadza to powiązanie. Fantastyczny sukces Trójmorza a jaka solidarność!!!!!!
   • felusiak1 Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 25.11.20, 19:40
    W artykule czytam: Stąd ostry kurs na polską wersję putinowskiej „suwerennej demokracji”: wojna z UE (27:1) zamach na sądy, media, instytucje.

    czizus napisal: Absolutna racja.

    Nienawiść i emocja zjadają rozum. Czlowiek dotkniety ta przypadloscią traci poczucie rzeczywistosci i zaczyna zyć w wirtualnym swiecie storzonego przez siebie koszmaru. I nie jest w stanie ocknac sie z amoku.
    • czizus Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 26.11.20, 10:10
     felusiak1 napisał:

     >
     > czizus napisal: Absolutna racja.
     >
     > Nienawiść i emocja zjadają rozum. Czlowiek dotkniety ta przypadloscią traci poc
     > zucie rzeczywistosci i zaczyna zyć w wirtualnym swiecie storzonego przez siebie
     > koszmaru. I nie jest w stanie ocknac sie z amoku.


     O czym ty bredzisz?? Nie masz zielonego pojęcia o polskiej rzeczywistości politycznej ale wypowiadasz zdecydowane opinie. Człowieku, jakie emocje, jaki amok???
     • felusiak1 Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 26.11.20, 17:17
      Zamach na jakie media i na jakie innstytucje? Zamach na sady? Co to takiego?
      No i wojna z EU. Jaka wojna?
      W waszych glowach.
      Nie piszę o "polskiej rzeczywistości politycznej'. Piszę o faktach w odpowiedzi na egzaltowany placz dzieci i tupanie nózkami.
      Już tyle razy prosilem na forum o wyszczegolnienie bolaczek i podanie przykladow. W odpowiedzi zawsze otrzymuję, że nie mam pojecia o polskiej rzeczywistosci. Przykładow nie podajecie.
  • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 25.11.20, 10:57
   pijatyka napisała:


   > Wbrew oczekiwaniom Kaczyńskiego, tragifarsowy Brexit


   Co oczekiwal Kaczynski z Brexitem? Tego juz Ty droga pijaczyno i ten tam mocarz geopolityczny z ktorego wodospady glupot wlasnie tu kopjujesz droga pijaczno jakos nie chcesz powiedziec.
   Wiec ja powiem.

   A wiec Anglicy mieli juz po dziurki od noca tych Ostblokowcow unijnych co w Anglii sie masowow popodwieszyli na socjale i Cameron chcial zmiany prawnej w Unii ze dla unijnych naplywowych nie musza byc stosowanne te same prawa socjalne jak dla obywateli Wielkiej Brytanii.

   I tu mamy tasmy Sikorskiego:

   tvn24.pl/polska/sikorski-z-rostowskim-o-niekompetentnym-cameronie-ra442954-3365876

   Sikorski to Twoj polityk drogi pijaczyno, nie PiSowiec. I co mowi? Slychac na tasmach.
   Mowi ze zaden rzad w Polsce nie zgodzi sie na ta zmiane co chce Cameron. Oczywiscie nie bylby Polakiem weszacym za kasa jakby nie dodal ze moze sie zgodzic jak Polska dostanie gore zlota.
   A chodzilo o to aby Polacy w Wielkiej Brytanii mieli socjale jak tubylcy. Jak zwykle chciwosc polska na kase.

   Fakt, w rokowaniach Wielkiej Brytanii z Unia na temat zmiany w socjalach dla unijnych naplywowych byl w rzadzie juz PiS ale zgodnie z zapowiedzia Sikorskiego, Twojego czlowieka droga pijaczyno jak i czuzisa, postapil za rada Sikorskiego i postawil veto. Do tego veto bylo od Polski tylko, inne kraje, tez Ostblokowcy, sie na to chcieli zgodzic. 27:1
   I efekt? Cameron myslal ze naciskiem ze zrobi referendum o Brexicie unaoczni i Polsce ze warto sie zgodzic na obnizenie socjali na naplywowych unijnych i ze WB w Unii dla Polski to cenna wartosc, ale sie pomylil. Chciwosc polska przewazyla, znowu bylo 27:1.

   I jest Brexit. Kaczynski jak wynik referendum byl jak byl, widzialem go wtedy na video, przerazony chodzil i rzucal klatwy na burokratow z Brukseli na wszystkich innych zamiast zrozumiec ze to wlasne Polska tym swoim 27:1 spowodowala Brexit. Bo gdyby obnizoo socjale dla unijnych naplywowych jak chcial Cameron referendum byloby dla pozastania w Unii, gwarantowanie.

   A Wielka Brytanie byla dla polskij polityki akurat w Unii bezcenna bo Polska ne zamierzala sie nigdy integrowac w Unii glebiej dokladnie jak Wielka Brytania. I nie zamierza dalej ale utracila waznego ew tej sprawie sojusznika.
   Ale rekoma Polski mamy Brexit i dobrze, bedziemy sie integrowac jak co bez Polski.
   I znowu mamy jakies 27:1 czy 26:2 i znowu sie powtarza ta polska tragikomedia. Nieosiagania celow a dokladnie polskie dzialania osiagaja dokladnie przeciwienstwo tego co Polska chcialaby.

   I to tak samo Ciebie dotyczy droga pijaczyno, to nie Kaczynski, wystarczy byc Polakiem zeby tak dzialac.

   A te wodospady glupot napadajacych na kaczynskiego to se mozesz na forum Kraj przytaczac,tu jest forum Swiat.

    • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 25.11.20, 11:24
     caesar_pl napisał:

     > To znaczy UK wyszla z Unii nie dlatego ze nie zgadzala sie z hegemonia Niemiec
     > lecz z powodu Nachodzcow z Ostbloku?Polskie media klamia?

     UK wyszla z Unii przez pomylke. Bo myslala ze uzyska mozliwosc zroznicowania socjalow dla unijnych nachodzcow ale Polska postawila veto.
     A polskie media klamia bo tak naprawde ukrywaja ze przez Polska, veto 27:1 wtedy jest Brexit. To znaczy moze sporo dziennikarzynow nawet nie wie tego
    • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 25.11.20, 11:43
     caesar_pl napisał:

     > To znaczy UK wyszla z Unii nie dlatego ze nie zgadzala sie z hegemonia Niemiec


     Jakby UK chcial sie przeciwstawiac hegemoni Niemiec to by wlasnie w Unii zostala. Bo by mogla blokowac wszelkie proby glebszej inetgracji.
     To widac ze nawet Polska i Wegry moga blokowac, wielki wysilek musial byc wlozony aby te blokowania przez Polske czy Wegry zatrzymac, te skracanie subwencji.
     A UK? Przeciez byla platnikiem netto do Unii, na nia nie byloby bata nigdy. Poza tym UK ma profesjonalnych politykow a nie takich amtorow jak Ostblokowcy.
     Tylko w jednym sie UK pomylila, nie docenila chciwosci i glupoty polskich politykow. Ze postawia weto na zroznicowanie socjali dla unijnych nachodzcow w stosunku do tubylcow. Mysleili ze polscy politycy tu ustapia wiedzac ze igraja z faktycznym Brexitem a to znaczy ze strata jedynego powaznego sojusznika w Unii. Dlatego przez tymi negocajacjami cameron zarzadzil referendum o Brexicie. I potem musial to zrobic i jest Brexit.
  • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 26.11.20, 16:03
   tanebo001 napisał:

   > I dlatego Trump promował brexit oferując UK po nim wspaniałe umowy handlowe?


   Nastepny. Przeciez referendum brexitowe bylo lipiec 2016, wybory gdzie Trump byl wybrany na predzia to listopad 2016 wiec jaki wplyw na wynik referendum mial miec Trump???

   A ze potem proponowal UK jakies umowy to juz bylo po referendum bo w trakcie jego nie byl predziem. A wiec juz Brexit musial byc. UK nie robi z geby cholewe, referendum jest wiazace.
   • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 26.11.20, 16:19
    jorl napisał:

    > tanebo001 napisał:
    >
    > > I dlatego Trump promował brexit oferując UK po nim wspaniałe umowy handlo
    > we?
    >
    >
    > Nastepny. Przeciez referendum brexitowe bylo lipiec 2016, wybory gdzie Trump by
    > l wybrany na predzia to listopad 2016 wiec jaki wplyw na wynik referendum mial
    > miec Trump???
    >
    > A ze potem proponowal UK jakies umowy to juz bylo po referendum bo w trakcie je
    > go nie byl predziem. A wiec juz Brexit musial byc. UK nie robi z geby cholewe,
    > referendum jest wiazace.    Dodam ze wtedy jak bylo referendum w sprawie Brexitu predziem w USA byl Obama i promowal silnie za pozostaniem UK w Unii. Jasne, amerykanski kon trojanski i to solidny.
    Teraz tylko Amerykanom pozostal osiol trojanski w Unii czyli Polska.
    Cos na tego osla sie szykuje wedzidlo i to solidne aby sie odamerykanizowal. Albo sie wyniosl z Unii.
    • lubat Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 26.11.20, 22:14
     jorl napisał:

     > Teraz tylko Amerykanom pozostal osiol trojanski w Unii czyli Polska.
     > Cos na tego osla sie szykuje wedzidlo i to solidne aby sie odamerykanizowal. Al
     > bo sie wyniosl z Unii.

     Nie ma lekko! Amerykanom Polska jest potrzebna w Unii, bo poza nią traci dużo ze swojego powabu;)
     Wielu w UE chciałoby rzeczywiście wyrzucić Polskę ze swojego grona, ale w polityce nie ma często wyboru między dobrem i złem, tylko między złem i dużym złem. No i Amerykanie "przekonają" nawet najbardziej "postępowych" Europejczyków, by wybrali to mniejsze zło i zostawili Polskę w UE.
     • czizus Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 27.11.20, 10:39
      lubat napisał:


      >
      > Nie ma lekko! Amerykanom Polska jest potrzebna w Unii, bo poza nią traci dużo z
      > e swojego powabu;)
      > Wielu w UE chciałoby rzeczywiście wyrzucić Polskę ze swojego grona, ale w polit
      > yce nie ma często wyboru między dobrem i złem, tylko między złem i dużym złem.
      > No i Amerykanie "przekonają" nawet najbardziej "postępowych" Europejczyków, by
      > wybrali to mniejsze zło i zostawili Polskę w UE.

      Aleś ty Lonia ograniczony. W UE nie ma narzędzi i prawa do "wyrzucania" jakiegoś państwa z UE. O tym decyduje tylko to państwo, często za pomocą referendum, . . . . . . . żeby spełnić wolę narodu. Ale Polacy w 87% są za Polską w UE, więc nawet te partackie rządy PIS-patałachów, te absurdalne próby wetowania(bo w końcu odejdą od tego weta, być może dostaną jakiś nie istotny zapis na wyjście z twarzą) nie spowodują polexitu.
      A Amerykanie obecnie nie muszą nikogo do niczego przekonywać bo będzie powrót do naturalnej, partnerskiej współpracy na linii USA -UE.

      Chyba lepiej ci wychodzi ta toporna, kremlowska propaganda.
   • lecavalier2 Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 28.11.20, 11:48
    jorl napisał:

    > tanebo001 napisał:
    >
    > > I dlatego Trump promował brexit oferując UK po nim wspaniałe umowy handlo
    > we?
    >
    >
    > Nastepny. Przeciez referendum brexitowe bylo lipiec 2016, wybory gdzie Trump by
    > l wybrany na predzia to listopad 2016 wiec jaki wplyw na wynik referendum mial
    > miec Trump???


    Referendum to dokładnie 23 czerwiec 2016. Prawie jak lipiec.
    Daty nigdy nie były Twoją mocną stroną.

  • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 26.11.20, 16:25
   pijatyka napisała:


   > Wojna z UE to interes Putina i obsesja durnego Trumpa, a nie USA jako takich. J
   > uż Obama - odwiedzając Brukselę - symbolicznie uznał UE (jako całość, a nie zbi
   > ór poszczególnych krajów) za partnera USA.


   Acha? Jasne z UK w Unii dla zabezpieczenia aby Unia sie nie inegrowala do jednego panstwa.

   > Nie ma powodu wątpić w to, że Biden będzie kontynuował tę linię.

   I to dlatego demokraci nakladaja sankcje na Unie za NS2 bo sa przyjaciolmi Unii. Na Unie bo za NS2 jest 24 kraje przeciw 4. My, krol Biden ,wiemy lepiej co dla was Europejczycy jest dobre, prawda droga pijaczyno?

   Jestem pewien ze bedzie Biden ta linie kontynuowal, pytanie jak mu za to dac tak po lapach ze mu sie odechce. Wyglada na to ze ostatni amerykanski sojusznik w Unii czyli Polska za to oberwie.

   Ach ci polscy geopolitycy, miernoty i tyle.
   • bmc3i Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego s 26.11.20, 22:25
    jorl napisał:

    > pijatyka napisała:
    >
    >
    > > Wojna z UE to interes Putina i obsesja durnego Trumpa, a nie USA jako tak
    > ich. J
    > > uż Obama - odwiedzając Brukselę - symbolicznie uznał UE (jako całość, a n
    > ie zbi
    > > ór poszczególnych krajów) za partnera USA.
    >
    >
    > Acha? Jasne z UK w Unii dla zabezpieczenia aby Unia sie nie inegrowala do jedne
    > go panstwa.
    >
    > > Nie ma powodu wątpić w to, że Biden będzie kontynuował tę linię.
    >
    > I to dlatego demokraci nakladaja sankcje na Unie za NS2 bo sa przyjaciolmi Unii    Nord Stream 2 nie ma nic wspólnego z Unią Europejską. Nord Stream 2 to prywatny i komercyjny - jak twierdziła Merkel -projekt rosyjsko-niemiecki.


    > . Na Unie bo za NS2 jest 24 kraje przeciw 4. My, krol Biden ,wiemy lepiej co dl
    > a was Europejczycy jest dobre, prawda droga pijaczyno?

    Kłamstwo. NS2 popierają tylko Niemcy, i dwie firmy włoskie.
   • czizus Re: Rozwinięcie i aktualizacja 21.01.21, 15:43
    pijatyka napisała:

    >
    > Samotność Polski u pr
    > ogu nowego światowego porządku    Rzetelna i profesjonalna ocena. Świetne podsumowanie efektów działań Stratega , . . . . . . . . ! Jedyna nadzieja to zmiana władzy w kolejnych wyborach.
    • jorl Re: Rozwinięcie i aktualizacja 21.01.21, 19:14
     czizus napisał:

     > pijatyka napisała:
     >
     > >
     > > Samotność Polsk
     > i u pr
     > > ogu nowego światowego porządku

     >
     >
     > Rzetelna i profesjonalna ocena. Świetne podsumowanie efektów działań Stratega ,
     > . . . . . . . . ! Jedyna nadzieja to zmiana władzy w kolejnych wyborach.

     E tam pelna schizofrenii ta ocena. Bo w jakis punktach prawdziwa choc tez nie do koca naturalnie, chetnie przyznaje, cytyt:

     Przykłady? Proszę. Wielki Strateg ma rację, że odradza się coś w rodzaju koncertu mocarstw w nowej konfiguracji, bo z rosnącymi Chinami i Niemcami, asertywną Rosją i słabnącą Francją i W Brytanią. Powojenny europejski porządek, czyli – keep Americans in, Germans down and Russians out – uległ modyfikacji: Americans are half-out and the Germans are up. Rosja na razie jest ciągle “out”, głównie za sprawą Putina, ale wielu w Europie chciałoby dokończyć dzieło: America out, Russia in.     Ale wnioski tylko ze Kaczynski zle robi a nie kaczysci, ci madrzejsi by zrobili lepiej to nieprawda, w tym przypadku jestescie wszyscy w Polsce kaczystami.
     Bo nie chcecie sie, Ty pijaczyno, czuzis, zgodzic sie na sytuacje z powyzszego cytatu. I jakokolwiek rzad w Polsce nie bedzie chcial:

     wielu w Europie chciałoby dokończyć dzieło: America out, Russia in.

     Ale dodam ze napisanie:
     głównie za sprawą Putina,

     to bzdura, polska bzdura. Rosja z Putinem bedzie IN, tylko w polskiej chizofrenii tli sie nadzieja ze jak Putin to Rosja nie IN.
     Macron byl niedawno u Baltow i staral sie im wytlumaczyc aby przestali byc antyrosyjscy, czy mu sie udalo, nie wiem, mysle ze nie. Do Polski z tym nie przajechal bo wiedziel ze rzucane grochu o sciane w tej sprawie.

     Z tym ze teraz jest bat w Unii na tych ktorzy nie chca Rosja IN USA OUT czyli subwencje.
     I jak zwykle, kazdy rzad w Polsce bedzie musial miec obciete subwencje bo kazdy jest w tych sprawach Kaczynskim.
     A to ze nie lubicie w Polsce Kaczynskiego to wynika ze odcial was od stolkow, dal ludziom 500+ itd. A to w polityce miedzynarodowej nie ma znaczenia.

     Do tego bzdura jest ze USA pod Bidenem nie bedzie popierala Polski. Dla USA niewazne kto predziem, dodam ze Biden w tym przypadku bedzie dla Polski jeszcze lepszy jak Trump bo Trump byl strategicznym balwanem, Polska jest potrzebna do syfienia w Europie. Zawsze tak jest i bylo, dlatego Polska USA stworzylo w 1918r i kazdy strateg w USA bedzie sie tego trzymal. I niewazne czy Kaczynski, to mu wisi. I Kczynski to wie lepiej jak ten co napisal ten artykul wiec nie odpusci sojuszu z USA przeciw Unii.
     Bo Unia jestw naturalny sposob przeciwnikiem USA. I odwrotnie. Unia jako federalne panstwo tym bardziej, a takim sie stanie. Ale bez Polski, to jasne.
  • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 21.01.21, 18:42
   bmc3i napisał:

   > Nord Stream 2 nie ma nic wspólnego z Unią Europejską. Nord Stream 2 to prywatny
   > i komercyjny - jak twierdziła Merkel -projekt rosyjsko-niemiecki.

   Jak najbardziej jest europejski bo kraje w nim biorace udzial sa w Unii. I to pare bedposrednio, nie tylko Niemcy.
   Poza tym Niemcy sobie w walce z USA w tym zakresie zapewnily polityczne poparcie rzadow krajow bedacych w Unii. Czy naprawde uwazasz drogi bmc ze Niemcy i w tej sprawie nie maja poparcia np. Francji? Przeciez tandem Niemcy Francja uzgadnia wszystkie posuniecia i sa tym co rzadzi Unia.
   Co do tego niby twierdzenia Merkel sobie mozesz je o kant d.. rozbic. Mnie to nie interesuje. Powody budowania NS2 sa tak z grubsza nastepujace:

   1. Przestac uzywac tranzytu gazu z Rosji do Niemiec, szerzej i do Czech, Austrii nawet, przez Polske i Ukraine. Oczywiste dlatego bo Polska moze na polecenie USA szantazowac zamknieciem tego tranzytu.

   2. Oczywiscie gaz z USA nie wchodzi w rachube bo USA by uzyskala nastepne hebel nacisku na Niemcy, szerzej Europe. Tu abstrahuje nawet od ceny chociaz i to jest w koncu wazne. Was gaz jest zawsze duzo drozszy jak rosyjski. Poza tym Biden chyba pozamyka te lupki czy nie?

   A wy w USA klamiecie ze NS2 zwiekszy zaleznosc Niemiec/ Unii od gazu z Rosji. To jest klamstwo bo wiecej gazu nie bedzie a tylko inna droga bedzie szedl. Nie przez Polske i Ukraine a po Baltyku. Zreszta kupowanie gazu i z Rosji dla Europy, mowie tej porzadnej zachodniej Europy a nie Ostblokowcow sie bedzie stopniowo zmniejszal i tak. Bo z odnawialnych zrodel energii, w momentach jej nadyzki jak slonca i/lub wiatru duzo akurat, bedzie wytwarzany wodor ktory bedzie krok po kroku zastepowal gaz ziemny. Infrastruktura gazu ziemnego bedzie przeksztalcana dla wodoru, rury, zbiorniki i zaleznosc od gazu ziemnego, szerzej importu nosnikow energetycznych bedzie w Niemczech i w Unii, mowie tez porzadnej, i tak malal. Gaz jest przejsciowy ale naturalnie potrzebyn te 30 lat np.   > Kłamstwo. NS2 popierają tylko Niemcy, i dwie firmy włoskie.

   Klamiesz Ty bmc. Do tego nie chodzi o jakies popieranie przez firmy, chodzi o popieranie przez rzady. Bo, jak wyzej, 23 unijne rzady sa za NS2, 4 przeciw. Jeszcze raz rzady.


   Ale wiem ze Trump czy Biden bedziecie nakladali sankcje i to naprawde ogromne na NS2 aby swojemu koniowi trojanskiemu czyli Polsce w Unii pomagac. Dlatego uwazam ze po to sa te rozporzadzenia za praworzadnosc aby Polsce subwencje odcinac az Polska poleci z placzem do Bidena i bedzie bladac aby nie nakladal sankcje na NS2. To jest czysta i skuteczna metoda, innej nie ma tak naprawde.
  • jorl Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 21.01.21, 19:18
   czizus napisał:

   >
   > Aleś ty Lonia ograniczony. W UE nie ma narzędzi i prawa do "wyrzucania" jakiego
   > ś państwa z UE. O tym decyduje tylko to państwo, często za pomocą referendum, .
   > . . . . . . żeby spełnić wolę narodu. Ale Polacy w 87% są za Polską w UE, wi
   > ęc nawet te partackie rządy PIS-patałachów, te absurdalne próby wetowania(bo w
   > końcu odejdą od tego weta, być może dostaną jakiś nie istotny zapis na wyjście
   > z twarzą) nie spowodują polexitu.

   E tam, jak sie wam obetnie subwencje do zera, a jednoczesnie bedziecie musieli wplacac swoje skladki aby prawa unijnego nie lamac, to szybko spadnie poparcie dla Unii w Polsce. A jak przestaniecie wplacac skladki to sie wam glos zabierze bo lamiecie prawo i tak bedziecie grilowni. I wtedy tak naprawde wszystko jedno czy bedziecie w Unii czy wystapicie.

   Taki was los czeka drogi czuzisie i to wszystko jedno czy Kaczynski przy wladzy czy ktos inny. Bo wszyscy jestescie kaczystami tak naprawde, nie oszukuj sie.
  • herr7 Re: Porażki populistów i fiasko "genialnego strat 26.06.21, 11:58
   Biden prowadzi bardziej ostrożną politykę wobec Rosji niż Trump. Tak więc, Putin póki co na tym wyborze nie traci. A Polska? Sejm właśnie przyjął uchwałę mającą chronić nas przed skutkami 447. Jankesi być może po raz kolejny obalą rząd w Warszawie. Ale Polacy szybko odczują skutki rządów trzaskowskich.
   Jeżeli ktoś wierzy, że jankesi kierują się interesem Polski to dla mnie to oznacza, że nie ukończył jeszcze 12 lat.
   • pijatyka Re: to oznacza, że nie ukończył jeszcze 12 lat 27.06.21, 10:48

    ...kto łyka takie analizy.

    Jasne, że jankesi nie kierują się interesem Polski - bo nikt się nie kieruje; to zadaniem samych Polaków jest wykorzystywać te obce interesy dla swoich interesów. I to dlatego zasadniczo z jankesami jest nam po drodze, a z kacapami nie.

    Żadne 447, ani NS2 to nie są rzeczy, które definiują świat, niczego definitywnie nie zaczynają ani nie kończą; to są jedynie istotne czynniki, efekty gry różnych lobbies, które trzeba uwzględniać przy prowadzeniu swojej polityki - aż tyle i tylko tyle.

    A co do Bidena to Putin już sam najlepiej wie, ile traci przez jego wybór LOL
    • amunicyjny1 Re: to oznacza, że nie ukończył jeszcze 12 lat 27.06.21, 11:10
     Żadne 447, ani NS2 to nie są rzeczy, które definiują świat, niczego definitywnie nie zaczynają ani nie kończą; to są jedynie istotne czynniki, efekty gry różnych lobbies, które trzeba uwzględniać przy prowadzeniu swojej polityki

     To wykorzystaj 447, jak chodzisz bez mycki to raczej trudno o to.
     Przy NS2 mieliśmy wybór

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
 • Kategorie
 • Najnowsze wątki
 • Więcej forów
 • Więcej na tym forum
 • Tagi
 • Polecane
 • Powiązane tematy
 • Najciekawsze
 • Aktywne