Dodaj do ulubionych

Czy Trump zwolni Williama Bara?

03.12.20, 16:32
William Bar, szef departamentu sprawiedliwości który odkąd został zatrudniony bronił Trumpa legalnymi i nielegalnymi metodami, który powtarzał za Trumpem każdy jego absurd, jego najwierniejszy z najwierniejszych żołnierz, publicznie przyznał że nie ma jakichkolwiek dowodów na masowe oszustwo wyborcze mające wpływ na rezultat wyborów.

Rzeczniczka Białego Domu, Kayleigh McEnany, która opłacana z pieniędzy federalnych robi także jako członek sztabu wyborczego Trumpa i prowadzi jego kampanię, nie tylko odmawia, ale wręcz ignoruje pytania o sytuacje Barra po tej wypowiedzi. Tymczasem z Białego Domu dochodzą nieoficjalne informacje o spotkaniu Trumpa z Barrem, które było "bardzo intensywne". Dochodzą także informacje, ze doradcy Trumpa odradzają mu zwolnienie Barra tuż przed końcem prezydentury.
Obserwuj wątek
  • bmc3i Czy Trump zwolni Williama Barra? 03.12.20, 17:01

   Tymczasem najwyżsi republikańscy urzędnicy w Georgii - których Trump obwinia że nie zrobili nic aby odwrócić wynik wyborów prezydenckich - otrzymują groźby śmierci. Biały Dom oficjalnie potępił grożenie republikańskim władzom tego stanu śmiercią, Trump jednak nadal "jeździ po nich" jak po łysej kobyle.

   Ma to duże znaczenie, gdyż na 5 stycznia zaplanowane są drugie tury wyborów które mają zdecydować o dwóch mandatach z tego stanu do federalnego Senatu w Waszyngtonie, które jeśli przejdą na Demokratów, dadzą im większość 50+1 (Harris) vs 50 w Senacie.

   Tymczasem prominentni działacze Trumpa przekazują mieszaną wiadomość do republikańskich wyborców w tym stanie. Jedni nawołują do bojkotu drugiej tury - po co glosować w fałszywych wyborach - inni, w tym sam Trump prowadzą kampanię na rzecz dwójki republikańskich kandydatów.
  • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 03.12.20, 18:54
   Okropna propaganda. Tak okropna, ze nawet towarzysze radzieccy wstydziliby sie.
   Czy kolega towarzysz mogłby wymienić te nielegalne metody jakim rzekomo Barr bronil Trumpa?
   I czy kolega towarzysz moglby przetłumaczyć to zdanie wypowiedziane przez Barra: "To date, we have not seen fraud on a scale that could have affected a different outcome in the election,"
   • monalisa2016 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 03.12.20, 21:31
    Prokurator generalny stoi w obronie prawa a nie prezydenta wiec wypowiedz W. Barra powinna byc dla wszystkich zrozumiala a jak widac nie jest. Co by bylo gdyby prokurator generalny postawil sie w tym wypadku po stronie prezydenta, jaka by byla jego wiarygodnosc, co by na to powiedziala oppozycja? Uwazam ze W. Barr jego wypowiedzia uspokoil troche sytuacje, a co za kulisami postepowan w tej sprawie leci nie musi obwieszczac wszystko i wszystkim. Moim zdaniem show leci dalej, na efekty poczakajmy cierpliwie.
   • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 04:40
    felusiak1 napisał:

    > Okropna propaganda. Tak okropna, ze nawet towarzysze radzieccy wstydziliby sie.
    >
    > Czy kolega towarzysz mogłby wymienić te nielegalne metody jakim rzekomo Barr br
    > onil Trumpa?


    1. Obstruction of Congress i obstruction of justice - zabranianie urzędnikom departamentu sprawiedliwości zeznawania na wezwanie kongresu w charakterze świadków (18 United States Code 1503, 1513), obstrukcja w ten sam sposób procedur Kongresu (18 U.S.C. 1505). Z uwagi na szczególne interesy bezpieczeństwa państwa administracja prezydencka może odmówić przedstawienia konkretnych dokumentów czy zeznań o konkretnych faktach, ale nie ma prawa generalnie odmówić jakichkolwiek dokumentów i jakichkolwiek zeznań.

    2. 1 maja 2019 - kłamstwa przed Senatem w sprawie trwającego wówczas dochodzenia Roberta Muellera, i nie stawienie się na wezwanie House w dniu następnym (ponownie 18 U.S.C. 1505). Barr kłamał do Senatu ze nie znał wcześniej zarzutów stawianych przez Muellera, mimo że istnieją dokumenty świadczące ze je znał, a sam Mueller złożył w tej sprawie oficjalną skargę.

    3. Bezprawne przystąpienie do procesu w charakterze oskarżonego i pozwanego, w sprawie skargi i pozwu o gwałt jakiego miał się dopuścić Trump na długo przed swoją prezydenturą. Departament Sprawiedliwości czy w ogóle urzędy federalne mają prawo przejąć na siebie oskarżenia w sprawach cywilnych i karnych i występować w charakterze oskarżonego lub pozwanego w postępowaniach przeciwko ich pracownikom, wynikających ze sprawowania przez nich urzędu i w związku ze sprawowaniem przez nich urzędu. Nie zaś bez związku z tym urzędem, tym bardziej nie z zarzucanych czynów które zajść miały na długo przed rozpoczęciem urzędowania.


    Mogę tak pisać dalej, mogę przytaczać też źródła, ale nie wystarczy dopuszczalnej liczby znaków w jednym poście. A to tylko bezprawne działania Williama Barra. Szefa jednego tylko departamentu. Nie wspominając o bezprawnych działaniach np. sekretarza stanu Mike'a Pompeo, który w roku 2018 czy tam 2019 podpisał kontrakt na sprzedaż broni na Bliski Wschód o wartości 8 mld USD, wbrew sprzeciwowi całego Kongresu, którego formalna zgoda na sprzedaż broni wymagana jest prawem w przypadku każdego jednego kontraktu eksportowego na broń.    > I czy kolega towarzysz moglby przetłumaczyć to zdanie wypowiedziane przez Barra
    > : "To date, we have not seen fraud on a scale that could have affected a differ
    > ent outcome in the election,"

    Napisałem już w pierwszym poście rozpoczynającym wątek. Nie doszukaliśmy się oszustwa wyborczego na skalę która wpłynęłaby na wynik wyborów. Dokonać tłumaczenia dosłownego? Przetłumaczyć literalnie?
     • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 18:39
      felusiak1 napisał:

      > Przepisujesz od Trevora. I nie rozśmieszaj mnie. Takimi zarzutami podetrzyj sob
      > ie doopę.
      > A te paragrafy są dla upiekszenia bo nie maja zastosowania. No ale jak są parag
      > rafy to moron wierzy i idzie jak w dym.

      Oczywiscie ze od Trewora. Nikt w tym kraju czytac nie potrafi oprocz Ciebie. Tylko ze testu z critical reading bys nie zdal na poziomi high-school, jak juz wczesniej dowiodles.
      • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 19:17
       Hold your horses, boy.
       Najpierw doucz sie o executive privilege. Zatem nie Barr zabronil lecz Trump.
       Powoływanie sie na 18 United States Code 1503, 1505 i 1513 jest warte smiechu.
       18 US Code odnosi sie do przestepstw kryminalnych.

       Dla przypomnienia, Eric Holder kłamał w kongresowych zeznaniach i was held in contempt of Congress. Brennan, Clapper i Comey tez łgali ale demokraci chronia swoje psy.
       • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 05.12.20, 08:00
        felusiak1 napisał:

        > Hold your horses, boy.
        > Najpierw doucz sie o executive privilege. Zatem nie Barr zabronil lecz Trump.

        Zatem? Najpierw naucz się zasad wnioskowania. Po kilku następnych etapach, może będziesz miał szansę zabrać się za executive privileges'. Urzędnikom Departamentu Sprawiedliwości zabronił stawić sie osobiście William Barr, jako ich przełożony.


        > Powoływanie sie na 18 United States Code 1503, 1505 i 1513 jest warte smiechu.
        > 18 US Code odnosi sie do przestepstw kryminalnych.


        A o czym mowa? O haftowaniu? Czy o przestępstwach kryminalnych obstruction of justice and obstruction of Congress?

        > Dla przypomnienia, Eric Holder kłamał w kongresowych zeznaniach i was held in c
        > ontempt of Congress. Brennan, Clapper i Comey tez łgali ale demokraci chronia s
        > woje psy.

        Trump nie zastosuje w ich przypadku prawa łaski?
        • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 05.12.20, 08:41
         Profesor docent doktor magister qrwa o zasadach wnioskowania mnie poucza.
         Tylko prezydent może powołać się na executive privilege. Zatem nie Barr zabronil lecz prezydent a Barr jedynie przekazal wolę prezydenta.

         Poczytaj o jakobinach.
         • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 06.12.20, 07:02
          felusiak1 napisał:

          > Profesor docent doktor magister qrwa o zasadach wnioskowania mnie poucza.
          > Tylko prezydent może powołać się na executive privilege. Zatem nie Barr zabroni
          > l lecz prezydent a Barr jedynie przekazal wolę prezydenta.

          Nie ma żadnego executive privilage w przypadku generalnej odmowy zeznan i generalnej odmowy przedstawienia dokumentów,. Na executive privilage prezydent moze sie powołać wyłącznie w przypadku konkretnych dokumentow i konkretnych faktów. Executive privilage to nie immunitet.
    • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 18:00
     Napisao: Napisałem już w pierwszym poście rozpoczynającym wątek. Nie doszukaliśmy się oszustwa wyborczego na skalę która wpłynęłaby na wynik wyborów.

     W pierwszym poscie napisao: że nie ma jakichkolwiek dowodów na masowe oszustwo wyborcze mające wpływ na rezultat wyborów

     Dosłowne tlumaczenie pozwoliłoby koledze towarzyszowi na zrozumienie. Kolega towarzysz zupelnie pominąl kwalifikator "to date". Nie pasuje?
  • senioryta13 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 00:02
   bmc3i napisał:

   > William Bar, szef departamentu sprawiedliwości który odkąd został zatrudniony b
   > ronił Trumpa legalnymi i nielegalnymi metodami, który powtarzał za Trumpem każd
   > y jego absurd, jego najwierniejszy z najwierniejszych żołnierz, publicznie przy
   > znał że nie ma jakichkolwiek dowodów na masowe oszustwo wyborcze mające wpływ n
   > a rezultat wyborów.

   Donald J. Trump
   - „Oszustwo z Nevady”: 1500 „martwych” wyborców, 42 248 głosowało „wielokrotnie”, obozowiska RV adres jako „dom”.
   - „Wykonawca Dominion w centrum liczenia w Detroit twierdzi, że tysiące kart do głosowania zostało wielokrotnie
   zeskanowanych”
   - Pro-Biden zaoferował rdzennym Amerykanom karty podarunkowe Visa od 25 do 500 USD i biżuterię za karte do głosowania
   - ”Łał! Przebojowe zeznania, które odbywają się teraz w Georgii. Wypełnianie kart do głosowania przez Dems, gdy Republikanie zostali zmuszeni do opuszczenia dużej sali gdzie odbywalo sie liczenie. Będzie dużo więcej, ale samo to prowadzi do łatwego zwycięstwa" .

   to tylko kilka przykladow z pomyslowosci D-Mafii w oszustwie wyborczym, a jest tego mnostwo.
   Wystarczy wysluchac swiadkow przed komisja, zeznaja pod przysiega, za klamstwo grozi wiezienie.
   • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 14:24
    senioryta13 napisał:


    > Donald J. Trump
    > - „Oszustwo z Nevady”: 1500 „martwych” wyborców, 42 248 głosowało „wielokrotnie
    > ”, obozowiska RV adres jako „dom”.
    > - „Wykonawca Dominion w centrum liczenia w Detroit twierdzi, że tysiące kart do
    > głosowania zostało wielokrotnie
    > zeskanowanych”
    > - Pro-Biden zaoferował rdzennym Amerykanom karty podarunkowe Visa od 25 do 500
    > USD i biżuterię za karte do głosowania
    > - ”Łał! Przebojowe zeznania, które odbywają się teraz w Georgii. Wypełnianie ka
    > rt do głosowania przez Dems, gdy Republikanie zostali zmuszeni do opuszczenia d
    > użej sali gdzie odbywalo sie liczenie. Będzie dużo więcej, ale samo to prowadzi
    > do łatwego zwycięstwa" .
    >
    > Wystarczy wysluchac swiadkow przed komisja, zeznaja pod przysiega, za klamstwo
    > grozi wiezienie.


    Ci świadkowie pod przysięga, byli świadkami i widzieli na własne oczy, jak 45 tysięcy ludzi głosuje wielokrotnie ryzykując więzienie za przestępstwo federalne dla zwiekszenia swojego wlasnego glosu o 3? Czy może Donald Jr. Trump widział tych świadków widzących jak 45 tysięcy ludzi głosuje wielokrotnie? Dlaczego żaden z tych świadków pod przysięga nie zeznał przed sądem ze widział jak 45 tysiecy ludzi glosuje wielokrotnie? Podczas recznego przeliczania głosów w Michigan też karty tych samych 45 tysięcy osób zostały trzykrotnie policzone na Bidena?
    • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 17:47
     Dlatego, ze wszystkie kwestie wniesione do sadow byly oddalane z przyczyn proceduralnych.
     Sedziowie albo wskazywali na lack of standing albo wrong jurisdiction.
     Affidavid zlożony pod przysiegą under penalty of perjury ma taka sama moc jak zlozone przed sadem zeznanie.
     • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 18:42
      felusiak1 napisał:

      > Dlatego, ze wszystkie kwestie wniesione do sadow byly oddalane z przyczyn proce
      > duralnych.
      > Sedziowie albo wskazywali na lack of standing albo wrong jurisdiction.
      > Affidavid zlożony pod przysiegą under penalty of perjury ma taka sama moc jak z
      > lozone przed sadem zeznanie.


      Wsxystkie ponad 30 pozwow zostaly odrzucone z powodów proceduralnych? To jakich prawnikow zatrudnia Trump?
      • felusiak1 Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 04.12.20, 18:50
       Mozna tez zapytać jacy sedziowie zasiadaja w stanowych sadach?
       Lin Wood wniosł sprawę i sedzia powiedzial, ze powinien byl wnieśc przed wyborami.
       Gdyby wniosl przed wyborami to ten sam sedzia powiedzialby, ze wniósł za wcześnie bo jeszcze nie jest poszkodowany.
       Sady generalnie nie chcą rozpatrywać wyborczych sporow.
       • bmc3i Re: Czy Trump zwolni Williama Bara? 05.12.20, 00:23
        felusiak1 napisał:

        > Mozna tez zapytać jacy sedziowie zasiadaja w stanowych sadach?
        > Lin Wood wniosł sprawę i sedzia powiedzial, ze powinien byl wnieśc przed wybora
        > mi.
        > Gdyby wniosl przed wyborami to ten sam sedzia powiedzialby, ze wniósł za wcześn
        > ie bo jeszcze nie jest poszkodowany.
        > Sady generalnie nie chcą rozpatrywać wyborczych sporow.


        I dlatego dzien występami w sądzie Guliani podczas konferencji prasowej machal 600 stronami dowodow i xeznań swiadkow pod przysiegą aż mu farba pociekła, a juz dzien później mowil przed sądem w Pensylwani ze to nie jest pozew o oszustwo wyborcze i że nie zarzuca oszustwa wyborczego?
  • bmc3i Szef niezadowolony, oj niezadowolony 07.12.20, 02:29
   Wg New York Timesa, William Barr może nie dotrwać do końca kadencji Trumpa, w styczniu. NYT twierdzi że wg trzech osób z otoczenia Barra w Departamencie Sprawiedliwości, sekretarz DoJ zastanawia sie nad rezygnacja ze stanowiska jeszcze przed końcem roku.

   William Barr to sekretarz amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości, żołnierz Trumpa, który obok Giulianiego robił dla Trumpa wszystkie szwindle. Ostatnio jednak podpadł Trumpowi, gdy jako Sekretarz Departamentu Sprawiedliwości stwierdził publicznie, ze departament nie znalazł dotąd żadnych dowodów na oszustwo wyborcze, które mogłoby wpłynąć na wynik wyborów.

   • boavista4 Re: Tajemnicze zniknięcie dyrektora CIA 07.12.20, 15:42
    Ten bmc31 ma wiadomosci z pierwszej reki, Uwierzcie mu ia wyjdziecie jak Zabklocki na mydle! Trump to prawdziwy niezalezny bohater Ameryki i swiata. Ma nietylko pienkna rodzine , ale i piekny narod, ktory mu wierzy i czci! Na nic nic pomoga pszkwile wscieklych komuchow i faszystow spod ciemnej gwiazdy. Trump ma cudowny dar przrabiania wrogow na przyjaciol, niedlugo nawet Joe Biden bedzie zacieklym przyjacielem Trumpa, Oczywiscie korespondenci Forum Dwiat nie naleza di tej grupy , dlatego xostana skazani na tortury swojego redaktora z ulicy Czerskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka