Dodaj do ulubionych

Władimir dostaje kolejnego kopniaka

18.12.20, 08:00
Rosję zawieszono na kolejne dwa lata w światowym sporcie. Za dwa lata sytuacja się z pewnością powtórzy. "Bizantyjski" minister Ławrow oraz kremlowski gnom będą jedynie udawać, że nic się nie stało.

Współczesny sport wyczynowy to przede wszystkim wyścig przemysłu farmaceutycznego i sportowych oficjeli, których zadaniem jest wykazać, że stosowanie środka X jest fair, a stosowanie środka Y nie. Rosjanie przegrali dlatego, że o sprawach dopingu decyduje wyłącznie Zachód. Dlatego też USA czy Norwegia nigdy nie poniosą odpowiedzialności zbiorowej. Błędem Rosjan było to, że jeszcze w 2016 r nie zawiesili swojego członkostwa w MKOL. Dzisiaj mogli by z tej organizacji wystąpić na dobre. Rosjanie płacą za głupotę Putina, gdyż kremlowskiemu gnomowi zachciało się udowadniać, że Rosja nie jest gorsza niż Chiny. Zamiast marnować pieniądze na olimpiady mogli je przeznaczyć na inne cele, choćby na rozwój sportu masowego.
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Sport to sport 18.12.20, 09:12
   "Współczesny sport wyczynowy to przede wszystkim wyścig przemysłu farmaceutycznego i sportowych oficjeli, których zadaniem jest wykazać, że stosowanie środka X jest fair, a stosowanie środka Y nie."

   No coz wlasnie skonczylem artykul o Diegu i jego historii, corka mi kupila w Monachium koszulke z no 9, najlepszego pilkarza swiata, ogladam w Youtube wielkich biegaczy jak Juantorena czy Bolt i biegaczki jak brunetka pani Szewinska i blondynka, pani Swieta. I niegdy bym tych dzisiejszych Swietych i bohaterow medialnych nie kojarzyl z dopingiem.

   Mysle, ze jest sie uczciwym albo nie. Sport jest kwintesencja wyczynu, pracowitosci i talentu. Daja sie dopingowac czasami mlodzi, bo mysla, ze "to nalezy do zawodu". Ale doping nie nalezy do zawodu, jest zwyczajna nieuczciwoscia. I nie ma szukac mu takich czy innych etykietek.

   PF
   • herr7 Re: Sport to sport 18.12.20, 09:23
    polski_francuz napisał:


    > No coz wlasnie skonczylem artykul o Diegu i jego historii, corka mi kupila w Mo
    > nachium koszulke z no 9, najlepszego pilkarza swiata, ogladam w Youtube wielkic
    > h biegaczy jak Juantorena czy Bolt i biegaczki jak brunetka pani Szewinska i bl
    > ondynka, pani Swieta. I niegdy bym tych dzisiejszych Swietych i bohaterow media
    > lnych nie kojarzyl z dopingiem.

    Być może 50 lat temu wystarczał talent i genialny trener. Ale te czasy się dawno skończyły. Przynajmniej odkąd organizacja olimpiad stała się współzawodnictwem supermocarstw. Tu nie chodzi ani o doping, ani nawet o sport, a o nową zimną wojnę. Gdyby Putin był mężem stanu to wycofałby Rosję z MKOL i zamiast tracić pieniądze na sport wyczynowy przeznaczył je na inne cele. Zasada fair play już dawno przestała w sporcie obowiązywać. Liczą się jedynie pieniądze i polityka.
    • polski_francuz Sport a ekonomia 18.12.20, 12:24
     "Tu nie chodzi ani o doping, ani nawet o sport, a o nową zimną wojnę."

     Z tym sie zgadzam. I mam tez wytlumaczenia skad panstwowa akcja ochrony dopingu bierze. Otoz jest ona skopiowana wypisz/wymaluj ze strategii wodzow DDR Ulbrichta, Honeckera et j'en passe. Ta strategia miala pokazac ze DDR jest lepsze of BRD. I bylo rzeczywisci lepsze w dopingu sportowcow. Mialem, podczas pracy w Berlinie, kolezanka ktora zwiala z DDR i byla za mlodu plotkarka (taka sobie). Jej corka miala zdrowotne problemy, ktore z tym dopingiem byly zwiazane. Doping byl masowy i "panstwowy". Ale sportowy aspekt chwaly przegral z ekonomia i wschodni Niemcy woleli ekonomie Niemiec zachodnich i kapitalizm od socjalizmu.

     Blond-lysawy szpion powtarza dokladnie te sama polityke ktora se zaobserwowal podczas szpiegowania w DDR. I zamiast zajac sie ekonomia zajmuje sie sportowa chwala. Trzeba mu przypomniec czym sie taki wybor konczy.

     PF
   • borrka Zbyt wielka kasa 18.12.20, 09:24
    Jak był mawiał maestro Woland "Ludzie zawsze lubili pieniądze"...
    I to cała tajemnica, bo pieniądze związane ze sportem są nienaturalnie wielkie.
    Jaka tu ideowość i walka fair?
  • jorl Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 18.12.20, 09:29
   I moj ulubiony komnista h7 znowu dal glos. Oczywiscie przeczytawszy jakies glupot po rosyjsku napisanych przez komunistow do tego finansowanych przez CIA. A teraz dokladniej

   herr7 napisał:

   > Rosję zawieszono na kolejne dwa lata w światowym sporcie.

   Hm, u mnie w telewizorni, w Niemczech lecial wczoraj czerwony pasek z wiadomoscia ze na kolejne lata zawieszono Rosja. Potem okazalo sie, powiedzieli, ze w sadzie w Luzannie Rosja osiagnela obnizenie zawieszenia z 4 lat na 2 lata. Niby efekt ten sam bo dwa lata ale mysle ze jednak jak co to wlasnie jakies tam zwyciestwo Rosji bylo bo wyciagnieta z gardla Zachodowi obnizenie zawieszenia. Wyciagniecie z gardla sadu likwidaci calego zawieszenia by juz nie przeszlo napewno. Bo to byloby przyznanie do kompletnego oszustwa ze strony Zachodu.
   Do tego sportowcy z Rosji, a okaze sie ze sa czysci dopingowo bo tez skarzeniem indywidualnymi wygrywaja w sadach osiagaja jak co, beda mogli biegac skakac i co tam jescze. Ale bez flagi rosyskiej tylko chyba olimpijskiej. A wiec poza flaga wlasciwie sie dla Rosjan nic nie zmieni. Skaca biegac itd beda mgli dalej.
   Rosja nie bedzie mogla te 2 lata organizowac zadnych igrzysk sportowych. To chyba dla Ciebie OK drogi h7, po cholere koszty na to. Powinienes to pochwalic, nie zrobiles tego.


   >Za dwa lata sytuacja

   Acha, to zdanie jest tym zabezpieczeniem ze obnizono z 4 lata na 2 ale to nic nie znaczy bo po tych 2 latach znowu beda 2 lata. Tak myslales drogi h7? To czemu tego po prostu nie napisales?

   > się z pewnością powtórzy. "Bizantyjski" minister Ławrow oraz kremlowski gnom bę
   > dą jedynie udawać, że nic się nie stało.

   Mowia ze wyciagnieto z gardla oszukanczemu Zachodowi o 2 lata obnizenia zawieszenia. Z 4 na 2 lata.

   > Współczesny sport wyczynowy to przede wszystkim wyścig przemysłu farmaceutyczne
   > go i sportowych oficjeli, których zadaniem jest wykazać, że stosowanie środka X
   > jest fair, a stosowanie środka Y nie. Rosjanie przegrali dlatego, że o sprawac
   > h dopingu decyduje wyłącznie Zachód. Dlatego też USA czy Norwegia nigdy nie pon
   > iosą odpowiedzialności zbiorowej.


   Na Zachodzie funkcjonuje doping inaczej. Po prostu sportowcy sa na cos tam chorzy i dostaja po napisaniu podania pozwolenie na uzywanie wlasne takich lekow ktore akurat sa przy okazji dopingiem. I robia to w calym majestacie prawa chodciaz z powodu ochrony danych osobowych jest to tajemnica. Lekarska itp.
   Byla afera jak hakerzy z Rosji wycigneli te pozwolenia i sie okazala jak to zawodnicy zachodni sie dopinguja, upss..., lecza.   > Błędem Rosjan było to, że jeszcze w 2016 r ni
   > e zawiesili swojego członkostwa w MKOL. Dzisiaj mogli by z tej organizacji wyst
   > ąpić na dobre.

   E tam, zlikwidowac sport wyczynowy tak na calego? Nie to zebym ja to ogladal ale duzo ludzi to robi.


   Rosjanie płacą za głupotę Putina, gdyż kremlowskiemu gnomowi zac
   > hciało się udowadniać, że Rosja nie jest gorsza niż Chiny. Zamiast marnować pie
   > niądze na olimpiady mogli je przeznaczyć na inne cele, choćby na rozwój sportu
   > masowego.

   Budowa infrastruktury np. w Soczi bardzo dobrze podniosla infrastrukture hotelowo wypoczynkowa tamze. Ktora teraz jest uzywana. A napewno tego w Rosji brakuje, porzadnej infrastruktury wypoczynkowe. Ma byc ta postsowiecka, siermiezna tylko? Ja mieszkalem pare lat temu w siermieznych hotelach w Rosji, przyda im sie ja rozbudowac. I wydarzenia sportowe w Rosji wlasnie dzialaja w tym kierunku.

   A co do Chrlu. Jakos sobie mysle ze Chrlowcow beda teraz jeb.c w dopingu ze sportem. Czas na nich. Moze sie wycofaja z MKOL wtedy? Pozyjemy zobaczymy.
   • herr7 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 18.12.20, 09:46
    Jorlu ty jest głupkiem, który się chwali że sypia z prostytutkami. Żeby było to jasne. Nie potępiam ludzi korzystających z usług prostytutek. Ale trzeba być idiotą, żeby się tym chwalić. To pokazuje jaki reprezentujesz poziom. I ty, chcesz tutaj ze mną dyskutować?

    Werdykt oznacza, że za dwa lata Rosję wykluczą na kolejne dwa lata. A trzeba było opuścić MKOL. ZSRR nie należał do niego do 47 r i nie przeszkodziło to w rozwoju sportu.
    • brat_kryzysa Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 18.12.20, 14:51
     "Jorlu ty jest głupkiem, który się chwali że sypia z prostytutkami. Żeby było to jasne. Nie potępiam ludzi korzystających z usług prostytutek. Ale trzeba być idiotą, żeby się tym chwalić. To pokazuje jaki reprezentujesz poziom. I ty, chcesz tutaj ze mną dyskutować?"
     A to ma byc herr ten twoj argument?
     jorl rozjezdza sie merytorycznie, dziwne ze nie napisales w tym kontekscie o sprzedajnych rosyjskich elitach haha :D
     • herr7 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 19.12.20, 08:02
      brat_kryzysa napisał:

      > "Jorlu ty jest głupkiem, który się chwali że sypia z prostytutkami. Żeby było t
      > o jasne. Nie potępiam ludzi korzystających z usług prostytutek. Ale trzeba być
      > idiotą, żeby się tym chwalić. To pokazuje jaki reprezentujesz poziom. I ty, chc
      > esz tutaj ze mną dyskutować?"
      > A to ma byc herr ten twoj argument?

      Tylko kretyn się chwali, że sypia z prostytutkami. A jeżeli ktoś jest kretynem to należy go tak właśnie traktować. Z samej definicji kretyn niczego mądrego nie wymyśli.

      > jorl rozjezdza sie merytorycznie, dziwne ze nie napisales w tym kontekscie o sp
      > rzedajnych rosyjskich elitach haha :D

      Jeżeli twierdzisz, że kretyn mnie rozjechał to po kolei. Co uzyskała Rosja? To prawda, skrócono jej karę z czterech lat do dwu, ale po pierwsze nie ma gwarancji że za dwa lata jej tej kary nie przedłużą. Przede wszystkim to nie jest kara za sportowe grzechy, gdyż gdyby tak było to karano by tych co je popełnili, a nie niewinnych sportowców. To jest odpowiedzialność zbiorowa, co jest złamaniem cywilizowanych zasad. Rosja zamiast wykorzystać ten argument i zawiesić członkostwo w organizacji kierującej się bandyckimi zasadami pokornie położyła uszy po sobie. A trzeba było wystąpić MKOL już w 2016 r i zakazać wszelkich transmisji na swoim terytorium, żeby MKOL nie zarobiła w Rosji nawet jednego euro. To jest argument, który na Zachodzie jest rozumiany.

      Argument Kretyna, że dzięki olimpiadzie rozwinął się w Soczi przemysł turystyczny jest absurdalny. Po pierwsze rosyjskie państwo jest biedne jak mysz kościelna i nie stać go ani na przyzwoite pensje dla nauczycieli, czy lekarzy, ani na emerytury. Budowa hoteli w Soczi to powinien być prywatny biznes. Być może państwo powinno sfinansować budowę lotniska i dróg. Ale wydano na to gigantyczne pieniądze i okazało się, że nie wiadomo co z tym "kurortem" zrobić? Jakiś kretyn uznał, że można tam stworzyć tor wyścigowy, który jest wykorzystany raz na rok przez kierowców F1. Tak czy owak, Soczi nie jest na kieszeń przeciętnego Rosjanina, a zamożni Rosjanie i tak wolą spędzać wakacje poza Rosją. To jest typowa potiomkinowska wioska, którą zbudowano, gdyż Gnom na Kremlu miał taki kaprys.
      W zamian za organizację olimpiady i poniesione przez Rosjan koszty Zachód zorganizował pucz w Kijowie, a następnie zaczął Rosjan upokarzać narzucając sankcje na rosyjskich sportowców. Jak trzeba nisko upaść, żeby się cieszyć z faktu, że rosyjscy sportowcy będą mogli wystąpić na olimpiadzie w Japonii pod warunkiem, że nie będą tego robili pod rosyjską flagą?! To kto w końcu występuje na olimpiadach? Sportowcy reprezentują w nich przede wszystkim swoje kraje. Ponieważ reguły gry dyktuje Zachód, a Rosja nie ma na nie żadnego wpływu należało opuścić MKOL. Finansowanie sportu wyczynowego nie musi być priorytetem. Wystarczy wspierać sport masowy.

      Na zakończenie, gdyby ruski niby-car był pokroju choćby takiego Łukaszenki to Zachód nie odważyłby się tak sobie z Rosją pogrywać.
    • tuttifrutti1234 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 18.12.20, 15:12
     herr7 napisał:

     > Jorlu ty jest głupkiem, który się chwali że sypia z prostytutkami. Żeby było to
     > jasne. Nie potępiam ludzi korzystających z usług prostytutek. Ale trzeba być i
     > diotą, żeby się tym chwalić. To pokazuje jaki reprezentujesz poziom. I ty, chce
     > sz tutaj ze mną dyskutować?
     >
     > Werdykt oznacza, że za dwa lata Rosję wykluczą na kolejne dwa lata. A trzeba by
     > ło opuścić MKOL. ZSRR nie należał do niego do 47 r i nie przeszkodziło to w roz
     > woju sportu.


     Trzeba być więcej niż głupkiem, żeby na forum gazeta.pl pouczać Rosję, co powinna zrobić.
     • herr7 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 19.12.20, 07:09
      tuttifrutti1234 napisał(a):


      >
      > Trzeba być więcej niż głupkiem, żeby na forum gazeta.pl pouczać Rosję, co powin
      > na zrobić.

      Trzeba być więcej niż głupkiem żeby pisać tak idiotyczne komentarze. "Wielkiej Rosji" nikt tutaj nie poucza, choćby z tej prostej przyczyny, że "Wielka Rosja" nikogo na tym forum nie słucha. Co nie zmienia faktu, że "Wielka Rosja" przekształciła się w "surowcowe supermocarstwo" i nie ma w niej żadnej politycznej siły żeby ten stan zmienić. Przynajmniej jak długo nią rządzi obecny niby-car. Świat już dawno odjechał, a "Wielka Rosja" została sama na peronie z jej anachronicznym niby-carem, który od 20 lat udaje że rządzi tym krajem. .
    • polski_francuz Re: Bracia Williams... 18.12.20, 12:27
     "ci od tenisa nie podlegali badaniom antydopingowym"

     W tenisie liczy sie: 1/ techniki+1/3 sprawnosci fizycznej+1/3 taktyki czyli inteligencji gry. Doping pomoze jedynie w 33% gry, czyli w sprawnosci fizycznej. Co nie przeszkadze temu/tej czy owemu/owej sie dopowac. Ostatnio namierzyli polska tenisistke rodem z Ukrainy.

     Eh dziewczyny, dziewczyny, dajcie se spokoj...

     PF
    • czizus Re: Bracia Williams... 18.12.20, 13:31
     1.melord napisał(a):

     > ci od tenisa nie podlegali badaniom antydopingowym.......i grali ,laury zbieral
     > i
     > wielu innych(boks,hokej, kolarstwo ,itd.) mialo/ma podobny immunitent

     Wytęż trochę mózg o ile cię na to stać.
     Różni sportowcy stosowali w różnych dziedzinach doping, . . . . na całym świecie. To oczywiście jest problem. Ale w Rosji w doping i krycie zawodników zaangażowało się całe państwo i wszystkie jego główne instytucje co zostało udowodnione. Mało tego, próby wyjaśnienia nieprawidłowości również zostały sfałszowane przez państwo rosyjskie. To pierwszy taki przypadek na świecie, stąd ta bardzo słuszna dyskwalifikacja Rosji.
     • 1.melord Re: Bracia Williams... 19.12.20, 11:49
      czizus napisał:

      > Różni sportowcy stosowali w różnych dziedzinach doping, . . . . na całym świec
      > ie. To oczywiście jest problem. Ale w Rosji w doping i krycie zawodników zaanga
      > żowało się całe państwo i wszystkie jego główne instytucje co zostało udowodnio
      > ne.

      W USA,Anglii,Francji itd sportowcy uczesniczacy w mistrzostwach europy,swiata,olimpiadach wyjezdzla na wlasny rachunek??...sami placili wczesniej za treningi,pozniej za hotele i tak dalej a Panstwo jedynie cieszylo sie z medali....c'mon
      Nie perdol czizus....Ruscy kupowali drugs z tego samego zrodla co Amerykanie,Wlosi ,Polacy czy Francuzi.
      Udooooopili ich poniewaz cpajac to samo mieli lepsze wyniki (ciezej trenowali?)
      Pomine fakt,ze probki amerykanskie w WDA zniszczyla "przypadkowo" sprzataczka
   • herr7 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 18.12.20, 14:08
    szwampuch58 napisał:

    > Nie na kolejne 2 lata rusozerco tylko ostatecznie potwierdzono kare 4 letni zmi
    > ejszajac ja do 2 lat


    Jestem "rusożercą"? Ty rozumiesz co piszesz? Ja być może jestem "putinożercą", a właściwie jedynie krytykiem tego niby-cara. A wy tituszki go bronicie.
  • de_oakville Nauczyciel i uczen 18.12.20, 12:59
   herr7 napisał:

   > Rosjanie płacą za głupotę Putina, gdyż kremlowskiemu gnomowi zac
   > hciało się udowadniać, że Rosja nie jest gorsza niż Chiny. Zamiast marnować pie
   > niądze na olimpiady mogli je przeznaczyć na inne cele, choćby na rozwój sportu
   > masowego.

   Kiedys, bardzo dawno temu, za Stalina i dlugo pozniej, ZSRR byl "nauczycielem" komunistycznych Chin.
   Przejeli od Rosji sierp i mlot, wystawiali portrety oraz pomniki Lenina i Stalina. Zacofane, slabe gospodarczo i militarnie Chiny wierzyly w komunizm, szukaly sojusznika, ktory pozwoli im czuc sie bezpiecznie. Takim sojusznikiem mogl byc wtedy tylko "potezny Zwiazek Radziecki". Wzorowali sie na radzieckiej architekturze, przez dziesiatki lat "duma Pekinu" byla jedyna w tym kraju linia metra w kasztalcie zamknietego okregu, wzorowana na metrze moskiewskim i z pewnoscia zbudowana przy pomocy specjalistow radzieckich. Wielu Chinczykow studiowalo w ZSRR i mowilo po rosyjsku, podziwiajac swoich "mentorow".
   Dzis warto o tym pamietac, kiedy Szanghaj ma siec metra dluzsza niz Nowy Jork, istnieje ono w wielu chinskich miastach, a Pekin zamierza miec siec jeszcze dluzsza - najdluzsza na swiecie. Zreszta Wladimir rowniez nie proznuje i za jego panowania metro moskiewskie rozwinelo sie co niemiara, byc moze niedlugo osiagnie siec dluzsza od Londynu, majacego "od zawsze" najdluzsza siec w Europie. Wiadomo, ze Chiny to "potega niezmierzona" (tak mowiono w sredniowiecznej Polsce o Zakonie Krzyzackim), to ludnosciowo "cztery Ameryki"
   i "dziesiec Rosji". Dla kazdego "dawnego nauczyciela" musi to byc wielki szok, jesli jego dawny uczen go az tak przegoni, a swiat juz dzis nawet nie pamieta, kto byl dawniej tego ucznia nauczycielem. Uczen ten, jak widac, mial zawsze swoj wlasny rozum i to co mu kiedys odpowiadalo nie musi mu odpowiadac dzis, kiedy poczul sie potezny.
  • lubat Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 19.12.20, 10:48
   Ja, ja! Putin dostał jeszcze jednego kopniaka. Masza Szarapowa zaręczyła się z jakimś Angolem, a nie Rosjaninem i nie przysporzy nowych obywateli Rosji, tylko jej wielkiemu wrogowi - Anglii;)
   Chociaż na dwoje babka wróżyła. Może to chytry i dalekosiężny plan Putina. Ewentualne dzieci będą należeć do angielskiej elity, bo narzeczony Maszy jest kumplem obu angielskich księciuniów, a tradycje współpracy angielskiej arystokracji z rosyjską razwiedką są bogate;)
   • herr7 Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 19.12.20, 12:29
    lubat napisał:


    > Chociaż na dwoje babka wróżyła. Może to chytry i dalekosiężny plan Putina. Ewen
    > tualne dzieci będą należeć do angielskiej elity, bo narzeczony Maszy jest kumpl
    > em obu angielskich księciuniów, a tradycje współpracy angielskiej arystokracji
    > z rosyjską razwiedką są bogate;)

    Nie obchodzi mnie z kim sypia Maria Szarapowa i czy jej dzieci będą żyć w Rosji, czy gdzie indziej.

    "Chytry plan Putina" w języku rosyjskim oznacza przedsięwzięcie, które kończy się kompromitacją, a w każdym razie jego skutki są odwrotne od zamierzonych. Rosjanie się po prostu przekonali, że na czele ich kraju stoją od lat ludzie, którzy praktycznie niczego nie są w stanie dla niego pozytywnego zrobić, a być może po prostu nawet niczego nie zamierzają robić. Liczą że chłopcy generała Zołotowa w razie czego ich obronią. A gdyby i to zawiodło to zawsze znajdzie się kraj gotowy ich (nie za darmo) do siebie przyjąć.
    • lubat Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 20.12.20, 10:49
     boomerang napisał:

     > Sądzę że po tej terapii dopingowej Szarapowa jest w najlepszym razie bezpłodna,
     > a w najgorszym będzie rodzić dzieci z poważnymi uszkodzeniami na ciele i umyśle.

     "Doping" Szarapowej polegał na tym, że używała meldonium, mimo zakazu narzuconego przez Amerykanów. Środek ten był powszechnie używany do 2016 roku w rekonwalescencji pacjentów z problemami krążenia czy po operacjach. Przyśpieszał proces "usuwania zmęczenia", dlatego trafił do sportu. Ale miał wielką "wadę": był produkowany na Łotwie, a nie przez amerykańskie koncerny, dlatego dostał szlaban.
     A sportowcy na całym świecie dalej korzystają z meldonium, tylko to teraz ma inne nazwy i amerykańskich producentów. Ale działa tak samo "dopingująco".
  • borrka Bój się boga, albo genseka, Lubacik 19.12.20, 15:33
   Krytyki Putina nie utożsamiamy z krytyką Matuszki.
   Długi czas Wowan korzystał z prostego faktu, że (mimo wszelkiego dziadostwa), Ruskim jeszcze nigdy nie było tak dobrze.
   Ale to minęlo, bo CCCP już nie jest punktem odniesienia dla większości społeczeństwa.
   • lubat Re: Bój się boga, albo genseka, Lubacik 19.12.20, 19:59
    borrka napisał:

    > Długi czas Wowan korzystał z prostego faktu, że (mimo wszelkiego dziadostwa), R
    > uskim jeszcze nigdy nie było tak dobrze.
    > Ale to minęlo, bo CCCP już nie jest punktem odniesienia dla większości społeczeństwa.

    Masz rację. CCCP jest punktem odniesienia już tylko dla dinozaurów, a dla większości rosyjskiego społeczeństwa punktem odniesienia jest okres po skasowaniu CCCP i panowanie Gorbi/Jelcyn. Ci zostali mocno uodpornieni na dobrodziejstwa demokracji zachodniej. Ale rośnie też grupa wyborców, którzy nie pamiętają z osobistych przeżyć okresu Jelcyna i myślą, że obecny względny dobrobyt należy im się, jak psu kość. A to błąd!
   • herr7 Re: Bój się boga, albo genseka, Lubacik 21.12.20, 11:02
    borrka napisał:

    > Krytyki Putina nie utożsamiamy z krytyką Matuszki.
    > Długi czas Wowan korzystał z prostego faktu, że (mimo wszelkiego dziadostwa), R
    > uskim jeszcze nigdy nie było tak dobrze.

    To nie jest prawda. Stopa życiowa w Rosji wzrosła za wczesnego Putina w porównaniu z załamaniem z czasów Jelcyna. W Polsce lata po 89 r też były ciężkie dla większości ludzi, ale skala problemów była na szczęście mniejsza. Rosję można porównać do terenów po byłych PGR-rach. Tam sytuacja była naprawdę dramatyczna. Poznałem kiedyś parę naukowców z Petersburga. Ona pracowała w mojej dziedzinie. Ich lądowanie w Rosji po powrocie z zagranicy było twarde. On stracił pracę i przez pewien czas pracował jako wykidajło w jakiejś restauracji, którą odwiedzała głównie mafia i prostytutki - gdyż tylko ta grupa posiadała pieniądze. Ona jeszcze kilka lat pracowała w nauce, ale potem też była zmuszona ją porzucić. Co się zresztą z nimi teraz dzieje nie potrafię powiedzieć. Byli to porządni ludzi. Są jednymi z milionów ofiar bandyckiego reżimu jaki w Rosji nastał po rozpadzie ZSRR.
    Putin z racji wzrostu cen ropy mógł nieco podnieść poziom życia, ale praktycznie niczego nie zrobił dla rozwoju kraju. Większość petrodolarów zmarnowano na igrzyska lub rozkradziono. Dawniej nie rozumiałem tej polityki. Wyjaśnienie jej jest proste - rosyjskiej "elicie" zupełnie na tym kraju oraz mieszkających w Rosji ludziach nie zależy.

    > Ale to minęlo, bo CCCP już nie jest punktem odniesienia dla większości społecze
    > ństwa.

    Tęsknota za ZSRR nie tylko dotyczy ludzi starszych, ale też młodzieży. Poziom życia w ZSRR był wyższy, a przede wszystkim nie było takiej niesprawiedliowści i bezprawia. Reżim Putina całkowicie ludziom odebrał nadzieję na lepszą przyszłość. Większość Rosjan zajęta jest przeżyciem i to w sensie czysto biologicznym, gdyż nie posiada żadnych zasobów umożliwiających przetrwanie. Ci ludzie reżimu nie obalą.
    Reżim jest zajęty głównie sobą. Tam się toczy walka buldogów pod kremlowskim dywanem, gdyż Władimir się moralnie i fizycznie zużył i widać, że coraz mniej spraw kontroluje. Wielu Polaków nie może strawić Kaczyńskiego mimo, że jest on u władzy od pięciu lat. Przy czym do czasu pandemii poziom życia w Polsce szybko rósł, a kraj się dynamicznie rozwijał. A w Rosji stagnacja w gospodarce trwa od 2008 r. Rosjanie muszą zaś od 20 lat oglądać tę samą gębę i wysłuchiwać jego "mądrości" rodem z leningradzkiego blokowiska. Żeby tego było mało mają w kraju stagnację na tle której stagnacja z czasów późnego Breżniewa jawi się im jako raj na Ziemi. Rosja już dawno przekroczyła bariery grożące wybuchem społecznym. Reżim opiera się obecnie głównie na terrorze. Aresztowania dotyczą większości krytyków Kremla. Pytanie, jak długo można rządzić krajem siedząc na bagnetach?

    • borrka Nie 21.12.20, 12:09
     Znam ten Kraj od Miedwiediowki, do Twerskiej i Arbatu.
     W sensie politycznym, porównywanie z komunistycznym terrorem jest po prostu nadużyciem.
     To całkowite bezprawie versus umiarkowany reżim, zezwalający na wiele swobód, niewyobrażalnych w CCCP.

     Opcji demokracji liberalnej nie znają, a wielu nie chce.

     Materialnie bardzo zróżnicowany (indeks Giniego wysoki), ale sentyment wobec czasów komuny wynika z podobnych przesłanek, co u nas wobec pińćset+.
     Wtedy "dawali" mieszkania, samochody, putiowki na wczasy itd.
     Ja to w softowej formie znam z PRL i nigdy, przenigdy nie chciałbym powrotu.
     Takiej formy nie ma w dzisiejszej Rosji, ale nie ma też gułagu (prawie).
     W miastach jest bez porównania lepiej, głubinka ma biedę i samowolę kacyków.
     Ale w miastach mieszka 70% ludnośći.
     • herr7 Re: Nie 21.12.20, 13:10
      borrka napisał:

      > Znam ten Kraj od Miedwiediowki, do Twerskiej i Arbatu.
      > W sensie politycznym, porównywanie z komunistycznym terrorem jest po prostu nad
      > użyciem.
      > To całkowite bezprawie versus umiarkowany reżim, zezwalający na wiele swobód, n
      > iewyobrażalnych w CCCP.

      W sensie politycznym to nie ma wielkiej różnicy w porównaniu z czasami np. Breżniewa. Używanie określenia "komunistyczny terror" jest bez sensu, gdyż to oznacza, że porównujemy ZSRR z 37 r do ZSRR z 77 r. To były inne kraje, mimo że oficjalnie system się nie zmienił. W ZSRR w czasach Breżniewa można było z powodu polityki trafić za kratki, ale nie kończyło się to wyrokiem śmierci, jeżeli nie było związane ze szpiegostwem.

      W obecnej Rosji jedni mogą sobie pozwolić na wiele, np. nikt ze współpracowników Echa Moskwy nie trafił za kratki, z drugiej strony reżim tępi działaczy lewicowych. Decyduje tu czysta pragmatyka, za działaczami liberalnymi stoi Zachód a polityków lewicowych nikt nie broni. Nie mam na myśli lewaków, którzy są na garnuszku wielkich korporacji. Rosja ewoluuje w stronę prawicowej dyktatury, takiej jakie od lat są w Ameryce Łacińskiej.

      > Opcji demokracji liberalnej nie znają, a wielu nie chce.
      >
      > Materialnie bardzo zróżnicowany (indeks Giniego wysoki), ale sentyment wobec cz
      > asów komuny wynika z podobnych przesłanek, co u nas wobec pińćset+.
      > Wtedy "dawali" mieszkania, samochody, putiowki na wczasy itd.

      Rosja jest krajem skrajnie niesprawiedliwym i przy tym skorumpowanym. Tam za kradzież 500 rubli można trafić na trzy lata do więzienia, ale jak się ukradnie 500 mld rubli to w najgorszym przypadku jest się bogatym emigrantem mieszkającym w Londynie. Rosyjskie państwo praktycznie nikogo z wielkich złodziei nie skazało. Przede wszystkim jest to kraj bardzo słaby pod względem gospodarczym, gdyż rządząca elita nie zamierza inwestować w jego rozwój. Rosja to w istocie surowcowy dodatek do Zachodu i Chin. Zresztą Ukraina jest podobna - to są tzw. failed states.

      > Ja to w softowej formie znam z PRL i nigdy, przenigdy nie chciałbym powrotu.
      > Takiej formy nie ma w dzisiejszej Rosji, ale nie ma też gułagu (prawie).
      > W miastach jest bez porównania lepiej, głubinka ma biedę i samowolę kacyków.
      > Ale w miastach mieszka 70% ludnośći.

      Jest kilka miast w miarę bogatych, ale jest też wiele małych będących w stanie upadku. Wieś praktycznie wymarła. Pytanie kogo satysfakcjonuje nowa Rosja? Inteligencję? Dla inteligencji jest to kraj, gdzie panuje zamordyzm połączony z korupcją. Dla ludzi biednych? Ci żyją w większości ubóstwie, które jest trudne do wyobrażenia w Polsce. W Polsce to jest margines. W Rosji to ok. 40% mieszkańców. Przede wszystkim jednak reżim odebrał ludziom nadzieję na lepsze jutro, a to jest podstawa która umożliwia przetrwanie trudnych czasów. To odróżnia obecną Rosję od czasów stalinowskich, kiedy większość Rosjan wierzyła że czeka ich lepsze jutro. Z Putinem Rosjan nic dobrego nie czeka.
  • boomerang Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 19.12.20, 21:31
   Od kiedy przyjaciel Hitlera Avery Brundage ustąpił ze stanowiska prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przechodząc w 1972 na emeryturę, mamy do czynienia z postępującym upadkiem idei olimpijskiej oraz pogłębiającym się bezsensem olimpiad. Liczę na to że olimpiada w Tokio już się jednak nie odbędzie i olimpiady staną się rozdziałem zamkniętym, tak jak Wyścig Pokoju.
  • jorl Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 20.12.20, 11:56
   polski_francuz napisał:

   > "Tu nie chodzi ani o doping, ani nawet o sport, a o nową zimną wojnę."
   >
   > Z tym sie zgadzam. I mam tez wytlumaczenia skad panstwowa akcja ochrony dopingu
   > bierze. Otoz jest ona skopiowana wypisz/wymaluj ze strategii wodzow DDR Ulbric
   > hta, Honeckera et j'en passe. Ta strategia miala pokazac ze DDR jest lep
   > sze of BRD. I bylo rzeczywisci lepsze w dopingu sportowcow. Mialem, podczas pra
   > cy w Berlinie, kolezanka ktora zwiala z DDR i byla za mlodu plotkarka (taka sob
   > ie). Jej corka miala zdrowotne problemy, ktore z tym dopingiem byly zwiazane. D
   > oping byl masowy i "panstwowy". Ale sportowy aspekt chwaly przegral z ekonomia
   > i wschodni Niemcy woleli ekonomie Niemiec zachodnich i kapitalizm od socjalizmu


   No to dosc niedawno czytalem u mnie, w Niemczech, jak to wygladalo zycie pilkarzy z tej niemieckiej "zlotej" jedenastki z jakiegosc zdobycia mistrzostwa Swiata w chyba latach 50tych. A wiec masowo powymierali na paskudne raki i przyznano, po dziesiatkach lat, ze byli szpricowania wtedy dopingami. Chodzilo o propagande i jest oczywiste ze ten doping byl zarzadzony przez niemieckich politykow.
   Sam widzisz drogi PF ze BRD nic DDrowi w tym nie ustepowala, inaczej powiedziawszy bez dopingow w DDRerze by nie wygrali z zachodnimi. Bo jest chyba oczywiste ze zawodnicy i olimpijscy podlegali politykom, kasa na ich szkolenie byla z budzetu przeciez.
   I jestem przekonany ze w Olimpiadach zachodnie panstwa i to zarzadzeniami politykow szpricowaly zawodnikow bo przeciez w tym zakresie wspolzawodnictwa z Zachodu, jak i ze Wschodu, byly potrzebna sukcesy i w tej dziedzienie.
   A ze Zachod jest z przodu w biochemiach potrafil robic srodki dopingu takie ktore aparaty diagnostyczne nie wykrywaly. Zreszta te aparaty diagnostyczne sa na Zachodzie opracowywane wiec firmy zachodnie opracowywaly srodki dopingu i rownolegle aparature do ich wykrywania. Ale zawsze aparatura z opoznieniem. A sportowcy ze Wschodu byli opoznienie i aparature diagnstyczna byla juz na te stare srodki dopingu zrobiona. Dlatego wpadali.

   Ale teraz jest jeszcze lepiej, pisalem. Teraz sportowiec sklada podanie do WADY czy jakos tam ze chory , potrzebuje lekarstwo na ta chorobe i tak sie calkiem przypadkowo sklada ze substancja w tym lekarstwie jest dopingiem. A ze jest wtedy wykrywany w badaniach nie ma znaczenia bo mu wolno. Bo sie leczy. Dostep do tych zwolnien maja, ach jak dziwne, zachodni sportowcy.

   I znowu sie rozpedziles sie drogi PF durnowato, masz w tym praktyke, wiem.
  • jorl Re: Władimir dostaje kolejnego kopniaka 20.12.20, 12:48
   herr7 napisał:

   > Jorlu ty jest głupkiem, który się chwali że sypia z prostytutkami. Żeby było to
   > jasne. Nie potępiam ludzi korzystających z usług prostytutek. Ale trzeba być i
   > diotą, żeby się tym chwalić. To pokazuje jaki reprezentujesz poziom. I ty, chce
   > sz tutaj ze mną dyskutować?

   Cos zadrosc nie przemawia przez Ciebie drogi h7? Wolisz swoja raczke? Ja wole do tego qrwe.
   A poza tym moje qrwy, te ze sposorowania, to przeciez sa takimi samymi jak jeszcze obecna Pierwsza Dama USA. Do tego ona tez Ostblockowiec, jak moje, tylko ona z Jugoslawi, moje z Polski.
   No i Trump musial sie z taka ozeniac, jej fochy jakies jednak, znosic, ja sie nie zenie, jak takowa fochy robi, wypowiedzenie nawet smsem, nastepna. No i moje mlodsze, ta Pierwszy Dama USA to starawa dla mnie, 50 lat, moja aktualna ma 31lat. Moje moglaby byc nawet moja wnuczka jesli chodzi o lata, to rozumiem, tak lube zyc.

   Do tego moge np. takiej p.k. wyprostowac wiedze o Swiecie w zakresie np. ze zarazenia syfilisami itp nie sa w burdelach bo w burdelych sa uzywane powszechnie gumy. Zeby to wiedziec, trzeba burdele odwiedzac, ona o gumach nie wiedziala, myslala dziecinnie ze bez. Pomoglem jej tez, pytala, jak kobiety widza oral. Wyjasnilem na dosc duzej bo prawie 100 kobiet probce statystycznej, tez dla niej cos wartosciowego chyba, prawda? Tak ze sprostowala sobie dzieki mnie swoja wiedze. To jest forum Swiat a burdele i qrwy to naprawde wazny element tego Swiata wiec wiedza o tej dziedzinie jest tez wazna aby Swiat rozumiec. I ja ja dostarczam, dlaczego nie?

   > Werdykt oznacza, że za dwa lata Rosję wykluczą na kolejne dwa lata.

   Nie, werdkt oznacza ze zmuszeni byli z wykluczenia 4letniego zejsc na 2 letnie. Co bedzie po tych dwoch latach zobaczymy.


   > A trzeba by
   > ło opuścić MKOL. ZSRR nie należał do niego do 47 r i nie przeszkodziło to w roz
   > woju sportu.

   To po cholere sie zapisal w tym 1947r? I to byl Stalin przeciez jeszcze. Mogl dalej sie nie zapisywac i sport ,jak poprzednio, rozwijac.

   > Argument Kretyna, że dzięki olimpiadzie rozwinął się w Soczi przemysł turystycz
   > ny jest absurdalny. Po pierwsze rosyjskie państwo jest biedne jak mysz kościeln
   > a i nie stać go ani na przyzwoite pensje dla nauczycieli, czy lekarzy, ani na e
   > merytury. Budowa hoteli w Soczi to powinien być prywatny biznes. Być może państ
   > wo powinno sfinansować budowę lotniska i dróg. Ale wydano na to gigantyczne pie
   > niądze i okazało się, że nie wiadomo co z tym "kurortem" zrobić?


   Jasne ze panstwo zbudowalo w okolicy Soczi i w Soczi porzadna nowoaczesna infrastrukture wlasnie z okazji Olimpiady. Bo dostad byla siermiezna komunistyczna, twoja ulubiona zreszta drogi h7.
   A hotele nie powiedzialem ze panstwo zbudowalo ale dzieki infrastrukturze mogly tam powstac bo turysci juz tam pryzjezdzac chcieliby. Lotniska, drogi, port, wodociagi kanalizacje, stoki narciarskie itd. Juz kapitalistyczny standart nie Twoj ulubiony komunistyczny.
   Co do hoteli, jest taka strona, nieznana da Ciebie zapewne bo jezdzisc palcem po mapie jako co, gdzie hotele mozna zamawiac:

   https://www.booking.com/searchresults.de.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaDuIAQGYAQe4AQfIAQ3YAQPoAQGIAgGoAgO4Asft_P4FwAIB0gIkZTAxMTU3ZDktZTA5ZC00ZDIyLWFlYzYtYmVmMGU1YWEyMDJl2AIE4AIB&sid=d23ea2b28f73cfc0e9c54a5b76ff306b&sb=1&sb_lp=1&src=index&src_elem=sb&error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.de.html%3Flabel%3Dgen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaDuIAQGYAQe4AQfIAQ3YAQPoAQGIAgGoAgO4Asft_P4FwAIB0gIkZTAxMTU3ZDktZTA5ZC00ZDIyLWFlYzYtYmVmMGU1YWEyMDJl2AIE4AIB%3Bsid%3Dd23ea2b28f73cfc0e9c54a5b76ff306b%3Bsb_price_type%3Dtotal%26%3B&ss=Soczi%2C+Krasnodar+Krai%2C+Rosja&is_ski_area=&checkin_year=2020&checkin_month=12&checkin_monthday=22&checkout_year=2021&checkout_month=1&checkout_monthday=4&group_adults=2&group_children=0&no_rooms=1&b_h4u_keep_filters=&from_sf=1&ss_raw=Soczi&ac_position=0&ac_langcode=pl&ac_click_type=b&dest_id=-3006514&dest_type=city&iata=AER&place_id_lat=43.585938&place_id_lon=39.722359&search_pageview_id=8a295163f5c600fc&search_selected=true&search_pageview_id=8a295163f5c60 0fc&ac_suggestion_list_length=5&ac_suggestion_theme_list_length=0


   Wyrzucilo mi ca. 250 hoteli. Tylko miasto Soczi. Mozna poszukac troche innymi kryteriami, okolice, beda nastepne setki. Widze hotele sieci miedzynarodowych, hotele z nazwami rosysjkimi, od cholery. Kapital zachodni i rosyski, prywatny. Bez tej olimpiady byloby tam duzo gorzej a przeciez akurat tamtejsza okolica jest doskonala do turystyki. I zima i latem. Bo morze, cieple, gory, a i troche dalej narty.


   > na rosyjskich sportowców. Jak trzeba nisko upaść, żeby się cieszyć z faktu, że
   > rosyjscy sportowcy będą mogli wystąpić na olimpiadzie w Japonii pod warunkiem,
   > że nie będą tego robili pod rosyjską flagą?!

   Jakos to jednak jest inaczej. Bo Zachod musi przyznawac ze taki sportowiec jest czysty dopingowo. I tego nie chcial za cholere, chcialby najlepiej powiedzec ze wszyscy Rosjanie jada na dopingach ale pechowo jest dodatkowy sad ktory jakos tam az tak klamac nie moze i sie okazuje ze mnostwo sportowcow rosyjskich jest czystych. To wlasnie tymi skargami w sadzie Putin Zachodowi tez z gardla wyciagnal.

   Ja osobiscie jakbym byl sportowcem na olimiadzie i bym wygral bym byl dumny nie z kraju jaki reprezentuje a z mojej pracy.

  • lubat Re: Osobliwy ten kopniak 23.12.20, 20:42
   Ogólnorosyjskie Centrum Badań nad Opinią Publiczną (WCIOM) opublikowało ranking rosyjskich polityków ustalony na podstawie badań ankietowych.
   "Z przedstawionych danych wynika, że ​​38% respondentów uznało Putina za rosyjskiego polityka roku.
   W pierwszej piątce respondentów znaleźli się także premier Rosji Michaił Miszustin (17%), minister obrony Siergiej Szojgu (15%), minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow (9%) i lider LDPR Władimir Żyrinowski (7%).

   Ankieta odbyła się w grudniu i wzięło w niej udział 1,6 tys. Osób powyżej 18 roku życia."

   38% to nie jest może porażająca liczba, ale który zachodni polityk mógłby się pochwalić takim poparciem po 20 latach władzy.

   Były jeszcze badania dotyczące tego, którego polityka Rosjanie by zaprosili na powitanie Nowego Roku. Tu Putin osiągnął lekko ponad 50%.
   • herr7 Re: Osobliwy ten kopniak 24.12.20, 08:59
    lubat napisał:


    > 38% to nie jest może porażająca liczba, ale który zachodni polityk mógłby się p
    > ochwalić takim poparciem po 20 latach władzy.

    Lubat, ty tak na serio, czy jedynie udajesz? Zacznijmy od tego, który polityk na Zachodzie ma na swoich usługach państwową propagandę 24/7, a przede wszystkim nie jest konfrontowany z opozycją, czy dziennikarzami? Przecież nie nazwiemy konfrontacją putinowskich konferencji prasowych. Który polityk na Zachodzie ubiegając się o najwyższy urząd może sobie pozwolić na unikanie konfrontacji ze swoimi przeciwnikami, tak jak to robi Putin?

    Ty Lubat i kilku Tobie podobnych od 20 lat usiłujecie kreować z Putina bożka a z Rosjan robicie durniów, którzy mają niby kochać lidera i to w kraju w którym większość społeczeństwa żyje w biedzie, panuje w nim niesprawiedliwość, korupcja, a przede wszystkim zastój. Zakładasz, że Rosjanie są jakimiś mutantami? Mając takie "dokonania" żaden lider na Zachodzie nie utrzymałby się nawet pięciu lat u władzy. I w Rosji też nie byłoby inaczej, gdyby nie państwowy terror. Nie pisz więc głupstw na temat poparcia Putina, gdyż te 38% po prostu oznacza, że większość Rosjan najchętniej widziałaby Putina, ale nie jako prezydenta, tylko jako politycznego emeryta.
    Piszesz tu anonimowo, ale mimo tego, nie przeszkadza ci że sam robisz z siebie idiotę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka