Dodaj do ulubionych

Dawać kasę!

30.01.21, 12:09
Kiedyś byłem bardzo krytyczny wobec Owsiaka.
Zdanie radykalnie zmieniłem i odszczekuję po latach nieszczęsnej , kaczej dyktatury - traktuję to jako formę walki z pisem, z ojcami toruńskimi, z całą tą parafialną ciemnotą.
Więc dziś lśni na mej piersi owsiakowy chip zdrowego rozsądku.

***** ***
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Re: Dawać kasę! 30.01.21, 12:34
   borrka napisał:

   "Więc dziś lśni na mej piersi owsiakowy chip zdrowego rozsądku."

   To wiecej niz rozsadek. To granie w zupelnie orkiestrach. Ta Owsiakowska wydobywa z Polakow to co najlepsze: wspolczucie do innych, solidarnosc, dume z bycia uzytecznym. Symfonia Kaczynskiego powoduje wyjscie na wierzch to co w Polakach najgorsze: sluzalczosc, nieuczciwosc, egoizm, zaklamanie...

   PF
  • borrka Symbol zmian 30.01.21, 13:20
   Zawsze byłem dość konserwatywny w swych poglądach.
   Dziś waham się poważnie.
   A może konserwatyzm zawsze taki był/?

   Taki zakłamany, niewydarzony pod każdym względem, głupi po prostu?
   I tylko (znamienne dla mojego pokolenia) porównywanie jak leci z polskim quasi komunizmem, czyniło atrakcyjnym wszystko, co inne.

   To pytanie, jakie stawia sobie dziś wielu Polaków:
   może konieczne jest radykalne przewartościowanie wsiowo-, parafialno-, zaściankowych pomysłów na "ciekawe zycie" .
   Zgodne z chińskim przekleństwem:)

   Po prostu ***** *** :)
  • de_oakville Program z Owsiakiem 30.01.21, 13:29
   Obejrzalem niedawno na onecie piekny program z Owsiakiem, ktory przez ponad godzine jezdzi samochodem po Warszawie wraz z innym uczestnikiem programu i opowiada mu o swojej Warszawie od wczesnej mlodosci do czasow wspolczesnych. Utkwilo mi w pamieci, jak w okolicach stadionu Legii powiedzial, ze kiedys, przed laty jechal tamtedy trolejbusem (sam pamietam czasy, kiedy trolejbusy byly w Warszawie) i na przystanku obok stadionu wsiadl Kazimierz Deyna, ktory byl wtedy takim "bozyszczem pilkarskim" jak dzis Ronaldo (czy Lewandowski).
   Mnostwo innych podobnych i niezwykle interesujacych rzeczy. Link do programu (ponad 70 min).

   vod.pl/programy-onetu/onet-rano-gosc-specjalny-jerzy-owsiak-2612/1wvbfv1
   • borrka Starzejemy się 30.01.21, 13:52
    Kiedyś Lolek Tyrmand stanowił taki punkt odniesienia.
    Potem - lata 90-te - byłem w Europejskim z ostatnim Mohikaninem dawnej kompanii Marka Nowakowskiego, dość dobrze opisanej w jego nowelkach.
    Ot, wtedy był takim ledwo tolerowanym towarzysko chłopaczkiem - gońcem.
    Ostatnio zauważyłem, iż wracam do domu na Wilsonie wcześnie, niż kiedyś ... wychodziłem w górne miasto.
    To i Jurek Owsiak robi za znawce przeszlości:)
  • yurek_1111 Re: Dawać kasę! 30.01.21, 14:33
   borrka napisał:

   > Kiedyś byłem bardzo krytyczny wobec Owsiaka.
   > Zdanie radykalnie zmieniłem i odszczekuję po latach nieszczęsnej , kaczej dykta
   > tury - traktuję to jako formę walki z pisem, z ojcami toruńskimi, z całą tą par
   > afialną ciemnotą.
   > Więc dziś lśni na mej piersi owsiakowy chip zdrowego rozsądku.
   >
   > ***** ***
   >
   >

   No coz, borrka, ja tez bylem krytyczny wobec dzialalnosci Owsiaka , roznica miedzy nami taka ze ja nadal jestem krytyczny, ale dla mnie potrzebne sa niezbite dowody owsiakowej uczciwosci co do WOSP , a takowych brak a kontrowersje odnosnie machlojek tylko narastaja , natomiast Ty zmieniles zdanie, powolujac sie na absurdalny powod jakim jest forma walki z PISem , nie majacy zadnego sensownego uzasadnienia co do poprawy transparentownosci dzialalnosci Owsiaka ...
   Ponadto Twoje "dawac kase" wydaje się wskazywac ze forumowiczow traktujesz jak przyslowiowych frajerow , wiekszosc to ludzie mieszkajacy za granicami Polski , a wedlug Ciebie takowi nie maja prawa wypowiadac się na temat sytucji w Polsce , ale kase dawac powinni , cecha charakterystyczna bolszewikom , praw dac jak najmniej , obowiazkow nalozyc jak najwiecej...
  • felusiak1 Sygnalizuję, że jestem lepszy 30.01.21, 17:47
   Przykleilem sobie serduszko i wszyscy widza jakim dobrym czlowiekiem jestem.
   Naprawdę martwię się o dzieci i naprawdę nie lubię kaczorakow. I widzę, ze takich jak ja jest więcej. To podnosi mnie na duchu. Jeszcze nie wszystko stracone. Jestem lepszy, jesteśmy lepsi od tej wsiowej holoty.
   • yurek_1111 Re: Sygnalizuję, że jestem lepszy 30.01.21, 18:42
    felusiak1 napisał:

    > Przykleilem sobie serduszko i wszyscy widza jakim dobrym czlowiekiem jestem.
    > Naprawdę martwię się o dzieci i naprawdę nie lubię kaczorakow. I widzę, ze taki
    > ch jak ja jest więcej. To podnosi mnie na duchu. Jeszcze nie wszystko stracone.
    > Jestem lepszy, jesteśmy lepsi od tej wsiowej holoty.


    Nadaje na tych samych falach co jorl w innym watku ,on tez czul się lepszy...

    jorl :
    "Smierdzialo mi jak jakos robol mialby byc mnie rowny a tak bylo w komunie. Mysle ze mieszanka ksiecia Rosyjskiego po ojcu a poznanianka po matce takim mnie zrobila."
   • borrka Nic nie rozumiesz, Felusiak 30.01.21, 19:57
    Oczywiście, że jestem lepszy - to przepaść.
    Ale nie mam potrzeby "sygnalizacji"
    Oszalały "Seweryn" niszczy mój Kraj.
    Niszczy to, co jakoś tam przez ostanie 30 lat budowałem, bo ja, jakby to patetycznie nie brzmiało, nie powiedziałem " a teraz kochane dzieci pocałujcie mnie w doopę" i z emigracji jednak wróciłem.
    Półinteligenci głównie z prowincji, kościelni fundamentaliści niszczą w amoku wszystko, co się udało ludziom takim, jak ja.
    To budzi nienawiść i pogardę.
    Istotnie.
    • borrka Dla jasności 30.01.21, 20:06
     Seweryn (elektorat pisu) pochodzi w wielkim i przeważającym procencie z prowincji.
     Jet źle wykształcony i podatny na manipulację klerykalną.
     To nie mój wymysł.
     To statystyka.
     • yurek_1111 Re: Dla jasności 30.01.21, 20:41
      Jak ten zle wyksztalcony i podatny na manipulacje klerykalna , obalal komune , to byl suweren , jak duzo lepiej wyksztalcony i duzo mniej podatny na manipulacje klerykalna glosuje na PIS , to jest seweryn , borrka toc to klasyczna schizofrenia.))
      Podobnie z tym niszczeniem Twojego kraju, wiekszosc na Swiecie twierdzi ze Polska obecnie kwitnie i rozkwita, na co wskazuja i wskazniki i grubosc portfeli Polakow , a jedynie Ty z opozycja forsujesz abstrakcyjne tezy ze rzadzacy PIS niszczy Tobie kraj ,
      "a to jest jedna sciema, bo zadnych zniszczen nie ma..."
    • felusiak1 Re: Nic nie rozumiesz, Felusiak 30.01.21, 21:13
     borrka napisał: Ale nie mam potrzeby "sygnalizacji"

     Jak nie masz. Przecież sygnalizujesz. Nakleileś serduszko lepszego i napisales lepszy wpis.
     Jesteś lepszy bo patriotycznie, poswiecając wlasny interes wrocileś żeby Polske budować a tu głuptaki i niedoksztalty niszczą twoj dorobek.
     Ale po części jesteś uczciwy. Otwarcie gardzisz półinteligentami i kościelnymi. Zastanawia jedynie brak zwyklej ciekawości, checi poznania. Ja na twoim miejscu zapytalbym dlaczego PiS jest popularny wśród mniej wartościowych? Samą pogarda i nienawiścią nie da się obalić PiSu.
     • czizus Re: Nic nie rozumiesz, Felusiak 01.02.21, 13:30
      felusiak1 napisał:


      > Zastanawia jedynie brak zwyklej ciekawości, checi poznania. Ja na twoim miejsc
      > u zapytalbym dlaczego PiS jest popularny wśród mniej wartościowych? Samą pogard
      > a i nienawiścią nie da się obalić PiSu.

      Dobre i ważne pytanie. PIS bardzo mocno odwołał się w swoim programie do wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem. Upomniał się o ludzi którzy nie poradzili sobie w okresie transformacji ustrojowej, krytykował politykę liberalną, krytykował tzw. "wyprzedaż majątku narodowego za bezcen", krytykował okrągły stół a z Wałęsy robili "Bolka" czyli ubeckiego zdrajcę, . . . itd., itd. Jak doszli do władzy mocno krytykowali wymóg unijny przyjmowania uchodzców, otwarcie na LGBT. W retoryce i propagandzie wykorzystywali wszelkie słabości, niejasne sytuacje w różnych dziedzinach, czy wadliwie działające instytucje, politykę Brukseli, . . . . ale nie po to żeby naprawiać a żeby zasiać nieufność, pokazać swój "patriotyzm" co z czasem doprowadziło do wielkich podziałów. Ale okazało się, że znaczna część społeczeństwa uwierzyła w ich propagandę, często w kłamstwa. Wymyślali kolejne społeczne datki:500+, 13 i 14 emerytura, skrócony wiek emerytalny, etc. . . . . . i to wszystko podobało sie wielu ludziom chociaż nie były to działania dobre dla gospodarki i państwa polskiego. Jednym słowem dopasowanie swojej polityki do słabszych ale polityki okraszonej mocno olbrzymimi wydatkami socjalnymi, nacjonalizmem, mąceniem, skłócaniem i sianiem nienawiści.
      A początek tej propagandy nienawiści, zakłamania, podkopywania zaufania do instytucji państwowych to miesięcznie organizowane przez Kaczyńskiego. Okazało się, że jednak wielu ludziom to odpowiada.
      No takim jesteśmy narodem.
  • lubat Re: Dawać kasę! 30.01.21, 20:51
   borrka napisał:

   > Kiedyś byłem bardzo krytyczny wobec Owsiaka.
   > Zdanie radykalnie zmieniłem i odszczekuję po latach nieszczęsnej , kaczej dykta
   > tury - traktuję to jako formę walki z pisem, z ojcami toruńskimi, z całą tą par
   > afialną ciemnotą.

   To odwrotnie, niż ja. Wspierałem dawniej tę ogólnopolską zbiórkę słowem i kasą, teraz już tylko małymi datkami. Pewnie to los wszystkich takich "zrywów narodowych", które, by się rozwijać lub przynajmniej przeżyć, muszą sięgać do coraz bardziej dziwacznych i radykalnych kroków, potęgowanych jakimś niepisanym przymusem bicia kolejnych rekordów. To bym może jeszcze jakoś zniósł. Natomiast nieznośna jest nachalna propaganda, że bez środków z WOŚP polska służba zdrowia by padła i ciągłe pokazywanie osób, które "przeżyły tylko dzięki aparaturze kupionej przez Owsiaka". To jest czysta manipulacja. Wystarczy zestawić dwa fakty: WOŚP w ciągu całego okresu istnienia zebrał ok. miliarda zł, podczas gdy na ochronę zdrowia wydaje się z budżetu ok. 8 mld zł co roku.
   Jest jeszcze jedna sprawa, która mnie jako Polaka bardzo smuci i irytuje - publiczne zbiórki na WOŚP za granicą. Dla każdego przeciętnego Francuza, Włocha, Australijczyka czy Amerykanina zbiórka pieniędzy na rzecz jakiegoś kraju, automatycznie degraduje ten kraj do poziomu Somalii, Erytrei czy ludu Rohingya. Podobno jesteśmy dumnym narodem, a tu takie samoupodlenie za garść euro czy dolarów.
   • borrka Nieuniknione koszty, Lubacik 30.01.21, 21:18
    Z tą Erytreą, to cóś racji masz.
    Ale ja widzę dominujący element walki politycznej.
    Skutecznej.
    Te dzieciaki z prowincji, których nie stać, by jechać na koncert za granicą i w ogóle na mało co stać, jeżdżą na owsiakowy Woodstock i potem na pis nie zagłosują, nawet jak wielebny piekłem postraszy.
    Nie ma opcji.
    • yurek_1111 Re: Nieuniknione koszty, Lubacik 30.01.21, 22:50
     borrka napisał:

     > Z tą Erytreą, to cóś racji masz.
     > Ale ja widzę dominujący element walki politycznej.
     > Skutecznej.
     > Te dzieciaki z prowincji, których nie stać, by jechać na koncert za granicą i w
     > ogóle na mało co stać, jeżdżą na owsiakowy Woodstock i potem na pis nie zagło
     > sują, nawet jak wielebny piekłem postraszy.
     > Nie ma opcji.
     >

     Cwaniaczek formatu Nikodema Dyzmy z ciebie wychodzi i w tym jestes podobny do Owsiaka...:)
    • borrka Ostatnio mam raczej inną świadomość 31.01.21, 09:57
     Że stać nas na to, co Wańkowicz określał mianem "kundlizm".
     Bo to, co prezentują amatorzy pisu, to kundlizm w pełnej krasie.

     I dla osób interesujących się historią staje się jasne w jaki sposób I Rzeczpospolita utraciła świetną pozycję w Europie i.
     Jest taka apokalipsa Eustachego Rylskiego "Blask" i stanowi perfekcyjny opis tego, co dzieje się w dzisiejszej Polsce:
     culture.pl/pl/dzielo/eustachy-rylski-blask
     Ta nowela z 2018 to najlepszy znany mi obraz mafijnych rządów Polsce.
   • malkontent6 Re: Dawać kasę! 31.01.21, 22:13
    lubat napisał:

    > Dla każdego przeciętnego Francuza, Włocha, Australijczyka czy Amerykanina zbiórka pieniędzy na rzecz
    > jakiegoś kraju, automatycznie degraduje ten kraj do poziomu Somalii, Erytrei czy ludu Rohingya.

    Nie będę się wypowiadał na temat Francuzów, Włochów i Australijczyków ale przeciętnego Amerykanina zbieranie pieniędzy na szlachetny cel nie dziwi i nie gorszy. Ciągle widuję w telewizji apele o wsparcie jakiegoś szpitala dla dzieci albo przytułku dla zwierząt. Wiadomo, biedny kraj. Ukazują się też prośby o wsparcie finansowe głodujących Żydów w Izraelu.

    Zbiórka pieniędzy dla WOŚP w USA nie ma aż tak dużego zasięgi i ogranicza się do organizacji polonijnych, kościołów, sklepów itp. Są też zbiórki i licytacje na Facebooku, i właśnie w ten sposób ja włożyłem parę dolarów.
  • de_oakville Dobra robota Owsiaka 31.01.21, 12:16
   O ile mi wiadomo, Owsiak zbiera pieniadze na bardzo pozyteczne cele. Corka jednej ze znajomych mojej zony mowi, ze zawdziecza zycie Owsiakowi. Ponad dwadziescia lat temu urodzila sie z wada serca i musiala miec niezwlocznie operacje. Dzieki Owsiakowi miala ja wczesniej i niewykluczone, ze wlasnie dlatego zyje.
   Ale nie tylko Owsiak zbiera pieniadze. Zbiera je rowniez Tadeusz Rydzyk z Torunia, ktoremu podobno
   starsze babcie wysylaja spora czesc wlasnych oszczednosci pomimo tego, ze i tak dostaje pieniadze od rzadu
   - grube miliony, w sumie, z kieszeni podatnika. Na co ida te pieniadze? Tego nikt dokladnie nie wie.
   Ale wielu wierzy, ze na dobre cele, bo jakze moze byc inaczej, kiedy prosi o nie "wszechmogacy" kaplan o "aksamitnym" glosie. Zbieral podobno na Stocznie Gdanska, ale ich pozniej tam nie widziano. Duze pieniadze dostaje rowniez TVP na propagande, ktorej "mistrzostwo" przebija i skarla propagande PRL-u.
   Propaganda ta tak urabia umysly niektorych, ze jak twierdzi najblizsza rodzina zamordowanego dwa lata temu prezydenta Gdanska Pawla Adamowicza, byla ona posrednia przyczyna tego, co sie stalo.
   Czemu rzadzacy obecnie tak nie lubia Owsiaka? Pewnie dlatego, ze nie znosza konkurenji w szerzeniu dobra, na ktore pragna miec calkowity monopol. Wielka zagadka sa dla mnie w Polsce neonazisci, ktorych niektorzy, nawet z ambon koscielnych, nazywaja "patriotami". Polacy powinni szczegolnie brzydzic sie nazizmem, poniewaz pod okupacja hitlerowska bylismy traktowani przez najezdzce tak jak czarna ludnosc Poludniowej Afryki przez bialych reprezentantow "Apartheidu", albo nawet gorzej. Mozemy sobie zatem szczegolowo wyobrazic
   jak czuje sie czlowiek sponiewierany i upodlony tylko dlatego, ze ma inny kolor skory albo mowi innym jezykiem. Powinnismy byc zatem uprzejmi i lagodni wobec wszystkich "kolorowych" i innych, ktorzy przez przypadek urodzili sie w krajach mniej zamoznych i mniej oswieconych. A tu jednak nie - potencjalni "podludzie" chca sie bawic w "nadludzi". Odrobine rozumiem z czego to wynika. Czlowiek zakompleksiony i niedoceniony chce, zeby go szanowano. Czuje sie szanowanym rowniez wtedy, kiedy inni sie go boja. A nazisci zawsze budzili
   strach - ich mundur pachnial palonym trupem i dymem z krematorium dla potencjalnych ofiar, pachnial jednak woda kolonska i czystoscia dla czlonkow jego najbliszej rodziny, ktorych traktowal na takich samych wyzynach "(nad)czlowieczenstwa" jak siebie samego. Innych jednak jak gnój. Strach i przerazenie w oczach innych daja tej pseudo-patriotycznej mlodziezy poczucie wlasnej wartosci i duchowa radosc. Przeczytalem kiedys ksiazke kaszubskiego autora Brunona Zwarry pt. "Gdanszczanie". Opisuje on w niej rowniez swoj pobyt w obozie koncentracyjnym w Stutthofie. "Przywital" ich SS-mann, ktory wyjasnil szczegolowo obozowa hierarchie. Mniej wiecej tak:

   "Najpierw jest SS. Potem dlugo, dlugo nie ma nic. Potem jest wielka kupa gnoju. Potem znowu dlugo, dlugo nie ma nic. A potem jest wasz blokowy i sztubowy (kapo).
   Potem znowu dlugo nie ma nic, potem jest druga, jeszcze wieksza kupa gnoju. Potem znowu dlugo nie ma nic i dopiero na koncu jestescie wy. Jestescie smieciem ludzkosci, a tu jest wysypisko smieci."


   Bawienie sie dzieciakow w "nazioli" swiadczy tylko o tym, ze nie cale spoleczenstwo jest jeszcze psychicznie zdrowe i w duzym stopniu pokutuja w nim rozne zle doswiadczenia z dawnej i niedawnej przeszlosci. Wykorzystuja to sprytnie "bonzowie" swieccy i duchowni, ci ostatnie podlegajacy oficialnie pod Watykan, a praktycznie (nikt tego nie wie) moze (jak przebakuja niektorzy) pod jakis "trzeci Rzym".
  • 1.melord Re: Dawać kasę! 31.01.21, 23:38
   Po raz kolejny autor tego watku uzywa Forum SWIAT dla swej prywatnej krucjaty przeciw znienawidzonemu PiS-owi zamiast to robic(jesli?) na forum KRAJ
   Pierwsza"miernota" lansowana tutaj byl Rafal Trzaskowski i stopka ....dawaj Rafal.
   Poniewczasie autor zorientowal sie,ze obstawia lebiege ktora nie moze poradzic sobie w W-wie,wiec jak to zrobi w kraju.... i stopke usunal.

   Zbieranie pieniedzy na cele charytatywne ma dluga tradycje w tzw krajach zachodnich.
   Wiadomo rowniez ,ze duza czesc zebranych pieniedzy zzera administracja(Czerwony Krzyz-z kazdego dolara jedynie 10c trafia na pomoc) czy nawet jest rozkradana,jednak....NIE lacza tej zbiorki z zadna opcja polityczna.
   Ludzie psiocza ale jak jakas tragedia sie wydazy-daja.(zeszloroczne pozary w AU)

   Teraz na front swej walki z "pisiakami" rzucil Owsiaka i Orkiestre.
   Osobiscie jest mi "ganz egal" co Owsiak z pieniedzmi robi (nie moje),wqfia mnie natomiast,ze swoja charytatywna akcje kieruje rowniez przeciw demokratycznie wybranym wladzom
   (nie mieszkam w Polsce wiec mi wszystko jedno jaka opcja rzadzi ,byle nie kradla za duzo...bo i tak krasc bedzie)
   Owsiak popiera wszystko co sie rusza(strajki na ulicach),nawet w ruchu "posuwisto-zwrotnym".

   Na tegorocznej paradzie równości (LGBT) w Warszawie, która przeszła ulicami stolicy w ostatnią sobotę pojawił się Jerzy Owsiak razem z wolontariuszami WOŚP.

   Strajk Kobiet w sobotę i w niedzielę gra z orkiestrą - powiedział Jerzy Owsiak, szef fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   W zwiazku z powyzszym nie dam nawet zlamanego centa a autor watku niech zabiera swoich "bohaterow" i na drzewo z nimi....
   • caesar_pl Re: Dawać kasę! 31.01.21, 23:44
    W Polsce w latach 60 tych jak spowodowales wypadek samochodem po pijanemu to otrzymales wyrok mniejszy niz ten co spowodowal wypadek po trzezwemu.Dlatego Polacy wtedy jezdzac samochodem mieli przy sobie flache gorzaly,bo jak spowodowali wypadek,by otrzymac niska kare,opijali sie na szybko.
    • yurek_1111 Re: Dawać kasę! 01.02.21, 02:38
     caesar_pl napisał:

     > W Polsce w latach 60 tych jak spowodowales wypadek samochodem po pijanemu to ot
     > rzymales wyrok mniejszy niz ten co spowodowal wypadek po trzezwemu.Dlatego Pola
     > cy wtedy jezdzac samochodem mieli przy sobie flache gorzaly,bo jak spowodowali
     > wypadek,by otrzymac niska kare,opijali sie na szybko.

     No I co z tego belkotu wynika ,jezeli to prawda?
     Jaki to ma związek z tematem watka...
   • borrka Nie przeżywaj - zgłoś do Moderatora 01.02.21, 08:21
    Oczywiście uprawiam antypisią propagandę.
    Wcale tego nie ukrywam.
    Znałem naczelników i potrafię ocenić ich wartość intelektualną i moralną.

    Temat jest zgodny z profilem forum Świat, bo stanowi zachętę do udziału w akcji prowadzonej w skali światowej, wśród Polonii właśnie.
    No, ale to mój pogląd, więc powtarzam - zgłoś do Moderacji:)    Proszę o bojkot herr7. Chamstwo ma granice.
    • 1.melord zgłoś do Moderatora sam na siebie 06.02.21, 01:44
     POtrafisz...jesli beda problemy zglos sie do swego guru-Rafala,ten donosy wyssal z mekiem mame(TW)
     Kablowal na Polske w EU
     www.tvp.info/48210781/raport-pe-ws-sytuacji-w-polsce-europosel-pis-tomasz-poreba-rafal-trzaskowski-byl-wspolautorem-pierwszej-rezolucji-pe-przeciwko-polsce-wieszwiecej
     powtorze...nie jestem przeciwko dzialalnosci organizacji charytatywnych,jestem przeciwny mieszania sie(Owsiak ze swoja orkiestra) do polityki.

  • lubat Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 16:42
   Co racja, to racja;)

   "Owsiaka zwykło się u nas podziwiać. Jedni biją mu pokłony za ratowanie maleńkich serduszek, skazanych przecież na pewną śmierć w polskich szpitalach. Inni nachwalić się nie mogą, jak terapeuta Jureczek rozmiękcza kamienne polskie serca deszczem nadziei i kruszy znieczulicę kilofem serdeczności. Można też usłyszeć, i to nie od byle kogo, bo od noblistek, że Orkiestra jest najpełniejszym tożsamościowym lepiszczem, a więc czas byśmy wyrzekli się polskości, stając się Obywatelami WOŚP (swoją drogą – ładna nazwa dla kolejnego ruchu boomersów – opozycjonistów).

   Jerzego Owsiaka szczerze podziwiam i ja. Jest to bowiem największy ze znanych mi iluzjonistów. Nikt w tym kraju, nawet pierwszej klasy spin doktorzy, nie potrafi tworzyć i sprzedawać opowieści tak uwodzącej i trwałej. Wsłuchując się w narracje o WOŚP utrzymującej przy życiu polskie szpitale, rozwiązującej problemy zaniedbanego państwa, z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że mamy do czynienia z najzręczniejszym sprzedawcy fikcji jakiego kraj ten doczekał. Wpojenie milionom obywateli świadomości, że uliczna zbiórka do puszek jest panaceum na bolączki publicznej ochrony zdrowia jest doprawdy wyczynem godnym Dawida Copperfielda."

   strajk.eu/iluzjonista-jerzy-owsiak/
   • borrka Pragmatycznie, Lubacik :) 05.02.21, 17:08
    Ten iluzjonista tworzy wizję, która przyciąga prowincjonalnych małolatów.
    Zamiast na pielgrzymkę, jadą na Woodstock, gdzie im wytłumaczą, że szczerbaty jest obciachowy, a Rydzyk jeszcze bardziej.
    Wszystko inne, to baśnie zmchu i paproci...
   • czizus Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 17:17
    lubat napisał:


    >
    > Jerzego Owsiaka szczerze podziwiam i ja. Jest to bowiem największy ze znanych m
    > i iluzjonistów. Nikt w tym kraju, nawet pierwszej klasy spin doktorzy, nie potr
    > afi tworzyć i sprzedawać opowieści tak uwodzącej i trwałej. Wsłuchując się w na
    > rracje o WOŚP utrzymującej przy życiu polskie szpitale, rozwiązującej problemy
    > zaniedbanego państwa, z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że mamy do cz
    > ynienia z najzręczniejszym sprzedawcy fikcji jakiego kraj ten doczekał. Wpojeni
    > e milionom obywateli świadomości, że uliczna zbiórka do puszek jest panaceum na
    > bolączki publicznej ochrony zdrowia jest doprawdy wyczynem godnym Dawida Coppe
    > rfielda."
    >
    > strajk.eu/iluzjonista-jerzy-owsiak/    Jednak masz ptasi móżdżek skoro dochodzisz do takich wniosków. A nie można tak zwyczajnie i prosto:

    zbierając te pieniądze na szczytny cel uruchomił olbrzymią aktywność młodzieży, która tak chętnie chce pomagać, tak chętnie się organizuje i uczy działań oddolnych obywatelskich, służących innym ludziom. Czy to złe bolszewiku???
    Oczywiście ta akcja nie ma na celu uzdrawiania polskiej służby zdrowia a tylko pomaganie jej i to udaje się w 100%. Wiem bo żyję w środowisku lekarzy!!! Prawie każdy szpital w Polsce( głównie te na prowincji) mają jakieś ważne urządzenia medyczne nabyte od Owsiaka, często ratujące życie.
    Więc mamy dwie sytuacje: pomaganie szpitalom a tym samym chorym i niezwykłą akcję zaangażowania młodych ludzi w to pomaganie. Nie rozumiem tej nienawiści sączącej się z różnych zródeł, . . . . . . . . . w to pomaganie bo to jest istotą działań Owsiaka!
    Ale wy bolszewicy nigdy nie przepadaliście za takimi masowymi, pozytywnymi akcjami na rzecz ludzi. PIS tez krytykuje tę akcję ale to nie dziwi, . . . . . . oni w wielu aspektach mają bolszewicką urodę!
    • lubat Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 21:12
     czizus napisał:

     > Jednak masz ptasi móżdżek skoro dochodzisz do takich wniosków.

     To co powiedzieć o twoim móżdżku, skoro nie potrafisz zauważyć, że ja do żadnych wniosków nie dochodzę, tylko przytaczam cudze słowa i podaję źródło? Litery to ty znasz, ale złożyć je i zrozumieć to już dla ciebie raczej nieosiągalne.
   • malkontent6 Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 17:21
    lubat napisał:

    > Nikt w tym kraju, nawet pierwszej klasy spin doktorzy, nie potrafi tworzyć i sprzedawać opowieści tak
    > uwodzącej i trwałej.

    Jest w Polsce ktoś jeszcze bardziej sprawny w tych sprawach. To pewien ksiądz z Torunia. On oprócz pieniędzy od swoich wyznawców dostaje grubą kasę od rządu.

    Największym grzechem Owsiaka jest jego sukces. Jego przeciwnicy nienawidzą go właśnie za to, że mu się udało.
    • czizus Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 17:55
     malkontent6 napisał:


     >
     > Największym grzechem Owsiaka jest jego sukces. Jego przeciwnicy nienawidzą go
     > właśnie za to, że mu się udało.

     Ale warto dodać, że to "udanie się" odnosi się nie tylko do zbierania pieniędzy na szczytny cel ale i na niesamowite, masowe zaangażowanie młodzieży w tę akcję. Być może PIS-owców to właśnie najbardziej drażni.
     Zresztą nie tylko PIS-owców ale i Kościół, . . . . co też nie dziwi. Ale w tym przypadku być może bardziej drażni uciekająca kasa!!!!
     • malkontent6 Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 18:56
      czizus napisał:

      > Być może PIS-owców to właśnie najbardziej drażni.

      Tak, przeciwników Owsiaka, w tym PiS, najbardziej drażni właśnie to, że ludzie pomagają mu spontanicznie, z własnej inicjatywy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka