Dodaj do ulubionych

Polak w rosyjskim łagrze.

20.02.21, 16:39
Taką straszną informację przynosi "Polityka". I od razu przychodzą na myśl kibitki, zesłanie, Sybir, a niektórym - bardziej uczonym - nawet Ludwik Waryński i jego "Mazur kajdaniarski".
Trochę byłem zaskoczony, bo nasze "wolne" media trąbią tylko o uwięzieniu jednego Rosjanina, ksywka "berliński pacjent". A o naszym, wtrąconym do kazamatów Sybiru cicho-sza.
"Polityka" oczywiście używa sobie na polskich służbach, zarzucając nieudolność. Ogólnie to może i racja, ale tu jest zupełnie nieuprawniona sugestia, że polskie służby mogą coś wskórać poza granicami kraju. A poza tym można odnieść wrażenie, że Polak nie może być w Rosji przestępcą czy szpiegiem. No bo Polak przestępcą?

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2105529,1,polak-w-rosyjskim-lagrze-czy-ktos-mu-pomoze.read
Obserwuj wątek
  • gerlalt Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 16:50
   Czy to jest ten sam facet, który zamierzał kupić plany radzieckiego S-300? Z 9K38 Igła, w czasach Gorbaczowsko-Jelcynowskiego burdelu, się udało. Zaczęliśmy produkować Groma. Teraz to już nie przeszło.
  • yurek_1111 Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 19:04
   " I od razu przychodzą na myśl kibitki, zesłanie, Sybir, a niektórym - bardziej uczonym - nawet Ludwik Waryński i jego "Mazur kajdaniarski"."

   Akurat ten osobnik, nie kojarzy się z Sybirem "bardziej uczonym" , niedouczonym i owszem...:)

   "Ogólnie to może i racja, ale tu jest zupełnie nieuprawniona sugestia, że polskie służby mogą coś wskórać poza granicami kraju."

   Akurat w tym przypadku , jezeli to moze w czyms pomoc to ruskie mogą do tematu podejsc ze "kurica nie ptica...."

   " A poza tym można odnieść wrażenie, że Polak nie może być w Rosji przestępcą czy szpiegiem. No bo Polak przestępcą?"

   No coz , Rosja to nadal kraina gdzie przestepca badz szpiegiem moze zostac okrzykniety niewinny czlowiek , bo niewazne sa dowody i fakty , a werdykt sadu zalezy od zapotrzebowania i polecen Kremla ...
  • czizus Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 19:42
   lubat
   > Trochę byłem zaskoczony, bo nasze "wolne" media trąbią tylko o uwięzieniu jedne
   > go Rosjanina, ksywka "berliński pacjent".

   Ten "berliński pacjent" został posłany do łagru za to, że nie zgłaszał się na obowiązkowe kontrolę bo akurat był leczony w Berlinie po próbie otrucia go nowiczokiem przez rosyjskie służby. Potrafisz wyjaśnić logicznie uzasadnienie takiego wyroku, . . . . i nie kotom czy psom a zwykłym ludziom?
   • lubat Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 19:55
    czizus napisał:

    > Ten "berliński pacjent" został posłany do łagru za to, że nie zgłaszał się na o
    > bowiązkowe kontrolę bo akurat był leczony w Berlinie po próbie otrucia go nowic
    > zokiem przez rosyjskie służby.

    Okres leczenia został wyłączony z postępowania sądowego, więc nie rżnij głupa. Odwieszono mu wyrok, bo "zapomniał" się meldować aż 50 razy do momentu "otrucia", a po wypisaniu ze szpitala obowiązek meldowania odnowił się, a on go ignorował.


    > Potrafisz wyjaśnić logicznie uzasadnienie takieg
    > o wyroku, . . . . i nie kotom czy psom a zwykłym ludziom?

    Wygląda na to, że to ty jesteś tym politrukiem, który kasuje niewygodne posty. Cytujesz bowiem mój dwukrotnie skasowany post, w którym radziłem jorlowi, by podyskutował ze swoim psem lub kotem, bo one są bardziej rozgarnięte niż cizus czy wykrętacz.
    • yurek_1111 Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 22:53
     lubat :
     Odwieszono mu wyrok, bo "zapomniał" się meldować aż 50 razy do momentu "otrucia", a po wypisaniu ze szpitala obowiązek meldowania odnowił się, a on go ignorował.


     Rozumiem ze 49 razy mogl zapomniec się meldowac bez konsekwencji prawnych ...
     Stara bolszewicka metoda, jak siedzisz cicho to my przymykamy oko na twoje lamanie prawa, jak stajesz okoniem to znajdziemy paragraf zeby cie posadzic...
     lubaciku ,nie wiesz przypadkiem kiedy spotka to KGBiste...:)
     • monalisa2016 Re: Polak w rosyjskim łagrze. 21.02.21, 01:48
      Yurek jak nie wiesz nie opowiadaj twoich bajek, moj post z pierwszej reki na ten temat wylecial szybko w kosmos wiec zaprzestancie waszych spekulacji poniewaz one nie maja sie nijak do prawdy w tej rzeczy. Jak na razie Rosja zaczyna upominac Zachod szczegolonie obecne Stany o przestrzeganie u siebie praw czlowieka. Jak daleko doszlismy??? :-)
    • boavista4 Re: Polak w rosyjskim łagrze. 20.02.21, 23:00
     Moja wiadomosc z pierwszej renki. Polak probok wal ukrasc Putina na zadanie Trumpa, poniewaz Trump chcial go zrobic prezydentem Sztatow. Wszystko sie nie udalo i teraz Polak bedzie trenowany przez putinowcow na krolowa UK. W pirwszej kilejnosci Poloo ak bier,e lekcje gry na fortepianie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka