Dodaj do ulubionych

życie źródłem globalnego ocieplenia

26.02.21, 23:09
Spalanie 1 cząsteczki glukozy wytwarza 6 cząsteczek dwutlenku węgla + 6 cząsteczek wody + 2,800,000 dżuli ciepła. Reakcja ta zachodzi w żywych organizmach takich jak człowiek, krowa, krokodyl, a nawet ryba. Dla porównania spalanie 1 cząsteczki metanu wytwarza zaledwie 1 cząsteczkę dwutlenku węgla + 2 cząsteczki wody + 890,000 dżuli ciepła. Z kolei spalanie 1 cząsteczki wodoru, który ma zastąpić metan w planach redukcji globalnego ocieplenia, nie wytwarza dwutlenku węgla, lecz jedynie 1 cząsteczkę wody + 286,000 dżuli ciepła. Organizmy żywe wydają się być najbardziej efektywnym dostarczycielem dwutlenku węgla, w związku z czym zmniejszenie ich pogłowia to palący problem naszych czasów. Ciekawe czy zgadzają się z tym nasi forumowi naukowcy (p_f) oraz inżynierowie (jorl)?
Obserwuj wątek
    • a.jej.rkoniak Re: życie źródłem globalnego ocieplenia 27.02.21, 00:39
      Jak wyczytałem w gie wu, na każdego ziemianina przypada ok. 500 kg termitów, które walą dwutlenkiem węgla oraz metanem, przekraczając ilość ze spalania paliw kopalnych. Twoja Australia produkuje trzy razy więcej żywności niż potrzebuje..... Problem leży w nadmiernej rozrodczoćci krajów trzeciego świata.
    • felusiak1 Re: życie źródłem globalnego ocieplenia 27.02.21, 00:56
      Nie ma zadnego globalnego ocieplenia. Jest za to propaganda, która ma za zadanie zduszenie wolności. Władza lewaków wejdzie do domów i podyktuje warunki egzystencji. Napiszą tysiace regulacji, ułoża jadłospis i zaplanują dzień kazdemu, produktywnie. Mamy być trybikami w gigantycznej maszynie i trzymać mordę w kubel i nie bulgotać.
      Proszę obejrzeć to krótkie video gdzie autor przedstawia broszurę kanadyjckiego rzadu z 2001 roku straszacą kataklizmem w 2050. Po 20 latach powinniśmy mieć jakieś oznaki tego kataklizmu. 40% drogi do katastrofy już przeszliśmy i broszura nie mówi, ze bedzie to nagła katastrofa
    • felusiak1 I jeszcze jedno 27.02.21, 01:05
      Na klimatycznych wykresach pokazują nam "Anomalię Temperatury". I tak zgrabnie to robią, ze na teraz jest najwieksza. Tak nie bylo nigdy w historii, do 3 miliardów lat wstecz. Nie mówią jednak do czego ta anomalia jest porownywana. Człowiek patrzy na to i zastanawia się dlaczego nie podają faktycznych temperatur?
      Domyślam się, ze nie pazuje im do narracji to wprowadzili coś co jest nieweryfikowalne.
    • j-k a nie jest ? 27.02.21, 02:43
      jest.
      ale mam rade:
      polozcie sie wszyscy do grobu, a ja wybiore sie polowac na jelenie.

a ja mam wiatrowke i mam 200 naboi - wiec ze 100 zajecy upoluje.

co mi da jakies pol roku przezycia.
    • polski_francuz Msciwe fotony 27.02.21, 08:35
      boomerang napisał:

"Spalanie 1 cząsteczki glukozy wytwarza 6 cząsteczek dwutlenku węgla + 6 cząsteczek wody + 2,800,000 dżuli ciepła."

Glukoza jest produktem fotosyntezy a zatem przerabia dwutlenek wegla wode i fotony w zwiazek chemiczny w roslinach. Jest zatem pozyteczna z punktu widzenia zuzywania nadmiaru CO2. A po drugie, mechanizm ocieplenia jest bardziej fizycznie-optyczny: nadmiar CO2 w chmurach hamuje promieniowanie Ziemi. I biednienkie fotony wracaja i sie mszcza na Australopitekach palac im to i owo.

PF

• boomerang Re: Msciwe fotony 27.02.21, 12:53
        Zdaje się że nie zrozumiałem twoich wywodów. O choćby to:
        I biednienkie fotony wracaja i sie mszcza na Australopitekach palac im to i owo.

To nie fotony palą nam lasy, tylko promieniowanie elektromagnetyczne podczerwone, które oglądasz dzięki fotonom wpadającym ci do oka. Te pożary lasów to tylko element zamkniętego cyklu ekologicznego. Drzewa oddają do atmosfery dwutlenek węgla, którym się wcześniej pożywiały i dzięki temu urosły. Podobnie z tą glukozą. Rośliny ją produkują żywiąc się dwutlenkiem węgla. My później takie winogrona czy śliwki zjadamy, spalamy tę glukozę oddając ów dwutlenek węgla spowrotem do atmosfery,
        • polski_francuz Wulkaniczne reakcje 28.02.21, 09:39
          boomerang napisał:

"Zdaje się że nie zrozumiałem twoich wywodów. "

Wytlumaczmy wiec, zwiazales ciepla reakcji z ociepleniem klimatycznym. Energia wydzialana przy reakcji, jak wiesz, wynika z biansu energi wewnetrznej molekul, uczestniczacych w reakcji. I mowia, czy reakcje sa bardziej czy mniej prawdopodobne i czy pobieraja czy wydzielaja energie. To sa interesujace uwagi do porownania roznych weglowowdorow, ktore sie spala. I pewnie zaeagowales na nieuporzdkowane wrzaski ekshibicjonisty seksualnego przynoszacemu wstyd Trojmiastu.

I tu wrocmy do ocieplenia klimatycznego. Wynika ono moze z cyklow slonecznych i z reakcji, ktore tam maja miejsce. I na nie nikt nic nie poradzi. A moze z tego, ze jest coraz wiecej CO2 w atmosferze. To CO2 moze powodowac niemoznosc wypromieniowanie przez Ziemie swojej energii w kosmos. Energia ta zostaje w poblizu powierzchni Ziemi i ja ociepla. Stad zarty o fotonach, ktore nie moga poszybowac w kosmos.

Ostatnia uwaga, czy sa jakies reakcje, ktore moga zmieniac klimat? Pewnie erupcje wulkanow moga na klimat wplynac. Bo drobne czasteczki pozostaja w atmosferze i znow moga zatrzymac i promieniowanie Slonca i promieniowanie Ziemi.

Jakie sa to reakcje? To nastepny rozdzial do napisania. A mnie czeka poranno-niedzielna gimnastyka

Pozdro

PF

• boomerang Re: Wulkaniczne reakcje 28.02.21, 11:49
            Aleś zamącił, Profesorze, a przecież wszystko jest oczywiste. CO2 i H2O to dwa podstawowe związki chemiczne bez których nie ma życia. Nie tylko stanowią pożywienie dla roślin, ale też tworzą atmosferę, czyli dostarczają niezbędny do życia efekt cieplarniany, którego nie znajdziesz na Marsie. No ale tobie w głowie zawróciła szwedzka nastolatka. Gimnastyka w takich okolicznościach może ci tylko zaszkodzić.
    • 1.melord Re: życie źródłem globalnego ocieplenia 01.03.21, 00:26
      Nie wnikajac w rozwazania chemiczno-biologiczne chcialem zauwazyc,ze globalne ocieplenie uderzylo mocno w Australie
      Obecne konczace sie lato bylo najzimniejsze od 10 lat,El Nino oszalal i zafundowal opady deszczu,ktore ostatnio notowano prawie 15 lat temu.
      Najnizsza temp tego lata to -6 st zanotowana w okolicah Gory Kosciuszki na wys. ok 2000 m (polski Kasprowy)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka