Dodaj do ulubionych

Koniec globalnej grabieży

11.04.21, 21:40
Administracja Bidena chce wprowadzenia globalnej minimalnej stawki podatku od dochodów przedsiębiorstw. Miałaby ona wynieść 21 proc. Być może widzimy właśnie początek końca podatkowego wyścigu na dno nareszcie!!!
Obserwuj wątek
    • bmc3i Re: Koniec globalnej grabieży 11.04.21, 22:44
      tanebo001 napisał:

> Administracja Bidena chce wprowadzenia globalnej
      > minimalnej stawki podatku od dochodów przedsiębiorstw. Miałaby ona wynieść 21
      > proc. Być może widzimy właśnie początek końca podatkowego wyścigu na dno

> nareszcie!!!

Utopijna propozycja. Nie po to panstwa subsydiują pieniedzmi podatnikow korporacje, aby ustanawiac jakis minimalny globalny pulap CIT dla nich.
    • felusiak1 Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 01:43
      Fajnie. Zwazywszy, że przedsiebiorstwa nie placa podatku dlaczego tylko 21%?
      Dlaczego nie 50% albo 60%?

Rzecz jasna zaraz zacznie sie nagonka. Jak to przedsiebiorstwa nie placa podatku, durniu popie4dolony, zapytają.
      A tak to, ze podatek jest wliczony w cene towaru lub uslugi, ktora kupujemy.
      • bmc3i Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 02:06
        felusiak1 napisał:

> Fajnie. Zwazywszy, że przedsiebiorstwa nie placa podatku dlaczego tylko 21%?
        > Dlaczego nie 50% albo 60%?
        >
        > Rzecz jasna zaraz zacznie sie nagonka. Jak to przedsiebiorstwa nie placa podatk
        > u, durniu popie4dolony, zapytają.
        > A tak to, ze podatek jest wliczony w cene towaru lub uslugi, ktora kupujemy.

Dlatego ze przedsiębiorstwa płaca podatki. I nie tylko podatek obrotowy/VAT, ale i podatki dochodowe.
        Chyba że różni politycy dadzą im możliwość omijania podatków dochodowych
          • bmc3i Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 04:32
            felusiak1 napisał:

> Wszystkie podatki placą ludzie tacy jak ja i ty. Przedsiebiorstwa placą twoimi
            > pieniedzmi.
            > Jeśli przedsiebiorca produjujący dywany nie sprzeda ci swojego produktu to nie
            > zaplaci podatku.

Jeśli jako przedsiębiorca sprzedasz mi dywan, to ja obok ceny zapłacę swoimi pieniędzmi sales tax który Ty odprowadzisz do skarbu właściwego stanu, ale zapłacona przeze mnie cena będzie Twoim przychodem, od którego odejmiesz swoje koszty, a obliczony w ten sposób dochód będzie przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym, który Ty będziesz musiał zapłacić. Chyba że Twoje przedsiębiorstwo jest wielką korporacją, wtedy zaczyna się inna zabawa z tą ostatnią częścią układanki.
            • felusiak1 Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 04:54
              Ekonomia jest bardzo trudną dziedziną co widać po twoim wpisie.
              Jeszcze raz. Podatki placi się od profitu a nie od przychodu.
              Jeśli wyprodukowalem dywan, ponioslem koszty i tego dywanu nie udalo mi sie sprzedać to nie osiagnalem profitu i nie zaplace podatku i najprawdopodobniej zbankrutuję ale jesli sprzedalem tobie to mój przychód pokryl koszty i zostal mi profit i zaplacę podatek. Pytanie jest czyimi pieniedzmi zaplacę? Twoimi. To ty daleś mi swoje pieniadze za mój dywan. Moj podatek byl wliczony w cene, ktorą zaplaciles. Nie rozumiesz tego?
              • bmc3i Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 05:10
                felusiak1 napisał:

> Ekonomia jest bardzo trudną dziedziną co widać po twoim wpisie.
                > Jeszcze raz. Podatki placi się od profitu a nie od przychodu.

Chodziłeś do szkoły polskiej, czy do amerykańskiej? Bo jak do tej drugiej, nie zdałbyś egzaminu z critical-reading. Napisałem ze zaplacona przeze mnie cena jest Twoim przychodem, od którego odejmujesz swoje koszty i otrzymujesz w ten sposob dochód, od którego płacisz podatek. To jest bardzo proste, ale najwyraźniej sztuka czytania ze zrozumieniem jest Ci obca. Chyba że nie rozumiesz różnicy miedzy dochodem a przychodem. Jesli tak, to daj znać, spróbuję wytłumaczyć jeszcze bardziej łopatologicznie. Mam jednak nadzieje ze po ponownym wytłumaczeniu już zrozumiałes. Teraz mozesz wrócić do mojego poprzedniego postu, i napisac swoją odpowiedź jeszcze raz,.

> Jeśli wyprodukowalem dywan, ponioslem koszty i tego dywanu nie udalo mi sie spr
                > zedać to nie osiagnalem profitu i nie zaplace podatku i najprawdopodobniej zban
                > krutuję ale jesli sprzedalem tobie to mój przychód pokryl koszty i zostal mi pr
                > ofit i zaplacę podatek. Pytanie jest czyimi pieniedzmi zaplacę? Twoimi. To ty d
                > aleś mi swoje pieniadze za mój dywan. Moj podatek byl wliczony w cene, ktorą za
                > placiles. Nie rozumiesz tego?
                  • bmc3i Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 07:25
                    felusiak1 napisał:

> Poddaję się. Betonu nie przebiję.
                    > Podatki placą ludzie, osoby fizyczne, ktore oddychaja powietrzem a nie przedsie
                    > biorstwa i towarzystwa. Dopóki tego nie zrozumiesz nie mogę z toba rozmawiać.

Nie koleś. Podatki dochodowe płaca zarówno osoby fizyczne jak i prawne. Przynajmniej te federalne w Stanach, i w kazdym innym państwie z gospodarką rynkową. Tylko w PRL-u, i innych krajach komunistycznych, przedsiebiorstwa nie płaciuły podatku dochodowego bo rozliczały sie z panstwem metodą brutto, czyli cały przychod oddawały państwu, a państwo zwrotnie pokrywało ich koszty. Stąd przedsiebiorstwa nie były zainteresowane zyskiem, bo nigdy go nie miały oddając całość przychodu panstwu, ani obniżaniem kosztów - bo te zawsze pokrywało panstwo. W gospodarce rynkowej natomaist, zarówno osoby fizyczne jak i prawne placa podatki dochodowe, o ile osiagaja dochód. Niektorzy tu postulowali na tym forum alby tylko Ci płacący podatki mieli prawo do głosowania. Jak bym postulował inaczej - tylko Ci którzy cokolwiek wiedza o państwie, podatkach i świecie współczesnym. Czyli cenzus wykształcenia. A teraz wygoogluj co to są cenzusy.

• boavista4 Re: Koniec globalnej grabieży 12.04.21, 04:06
      Biedni ludzie nie płaca podatków, na przykład Książę Harry i jego supruga Meghan są tak biedni ze cala Ameryka odejmuje sobie od ust żeby im dać parę centów na skromny domek w Californi, inny w Kanadzie, a także na remont starego szałasu przy zamku w Windsorze, .
    • herr7 czyżby? 12.04.21, 08:46
      tanebo001 napisał:

> [url=https://oko.press/koniec-globalnej-grabiezy-biden-chce-podniesc-cit-i-isc-
      > na-wojne-z-rajami-podatkowymi/]Administracja Bidena chce wprowadzenia globalnej
      > minimalnej stawki podatku od dochodów przedsiębiorstw. Miałaby ona wynieść 21
      > proc.

Wystarczy zlikwidować raje podatkowe. Wszyscy wiedzą gdzie one są. Zwykle są to kolonie lub byłe kolonie brytyjskie lub wyspy leżące w pobliżu Wielkiej Brytanii. A sprawę CIT należy zostawić każdemu państwu do jego uznania.Problemem są amerykańskie firmy o zasięgu globalnym i trzeba je zmusić do płacenia podatków, tam gdzie one zarabiają.
    • kylax4 Re: Koniec globalnej grabieży 13.04.21, 09:40
      To jest kluczowe zdanie:

Wzrosną koszty administracyjne oraz te związane z zapewnieniem zgodności podatkowej (z ang. tax compliance).

Innymi słowy znowu więcej papierów i biurokratów nie tworzących nic wartościowego. Na tym się to skończy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka