Dodaj do ulubionych

Cenzura u dra L.Sykulskiego

05.05.21, 14:09
Chodzi o ten film, wykład:Jako jeden z wielu zamieściłem tam komentarz, taki:

Dr Sykulski zaprzecza istnieniu doktryny Gerasimowa, trochę dziwi, że zaraz po tym dokonuje omówienia jej tez. Warto zapoznać się także z opiniami zachodnich analityków, którzy poświęcają jej wiele uwagi, np. w artykule znanej autorki Molly K. McKew:
u.pcloud.link/publink/show?code=XZBwrzXZp8szs0BWLomcSV8kHsTarfn911dV

Bardzo istotna jest uwaga o powszechności działań w nieustannej wojnie informacyjnej, przede wszystkim na przestrzeniach Runetu, z uwagą wysłuchałem oceny zagrożenia ze strony Chin przez rosyjski Sztab Generalny oraz w dużej mierze zasłony dymnej w postaci zagrożenia ze strony NATO. Dziś wszystko się zmieszało i relacje Rosja-NATO przechodzą w konfrontację. Wojna informacyjna nabiera rozmachu, to jedyna broń, jaka została Rosji w konfrontacji z Zachodem.
W niczym jednak nie zmienia to oceny chińskiego zagrożenia.
Dwa artykuły Chramczychina wyrażają opinie właśnie otoczenia rosyjskiego Gensztabu:

u.pcloud.link/publink/show?code=XZR3gHXZMNBRB8wRbG79IyDRdgo0JSFygga7 (Nieadekwatny Wschód)
u.pcloud.link/publink/show?code=XZocgHXZUQCFdb0DiG8HfxVKxE5LYkTRNsF7 (Miliony żołnierzy…)

Podobne opinie były artykułowane i szeroko rozpowszechniane jeszcze w początku minionej dekady. Później ustąpiły oficjalnej propagandzie wiecznej przyjaźni i strategicznego sojuszu z Chinami.

Świadomość zagrożenia nie jest nowa, przypomnieć należy ponad 20 lat temu zamieszczone w Gwieździe Polarnej głośne opracowanie grupy oficerów „A jeśli jutro wojna”.
W odległych latach 70-80 minionego stulecia trwały ustalenia, co zawierają kopce przypominające wyrzutnie rakiet jądrowych. W końcu udało się to podróżnikowi kojarzonemu z GRU, ale perypetie rosyjskiego wywiadu wyraźnie pokazały, jaką niemożliwą do przeniknięcia ścianą jest świat Chin. Ta sytuacja utrzymuje się i o stanie umysłów i zamiarach władz Rosjanie dowiadują się z publicznych wypowiedzi chińskich blogerów i influencerów. Te zaś są bardzo dla Rosjan niepokojące:

u.pcloud.link/publink/show?code=XZ42uRXZ77dWQmdMcBy4QxpWc2EKD5jUqTr7 (W sąsiedztwie smoka)CENZURA SYKULSKIEGO
Wpis powisiał dwie, może trzy godziny i zniknął. Wszystkie inne, które zobaczyłem, były i są.
Ma kto jakiś pomysł, o co tu chodzi?
Obserwuj wątek
  • yurek_1111 Re: Cenzura u dra L.Sykulskiego 05.05.21, 15:07
   buldog2:Dziś wszystko się zmieszało i relacje Rosja-NATO przechodzą w konfrontację. Wojna informacyjna nabiera rozmachu, to jedyna broń, jaka została Rosji w konfrontacji z Zachodem.

   Wszystko w relacjach Rosja-NATO, zmieszalo sie nie dzis tylko od aneksji Krymu ...
   Gdyby to byla wojna informacyjna , to by się nikt ruskich nie czepial, ale jak to jest wojna dezinformacyjna, to budzi sprzeciw uczciwych ludzi...

   Jezeli chodzi o cenzure u Sykulskiego , to sie nie wypowiadam , nigdy go nie komentowalem bezposrednio, wiec osobistych doswiadczen nie mam , do dej pory nigdy się z zarzutem cenzury u niego od innych nie spotkalem , a tobie nie mam powodu ani wierzyc , ani nie wierzyc...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka