Dodaj do ulubionych

czy Czarnobył znowu wybuchnie?

15.05.21, 04:17
W zabetonowanym paliwie nuklearnym - mieszaninie uranu, cyrkonu, grafitu i piasku krzemionkowego - zaczęły zachodzić reakcje, zwiększa się emisja neutronów. Eksplozja może być tylko kwestią czasu (kilka+ lat), nie tak wielka jak 35 lat temu, gdyż stalowo-betonowa pokrywa ją złagodzi. Głowią się jak tego uniknąć. Może nasz forumowy profesor by coś doradził?
Obserwuj wątek
  • j-k nie... 15.05.21, 07:17
   ja doradze.:
   - nie wybuchnie.

   moze bedzie niezbedne nowe chlodzenie naziemne i podziemne , ale to da sie zrobic...

   tylko znowu koszty...

   Dr. J.K.
   • buldog2 Re: czy Czarnobył znowu wybuchnie? 15.05.21, 20:24
    Na każdy milion ton węgla wydobytego w Ukrainie przypada śmierć 4 górników. Później coś ok. 1 człowieka w transporcie, zmarłych od zatrucia środowiska nikt nie liczy. W krajach Trzeciego Świata te liczby są jeszcze wyższe.
    Czernobyl jest jedyną taką katastrofą, w Fukusimie od wybuchu nie zginął nikt (setki ludzi zginęły od tsunami), jeden dostał odszkodowanie, dla świętego spokoju.
    A już w jednej nagłośnionej katastrofie "chemicznej" w Indiach zginęło 8-10 tys. osób.
    I to byłoby na tyle.
    • 1.melord Re: czy Czarnobył znowu wybuchnie? 16.05.21, 03:02
     buldog2 napisal:

     > w Fukusimie od wybuchu nie zginął nikt (setki ludzi zginęły od >tsunami)

     tja...promieniowanie i skazenie japonskie bylo inne-lagodniejsze niz ukrainskie??
     ofiary byly wylacznie od tsunami,podobnie jak dzisiaj wszyscy umieraja na covid
     c'mon nie powielaj propagandy poprawnosci politycznej

     wszystko bylo ostro cenzurowane,pozostaja spekulacje:

     It has been suggested that 2,202 died as a result of the stresses of evacuation.[11] The overall death count as a result of the accident is disputed.

     Fukushima zatruwa do dzisiaj,10 lat po awarii
     www.news.com.au/technology/environment/japan-to-begin-releasing-radioactive-water-from-fukushima-into-the-ocean/news-story/9b41dcddd77c138c0875b7bb34a413ac
     • senioryta13 Re: 10 lat minelo... 16.05.21, 12:28
      1.melord napisał(a):
      > Fukushima zatruwa do dzisiaj,10 lat po awarii
      > <a href="www.news.com.au/technology/environment/japan-to-begin-releasing-radioactive-water-from-fukushima-into-the-ocean/news-story/9b41dcddd77c138c0875b7bb34a413ac" target="_blank" rel="nofollow">www.news.com.au/technology/environment/japan-to-begin-releasing-radioactive-water-from-fukushima-into-the-ocean

      A ja sie zastanawiam, dlaczego nie mozna uzywac tej samej wody do ciaglego chlodzenia reaktora ?
      • buldog2 Re: 10 lat minelo... 16.05.21, 14:39
       Różne są konstrukcje, w tym i takie, w których ta sama woda w obiegu zamkniętym chłodzi reaktor, a później oddaje ciepło innej wodzie, która może np. ogrzewać mieszkania.
     • buldog2 Re: czy Czarnobył znowu wybuchnie? 16.05.21, 14:45
      Nie wiem, jak z tą cenzurą, słuchałem wypowiedzi fachowca, który był na bieżąco z tematem. Powiedział, że był proces jednego faceta, u którego nie stwierdzono jednoznacznie choroby popromiennej, ale przyznano odszkodowanie.
      A radioaktywna woda oczywiście wypływa. Ta woda momentalnie miesza się z otaczającymi wodami i nie stanowi zagrożenia dla Pacyfiku. Sam czytałem i prostowałem bzdury, jakie się o tym opowiadało, w tej chwili nie chce mi się przedstawiać oszacowań, ale tego co wypływa, jest setki tysięcy, jak nie milion razy mniej, niż izotopów radioaktywnych co rok spływających z biegiem rzek (szacuje się to na ok. 40 tysięcy ton).
  • a.jej.rkoniak Re: czy Czarnobył znowu wybuchnie? 15.05.21, 09:36
   wedle Scince
   “There are many uncertainties,” says ISPNPP’s Maxim Saveliev. “But we can’t rule out the possibility of [an] accident.” The neutron counts are rising slowly, Saveliev says, suggesting managers still have a few years to figure out how to stifle the threat.
   W konkluzji - nie bój żaby.
   • boavista4 Re: czy Czarnobył znowu wybuchnie? 16.05.21, 00:14
    ja sie nie obawiam, jak wybuchnie to dobrze . a jak nie wybuchnie tez dobrze., Jak wybuchnie tpo mozna o to oskarzyc ruskow, a jezeli nie wybuchnie to dzieki pomocy Sztatow. W obu wypadkach wzrosnie turystyka , ktora zupelnie wynonczyl Covid.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka