Dodaj do ulubionych

Zlota dziesiatka...

16.05.21, 13:55
Lekcja, jaką dała nam tzw. ‘pandemia’ :

1. Nasz system polityczny jest beznadziejnie skorumpowany. Praktycznie wszyscy politycy są beznadziejnie skorumpowani. Żadnej partii politycznej nie można ufać. Wszystkie mogą być i były kupione.

2. Demokracja to fikcja. I była fikcją przez bardzo długi czas. Nigdy nie będzie prawdziwej demokracji, kiedy pieniądze i władza będą równoznaczne.

3. System nie powstrzyma się przed niczym, aby tylko utrzymać władzę i, jeśli to możliwe, zwiększy poziom kontroli i wyzysku. Nie będzie żadnych skrupułów. Żadne kłamstwo nie jest zbyt oburzające, żadna hipokryzja nie jest zbyt mdląca, żadna ofiara z ludzi nie jest zbyt wielka.

4. Tak zwane ruchy radykalne zwykle nie mają z tym nic wspólnego. Z dowolnej strony, z której atakują system, to i tak po prostu udają, że to robią i służą kanalizowaniu niezadowolenia w kierunkach, które są nieszkodliwe dla kliki władzy, a nawet przydatne dla jej planów.

5. Każdy głos „dysydenta”, o którym kiedykolwiek słyszałeś w mediach korporacyjnych, jest prawdopodobnie fałszywy. System nie zapewnia darmowej reklamy swoim prawdziwym wrogom.

6. Większość ludzi w naszym społeczeństwie to tchórze. Odrzucą wszystkie szlachetne wartości i zasady, którymi głośno się chwalili przez całe życie, aby uniknąć narażenia się na publiczną krytykę, niedogodności, a nawet niewielkie straty finansowe.

7. Media głównego nurtu to nic innego jak machina propagandowa dla systemu, a dziennikarze, którzy dla niego pracują, sprzedali swoje żałosne dusze, oddając swoje (często minimalne) umiejętności pisarskie całkowicie do dyspozycji Władzy.

8. Policja nie służy społeczeństwu, ale jest sługą potężnej i niezwykle zamożnej mniejszości, która stara się kontrolować i wyzyskiwać społeczeństwo dla własnych wąskich i chciwych interesów.

9. Naukowcom nie można ufać. Wykorzystają hipnotyczną moc swoich białych fartuchów i autorytetu na korzyść każdego, kto finansuje ich pracę i styl życia. Kto płaci, ten wymaga.

10. Postęp to myląca iluzja. „Postęp” rosnącej automatyzacji i uprzemysłowienia nie idzie w parze z postępem w jakości życia ludzkiego, ale w rzeczywistości „stopniowo” ją redukuje, aż do całkowitego wyginięcia.

 
off-guardian.org/2021/05/11/10-things-we-have-learned-during-the-covid-coup/
Obserwuj wątek
  • de_oakville Re: Zlota dziesiatka... 17.05.21, 15:19
   Tak straszliwy cynizm nie czyni wcale czlowieka wartosciowszym od tych, na ktorych, "wylewa swoje pomyje". Wrecz przeciwnie. Wiecej zaufania do ludzi, do siebie samego, a przede wszystkim do Stworcy. Poprawianie swiata trzeba zaczac do siebie.
  • monalisa2016 Re: Zlota dziesiatka... 18.05.21, 01:25
   Calkowicie sie z Yurek_1111 zgadzam, czas na zmiane jego na besposrednia demokracje, gdzie:

   - gdzie prawodastwo /regulacja bedzie tworzona u bazy, u spoleczenstwa na ich potrzeby, np. na polskim przykladzie jednostki > gminy (prawo inicjatywy).

   - gdzie prawodastwo / reguilacja bedzie poddawana pod akceptacje wyborcow czyli referendum

   - gdzie istnieje prawo spolecznego VETTA wobec rzadzacych ktorzy wychylaja sie z pod norm trzymania sie konstytucji czy innych ustalonych praw ogolnonarodowych.

   Takie cos istnieje w Szwajcarii i Lichtensteinie i ma sie dobrze, gdzie nie rzadzi partyjna oligarchia, gdzie rzadzi i decyduje narod o ich przyszlym zyciu.


   Te czasy do jakich doszlismy "pozdrawiaja" panow: Nixona, Reagana, pania Thatcher i wielu, wielu innych takze nasza pania z jej towarzystwem ktorzy doprowadzili ich "kreatywnoscia" do tego co teraz mamy, hulaj dusza pewnych branz powinna sie skonczyc.
   • monalisa2016 Re: Zlota dziesiatka... 18.05.21, 01:46
    Jakie dodatnie spoleczne punkty mozna podciagnac pod besposrednia demokracje, znaczy spoleczenstwo bierze udzial w ksztaltowaniu wlasnego panstwa, srodowiska jest zaanagzowane czynnie w polityke kraju w jakim mieszka i tu partyjna oligachia nie ma nic do powiedzenia. Naturalnie ona, znaczy partyjna oligachia istnieja ale nie ma znaczenia albo wplywu na caloksztalt spolecznych potrzeb. Co trzeba tu tez nadmienic, rzadzacy panstwem sa w pewien sposob odciazeni, zajmuja sie konkretnymi bilaternymi sprawami np. polityka zagraniczna, obronny panstwa, ... itd, nie sposob wszystkiego wymienic.
  • boomerang Re: Zlota dziesiatka... 18.05.21, 05:05
   Naukowcom nie można ufać.

   Ot to. Żyją z rządowych grantów i wyniki swoich badań odpowiednio dopasowują do żądań rządów. Stąd mamy globalne ocieplenie spowodowane CO2, pandemię spowodowaną nowym gatunkiem grypy oraz inne takie. Z naukowców to ufam jedynie naszemu forumowemu profesorowi, bo jego wkład w naukę wydaje się być jak na razie niewielki, jeśli nie ujemny :)
   • yurek_1111 Cyrk z preparatem... 22.05.21, 14:32
    "Non-responders to osoby, które po szczepieniu przeciw COVID-19 nie wytworzyły przeciwciał, a tym samym nie zyskały odporności na koronawirusa. W tej grupie może być nawet 10 proc. populacji. Czy takie osoby będą się szczepić jeszcze raz? "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka