Dodaj do ulubionych

Jesteśmy w stanie wojny z baćką terrorystą?

23.05.21, 19:58
cytat;

"GW": Samolot, którym leciał opozycjonista, jest zarejestrowany w Polsce

Według ustaleń "Gazety Wyborczej", samolot, który awaryjnie lądował na lotnisku w stolicy Białorusi, był zarejestrowany w Polsce.

"Samoloty są terytorium krajów, w których zostały zarejestrowane. Można więc uznać, że operacja ściągnięcia samolotu z Protasiewiczem do Mińska była w zasadzie porwaniem białoruskiego obywatela z polskiego terytorium" - pisze Bartosz T. Wieliński, dziennikarz "GW".


czyli Białoruś napadła na Polskę

...szykować się na powołanie do woja. Tylko znów broni mało;(

ps. uwaga jeśli znajdą się tacy na tym forum co zechcą popierać Łukaszenkę, a mieszkają w Polsce i mają jej obywatelstwo, to może się zdarzyć, że trafią do pierdla 20 lat itd., w najlepszym wypadku zostaną wymienieni na białoruskich dysydentów zwanych tam przez KGBistów terrorystami.
Obserwuj wątek
   • walgierz Re: Jesteśmy w stanie wojny z baćką terrorystą? 24.05.21, 06:12
    szwampuch58 napisał:

    > Ma jaja,trzeba otwarciu mu przyznac,wyluskali co chcieli a "polski samolot"pusc
    > ili wolno,hehehe
    >

    Tak by nie było wątpliwości, bo może przez sarkazm wyszło niejednoznacznie, nie lubię kacapów czy tego ich pajaca Łukaszenki, dla mnie kacapy powinni się z Białorusi wynieść za Dniepr i bardziej pilnować wschodu, bo niedługo inny facet z jajami Erdogan zrobi im wielką "panturecką strefę dobrobytu" czyli imperium tureckie. Od Turcji poprzez Azerbejdżan, poprzez Turkmenię, Uzbekistan z Kazachstanem włącznie. Ze 170 milionów "Turków", a jak Erdogan oderwie od Iranu jego część Azerbejdżanu to nawet z 200 milionami Turków. Nie wiem czy wtedy kacapy będą miały z czego się śmiać, bo Tatarzy w Kazaniu to prawie Turcy.

    Wydaje się, że to dalszy ciąg dokazywania "rosyjskich bondów" bujających się na lewych papierach po Europie, tu kogoś zabiją, ówdzie otrują, tam coś wysadzą, rzucili swemu ruskiemu pieskowi Łukasznce kość, na którą się rzucił z wielką ochotą, nie za bardzo wszystko przemyślał, czyli jakie będą tego koszty.

    "w Mińsku pozostali dwaj obywatele Białorusi, a także czterej obywatele Rosji. Osobą towarzyszącą Pratasewicza była jego dziewczyna. Według ostatnich informacji ona również została zatrzymana przez białoruskie służby bezpieczeństwa. Można spekulować, że Rosjanie, którzy nie polecieli do Wilna, to potencjalnie agenci służb, którzy śledzili opozycjonistę już na lotnisku w Atenach."

    • walgierz Re: Jesteśmy w stanie wojny z baćką terrorystą? 24.05.21, 10:35
     >
     > Wydaje się, że to dalszy ciąg dokazywania "rosyjskich bondów" bujających się na
     > lewych papierach po Europie, tu kogoś zabiją, ówdzie otrują, tam coś wysadzą,
     > rzucili swemu ruskiemu pieskowi Łukasznce kość, na którą się rzucił z wielką oc
     > hotą, nie za bardzo wszystko przemyślał, czyli jakie będą tego koszty.
     >

     Koszty teoretycznie były by spore, jak na zatrzymanie chłopaczka, przy pomocy porwania samolotu, ale zobaczymy jak te zapowiedzi praktycznie się zrealizują.

     Porwanie samolotu nad Białorusią. Nieoficjalnie: trzy rodzaje sankcji
     Premier Mateusz Morawiecki ma, jak ustaliło RMF FM, rozważać trzy rodzaje sankcji, które będą odpowiedzią na incydent.

     Zaangażowani w incydent mieliby otrzymać "zakaz wjazdu na teren UE", a granice wspólnoty miałyby zostać zamknięte dla białoruskich produktów, do sąsiadów Polski miałby też zostać wstrzymany eksport. Wśród zakazanych produktów miałyby znaleźć się samochody czy elektronika. Inne doniesienia mówią o blokadzie kont białoruskich decydentów, a nawet spółek handlowych.

     "Porwanie" białoruskiego samolotu. UE może uziemić Belavia Airlines
     Bolesne dla reżimu w Miński miałoby też być zakazanie białoruskim liniom Belavia Airlines przylotów do krajów UE.

     Unia mogłaby też omijać terytorium kraju, latając na wschód, na czym Białoruś straciłaby finansowo - udostępnienie przestrzeni powietrznej wiąże się bowiem z możliwością uzyskania opłat. "
     • walgierz jak żyć "polaczek" Arciom Sikorski, to nie my to H 24.05.21, 17:27
      hehe już jaj nie pokazują, zmiękła rura KAGbistom terrorystom już nie wspaniała dobrze planowana akcja, zatrzymania dziennikarza NEXTY czy jak tam się to nazwa, a psipadek to Hamas brzydkiego meila o bombie napisał, oni nie zmuszali to samolot sam zawrócił do Mińska bo nad Wilnem to by wybuchł, tak Hamas napisał hehe

      ps. problem z "polaczkami" jest taki, że kacapy to takie najgorsze "polaczki" bo takie wynarodowione, otumanione, ale ruscy naukowcy to wiedzą "poskrob ruskiego znajdziesz Polaka"
      • walgierz "opcję maksimum""ostrzejsze niż pierwotny projekt" 24.05.21, 23:21
       No nawet lekko mnie zadziwili, że 27 myszy jednak ryknęło jak jeden lew, koszty dla reżimu mogą pójść w dziesiątki/setki milionów jeśli nie w miliardy. Najdroższe porwanie samolotu w historii?

       "Przyjęte wnioski na szczycie są ostrzejsze niż pierwotny projekt. Jest bowiem decyzja europejskich przywódców o konieczności szybkiego przygotowania sektorowych sankcji gospodarczych, na co do tej pory jednomyślnej zgody we Wspólnocie nie było. Jak zwracają uwagę dziennikarze w Brukseli, unijni przywódcy wybrali "opcję maksimum"(...)
       Jest apel do unijnych przewoźników o omijanie przestrzeni powietrznej Białorusi i wezwanie do zamknięcia lotnisk na terenie Wspólnoty dla białoruskich linii lotniczych. Jest też zgoda na szybkie przygotowanie sektorowych sankcji gospodarczych."
  • herr7 Re: Jesteśmy w stanie wojny z baćką terrorystą? 23.05.21, 23:02
   Oficjalna narracja jest taka, że ten Protasiewicz i kilku jeszcze studentów postanowiło obalić prezydenta Łukaszenkę i tak też zrobili. Kto chce w to wierzyć, niech wierzy, ale nawet najsłabszego reżimu nie jest w stanie obalić garstka studentów organizując sobie zamieszki. Gdyby reżimy mogli obalać niezadowoleni studenci to w Polsce mielibyśmy już z czterdziesty przynajmniej rząd. Ale jak dotąd studenci żadnego rządu w RP jeszcze nie obalili.
   Prawda jest więc taka, że to polskie (i inne zachodnie) służby kombinują jak się pozbyć Łukaszenki i ten Protasiewicz teraz wszystko opowie, dobrowolnie lub pod przymusem. Białorusini będą więc mieli spektakl w TV ze skruszonym Protasiewiczem w roli głównej. Jakby nie było, jest to sukces Łukaszenki który może powiedzieć zachodnim "demokracjom", jak się one brzydko na Białorusi bawią, a także jest to wtopa, przede wszystkim naszych służb, które tego Protasiewicza nie upilnowały.
  • buldog2 Re: Jesteśmy w stanie wojny z baćką terrorystą? 24.05.21, 09:46
   Jakiej wojny? Z ciepłym człowiekiem prezesa PIS?
   Sam prezes na konwencji PIS w 2006 powiedział "Przyjrzyjcie mi się, bo patrzycie na Łukaszenkę!"
   A rok później w czasie kampanii dodał "Ludzie powinni się bać!".

   No i mamy; pełną zgodność obydwu delegacji partyjno-rządowych.
  • don.kichote Ma ktoś może link 24.05.21, 13:36
   do wywiadu/oświadczenia czy czegokolwiek co dotyczy sprawy "porwania samolotu" a co zostało wyjaśnione przez pilotów?

   Czy naprawdę zostali zastraszeni, co jest równoznaczne z porwaniem, czy tez dobrowolnie skorzystali z "gościnności" Białorusi, mimo iż do Wilna mieli bliżej?

   --
   Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
   • 1.melord Samolot jest wlasnoscia Ryaniar 24.05.21, 13:48
    >Samoloty są terytorium krajów, w których zostały zarejestrowane. Można więc uznać, że operacja ściągnięcia >samolotu z Protasiewiczem do Mińska była w zasadzie porwaniem białoruskiego obywatela z polskiego >terytorium" - pisze Bartosz T. Wieliński, dziennikarz "GW".

    samolot moze i zarejestrowany w Polsce,pewnie ze wzgledow podatkowych?
    samoloty polskie maja oznaczenia zaczynajce sie na SP....ten takowego nie mial wiec nie jest polski
    redahtor 3.14 doli glupoty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka