Dodaj do ulubionych

Wzmożenie obronne w Polsce

09.06.21, 19:55
Od kilku tygodni mamy zalew enuncjacji na temat ewentualnej wojny i okupacji Polski. Mowa o ataku Rosji na państwa bałtyckie i Polskę.

Po zakończeniu perypetii NS2 i znikomych amerykańskich działaniach nagle przyszło otrzeźwienie i dojście do wniosku, że nie jesteśmy strategicznym sojusznikiem USA i poparcie dla nas zależy od tego, czy się to Stanom opłaca. Moim zdaniem, słuszny wniosek. O potrzebie zabezpieczenia się na taką okoliczność mówił prof. Zbigniew Brzeziński.

Ale zbiorowa histeria w Polsce, budzi niepokój w obawie przed drugim dnem. Jakby jakaś wariacja na temat gruziński się szykowała. Przypomnijmy, że wtedy, mając na uwadze patriotyczne uniesienie oraz dwuznaczność w zachowaniu USA, Gruzja rozpoczęła atak na Cchinwali. Udział i rachuby Amerykanów (DIA) sprowadzały się do pomocy McCainowi, generałowie oraz część opozycji dążyła do obalenia władzy Putina.
O co może chodzić dziś, nie mam pojęcia, natomiast wielość enuncjacji na temat pozwala sądzić, że nie powstały spontanicznie.

Jesteśmy skonfliktowani z Europą aż tak, że, być może, nastąpiło jakieś milczące porozumienie w celu nawiązania bliższych związków gospodarczych starej Unii i Rosji i "koń trojański" Ameryki może oberwać. Albo mu się mocno przygnie łeb, żeby go nie podnosił.

O takiej cichej zmowie Starej Unii i Rosji w konwencji "prawie serio" nie raz pisano na poważnym blogu/stronce RedDevol (ciekawa nazwa), z podaniem szeregu argumentów na jej rzecz, dla ilustracji podam jedno konspirologiczne przypuszczenie i jeden fakt:


- Europa nie ma poważnego potencjału odstraszania, a z USA rozmawia jak równy z równym (domyślnie: zabezpiecza ją Rosja), [przypuszczenie]
- cały nowy zestaw rosyjskich rakiet strategicznych został wyprodukowany na maszynach europejskich (na zdjęciach rozpoznano czeskie). [fakt]


I taki układ przy zachowaniu pozostałych rozbieżności i konfliktów, istniejących pomiędzy Unią (Europą, w pierwszej kolejności Zachodnią) i Rosją.


To co teraz się u nas dzieje, masa komentarzy, przypomina mi nakręcanie wiktorii gruzińskiej w końcu 2007 i w 2008 roku. A nie wiem, czy wpolityce, portal pisowski, kieruje się jeszcze innymi inspiracjami.

wpolityce.pl/swiat/552823-scenariusze-okupacji-polski
Wskazany artykuł, także autor, mogą tu być w pełni OK., niczego to nie zmienia.
Obserwuj wątek
   • buldog2 Re: Wzmożenie obronne w Polsce 10.06.21, 06:10
    Ale gdzie kit?
    Otym, że GB nie jest strategicznym sojusznikiem USA, mówił ileś lat temu Blair, wypowiedź Brzezińskiego pewnie wciąż można znaleźć. Więc tu przedmiotu sporu być nie może.
    Dalej, o tym, że w Europie mamy fatalną opinię, nikt nie chce mieć z Polską nic wspólnego, w jakimkolwiek sporze wszyscy biorą stronę adwersarzy (np. elektrownia Turów), to też widzimy i nie co tego kwestionować.

    Dalej wchodzimy w sferę spekulacji i choć brak oficjalnych enuncjacji, są pośrednie potwierdzenia np. w sprzedaży Rosji zaawansowanego wyposażenia zakładów zbrojeniowych itd., inne też. A interpretacje różnych portali jakoś wpisują się w to bez zgrzytów.
    Mój pogląd jest taki, że to sztucznie wywołana histeria. Nie szykuje się naruszenie granic, wojny itd., ale że presja na obecne władze Polski trwa i przybiera coraz to nowe formy, tego nie da się nie zauważać ani ignorować.
    Myślę, że chodzi o to, żeby obecny rząd sprowadzić do parteru, przy okazji pokazać Polsce, takiej jaka teraz jest, jej miejsce.
     • czizus Re: Wzmożenie obronne w Polsce 11.06.21, 12:46
      felusiak1 napisał:


      > No i wy w Polsce też oszaleliście. Jesteście targowiczanami.
      > Biegniecie do cara na skargę. I kochacie plotki. Żyjecie plotkami.

      Chyba już całkowicie odleciałes, . . . . . . . ! A może targowiczanami są ci którzy rządzą w taki sposób, że jesteśmy całkowicie zmarginalizowani w UE, że niszczą praworządność i niezależność sądów, że doprowadzili do odsunięcia się USA od Polski.i jak nigdy po 1989 r. jesteśmy sami na arenie międzynarodowej, . . . . . . . . a może to niebotyczne zadłużanie Polski i wywalanie na potęgę wyborczych mld. na socjal? A może niszczenie autorytetów i budowanie Polski Misiewiczow i Obajtkow, . . . . . ?
      • felusiak1 Re: Wzmożenie obronne w Polsce 11.06.21, 16:48
       Cały czas słyszę o niszczeniu praworzadności, łamaniu konstytucji a nawet o falandyzacji prawa.
       Dobrze, ze Polska nie lezy w strefie huraganów i trzęsień ziemi bo i o to oskarzalibyście.
       O niebotyczności nie mozna dyskutować nie uciekajac do krainy baśni. Za siedmioma lasami.......
       • czizus Re: Wzmożenie obronne w Polsce 11.06.21, 23:40
        felusiak:
        > O niebotyczności nie mozna dyskutować nie uciekajac do krainy baśni. Za siedmio
        > ma lasami.......

        Bredzisz. Ale ciekawe dlaczego, . . . . ?
        Ustalmy, co to takiego polska racja stanu i kto ją niszczy a kto wspiera.
        Twierdzę, że ta polska racja stanu to poza racjonalną polityką gospodarczą i społeczną to absolutna, bezwzględna polityka prounijna, to zdecydowana integracja z Europą zachodnią!!!! Wszyscy ci którzy kwestionują polskie uczestnictwo w tym projekcie to właśnie ci trajgowiczanie, kompletnie nie rozumiejący realiów obecnej polityki globalnej. W tej polityce Niemcy zawsze będą ważne bo mają gigantyczny potencjał, z którego żaden ważny nie zrezygnuje a w szczególności USA. Ale PIS o tym nie wie!!!! A dlaczego nie wie?? Bo z grubsza, . . . jest głupi!!

        Brzeziński miał rację - chcecie mieć dobre stosunki z Ameryką ,
        . . musicie mieć dobre stosunki z Niemcami. To w ogóle nie dziwi, że USA postawily na Niemcy, . . . Bo to oznacza że postawily na Europę. Dzisiejsza Europa to nie Polska a Niemcy a polski interes to współpraca z Europą i z Niemcami a nie walka z nimi i czynienie z nich jakiegoś wroga. Polska ma jednego wroga - to Rosja.
        Polski problem to od zawsze próba pójścia własną drogą. Poszliśmy po 1640 r. po zwycięstwie kontrreformacji, odizolowaniu się od Europy własną drogę do ,. . . . . . . upadku i rozbiorów. Nasza racja stanu zawsze będzie zgodna z europejską, więc musimy być w UE i musimy się podporządkować a nie bezmyślnie stawiać!!!
        Naprawdę nie rozumiesz tych prawidłowości, . . . . również historycznych.
        • felusiak1 Re: Wzmożenie obronne w Polsce 16.06.21, 17:58
         Nie wiem o czym piszesz. To wyglada na jakieś chaotycznie poskladane fragmenty wycięte nożyczkami z antypisowskiej broszury.
         Polska jest zintegrowana z Unia i poza michnikową propaganda nikt nie mowi o wyjsciu z Unii.
         To sie nazywa false narrative, fałszywa narracja.
         Merkel zarzadzila wpuszczenie muzulmańskiej szarańczy i sporzadziła rozdzielnik ile kto weźmie. Polska odmowiła czym naraziła sie szefowej a ta z kolei postanowila ukarać niegodziwych buntownikow. Targowiczanie pobiegli do TSUE mysląc, ze to sąd. No i szwy puściły i wysypalo się.
         Panie kolego, Unia jest dobrowolna. W przypadku Polski pod PiSem mamy do czynienia z nagim dyktatem. Unia uzurpuje sobie prawo do narzucania suwerennemu państwu. I pan, panie kolego to akceptuje i wiwatuje. Nienawiść do PiSu zaślepila pana zupelnie.
  • j-k NIE-Wzmożenie obronne w Rassiji... 10.06.21, 06:22
   Jedynym problemem dzisiejszej Rassiji - jest: - jak obronic swoje rozlegle granice.

   zwlaszcza te nad Amurem.

   wypisywanie bzdur o agresji Rosji na Europe sluzy tylko jednemu:

   - zdobyciu grandow na dalsze pisanie bzdur.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka