Dodaj do ulubionych

taliban zapowiada walkę z produkcją narkotyków

20.08.21, 09:12
Taliban zapowiada walkę z produkcją narkotyków. Afganistan po wkroczeniu sił "demokracji i postępu" w 2001 r stał się szybko największym producentem opium na świecie. Afgańska heroina przez te 20 lat "postępu" zabiła więcej ludzi niż zginęło ich w samym Afganistanie. Brytyjczycy wyrażają z tego powodu zaniepokojenie, co w końcu nie powinno dziwić, gdyż mają bogate tradycje w rozprzestrzenianiu narkotyków (wojna opiumowa). Zachód też będzie się zapewne z tego powodu oburzał. A ja życzę talibom na tym polu sukcesów - i mam nadzieję, że potrafią dotrzymać słowa.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 09:42
      To mi przypomina pisowskie haslo wyborcze:Wystarczy nie krasc...buhahaha
    • lubat Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 10:37
      herr7 napisał:

> Taliban zapowiada walkę z produkcją narkotyków.

To jest tak samo prawdopodobne, jak to, że Arabia Saud. zaprzestanie sprzedawać ropę. Uprawa maku i produkcja narkotyków stała się w czasie "demokratyzowania" Afganistanu największym źródłem dochodu tego kraju i daje utrzymanie setkom tysięcy ludzi.
      • swiblowo Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 11:11
        herr7,
        a co? czyzby znalezli solidnych odbiorcow, ktorzy sie nie afiszuja? moze to Kreml?
    • swiblowo Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 11:13
      Podobno obiecali tez nie odcinac glow bez znieczulenia, nie gwalcic wiecej jak w szesciu i nie podcierac sie firankami w Europie.
      • amunicyjny1 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 11:21
        swiblowo napisała:

> Podobno obiecali tez nie odcinac glow bez znieczulenia, nie gwalcic wiecej jak
        > w szesciu i nie podcierac sie firankami w Europie.
        >
        A ty złociutka gdzie byłaś przez 20 lat, było jechać walczyć. Z taką internetową wojowniczką poszło by raz dwa. Nie musiano by się wycofywać,
        • swiblowo Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 11:26
          Po pierwsze kto ci powiedzial, ze "musieli" sie wycofywac?

Ostatnie 20 lat przebywam w RF. A ty uwazasz, ze powinnam z kalasznikowem biegac za Talibami? - padles ich ofiara?
          • amunicyjny1 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 12:01
            swiblowo napisała:

> Po pierwsze kto ci powiedzial, ze "musieli" sie wycofywac?

Ci których to najwięcej kosztowało

> Ostatnie 20 lat przebywam w RF
            Kogo to obchodzi

. A ty uwazasz, ze powinnam z kalasznikowem biega
            > c za Talibami? -

Skoro ci tak przeszkadzają, to tak

padles ich ofiara?

Ja nie, a ty?
            >
            • swiblowo Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 12:55
              Ja nigdzie nie napisalam, ze mi przeszkadzaja.
              Jedynie, ze im nie ufam.
              Sa pragmatyczni. I beda dzialac jak im pasuje, niekoniecznie tak, jakby sobie herr7 marzyl.
              • boavista4 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 20.08.21, 15:24
                Ze zabila, 6to nie ma sie czym martwicmm taki jest los nasz, Teraz zamiast Afganistanu mak beda chodwac w New Jersey!
                Pamietacie wojne opiomowa w Chinach i role David Sassoon ?
                en.wikipedia.org/wiki/David_Sassoon_%26_Co.
    • bmc3i Prezydent Filipin też walczy 20.08.21, 20:57
      herr7 napisał:

> Taliban zapowiada walkę z produkcją narkotyków. Afganistan po wkroczeniu sił "d
      > emokracji i postępu" w 2001 r stał się szybko największym producentem opium na
      > świecie. Afgańska heroina przez te 20 lat "postępu" zabiła więcej ludzi niż zgi
      > nęło ich w samym Afganistanie. Brytyjczycy wyrażają z tego powodu zaniepokojeni
      > e, co w końcu nie powinno dziwić, gdyż mają bogate tradycje w rozprzestrzeniani
      > u narkotyków (wojna opiumowa). Zachód też będzie się zapewne z tego powodu obur
      > zał. A ja życzę talibom na tym polu sukcesów - i mam nadzieję, że potrafią dotr
      > zymać słowa.

Prezydent Filipin też walczy. Walke zaczął od tego, że dał dosłownie każdemu prawo zastrzelenia na ulicy kogokolwiek kogo ten ktokolwiek podejżewa o handel narkotykami.
      • boavista4 Re: Prezydent Filipin też walczy 26.08.21, 02:14
        ale nie ma to jak ten komentarz
    • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 12:11
      Pono zamach wisi w powietrzu
      • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 15:58
        Bummel na lotnisku w Kabulu.....Hmmm smierdzi bo wiedziec nie zapobiegli amerykance
        • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 16:16
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27498210,kabul-wloski-samolot-ostrzelany-zaraz-po-starcie-pentagon.html#s=BoxOpMT
          • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 19:57
            Rzecznik Pentagonu przekazał, że w wyniku zamachu zginęli amerykańscy żołnierze, nie przekazał jednak szczegółów
            • senioryta13 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 20:37
              szwampuch58 napisał:

> Rzecznik Pentagonu przekazał, że w wyniku zamachu zginęli amerykańscy żołnierze
              > , nie przekazał jednak szczegółów

12 U.S. service members, wielu rannych w tym dzieci, 2 zamachy.
              • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 20:52
                60 trumien,w tym 12 ÜS-zolnierzy
                • senioryta13 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 26.08.21, 21:01
                  Teraz wlasnie podano:
                  60 zabitych, 140 rannych.
                  Tak sie konczy zabawa w prezydenta.
                  • boavista4 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 27.08.21, 04:51
                    “Even after 20 years of war, we have no proof he was involved. There was no justification for this war. It was an excuse for war,” Taliban* spokesman Zabihullah Mujahid said.
                  • szwampuch58 Re: taliban zapowiada walkę z produkcją narkotykó 27.08.21, 10:29
                    Wojna to nie zabawa,prawaku
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27499453,zamachy-w-kabulu-rosnie-liczba-ofiar-biden-wytropimy-was.html#s=BoxOpMT

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka