Dodaj do ulubionych

Agent rosyjski znaleziony martwy w Berlinie

07.11.21, 08:22
Do informacji o śmierci rosyjskiego dyplomaty dotarł „Der Spiegel”. Ten największy niemiecki tygodnik podaje dzisiaj na stronie internetowej, że do tajemniczego wydarzenia przed ambasadą Rosji przy Behrenstraße w centrum Berlina doszło 19 października. O 7:20 policja znalazła na chodniku przy jednym z budynków rosyjskiej placówki dyplomatycznej nieruchome ciało mężczyzny. Reanimacja się nie powiodła. Zmarłym okazał się 35-letni pracownik ambasady, pracujący tam jako drugi sekretarz. Jednak niemieckie służby, jak podaje „Der Spiegel”, uznawały go za tajnego współpracownika Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Co więcej, miał być związany z wysokimi funkcjonariuszami Drugiej Służby FSB, czyli wydziału zajmującego się walką z terroryzmem i organizacją operacji specjalnych. To ten wydział kojarzony jest z politycznym zabójstwem w środku Berlina w lecie 2019 roku. W biały dzień zastrzelono wtedy Zelimchana Changoszwilego, Czeczena z gruzińskim paszportem. Changoszwili był w przeszłości antymoskiewskim partyzantem, a potem przeciwnikiem Ramzana Kadyrowa, prezydenta Czeczenii i ulubieńca Kremla.


www.rp.pl/dyplomacja/art19080431-tajemnicza-smierc-tajemniczego-rosyjskiego-dyplomaty-w-berlinie
Zhalo to nie byle kto: jego ojciec Aleksiej jest generałem porucznikiem rosyjskiego wywiadu wewnętrznego FSB. Zmarły przed ambasadą: syn jednego z najwyższych rangą oficerów wywiadu w kraju. Ojciec Zhalo jest odpowiedzialny za „mokre rzeczy” – za morderstwa w imię Kremla! Odpowiada m.in. za morderstwo w Kleiner Tiergarten w Berlinie w 2019 r. – kilka tygodni po tym, jak syn Kirill rozpoczął oficjalną posadę drugiego sekretarza ambasady w Berlinie.

23 sierpnia 2019 r. Zabójca z misji Kremla zastrzelił obywatela Gruzji w środku Berlina. Odpowiedzialny za to: ojciec Zhalo. Morderstwo zostało zabezpieczone i przygotowane: przez zespół agentów i pracowników ambasady, w której Kirill Zhalo pracował jako agent.


www.bild.de/politik/inland/politik-inland/schon-wieder-agenten-krimi-in-der-hauptstadt-der-putin-spion-der-aus-dem-fenster-78165194.bild.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka