Dodaj do ulubionych

role się odwróciły-ruscy będą latać ze SpeceX

22.11.21, 10:23
Pierwszy Rosjanin powinien pojawić się na pokładzie prywatnego statku kosmicznego SpaceX już w przyszłym roku. Kolejny polecieć ma w 2023 roku.

Gdzie teraz są sowieccy, którzy kazali Amerykanom korzystać z trampoliny by umieścić swoich kosmonautów na ISS?
Sowieckie rakiety za drogie dla ruskich ;)
Obserwuj wątek
   • wykrywacz_klamcow dzięki użyteczny 22.11.21, 12:45
    boavista4 napisał(a):

    > SpeceX. Dzięki ze pan poprawił oryginalna wiadomość o SpaceX,

    na coś się przydałeś płaskoziemcu.
    To w nagrodę masz coś do czytania:
    Spadek swobodny
    Co najbardziej szokuje, to że chcąc gonić SpaceX, co ponoć wskazał jak cel Putin ,jednocześnie prawie całkowicie obcięto środki na badania i rozwój. Co gorsza, Roskosmos nie zasypie tej dziury z własnych zysków, ponieważ te spadły w 2020 r. aż 42-krotnie, z 12,5 mld do 29,6 mln rubli. Firma utraciła na rzecz SpaceX amerykańskie kontrakty załogowe, a w obliczu zakończenia produkcji Atlasa V nie sprzeda już do Stanów żadnego silnika RD-180.

    Co gorsza, przez sankcje na część sprzętu elektronicznego ogłoszono niedawno, że Roskosmos nie będzie w stanie wynosić na orbitę satelitów, w tym zakontraktowanych misji dla konstelacji OneWeb. Jest to podobno spowodowane brakiem jednego (!) układu elektronicznego, który podpada pod embargo.
   • melikles Re: role się odwróciły-ruscy będą latać ze SpeceX 23.11.21, 07:06
    O zdobywaniu kosmosu trudno mówić, bo to standardowe loty na LEO. Do tej pory wykonywane przez Rosjan dysponujących starą,. siermiężną, ale relatywnie niezawodną i tanią technologią. Sprzęt firm komercyjnych właśnie doszedł to tego punktu, w którym koszty jego użytkowania zrównały się z kosztami sprzętu rosyjskiego.

    O "zdobywaniu" kosmosu można mówić w przypadku eksploracji tzw. "Deep space", czyi misji sond kosmicznych na marsa, czy dalsze rejony Układu Słonecznego, albo przygotowań do misji załogowych na Księzyc i na Marsa, a tu Rosja póki co nic nie ma do pokazania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka