Dodaj do ulubionych

Sasiad a sprawa polska

02.12.21, 09:29
U sasiadow szykuje sie zmiana rzadu i trojkolorowa koalicja sie porozumiala na 177 stronach i przejmie wladze od pani Merkel juz w grudniu. Los nowemu szefowi sprzyja bo wspolczynnik zakazan, za moim ulubionych tygodnikiem, spadl z 450 do 440.

Najwieksza niewiadoma bedzie nowy kanclerz. Co o nim czytalem? Ano, ze wzial sie za sport po 40-ce i robi systematycznie jogging, ma na biurku 2 przykazania "nie denerwuj sie i badz spokojny" i, w koncu, w karierze politycznej, po przegranych sie zawsze podnosil. Wiec jest troche jak "Wanka wstanka".

Co o sprawach polskich? Ano chyba koalicja uznala Polske za waznego sasiada, na rowni z Francja, i chce uszanowac historie i postawic pomnik polskim ofiarom a takze, jakos, popychac Polske w strone praworzadnosci. I to popychanie przestraszylo troche szefuncia, ktory chce sie bronic przed IV Rzesza...

Hm

PF
Obserwuj wątek
  • de_oakville Re: Sasiad a sprawa polska 02.12.21, 12:33
   Gdyby nie bylo Niemiec, a Polska graniczylaby z Francja, ktora bylaby wtedy najwazniejszym panstwem w Europie, to Kaczyński pewnie powiedzilby, ze Francja buduje "Trzecie Cesarstwo", czy "Nowa Napoleońska Europe", czy "Nowa Potege Bourbonow". On po prostu nie znosi jesli ktos go przewyzsza pod jakimkolwiek wzgledem i nie lubi panstw, szczegolnie sasiednich, ktore przewyzszaja Polske gospodarczo, kulturalnie lub pod kazdym innym wzgledem. Moze tylko z Rosja jako jedynym wyjatkiem, bo oni nas podobno nie przewyzszaja, bo oni to "Azja", a my to "Europa". Natomiast Niemcy odbieraja nam aureole "najbardziej rozwinietego" i "najbardziej cywilizowanego" kraju w tej czesci kontynentu. Francuzi go mniej draznia bo sa daleko i wystarczy mu satysfakcja, ze dzieki nam Polakom poznali co to łyżka, noż i widelec.

   "How many places in the world have people been torn apart because they are driven by their hatreds rather than by their hopes."
   (Bill Clinton)
   • polski_francuz Re: Sasiad a sprawa polska 02.12.21, 12:42
    de_oakville napisał:

    " Francuzi go mniej draznia bo sa daleko i wystarczy mu satysfakcja, ze dzieki nam Polakom poznali co to łyżka, noż i widelec."

    Poczekaj, poczekaj, niech tylko Eric Zemmour zwroci nam Francuzom stracona wielkosc to szefuncio inaczej zaspiewa:)

    Pozdro

    PF
  • felusiak1 Re: Sasiad a sprawa polska 02.12.21, 17:48
   Podoba mi się ta nowa koalicja. Szczegolnie obnizenie wieku wyborczego do 16 lat. Zastanawia mnie dlaczego 16 a nie 14 albo 12. Taki 16-latek nie moze kupić samochodu i piwa i papierosow ale bedzie wybieral wladzę. Telefon komorkowy też jest niedostepny bez rodzicow ale glosować będzie mógł. Moze powinno się glosować przez telefon. Albo po co glosować? Obecny rzad mianuje nastepny rzad i szafa gra. Lepiej lub gorzej ale gra.
   • europitek Re: Sasiad a sprawa polska 02.12.21, 20:56
    felusiak1 napisał:
    > Szczegolnie obnizenie wieku wyborczego do 16 lat. Zastanawia
    > mnie dlaczego 16 a nie 14 albo 12.

    To próba szukania nowej klienteli politycznej, która byłoby łatwo sterowalna. Koalicjanci się zcelebrytyzują i jako cool z fajnością będą mieli zapewnione zwycięstwa wyborcze na całe dekady. A przecież o to chodzi, żeby mieć władzę.
     • europitek Re: Sasiad a sprawa polska 04.12.21, 03:56
      szwampuch58 napisał:
      > skad wniosek ze szczawie z rodzin przeciwnych partii za glosuja na nich?

      Nad tym się pracuje, żeby wpływ starszych na młodzież był mały. Pomaga tu naturalna tendencja do stawiania osądu grupy rówieśniczej ponad zdanie rodziny. Celebryci wskażą kogo trzeba i na niego będą młodzi głosować, bo jest cool, spoko itp. Tylko to jest najczęściej numer na raz, bo po kilku latach ci młodzi już zdążą się parę razy kopnąć z koniem życia.
   • j-k felek, nie cuduj... please, 02.12.21, 21:04
    felusiak1 napisał:
    > Podoba mi się ta nowa koalicja. Szczegolnie obnizenie wieku wyborczego do 16 la
    > t. Zastanawia mnie dlaczego 16 a nie 14 albo 12. Taki 16-latek nie moze kupić s
    > amochodu i piwa i papierosow ale bedzie wybieral wladzę.


    felek, nie cuduj, u wasz w US - karabin mozna miec od 18-tu lat, ale alkohol w sklepie - dopiero od 21...

    to kutwa co robic na trzezwo i z rozpaczy ? przez te 3 lata ?
    • felusiak1 Re: felek, nie cuduj... please, 02.12.21, 21:37
     Ja cuduję? Tobie odpowiada glosujacy malolat? A karabin w wielu stanach można uzywać od 16 lat a mieć po ukończeniu 18 lat kiedy nabywa się prawną zdolność do zawierania kontraktow.
     Można się spierać o alkohol od 21 lat ale trzeba wiedzieć, ze wprowadzono to bo gówniarze powodowali masę wypadkow po wypiciu. Okazalo się, ze prawo bylo skuteczne, wypadkow po kielichu jest o 50% mniej a ci mlodsi niż 21 lat powoduja o 80% mniej wypadkow. Chyba, ze przyczyna lezy w mniejszych samochodach.
   • eva15 Małolaty są lewackie 03.12.21, 23:56
    felusiak1 napisał:

    > Podoba mi się ta nowa koalicja. Szczegolnie obnizenie wieku wyborczego do 16 la
    > t. Zastanawia mnie dlaczego 16 a nie 14 albo 12. Taki 16-latek nie moze kupić s
    > amochodu i piwa i papierosow ale bedzie wybieral wladzę. Telefon komorkowy też
    > jest niedostepny bez rodzicow ale glosować będzie mógł. Moze powinno się glosow
    > ać przez telefon. Albo po co glosować? Obecny rzad mianuje nastepny rzad i szaf
    > a gra. Lepiej lub gorzej ale gra.

    Po obecnych wyborach okazało się, że znaczna część młodych między 18 a 25 rokiem życia zagłosowała nie na Zielonych a na FDP. Dramat, z tym się lewactwo nie liczyło, to szok. No ale badania wykazują, że 16-letnie małolaty zagłosują na Zielonych i spółkę.

  • szwampuch58 Re: Sasiad a sprawa polska 05.12.21, 12:24
    My mamy Janusza Kowalskiego. On zakaże używać języka niemieckiego a kotletowa baba uzna Niemcy za niekonstytucyjne i znów kolejny sukces naszego rządu. Prezes nie pozwoli by nas IV Rzesza ciemiężyła. Nie po to pali się niemiecką flagę na Marszu Niepodległości żeby nam tu Berlin dyktował kto może a kto nie może do Niemiec wjechać. Wstańmy i odśpiewajmy Bogurodzicę.
   • j-k Ziemiak a sprawa polska, hloopcze, 05.12.21, 15:27
    szwampuch58 napisał:
    >  My mamy Janusza Kowalskiego.

    pisalem ci juz , hloopcze, ze nasz Krajan Ziemiak, ma kiedys szanse zostac Prezydentem RFN

    i to ci powinno wystarczyc:
    .
    de.wikipedia.org/wiki/Paul_Ziemiak
  • de_oakville Re: Sasiad a sprawa polska 05.12.21, 13:31
   Twale pojednanie Polakow z Niemcami, na jakie jeszcze do niedawna sie zanosilo w "czasach przedpisowkich", byloby dla nas rzecza nie tylko zbawienna, ale w dodatku bardzo atrakcyjna. Przeciez PRL to byly prawie "pól-Niemcy" z racji przylaczenia do Polski przez Stalina ziem i miast, ktore byly budowane i ksztaltowane przez Niemcow przez cale ubiegle stulecia. Budowane i ksztaltowane wielkim szacunkiem dla przyrody - zachowane piekne lasy, czyste jeziora, piekne zabytkowe miasta. Moze z wyjatkiem przemyslowego, zadymionego Górnego Śląska, robiacego zupelnie inne wrazenie niz Mazury, Dolny Śląsk czy Pomorze. Dlaczego nie zostalem na stale w Niemczech? Moze ze wzgledu wlasnie na Polakow? Wielu chwalilo sie, ze to czy tamto ukradli, inni zachowywali sie glosno i niekulturalnie, chodzili wieczorami po miescie pijac piwo i spiewajac "Szła Maryna koło młyna". Mówiłem nieźle po niemiecku, wiec niektorzy z tych Polakow uznali mnie od razu za "folksdojcza". Nie bylem zadnym folksdojczem, a zamilowanie do niemieckiego nabylem z miłości do poniemieckiego Gdańska. Niemcy na poczatku 20-tego wieku, a moze nawet i pod koniec 19-tego puscili elektryczne tramwaje przez sredniowieczne bramy miejskie w wielu starych miastach. W Gdańsku, w Toruniu, Elblągu i w wielu innych.
   Rowniez np. we Freiburgu w Badenii-Wiertmbergii, gdzie jezdza one do dzis. W Gdańsku tramwaj przejezdzal pod Brąmą Złotą, jechal dalej ulica Długą i Długim Tagiem obok Neptuna i Dworu Artusa, a nastepnie pod Bramą Zieloną i przez most na Motławie. Dla mnie bylo to fantastyczne rozwiazanie, na miare Cable Car w San Francisco. Polacy po wojnie takie rozwiazania zlikwidowali, jakoby ze wzgledu na "wibracje". Jakos Niemcom, ktorzy wymyslili przeciez tramwaj elektryczny i zbudowali sredniowieczne miasta takie "wibracje" nie przeszkadzaly. W tamtych czasach nie myslalem duzo o II-giej Wojnie Swiatowej i o hitlerowcach, gdyz fascynacja ta drugą stroną niemieckosci to przyćmiła. Nigdy nie chcialem sie jednak "przemalowac" na Niemca i w zwiazku z tym dla wielu Niemcow bylem takim samym Polakiem jak ci, ktorzy spiewali po nocach "Szła Maryna koło młyna". A jesli nie takim, ale jednak Polakiem, to tym gorzej dla mnie. Tak wiec zycie psychiczne bylo tam dosyc trudne - "miedzy młotem a kowadłem". Po przystapieniu Polski do UE wstapila we mnie nadzieja, ze teraz bedzie znacznie lepiej pod tym wzgledem i czlowiek stanie sie wolny od tego typu rozterek. Ale nie - polscy nacjonalisci skutecznie "zawrócili kijem Wisłę" ku radosci Moskwy, Torunia i jednego domu na Żoliborzu. Zawsze przykro, kiedy czlowiek sobie uswiadomi, ze mial stracone złudzenia. A moze nie stracone, bo sytuacja sie zmieni? Nawet jesli sie zmieni to nie beda to juz nigdy "ufne" złudzenia tylko nieufne "na wieki wieków amen".
   • j-k dluzysz, oakville ... 05.12.21, 15:31
    de_oakville napisał:
    > Twale pojednanie Polakow z Niemcami,


    bylo minelo.
    ilesz lat mozna piepszyc o pojednaniu ?

    bylo, minelo (minal ten etap)

    teraz wystarcza nam etap DOBREGO sasiedztwa.

    sasiedztwa niepodleglych panstw.
   • boomerang Re: Sasiad a sprawa polska 06.12.21, 22:20
    > Twale pojednanie Polakow z Niemcami, na jakie jeszcze do niedawna sie zanosilo w "czasach przedpisowkich", byloby dla nas rzecza nie tylko zbawienna, ale w dodatku bardzo atrakcyjna.

    "Pojednanie" to, jak domyślam się, całkowite podporządkowanie Polski Niemcom.

    Polityka Tuska zakończyła się fiaskiem. W obliczu klęski uciekł do Brukseli. Miej do niego pretensje, a nie do PiSu.
     • petronella.kozlowska Re: Sasiad a sprawa polska 06.12.21, 22:00
      www.tagesspiegel.de/gesellschaft/queerspiegel/historischer-erfolg-bei-der-bundestagswahl-tessa-ganserer-und-nyke-slawik-sind-die-ersten-trans-frauen-im-bundestag/27651736.html

      Po raz pierwszy do Bundestagu weszły dwie tranzy.

      Aż dziwne, że szwampuch nie krzyczy tutaj na forum, że tranza Nyke Slawik jest szlezjerką.
      • boavista4 Re: cos dla Oakvilla 06.12.21, 22:17
       Жили-были старик со старухой.

       Вот и говорит старик старухе:

       — Поди-ка, старуха, по коробу поскреби, по сусеку помети, не наскребешь ли муки на колобок.

       Взяла старуха крылышко, по коробу поскребла, по сусеку помела и наскребла муки горсти две.

       Замесила муку на сметане, состряпала колобок, изжарила в масле и на окошко студить положила.

       Колобок полежал, полежал, взял да и покатился — с окна на лавку, с лавки на пол, по полу к двери, прыг через порог — да в сени, из сеней на крыльцо, с крыльца на двор, со двора за ворота, дальше и дальше.

       Катится Колобок по дороге, навстречу ему Заяц:

       — Колобок, Колобок, я тебя съем!

       — Не ешь меня, Заяц, я тебе песенку спою:

       Я Колобок, Колобок,
       Я по коробу скребен,

       По сусеку метен,

       На сметане мешон

       Да в масле пряжон,

       На окошке стужон.

       Я от дедушки ушел,

       Я от бабушки ушел,

       От тебя, зайца, подавно уйду!

       И покатился по дороге — только Заяц его и видел!

       Катится Колобок, навстречу ему Волк:

       — Колобок, Колобок, я тебя съем!

       — Не ешь меня, Серый Волк, я тебе песенку спою:

       Я Колобок, Колобок,
       Я по коробу скребен,

       По сусеку метен,

       На сметане мешон

       Да в масле пряжон,

       На окошке стужон.

       Я от дедушки ушел,

       Я от бабушки ушел,

       Я от зайца ушел,

       От тебя, волк, подавно уйду!

       И покатился по дороге — только Волк его и видел!

       Катится Колобок, навстречу ему Медведь:

       — Колобок, Колобок, я тебя съем!

       — Где тебе, косолапому, съесть меня!

       Я Колобок, Колобок,
       Я по коробу скребен,

       По сусеку метен,

       На сметане мешон

       Да в масле пряжон,

       На окошке стужон.

       Я от дедушки ушел,

       Я от бабушки ушел,

       Я от зайца ушел,

       Я от волка ушел,

       От тебя, медведь, подавно уйду!

       И опять покатился — только Медведь его и видел!

       Катится Колобок, навстречу ему Лиса:

       — Колобок, Колобок, куда катишься?

       — Качусь по дорожке.

       — Колобок, Колобок, спой мне песенку!

       Колобок и запел:

       Я Колобок, Колобок,
       Я по коробу скребен,

       По сусеку метен,

       На сметане мешон

       Да в масле пряжон,

       На окошке стужон.

       Я от дедушки ушел,

       Я от бабушки ушел,

       Я от зайца ушел,

       Я от волка ушел,

       От медведя ушел,

       От тебя, лисы, нехитро уйти!

       А Лиса говорит:

       — Ах, песенка хороша, да слышу я плохо. Колобок, Колобок, сядь ко мне на носок да спой еще разок, погромче.

       Колобок вскочил Лисе на нос и запел погромче ту же песенку.

       А Лиса опять ему:

       — Колобок, Колобок, сядь ко мне на язычок да пропой в последний разок.

       Колобок прыг Лисе на язык, а Лиса его — гам! — и съела.
    • eva15 Niedopatrzeń jest więcej 06.12.21, 22:38
     lubat napisał:

     > Ale nie ma żadnego geja czy lesbijki. A przynajmniej o tym cicho-sza. Jeśli by
     > to się potwierdziło, to duże niedopatrzenie;)

     Geje już były (min. zdrowia Spahn), to już mało pstępowe. Teraz postępem powinien być większy udział nowych cennych obywateli w gremiach władzy. Powieważ ca 40 % tychże jest analfabetami, również i to powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w składzie nowego Bundestagu.
     • tuttifrutti1234 Re: Niedopatrzeń jest więcej 07.12.21, 00:37
      eva15 napisała:

      > Geje już były (min. zdrowia Spahn), to już mało pstępowe. Teraz postępem powini
      > en być większy udział nowych cennych obywateli w gremiach władzy. Powieważ ca
      > 40 % tychże jest analfabetami, również i to powinno znaleźć swoje odzwierciedle
      > nie w składzie nowego Bundestagu.


      Orientacja seksualna posłów jest bez znaczenia, interesują się tym jedynie małoletnie przygłupy z Polski, program polityczny jest dla nich czarną magią, nic z tego nie rozumieją.
      Masz jakieś potwierdzenie na te 40 % analfabetów? Wymyśliłaś to na poczekaniu.
      Posłem do Bundestagu może być osoba z obywatelstwem niemieckim. Czyli trochę za wcześnie na obecną kadencję. Ale masz przecież ogólnodostępną listę wszystkich posłów, zobacz ile tam jest osób z obcym pochodzeniem.
      • petronella.kozlowska Re: Niedopatrzeń jest więcej 07.12.21, 07:47
       Ponad 40% kandydatów nie zdaje egzaminu na prawo jazdy w pierwszym podejściu.

       Inzwischen fallen mehr als 40 Prozent der Führerscheinkandidaten bei der ersten Prüfung durch. Sie sind offenbar schlecht vorbereitet


       www.focus.de/auto/erteilung-der-fahrerlaubnis-fuehrerscheinpruefung-koalition-sorgt-fuer-konkurrenz-fuer-dekra-und-tuev_id_24474025.html
       • tuttifrutti1234 Re: Niedopatrzeń jest więcej 07.12.21, 10:18
        petronella.kozlowska napisała:

        > Ponad 40% kandydatów nie zdaje egzaminu na prawo jazdy w pierwszym podejściu.
        >
        > Inzwischen fallen mehr als 40 Prozent der Führerscheinkandidaten bei der ersten
        > Prüfung durch. Sie sind offenbar schlecht vorbereitet
        >
        >

        a gdzie są migranci analfabeci? sam jesteś analfabetą
      • gerlalt Re: Niedopatrzeń jest więcej 07.12.21, 07:58
       Biorąc pod uwagę jak to p. minister z freundem kombinowali uznano, że pedalstwo na wysokich stanowiskach to korupcja i kolesiostwo ze względu na brak walorów moralnych i jakiejkolwiek kindersztuby.
  • szwampuch58 Re: Sasiad a sprawa polska 07.12.21, 10:04
   Jak dobrze miec sasiada...ulanki nadwislanskie
   next.gazeta.pl/next/7,151003,27884289,czy-polsce-grozi-blackout-w-poniedzialek-ratowali-nas-sasiedzi.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg2

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka