Dodaj do ulubionych

Rosyjskie nastroje

05.12.21, 15:54
Wyglada na to że potworna frustracja ogarnia nawet najbardziej szowinistycznych Rosjan. Zacytuje mogołoszuudana z forum Rosja i Świat przecedzonego przez google translatora:

Jestem bardzo lojalny wobec Putina, bo rozumiem, że po prostu nie ma nikogo, kto by go zastąpił. I ogólnie rzecz biorąc, osoba przestrzegająjąca prawa. Ale wokół koguta gotuje się prawie jak w pamiętnym 1993 roku. Ludzie są na skraju wścieklizny. Nie twierdzę jednak, że tak jest wszędzie w Rosji. Eburg to wyjątkowe miasto. Rewolucyjny. Gdyby próbowali wprowadzić coś podobnego do Kazania, ludzie już szturmowaliby administrację regionalną. Nie wśród kilkunastu osób, ale kilkaset tysięcy. Uwierz bardziej w fałszywe statystyki. Przynajmniej będziesz miał tam coś do narysowania. Niedawny spis ludności w Rosji praktycznie się nie powiódł. Ludzie nie wpuszczali spisowiczów na progu. Ogólnie rzecz biorąc, wejście do wielopiętrowego budynku zostało dla nich otwarte w 1-2 mieszkaniach. Napisał to samo 99 procent populacji uczestniczyło w spisie powszechnym. Oczywiście ktoś wypełnił kwestionariusze w Służbach Państwowych, ale nie wszyscy tam są w ogóle zarejestrowani i było takie szaleństwo - pod setką pytań i większość z nich jest tak i arogancka, że Bóg pozwoli, jeden na 10 całkowicie wypełnił ten kwestionariusz.

Jak widać rewolucyjne nastroje ogarniaja najwiekszych szowinistów. Dodajmy ostatnio ostre demonstracje po katastrofie w kopalni w zagłebiu Kuźnieckim.
No nie najedli sie Rosjanie 'naszymKrymem'
forum.gazeta.pl/forum/w,154812,172799170,172799170,Czyj_jest_Krym_.html
Obserwuj wątek
  • peace2u Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 16:09
   Widać że zwykli Rosjanie są znacznie mądrzejsi niż ci wysłani na polskie fora i portale

   wgospodarce.pl/informacje/71657-rosja-sie-wyludni-mlodzi-gremialnie-chca-emigrowac
   Opublikowano: 26 listopada 2019
   53 proc. Rosjan w wieku od 18 do 24 lat chciałoby wyemigrować na stałe - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu niezależnego rosyjskiego ośrodka Centrum Lewady. To najwyższy wskaźnik od 10 lat.

   • caesar_pl Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 17:59
    Pisiorskie meldunki twojego typu maja za zadanie odwrocic uwage od wlasnych problemow.
    Michał Danielewski
    9 grudnia 2020
    Sondaż, który szokuje: 64 proc. młodych „wolałoby żyć i pracować w innym kraju niż Polska”
    Prawie 11 proc. Polaków żyje na emigracji. W Europie mało kto nas przebija w tej kategorii.
    Poza granicami Polski żyje 4,5 mln naszych rodaków i jeśli chodzi o kraje UE, jest to najwyższa liczba
    Na emigracji znajduje się co dziesiąty Polak.
    To cos jak polski zlodziej pokazuje paluszkiem na ruskiego zlodzieja i krzyczy - lapac zlodzieja...ha,ha,ha...
    • yabbaryt Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 18:48
     O własnych problemach to akurat coś wiem, bo mieszkam w tym kraju. I nie zamierzam się wyprowadzać mimo wszystko. Mongoł pisał, że ludzie nie pozwalali sie spisywać. Putin niby taki silny car a nie może skutecznie przeprowadzić spisu powszechnego.
   • yabbaryt Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 16:38
    tego nie wimrmy. Ja to jestem ostrożny z takimi ocenami. Nie patrzmy na wszystko przez polskie okulary. Etnicznie i kulturowo Białorusini i Rosjanie sa bardzo blisko. Natomiast wyglada na to ze Rosjanie sa coraz bardziej wku..ni. Ekipa Putina traci poparcie społeczne. Moze dojść do jakiegoś przesilenia czy zmiany władzy.
    • peace2u Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 16:53
     opinie.wp.pl/anatol-taras-rosja-byla-zagrozeniem-dla-polakow-litwinow-bialorusinow-i-rusinow-6126040032253569a
     Anatol Taras: Rosja była zagrożeniem dla Polaków, Litwinów, Białorusinów i Rusinów
     - Teza o ''trzech bratnich narodach'' – rosyjskim, białoruskim, ukraińskim – i o rosyjskim ''starszym bracie'' jest tezą polityczną, a nie naukową. Moskwa zawsze była dla nich – jak i dla Polaków – zagrożeniem - mówi w rozmowie z magazynem Historia Do Rzeczy białoruski historyk Anatol Taras.

     Moje zdanie w tej kwestii opiera się na wnioskach genetyków i antropologów z Rosji (grupa Eleny Bałanowskiej i Anatolija Kliesowa), a także z Białorusi (Aleksieja Mikulicza) oraz na publikacjach naukowców innych specjalności – lingwistów, psychologów, historyków. Z punktu widzenia genetyki i antropologii Białorusinom znacznie bliżej jest do Polaków, szczególnie do potomków Mazurów, niż do współczesnych Rosjan. Jedynie mieszkańcy rosyjskich obwodów - pskowskiego, części nowogrodzkiego, części twerskiego i smoleńskiego - to potomkowie Krywiczów, czyli bezpośrednich przodków Białorusinów. Jednak nie Rosjan. Rosjanie są bowiem potomkami Finów i Turków (Tatarów, Protobułgarów, Baszkirów i innych). Teza o ''trzech bratnich narodach'' – rosyjskim, białoruskim, ukraińskim – i o rosyjskim ''starszym bracie'' jest tezą polityczną, a nie naukową.

     W czasach Wielkiego Księstwa Litewskiego język białoruski był bliższy polskiemu. Teraz, po 220 latach ukierunkowanej kompleksowej rusyfikacji, stał się bliższy językowi rosyjskiemu. Nie mogę mówić o języku ukraińskim, ponieważ dobrze go nie znam.
     Od siebie tylko dodam że ex mojej kuzynki (polski Białorusin) w zeszłym roku podrózował po zachodniej Białorusi i powiedział że Białorusini są całym sercem za Polską i nawet go bez kolejki na stacje benzynowe wpuszczali widząc polskie blachy.
     • yabbaryt Re: Rosyjskie nastroje 05.12.21, 17:09
      genetyka nie decyduje o sympatiach politycznych. Ale fakt Białorus jest bardziej zadbana i zorganizowana niż Rosja. Nie ma tam takiego syfu i bardaku jak w Rosji. I to moze skłaniać Białorusinów w kierunku Polski. Z drugiej strony Białorusini to podobno najbardziej zsowietyzowany naród byłego ZSSR. Naprawde nie wiem w którą stronę pójdą. I czy w ogóle będą mieli wybór.
     • buldog2 Re: Rosyjskie nastroje 08.12.21, 08:31
      Putinowsko-lepenowska drużyna Konfy na forum chce wypchnąć ze świadomości fakt, że na początku XVII wieku Polska rządziła w Moskwie, a na drodze do pełnego sukcesu stanął opór ówczesnego PISowskiego Sejmu, który pieniądze wolał przeznaczyć na ówczesne +500. Polska załoga nie miała co jeść, tak samo jak dziś na granicy z Białorusią.
      • peace2u Re: Rosyjskie nastroje 08.12.21, 09:14
       Buldogówna z Putinjugend przyszła fochy strzelać?
       To Jezuici podporządkowali sobie Moskwę a nie Polacy. Tatuś Michała (Romanowa) Koszkina Filaret przez 9 lat przebywał na naukach jezuickich w Malborku i stamtąd przysyłał synowi instrukcje. Wnuk Filareta Aleksy Koszkin miał też przy sobie szarą eminencję krypto jezuitę Symeona Połockiego.
       • buldog2 Re: Rosyjskie nastroje 08.12.21, 15:13
        Najfajniej to będzie, jak PIS dla przykładu każe wyszczepić całą Konfę, bo teraz PIS jest za szczepieniami i ma pretekst żeby skutecznie wyeliminować sojusznika. PIS zrobi z Konfą mniej więcej to co SS z SA i to pomimo szorstkiej miłości do prezesa. Kto będzie na wyszczepioną Konfę głosował? :D PIS Konfę najpierw wyszczepi, następnie wygumkuje. To już pewne.
    • j-k a Bialoruskie nastroje ? 05.12.21, 17:46
     yabbaryt napisał:
     Etnicznie i kulturowo Białorusini i Rosjanie sa bardzo blisko.


     Bialorus byla w sojuszu z Polska i Litwa (Zmudzia) - 400 lat.

     wiec Bialorusini rzeczywiscie sa w "rozkroku"
      • j-k Bialoruskie nastroje cd. 06.12.21, 15:44
       yabbaryt napisał:
       > Stalin wyrżnał Bialopolaków albo ich wysiedlił do Polski.       nie wszystkich.
       ale pozostali etniczni Bialorusini - ktorzy jak powyzej napisalem - byli 400 lat pod wplywem tychze Bialopolakow.

       a tu mapa z obecnym stanem obecnosci Polakow na Bialorusi:
       .
       pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_na_Bia%C5%82orusi#/media/Plik:Poles_in_Belarus_(2019).png
  • swiblowo Re: Rosyjskie nastroje 06.12.21, 20:32
   yabbaryt napisał:

   > No nie najedli sie Rosjanie 'naszymKrymem'

   Nie to, zeby sie "najedli" lub nie, po prostu coraz wiecej ludzi rozumie, ze to byl tylko wygrany punkt w przegranej wojnie /z zachodem/
      • buldog2 Re: Rosyjskie nastroje 07.12.21, 22:29
       Zacytuję Striełkowa z drugiej rozmowy (Общественная Служба Новостей): командный язык с обеих сторон фронта на Донбассе был, есть и остается русским.
       youtu.be/FnkF8dzhWN4?t=1215

       Można jeszcze coś dodać, ale pozostanę w roli komentatora (nie rzecznika).
       • europitek Re: Rosyjskie nastroje 07.12.21, 18:54
        swiblowo napisała:
        > Jesli tak, to mozesz go posluchac:

        Posłuchałem i przyznam, że myśli rozsądnie. Zgadzam się też z nim (tak od 2014), że decyzje podjęte przez Kreml w kwestii Krymu i Donbasu z 2014 były nieodwracalne. Zajmując Krym, organizując lub inspirując rebelię w Donbasie i (już zapomniane) rozruchy, demonstracje i dywersje w innych miejscach Ukrainy, Rosja straciła Ukrainę na zawsze. Striełkow wspomniał o tym 2 lub 3 razy jakby nie kończąc zdania (brak oceny). Zauważył też, że dzisiaj w konflikt weszli już po obu stronach synowie ówczesnych przeciwników i chcą odegrać się za stare straty.
        Trudno też nie zgodzić się z tezą, że Ukraina lepiej wykorzystała te 7 lat od tamtego kryzysu i bardzo wzmocniła swoje siły, gdy potencjał rebeliantów znacznie osłabł i dzisiaj nie są oni w stanie przeciwstawić się regularnej armii ukraińskiej.

        W sumie ciekawe spojrzenie na sprawę. Prawie bez emocji.

        • swiblowo Re: Rosyjskie nastroje 07.12.21, 19:27
         No to jak znasz rosyjski, to posluchaj mlodego Dzugaszwili - prawnuka - o sytuacji wew. Rosji


         youtu.be/Wm90UrICjM4

         A tu Dugin - juz przetlumaczony. Wielka fanka jego nie jestem, ale... sam zobaczysz :))


         marucha.wordpress.com/2021/12/06/dugin-geopolityka-wyjasnia-wszystko/
         • europitek Re: Rosyjskie nastroje 07.12.21, 21:12
          Dżugaszwilego nie posłuchałem, ponieważ Youtube zaniemówiło, czyli miałem tylko obraz a z ust jeszcze nie potrafię czytać.
          Co do Dugina to u niego chyba bez zmian. Proste "wszystkowyjaśniacze" czasami się sprawdzają, ale najczęściej prowadzą na manowce, jeśli nawet mają w sobie jakieś ziarno sensu. Jego podział na Ląd i Morze ma pewien sens, ale już zdecydowane przypisywanie Rosji do Azji jest przesadą, ponieważ cywilizacyjne centrum tego kraju jest w Europie.
    • yurek_1111 Re: Rosyjskie nastroje 08.12.21, 15:44
     yabbaryt napisał:

     Samo dojscie Putina do władzy na Kremlu, przeczy narracji ze eliminowanie konkurencji politycznej zapewnia władzę z powodu braku odpowiednich kandydatów do objęcia władzy, Putin zanim objął urząd Prezydenta, był urzędnikiem średniego szczebla, jakich jest w Rosji tysiące, i niemożliwością techniczną jest ich eliminacja, a przykład Putina dowodzi, ze również z tych kręgów, ktoś może zasiąść w fotelu Prezydenta Rosji...
     • yabbaryt Re: Rosyjskie nastroje 09.12.21, 14:04
      To akurat był wyjątek. Za Jelcyna miał miejsce totalny upadek państwa. Putin był nominantem środowisk lub które postanowiły zrobić porządek. Owszem ktoś Wolodie wyselekcjonować spośród wielu chętnych na cara. Ale nagły awans szarego urzędnika, bez stopni pośrednich to pokazuje teatralnosc tej akcji.
      • europitek Re: Rosyjskie nastroje 10.12.21, 00:23
       yabbaryt napisał:

       > Ale nagły awans szarego urzędnika, bez stopni pośrednich to pokazuje
       > teatralnosc tej akcji.

       Nie teatralność a kryminalność, bo Jelcyn musiał dobrać sobie gościa, który zapewni jemu i rodzinie nietykalność po oddaniu władzy.
    • j-k niemieckie nastroje 09.12.21, 14:26
     yabbaryt napisał:
     > Całą idea rządów putinowskich była tak aby nie mieć konkurencji politycznej.
     Dlatego Putin jest niezastapiony. Ja tylko cytowałem jednego Rosjanina.


     zgoda. - ale to dzielo nie tylko jednego Putina. np. Merkel zrobila to samo

     przez 16 lat skutecznie usuwala konkurentow, czym w koncu doprowadzila wlasna partie CDU do upadku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka