Dodaj do ulubionych

Głos wsi ("Putin nami rządzi")

14.01.22, 00:09
www.youtube.com/watch?v=OoFitJGpWKM
Mentalny wschód widzi tylko takich meżów stanu, których mentalnosc jest w stanie zrozumiec.
Obserwuj wątek
  • yabbaryt Re: Głos wsi ("Putin nami rządzi") 14.01.22, 10:12
   Bwana reporter urządził sobie safari na mazowieckiej dziczy i i nabija się z ciemnych wieśniaków. Ja też kiedyś byłem młody, wykształcony i z wielkiego miasta. Ale jak się zestarzałem to się z radością wyniosłem z warszawki na mazowiecką wieś i wołami mnie nie zaciągną z powrotem. Szkoda że pan redaktor z pytaniami na temat pegasusa nie dotarł do mnie.
   • de_oakville Re: Głos wsi ("Putin nami rządzi") 14.01.22, 11:51
    Moim zdaniem on sie wcale z nich nie nabija, tylko po prostu nagrywa to, co mowia. Ci ludzie w gruncie rzeczy nikomu nie wierza i nikomu nie ufaja. Wiedza, ze "wszyscy kradna" i "wszyscy podsluchuja". I wszyscy "chca ich wykorzystac". Ale jedni z rzadzacych panow sa bardziej ludzcy, bo "cos dadza", a inni "nic nie dadza". Jest zatem Polska europejska i jest Polska wschodnia. To pewnie jeszcze pozostalosc zaborow, a konkretnie zaboru rosyjskiego. Dawno temu, opowiadala mi Babcia, ze jak w okolicznej niemieckiej wsi padla komus
    krowa, to wszyscy sasiedzi skladali sie, zeby poszkodowanemu kupic nowa. Natomiast w polskiej wsi, niejeden
    sie cieszyl, ze nieszczescie dopadlo sasiada. Jak Tusk cos powie, to wielu z tych ludzi zupelnie nic nie zrozumie, o co mu chodzi. Natomiast, jak powie cos reprezentant obecnej wladzy, to z tonu jego wypowiedzi oraz po minie minie, od razu poznaja, ze chce "dac kopa" jakims wyimaginowanym "gnebicielom", przez ktorych i oni sami doswiadczaja zyciowych niepowodzen. W takiej atmosferze dobrze sie maja rowniez narodowcy, a nawet i "naziole". W tych skrajnych ruchach znajduja "ujscie" i rekompensate wlasnych zyciowych niepowodzen.
    Zarowno zawodowych jak i milosnych. Jak w tlumie komus "dowala", to od razu czuja sie lepiej.
    A Putin moze i rzadzi. Nie bezposrednio, ale przez swoich duchowych reprezentantow, trafiajacych dokladnie w okreslony sposob myslenia i w odpowiednia mentalnosc.
    • felusiak1 Re: Głos wsi ("Putin nami rządzi") 14.01.22, 19:24
     Ładnie napisaleś. Zastanawia mnie tylko, ze glos wsi nie przeszkadzal kiedy pomagal wygrać PO. Wieś promieniowala madrością. Ta wieś zaczęla glosować na PiS i stała się durna wiochą.

     Te mapki powinny pomoc ci otrzasnać się z psychozy. W 2011 "Prusy" byly za PO a Krolestwo i Galicja za PiS. Potem PiS wdarl sie na Prusy.
  • borrrka Seweryn politykuje 14.01.22, 11:49
   I tak zmiana na korzyść - dawniej tacy ludzie piłowali panów, albo wyłapywali powstańców, by dostarczyć do cyrkułu.
   Taką mamy wieś, jaką ukształtowaliśmy latami pańszczyzny.
   • yabbaryt Re: Seweryn politykuje 14.01.22, 12:24
    Wieś generalnie głosuje na PIS. Rekordowe poparcie ma we wsiach szlacheckich Podlasia np Kobylin-Borzymy. Tam pańszczyzny nie było. PO ma większe poparcie na wsiach tam, gdzie były PGRy.
  • borrrka Optymizm 14.01.22, 19:23
   Patrząc na "występy" seweryna szukamy krzty optymizmu.
   I jest, jak na zamówienie.
   W najnowszym sondażu CBOS PiS poniżej 30%.
   A czym jest sondażownia CBOS, każdy winien wiedzieć.

   To już 14% mniej, niż w najlepszych notowaniach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka