Dodaj do ulubionych

V kolumna czyli czego nie zostały wysadzone mosty

01.04.22, 13:26
z Krymu... pisałem, że to dziwne, że nie broniono tego przesmyku, po prostu nie było decyzji walki, przez decyzję agentury, też nie za bardzo broniono Chersonia.

Wniosek agenturę sowiecką należało prewencyjne rozstrzelać, ile jest u nas takich śpiochów, sądząc po niewielkiej naszej armijce, jest cała masa postkomunistycznych sabotażystów, narzucających tego typu koncepcje i rozwiązania.

"Wołodymyr Zełenski ogłosił degradację dwóch generałów służb specjalnych SBU, których nazwał "antybohaterami". Jak powiedział w programie "Onet Rano." Mykoła Kniażycki, jeden ze zdegradowanych generałów podejrzany jest o współudział w "poddaniu się" Chersonia. – Pojawia się pytanie, dlaczego nie były zniszczone mosty, które łączą Krym z Ukrainą? Były zaminowane, a nie zostały zniszczone, przez co armia rosyjska mogła wejść do Ukrainy – mówił w porannym programie Onetu deputowany Rady Najwyższej Ukrainy.

– Nie mam czasu zajmować się wszystkimi zdrajcami. Ale stopniowo wszyscy będą ukarani – powiedział prezydent Ukrainy w nocnym wystąpieniu, ogłaszając tym samym degradację dwóch generałów służb specjalnych SBU.

Zdegradowani generałowie to funkcjonariusze SBU – były szef departamentu wewnętrznego bezpieczeństwa Andrij Naumow i były szef biura SBU w regionie Chersonia Serhij Kriworuczko."
Obserwuj wątek
  • z.04.2019 Re: V kolumna czyli czego nie zostały wysadzone m 02.04.22, 20:26
   '' ile jest u nas takich śpiochów, sądząc po niewielkiej naszej armijce, jest cała masa postkomunistycznych sabotażystów, ..''
   Pis-ostwo podaje , że bez przerwy walczy o nowe w tej armii , już po raz drugi , tym razem 7 lat, wymiana dowódców w SG już po raz n-ty, wszyscy z doświadczeniem bojowym odesłani na emeryturę lub do rezerwy kadrowej.......
   • ivergon Re: V kolumna czyli czego nie zostały wysadzone m 04.04.22, 13:10
    z.04.2019 napisał(a):

    > '' ile jest u nas takich śpiochów, sądząc po niewielkiej naszej armijce, jest c
    > ała masa postkomunistycznych sabotażystów, ..''
    > Pis-ostwo podaje , że bez przerwy walczy o nowe w tej armii , już po raz drugi
    > , tym razem 7 lat, wymiana dowódców w SG już po raz n-ty, wszyscy z doświadczen
    > iem bojowym odesłani na emeryturę lub do rezerwy kadrowej.......

    Personalia i cv też jest ważne, ale bardziej chodzi o kształt armii, dlaczego obrona terytorialna, miałby nie mieć czołgów, wozów pancernych czy haubic, mamy opisy jak atakuje armia sowiecka, jest to totalny atak masy czołgów, dział, strzelają do wszystkiego co może stanowić jakiś opór, czy być jakąś przeszkodą czy zaporą, na ich drodze, Ukraińcy ich zatrzymują ale kosztem zniszczenia swych miast.

    Czyli by to zatrzymać na granicy, też trzeba mieć odpowiednią masę i liczbę, wojsk i czołgów. U nas mamy jakiś kult "drogiej najnowocześniejszej broni" na za kilka lat dostępnej, no i czekamy na nią faktycznie rozbrojeni.

    Mogliśmy wyprodukować z 1000 czołgów Twardy czy lepszych, bo ciągle ulepszanych i mieć je już dziś, za tę samą sumę którą obecnie chcemy wydać na 250 cudownych Abramsów, dostępnych za rok czy kilka lat. Przed wrześniem 1939 roku było identycznie, w miarę nowoczesny PZL 24 szedł na eksport, u nas czekało się na nowsze lepsze konstrukcje, przez te kilka lat przed 1939 rokiem, nie produkując myśliwców dla naszej armii.

    Czołg PT-91M „Malaj” kosztował chyba 7,7 miliona $, Abrams licząc 24 miliardy zł, za 250 czołgów, to koszt z 26 milionów $ za sztukę (cena $ się zmieniła w tym czasie z ok 3,7 na 4,2 za zł).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka