Dodaj do ulubionych

Działania terrorystyczne Rosji w Mariupolu

01.04.22, 17:27
W mieście Mariupol, które rosyjskie wojska dosłownie ścierają z powierzchni ziemi, setki tysięcy ludzi nadal pozostają bez wystarczającej ilości żywności i podstawowych potrzeb.
Mieszkańcy Mariupola są oblężeni od kilku tygodni z rzędu, ponieważ najeźdźcy otoczyli kordonem wszystkie wyjazdy z miasta i ostrzeliwują cywilów, którzy chcą udać się w bardziej bezpiecznym kierunku.
Również rosyjski dyktator W. Putin wysuwa nieludzkie żądania wobec ewakuacji ludności cywilnej.
29 marca W. Putin w rozmowie z prezydentem Francji E. Macronem powiedział, że rosyjskie wojsko uwolni cywilów z Mariupola dopiero wtedy, gdy ukraińscy obrońcy złożą broń i oddadzą miasto.
Rosyjskie wojsko cynicznie atakuje obiekty infrastruktury cywilnej i systematycznie zabija cywilów. Jest tylko jedno słowo, które może opisać to, co dzieje się dziś w Mariupolu – ludobójstwo na narodzie ukraińskim.
Do tej pory nikt nie może podać dokładnej liczby zmarłych, ponieważ ludzie są chowani w masowych grobach, bez nazwisk. Wiele ciał pozostaje na ulicach bez pochówku. Niektórzy ludzie pozostają pod gruzami, pochowani "żywcem".
Okupanci codziennie bombardują Mariupol i porywają cywilów, siłą wywożąc ich na terytorium Federacji Rosyjskiej. Schwytanych mieszkańców Mariupola wywieziono do obozów filtracyjnych, gdzie okupanci sprawdzali telefony i dokumenty ludzi.
To, co robi dziś Putin, jest znane starszemu pokoleniu, które było świadkiem strasznych wydarzeń II wojny światowej, kiedy naziści siłą wywozili ludzi. Trudno sobie wyobrazić, że w XXI wieku ludzie zostali siłą zabrani do innego kraju.
Według informacji burmistrza Mariupola obecnie w mieście przebywa 170 tys. osób, a ponad 5 tys. zmarło (w tym 210 dzieci). Mieszkańcy nie mają jedzenia, prądu, leków, wody. W Mariupolu 90% obiektów infrastruktury cywilnej zostało zniszczonych przez działania wojska rosyjskiego.
Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział, że jeśli Zachód nie zrobi niczego, aby pomóc Mariupolowi, będzie to jego "zbiorowa wina". Mariupol to nowe Aleppo.
Rosyjskie siły inwazyjne biorą ludność Mariupola jako zakładników, aby osiągnąć swoje cele. Takie terrorystyczne działania reżimu Putina powinny być odpowiednio oceniane na ławie oskarżonych w Hadze.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka