Dodaj do ulubionych

Mamy pierwszy medal!

26.04.22, 11:52
Wzruszyłem się .
Bohaterscy żołnierze wyzwolenia ...
Szkoda, że już nie będzie można kupić na Stadionie X.
Obserwuj wątek
        • borrrka Mniej 26.04.22, 12:23
          A medalem będę odznaczał autorów szczególnie kretyńskich i antyukraińskich wypowiedzi.
          Należy odpowiedzieć "Во славу Родины!"
          • stefan4 Re: Mniej 26.04.22, 13:03
            borrrka:
            > A medalem będę odznaczał autorów szczególnie kretyńskich i antyukraińskich wypowiedzi.

Łatwiej (i skuteczniej) się dyskutuje o sprawach, kiedy się myśli o sprawach, a nie o dyskutantach... Kiedy się zwalcza kretyńskie poglądy i wypowiedzi, a nie ich nosicieli.

- Stefan
            • ivergon Re: Mniej 26.04.22, 13:14
              stefan4 napisał:

> borrrka:
              > > A medalem będę odznaczał autorów szczególnie kretyńskich i antyukraińskic
              > h wypowiedzi.
              >
              > Łatwiej (i skuteczniej) się dyskutuje o sprawach, kiedy się myśli o sprawach, a
              > nie o dyskutantach... Kiedy się zwalcza kretyńskie poglądy i wypowiedzi, a ni
              > e ich nosicieli.
              >
              > - Stefan
              >

To żadne poglądy, to przemyślana retoryka i propaganda imperialna, ewentualnie perfidne programowanie poglądów, które udało się, aż za dobrze.

"W tym kontekście, według źródeł Meduzy, Kreml "obawia się możliwego niezadowolenia" z powodu wycofania wojsk i prowadzenia rozmów pokojowych. Rzekomo władze uważają, że reakcja ta może nawet przerodzić się w protesty uliczne.

Źródła Meduzy przypisują to temu, że rosyjska propaganda "przesadziła z podsycaniem tematu nazizmu" w Ukrainie. "Te bodźce są zbyt silne, to odrodzenie pamięci o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, kiedy walczyliśmy z nazistami. Ta pamięć była pielęgnowana zbyt długo" - powiedziało źródło, odnosząc się do pamięci o II wojnie światowej.

Jednocześnie urzędnicy administracji Putina publicznie popierają tę retorykę, ponieważ uważają, że jest już "za późno na spieranie się" z opinią publiczną - i że w każdym razie walka musi trwać aż do osiągnięcia jakiegoś rezultatu, który można nazwać "zwycięstwem". Na przykład podczas niedawnego spotkania z młodzieżą szkolną w moskiewskim Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej szef polityki wewnętrznej Putina Siergiej Kirijenko powiedział, co następuje: "Rosja, Związek Radziecki, już raz wypełniła tę historyczną misję naszego narodu, już raz zapewniliśmy zwycięstwo nad nazizmem, a nasz naród, nasz kraj na pewno zrobi wszystko, aby nazizm nigdy więcej nie podniósł głowy, nie tylko tu w Rosji, ale i na całym świecie".
              • europitek Re: Mniej 26.04.22, 15:43
                ivergon napisał:
                > a nasz naród, nasz kraj na pewno zrobi wszystko, aby nazizm nigdy więcej
                > nie podniósł głowy, nie tylko tu w Rosji, ale i na całym świecie[/b]".[/i]

No to teraz jeszcze się zaczną "rezać" wewnętrznie. I Wołga spłynie krwią...
            • borrrka Trolle drugiej generacji 26.04.22, 13:46
              Redakcja GW rozprawiła się z trollami otwarcie promującymi ruski imperializm i chwala Jej za to.
              Pojawiło się trochę nicków nowej generacji, mniej oczywiście prorosyjskich i (np.) antyukraińskich.
              Dla nich przeznaczam "odznaczenie".
              Chcę wyróżnić ich mrówczą i cichą pracę czekisty, lub pożytecznego idioty.
              Będę konsekwentny.
              • wykrywacz_klamcow Re: Trolle drugiej generacji 26.04.22, 14:02
                borrrka napisał:

> Redakcja GW rozprawiła się z trollami otwarcie promującymi ruski imperializm i
                > chwala Jej za to.
                > Pojawiło się trochę nicków nowej generacji, mniej oczywiście prorosyjskich i (n
                > p.) antyukraińskich.
                > Dla nich przeznaczam "odznaczenie".
                > Chcę wyróżnić ich mrówczą i cichą pracę czekisty, lub pożytecznego idioty.
                > Będę konsekwentny.
                >

Dobra inicjatywa tylko medal przydałby się inny np. za bohaterską denazyfikację pralek i ogólne szabrownictwo

A dla GW duże brawa za denazyfikacje forów. Zwracałem im uwagę na ruskie, nazistowskie trolle przynajmniej raz w miesiącu przez kilka lat i dopiero napad na Ukrainę ich zmobilizował do działania, ale za to poszli dalej niż oczekiwałem 👍🏻
                Teraz zbieram materiały, by cały zapowiednik igorka wsadzić w tiurmy za propagowanie terroryzmu i ekstremizmu oraz ustroju totalitarnego.
            • wykrywacz_klamcow I tak i nie 26.04.22, 13:51
              stefan4 napisał:

> Łatwiej (i skuteczniej) się dyskutuje o sprawach, kiedy się myśli o sprawach, a
              > nie o dyskutantach... Kiedy się zwalcza kretyńskie poglądy i wypowiedzi, a ni
              > e ich nosicieli.
              >

Kretyńskie poglądy nie istniałyby, gdyby nie ich nosiciele
              Zło należy usuwać w zarodku, w przeciwnym razie rozleje się po świecie jak nazizm Hitlera
              Nazizm putina i jego mafii niczym się nie różni od nazizmu hitlerowskiego
              • stefan4 Re: I tak i nie 26.04.22, 15:25
                wykrywacz_klamcow:
                > Kretyńskie poglądy nie istniałyby, gdyby nie ich nosiciele

Nie potrzebuję nosiciela, żeby sobie samemu wydumać kretyński pogląd. A potem przyglądam mu się krytycznie... i porzucam. Gdybyś w międzyczasie wtrącił się i napiętnował mnie, to mógłbym nadąć się urażoną dumą i zacząć obstawać przy tym poglądzie, zapominając o jego kretyństwie. Tak reagują zwykli ludzie.

A płatne trolle? One reagują inaczej. Chyba nie sądzisz, że można zwalczyć płatnego trolla przez jego odznaczanie i napiętnowanie. Jeśli takiego zbluzgasz, to on się ucieszy i przedstawi zleceniodawcy wyższy rachunek dla skompensowania odniesionych ,,szkód moralnych''.

Czemu służy napiętnowanie?
                    • Odebraniu mu głosu? — to na pewno nie będzie skuteczne.
                    • Przekonaniu innych, że typ nie ma racji i sieje polityczną ściemę? — a dlaczego sądzisz, że ci inni sami tego nie widzą? Zresztą takiemu przekonywaniu lepiej by się przysłużyła dyskusja o sprawach niż o dyskutantach.
                    • Utworzeniu wokół szubrawca strefy zapowietrzonej z widocznym dla wszystkich zakazem wstępu? — hmmmm... to już pachnie putynizmem...

Jeśli zauważam, że jakaś wypowiedź została przygotowana i ew. sfinansowana przez ludzi niegodnych, to zostawiam ją bez reakcji. Liczę na to, że inni nie są głupsi ode mnie i również to zauważyli. I zostawiam sobie margines przestrzeni na wypadek, że jednak pomyliłem się w ocenie. Gdybym publicznie nazwał gościa agentem i nie miał w tym racji, to... to nie wiem, co. Chyba musiałbym już wiernie i konsekwentnie obstawać przy tym błędzie, czując coraz większą niechęć do siebie samego. Tak reagują zwykli ludzie.

- Stefan
                • wykrywacz_klamcow Błędne założenia 26.04.22, 15:58
                  stefan4 napisał:

> wykrywacz_klamcow:
                  > > Kretyńskie poglądy nie istniałyby, gdyby nie ich nosiciele
                  >
                  > Nie potrzebuję nosiciela, żeby sobie samemu wydumać kretyński pogląd. A potem
                  > przyglądam mu się krytycznie... i porzucam. Gdybyś w międzyczasie wtrącił się
                  > i napiętnował mnie, to mógłbym nadąć się urażoną dumą i zacząć obstawać przy ty
                  > m poglądzie, zapominając o jego kretyństwie. Tak reagują zwykli ludzie.
                  >
                  > A płatne trolle? One reagują inaczej. Chyba nie sądzisz, że można zwalczyć pł
                  > atnego trolla przez jego odznaczanie i napiętnowanie. Jeśli takiego zbluzgasz,
                  > to on się ucieszy i przedstawi zleceniodawcy wyższy rachunek dla skompensowani
                  > a odniesionych ,,szkód moralnych''.
                  >
                  > Czemu służy napiętnowanie?
                  >     • Odebraniu mu głosu? — to na pewno nie będzie
                  > skuteczne.
                  >     • Przekonaniu innych, że typ nie ma racji i sieje po
                  > lityczną ściemę? — a dlaczego sądzisz, że ci inni sami tego nie wi
                  > dzą? Zresztą takiemu przekonywaniu lepiej by się przysłużyła dyskusja o sprawa
                  > ch niż o dyskutantach.
                  >     • Utworzeniu wokół szubrawca strefy zapowietrzonej z widocz
                  > nym dla wszystkich zakazem wstępu? — hmmmm... to już pachnie putynizmem..
                  > .
                  >
                  > Jeśli zauważam, że jakaś wypowiedź została przygotowana i ew. sfinansowana prze
                  > z ludzi niegodnych, to zostawiam ją bez reakcji. Liczę na to, że inni nie są g
                  > łupsi ode mnie i również to zauważyli. I zostawiam sobie margines przestrzeni
                  > na wypadek, że jednak pomyliłem się w ocenie. Gdybym publicznie nazwał gościa
                  > agentem i nie miał w tym racji, to... to nie wiem, co. Chyba musiałbym już wi
                  > ernie i konsekwentnie obstawać przy tym błędzie, czując coraz większą niechęć d
                  > o siebie samego. Tak reagują zwykli ludzie.
                  >
                  > - Stefan
                  >

Wszystko byłoby prawdą gdyby nie fakt, że historia dowiodła, ze to nieskuteczne.
                  W przypadku hitlera i Stalina oraz poglądów przez nich rozsiewanych jak widać taki sposób nie podziałał, trzeba było radykalniejszych środków.
                  Gdyby w rosji społeczeństwo miało głębokie podstawy moralne to można byłoby w takich sposób działać, ale gdy króluje mentalność niewolnicza, pełna kompleksów w stosunku do Zachodu, to trzeba się tej propagandzie twardo postawić.
                • senioryta13 Re: I tak i nie 26.04.22, 21:14
                  stefan4 napisał:
                  > Gdybyś w międzyczasie wtrącił się
                  > i napiętnował mnie, to mógłbym nadąć się urażoną dumą i zacząć obstawać przy tym
                  > poglądzie, zapominając o jego kretyństwie. >Tak reagują zwykli ludzie.

problem w tym, ze cenzura nie pozwoli ci na odpowiedz , tak sobie przebiegle to zorganizowala.

> Jeśli zauważam, że jakaś wypowiedź została przygotowana i ew. sfinansowana prze
                  > z ludzi niegodnych, to zostawiam ją bez reakcji. Liczę na to, że inni nie są g
                  > łupsi ode mnie i również to zauważyli. I zostawiam sobie margines przestrzeni
                  > na wypadek, że jednak pomyliłem się w ocenie. Gdybym publicznie nazwał gościa
                  > agentem i nie miał w tym racji, to... to nie wiem, co. Chyba musiałbym już wi
                  > ernie i konsekwentnie obstawać przy tym błędzie, czując coraz większą niechęć d
                  > o siebie samego. Tak reagują zwykli ludzie.

Sluszna i oczywista uwaga.
                  Ci co tak krytykuja 'katow' nawet nie zauwazyli , ze sami nimi sie stali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka