Dodaj do ulubionych

Czerwoni czarnieja nad Renem

15.05.22, 19:33
przynajmniej w wyborach lokalnych w Nordrhein Westphalen w Niemczech. Czarni podwyzszyli swoj elektorat do 35 % (wyniki jeszcze nie ostateczne) a czerwoni spadli do 27.5 % (w 1990 mieli 60 %). Cios w morde dostali zolci, ktorzy drza by wejsc do parlamentu (wchodzi sie od 5 %) a kopa w gore dostali zieloni (ponad 18 %).

Analiza? Ano brzmia ukrainskie dzwony i niemiecka polityka tam. Lawirowanie czerwonego Scholza - kanclerza w odroznieniu od zdecydowanego postepowania zielonej Slazaczki (Baerbock) bylo przypuszczalnie obecne w glowach wyborcow.

Tutejsi forumowicze z tego regionu sa tzw Putin-versteher niezbyt rozumieja zmiane sytuacji. Sa troche tepi. Troche to dziwi u urodzonych w Polsce, ale co mozna na to poradzic...

Co dalej? Ano polityka w tym Landzie, ktory jest skonfrontowany bardzo z wojna i z jej rezultatami (brak energii i inflacja...) poprzez silna industrializacje wymagac bedzie troche inteligencji.

Jak czarnych chrzescijan polaczyc z zielonymi rewolucjonistami klimatu to nielatwa sprawa. Przypatrzmy sie zatem na ciag dalszy.

PF
Obserwuj wątek
  • tuttifrutti1234 Re: Czerwoni czarnieja nad Renem 15.05.22, 22:10
   polski_francuz napisał:


   > Tutejsi forumowicze z tego regionu sa tzw Putin-versteher niezbyt rozum
   > ieja zmiane sytuacji. Sa troche tepi. Troche to dziwi u urodzonych w Polsce, al
   > e co mozna na to poradzic...
   >

   tępy to jesteś ty, rzekomo mieszkasz we Francji, a o wyborach prezydenckich przed kilku tygodniami nie potrafiłeś wykrztusić jednego słowa poza banałami ogólnie dostępnymi w necie,
   za to silisz się na pseudo mądre komentarze o wyborach do parlamentu krajowego, paszoł won ruski trollu i zabierz ze sobą swoje kundle
  • caesar_pl Re: Czerwoni czarnieja nad Renem 16.05.22, 08:34
   Zapomniało się o AfD?które otrzymało 5,4% głosów, czyli podobnie jak FDP z 5,9%. Kto wybiera CDU? Partie która ma w nazwie Chrześcijański.Na pewno żaden Muzułmanin,he,he..Nachodzcy,Socjale,bezrobotni,Polacy z polskim paszportem tzw Poltonie mieszkający w Niemczech ale Niemcow nienawidzący wybierają SPD albo Zielonych.
   • polski_francuz Stanowienie 16.05.22, 11:28
    caesar_pl napisał:

    Polacy z polskim paszportem tzw Poltonie mieszkający w Niemczech ale Niemcow nienawidzący wybierają SPD albo Zielonych.


    Rusz glowa. Wyniki glosowanie maja tez charakter osobisty. Porownaj Laschet'a (posmiechujka z powodzi) i tego nowego Wüdt (czy cos). I dodaj jeszcze zachowanie Scholza wobec Ukrainy (o kurde co ja mam robic?) od czego zaczelem.

    Poza tym, jacy Niemcy? Niemcy dzisiaj to sa Stany: wielonarodowosciowe. W koncu, ciagle brakuje wam rak do pracy. I mieszanka narodowosciowa bedzie postepowac;

    PF
     • j-k nie powiedziane. 16.05.22, 15:08
      caesar_pl napisał:
      > Tak naprawdę to wygrali Zieloni.W NRW będzie prawdopodobnie rządziła koalicja S
      > PD z Zielonymi i FDP jak na szczeblu federalnym.


      nie powiedziane.
      misje tworzenia Rzadu dostaje zawsze nasilniejsza partia - czyli tu CDU

      i ciekawe - co obieca Zielonym.
   • petronella.kozlowska caesar_pl napisał głupoty 16.05.22, 15:01

    Na pewno żaden Muzułmanin,he,he..Nachodzcy,Socjale,bezrobotni,Polacy z polskim paszportem tzw Poltonie mieszkający w Niemczech


    caesar nie wiem ile lat mieszkasz w Niemczech, ale na zawsze pozostaniesz głupim Szlezjerkiem.

    W wyborach do Bundestagu i do Landtagów mogą głosować tylko i wyłącznie obywatele niemieccy.
      • caesar_pl Re: caesar_pl napisał głupoty 16.05.22, 16:34
       Obywatelstwo niemieckie nabywa się przez urodzenie, jeśli przynajmniej jeden rodzic jest Niemcem. Możesz ubiegać się o niemiecki dokument tożsamości dla swojego dziecka w niemieckiej placówce dyplomatycznej właściwej dla Twojego miejsca zamieszkania.
       wymagania naturalizacyjne. Każdy, kto mieszka w Niemczech na stałe i legalnie przez osiem lat, ma prawo do naturalizacji pod następującymi warunkami: nieograniczone lub stałe prawo pobytu w momencie naturalizacji. sprecyzowana tożsamość i narodowość.
       Naturalizacja po pięciu latach jest możliwa dla dzieci bezpaństwowców urodzonych w Niemczech. Natomiast dorośli bezpaństwowcy, osoby uprawnione do azylu i uznani uchodźcy mogą być naturalizowani po sześciu latach.Natomiast dorośli bezpaństwowcy, osoby uprawnione do azylu i uznani uchodźcy mogą być naturalizowani po sześciu latach. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że do długości pobytu wlicza się czas trwania procedury azylowej.
       itd,itd..Widzisz ciemnoto jaki jesteś pofyrtany Koziol?
       Widać ze nigdy w Niemczech nie głosowałeś,bo gdybyś głosował to widział byś jak kolorów jest przed i w lokalach wyborczych.
       • petronella.kozlowska Re: caesar_pl napisał głupoty 16.05.22, 22:26
        Opisujesz procedurę nadania obywatelstwa niemieckiego, która jest tutaj nieistotna.        W wyborach do Bundestagu i do Landtagów mogą głosować tylko i wyłącznie obywatele niemieccy.

        No i burki* głosowały na Zielonych, a ty Szlezjerku możesz tylko pokwiczeć na forum.


        * Burki czyli obywatele niemieccy którzy otrzymali obywatelstwo niemieckie w procedurze opisanej poywżej.
        • caesar_pl Re: caesar_pl napisał głupoty 17.05.22, 15:18
         W Niemczech miliony Aussländrow mają niemieckie obywatelstwo i niemiecki paszport. Masz jako Kozioł wielki łeb i nie kapujesz? Większość dzis. 22-letnich Aussländrow urodzonych w Niemczech ma niemiecki paszport. Dziecko urodzone w Niemczech nie wcześniej niż 1.01.2000 r., którego oboje rodzice są cudzoziemcami, nabywa obywatelstwo niemieckie, jeśli w chwili urodzenia legalne miejsce zwykłego pobytu jednego z rodziców od ośmiu lat znajduje się w Niemczech i jeśli posiada on prawo pobytu na czas nieokreślony.
          • caesar_pl Re: caesar_pl napisał głupoty 17.05.22, 18:27
           Istotnie jest nie to co Koza czy Osioł wspomina,lecz to co Aussländry wybierają w wyborach.A ze w Zagłębiowskich miastach stanowią dużą część wyborców, wiec wybierają tych którzy ich popierają wiec SPD.
           Am häufigsten werden von türkeistämmigen Deutschen die Parteien SPD (ca. 39 Prozent) und Grüne (ca. 13 Prozent) gewählt, da diese die türkeistämmigen Migranten durch ihre Einwanderungspolitik sowie ihre liberale Einstellung hinsichtlich des Staatsbürgerschaftsrechts ansprechen.[82
           Der Berliner Verein Türkische Gemeinde in Deutschland rief im Rahmen der Bundestagswahl 2009 explizit dazu auf, Personen mit türkischer Herkunft, beispielsweise Cem Özdemir oder Lale Akgün, zu wählen.[85]
           Partie SPD (ok. 39 proc.) i Zieloni (ok. 13 proc.) są najczęściej wybierane przez Niemców tureckiego pochodzenia, gdyż odwołują się one do migrantów tureckiego pochodzenia swoją polityką imigracyjną i liberalnym podejściem do prawa obywatelskiego[82].
           Podczas wyborów federalnych w 2009 r. berlińskie stowarzyszenie Społeczność Turecka w Niemczech wyraźnie wezwało do wyboru osoby pochodzenia tureckiego, takie jak Cem Özdemir czy Lale Akgün.[85]
           Jesteś pewnie Ciemna Rasa kóz.
  • tuttifrutti1234 Re: Czerwoni czarnieja nad Renem 16.05.22, 22:32
   polski_francuz napisał:

   [b]ciekawsze jest o czym ten zakłamany sqrwysyn nie napisał, mimo że podobno tam mieszka, a mianowicie we Francji następują istotne zmiany w rządzie i na stanowisku premiera, po raz drugi na czele rządu stanęła kobieta[b]

   jak widać, ten pf jest ani polski, ani francuski, ot taki mało inteligentny oszust
   • polski_francuz Spozytywujmy 17.05.22, 09:47
    tuttifrutti1234 napisał(a):


    "...sqrwysyn ... we Francji następują istotne zmiany w rządzie i na stanowisku premiera, po raz drugi na czele rządu stanęła kobieta."

    Ano, dosc dlugo juz nie gralem w tenisa, ale pozytywowanie mi zostalo. Pojdzmy zatem po tej linii.

    Pierwszy pytanie zatem bylo co robila moja Mama? Moje swietej pamieci Mama byla kierownikiem laboratorium we wroclawskim Sanepidzie. I walczyla m.in. z ospa na poczatku lat 60-tych.

    Po drugie premierka Frncji. Ano, w naszym systemie, prezydent mianuje premiera. Nominacja pani Borne jest interesujaca, bo to dopiero druga premierka we Francji. Skad ten wybor? Ano troche zwiazany z waznymi reformami, ktory kraj czekaja a glownie reforme emerytur i wieku emerytalnego. To sa bolesne reformy i mozna sie spodziewac duzo protestow. Moze nominacja kobiety troche ich liczbe zmniejszy.

    Po drugie prezydent szanuje starsze kobiety. Wychowywala go Babcia a jego zona tez jest o wiele starsza od niego. Ma wiec do ich zaufanie. Last but not least, czekaja nas niezadlugo wybory do parlamentu i na funkcje premera ostrzy sobie zeby lewicowy ekstremista Melanchon. Noe wiec niezbyt wiadomo czy pani Borne se porzadzi.

    PF


  • caesar_pl Re: Czerwoni czarnieja nad Renem 17.05.22, 15:33
   Zagłębie Ruhry dalej twierdza SPD. W prawie wszystkich miastach i Powiatach Zagłębia Ruhry wybory wygrała SPD. Wiadomo czemu ,dużo biedoty oraz dużo "Niemców" pochodzenia turecko-jugolsko-bosniacko-arabskiego z prawem wyborczym.
   www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9befb8dac4a58171

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka