Dodaj do ulubionych

Co się dzieje w Gazecie?

16.05.22, 13:02
Gazeta liberalnej inteligencji wreszcie poradziła sobie z moskiewską propagandą na forach dyskusyjnych.
Ale achtung babe!
Trolle kremlowskie przeniosły się pod artykuły o tematyce "ukraińskiej" i tam im równie swojsko, jak niegdyś w rezerwacie igorka.
Jeśli, jak sugerują komentarze, są to po części głosy tzw. prawicy, tym gorzej dla prawicy.

Tekst linku
Obserwuj wątek
    • bmc3i Re: Co się dzieje w Gazecie? 16.05.22, 13:59
      borrrka napisał:

> Gazeta liberalnej inteligencji wreszcie poradziła sobie z moskiewską propagandą
      > na forach dyskusyjnych.
      > Ale achtung babe!
      > Trolle kremlowskie przeniosły się pod artykuły o tematyce "ukraińskiej" i tam i
      > m równie swojsko, jak niegdyś w rezerwacie igorka.
      > Jeśli, jak sugerują komentarze, są to po części głosy tzw. prawicy, tym gorzej
      > dla prawicy.

Artykuły czyta więcej osób, komentarze pod artykułami są zaś bardziej dostępne niż komentarze na forum. Stąd też komentarze stanowią ważniejsze pole operacyjne.
      • borrrka To nie pora na krytykę Ukraińców 16.05.22, 15:19
        Jak każdy naród mają swoje plusy i minusy, ale dziś walczą w naszej obronie, więc każde słowo krytyki stanowi ukłon w kierunku Moskwabadu.
        To przejdzie do historii, więc okazujmy im wdzięczność.
        Zasługują na to.

PS. Mam zwyczaj pisać co jakiś czas do ukraińskich znajomych.
        Początkowo "dla pokrzepienia", ale wiary w siebie mają wiele.
        Ostatnio dostałem taką odpowiedź:
        іншого шляху ніж розбити русню в нас немає
        I prawdziwe, i optymistyczne!
        • bmc3i Re: To nie pora na krytykę Ukraińców 16.05.22, 15:24
          borrrka napisał:

> Jak każdy naród mają swoje plusy i minusy, ale dziś walczą w naszej obronie, wi
          > ęc każde słowo krytyki stanowi ukłon w kierunku Moskwabadu.
          > To przejdzie do historii, więc okazujmy im wdzięczność.
          > Zasługują na to.
          >
          > PS. Mam zwyczaj pisać co jakiś czas do ukraińskich znajomych.
          > Początkowo "dla pokrzepienia", ale wiary w siebie mają wiele.
          > Ostatnio dostałem taką odpowiedź:
          > іншого шляху ніж розбити русню в нас немає
          > I prawdziwe, i optymistyczne!
          >

🤞👍
        • 1.melord Re: To nie pora na krytykę Ukraińców 18.05.22, 00:49
          >Mam zwyczaj pisać co jakiś czas do ukraińskich znajomych.
          >Początkowo "dla pokrzepienia", ale wiary w siebie mają wiele.

Majac korzenie ukrainskie piszesz do Ukraincow
          Ja jako Polak rozmawiam z Polakami -znajomi/rodzina

Nastroje anty-ukrainskie narastaja w/g ich relacji.
          Przyczyn jest wiele,sluzba zdrowia w pierwszej kolejnosci dla...,morderstwo chopaka na Nowym Swiecie ,nawet idiotyczny konkurs piosenki Eurowizji czy juz powazniejsza sprawa,zakwaterowanie przybywajacych Ukraincow.
          Moi dobrzy znajomi ogarnieci troska jak wiekszosc wtedy Polakow,przyjeli dwie Ukrainki na 3 tyg(tak zostalo ustalonez tymi co rozdzielali)...siedzialy ponad 2 miesiace i wyniesc sie nie chcialy,ciagle nowe zadania.
          Wreszcie po interwencji u tych co przdzielali wyniosly sie zostawiajac totalny burdel w pokoju i zasr...lazience....ani slowa dziekuje.
          Takich opinii slyszy sie coraz wiecej.

Dzis wieczorem lece do Polski,bede w niedziele(stop-over w Dubaju) wiec naocznie przekonam sie co jest grane naprawde,co jest fejk

W
      • haen2010 Re: Co się dzieje w Gazecie? - nic, umiera 17.05.22, 09:50
        jak wszystko, co kiedys bylo zywe i kwitlo.

Kolego j-k. Trochę Cię szanuję, bo uczciwie reprezentujesz kremlowski punkt widzenia tej od początku absurdalnej inwazji Putina i Rosjan na Ukrainę. Jak pewnie wiesz, jeszcze przed wojną myślałem, że Rosja Putina nie jest na tyle pijana by rozpętać z góry przegraną wojnę. Nawet wtedy, gdy pułk 82 Dywizji USA zakwaterował na lotnisku pod Rzeszowem.
        Nie wierzyłem w totalne ogłupienie Rosjan przez Putina - Stalina. Elity pokochały Europę. Myliłem się, jak 90% oprócz tych nielicznych, którzy prawidłowo oceniali Putina i Rosję. Amerykanie, wierchuszka Ukrainy i nasz Sikorski Radek.

Obecnie następny pokój w Europie, na przynajmniej pokolenie zostanie objęty gwarancją USA. Rosja powędruje do smuty. Na ch... im potęga nuklearna, skoro nie dali rady pokonać pokonać "chochołów' w zwyczajnej wojnie.
        • amg10 Re: Co się dzieje w Gazecie? - nic, umiera 17.05.22, 14:28
          haen2010 napisał:

> Na ch... im potęga nuklearna, skoro nie dali rady pokonać pokonać "chochołów' w zwyczajnej wojnie.

Naprawde sie nie domyslasz ??

Otoz potega nuklearna potrzebna Rosjanom jest po to by miec w zapasie wobec Zachodu tzw. extremalny szantarz:

"Albo spelnicie nasze warunki albo ..... wiesz .... naciskamy czerwone guziki".

Myslisz, ze taki szantarz mozna wykluczyc ??
        • j-k skoro problem umierajacej GW pomijasz... 17.05.22, 14:34
          haen2010 napisał:
          > Kolego j-k. Trochę Cię szanuję, bo uczciwie reprezentujesz kremlowski punkt wid
          > zenia tej od początku absurdalnej inwazji Putina i Rosjan na Ukrainę. Jak pewni
          > e wiesz, jeszcze przed wojną myślałem, że Rosja Putina nie jest na tyle pijana
          > by rozpętać z góry przegraną wojnę.

chcialbym, by tak bylo, hloopcze, ale z ta moja "pro-kremlowska" uczciwoscia mam problemy
          - bo ta wojna rowniez i mnie zaskoczyla
          i raczej jej nie komentuje - bo nie wiem - jak mialbym ja komentowac.
          • j-k odbija ci ta Rosja ? 18.05.22, 10:28
            borrrka napisał:
            Lenta.ru.

musze cie zmartwic chlopcze, - lenty , nie czytywalem - ale jak tak radzisz - to zaczne.

natomiast zdarza mi sie obejrzec czasem TV Rosssija 1.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

w 1981 Przewodniczacy "S" w jednym z warszawskich zakladow przemyslowych.
      • j-k dla borrki taka - dla innych... 17.05.22, 15:14
        yabbaryt napisał:
        > 'Gazeta liberalnej inteligencji'
        > dobre :) trzy słowa i trzy kłamstwa. Więcej się nie da.

dla borrki taka - dla innych "Wybiórcza"

z nostalgia wspominam czasy, gdy GW byla najlepsza gazeta w Polsce.

- dzis jej poziom manipulacji jest rowny temu z KurVizji...
        • yabbaryt Re: dla borrki taka - dla innych... 18.05.22, 10:08
          kiedyś GW była najlepsza bo miała praktycznie monopol medialny, cały tort reklamowy i nielimitowane wsparcie postkomunistycznych elit, które wtedy miały najwięcej kasy. Niestety dla GW ale pojawiła się konkurencja i z prawa i z lewa. No i tłuste koty z GW nie dały rady w wyścigu. Jeszcze przed 2015 roku całe szpalty reklamowe były wypełnione całostronicowymi ogłoszeniami spółek skarbu państwa. Teraz to źródełko wyschło, dużo czytelników odeszło. Pozostała gazetka ścienna pełna urażonej dumy i żalu za utraconymi czasami świetności. Pełna pogardy wobec 'pisowskiego motłochu'. Trochę wkurza ale jeszcze bardziej śmieszy. W sklepie w którym robię zakupy już nawet nikt tego nie wystawia na sprzedaż.
    • borrrka To jest realny problem, ale sam nie poradzę 18.05.22, 09:24
      Ruskie trolle (Igorka?) przeniosły się ze zlikwidowanego rezerwatu Rosja i Świat pod artykuły GW.
      To wyraźnie nowe zadanie postawione przez partię.
      Także zachęcam w imię sprawy, bo "dyskusja" z trollem ciekawą nie jest.
      Ale antyukraińskie wpisy muszą trafić na jakiś "odpór".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka