Dodaj do ulubionych

Obcięcie ropy z Rosji o 90%

31.05.22, 05:24
KE ogłosiła uchwalenie bana na rosyjską ropę, do końca 2022 o 90% redukującego dostawy rosyjskiej do UE. Toczyć się mają dalej rozmowy dotyczące pozostałych 10%.

Wg Komisji, Ukraina potrzebuje dziś ok. €5 mld miesięcznie bezpośredniej pomocy finansowej, na zapewnienie podstawowych potrzeb funkcjonowania państwa, w tym wypłaty emerytur. Zgodniej ze słowami przewodniczącej, kraje G7 już zaoferowały 8 mld - w tym USA 7 mld, Niemcy 1 mld - UE dorzuci do tego 9 miliardów bezpośredniej pomocy finansowej dla Ukrainy.

Wśród innych sankcji kolejnego pakietu, UE obcina dostęp do systemu SWIFT Sbierbanku - największej rosyjskiej instytucji finansowej, mającej w swoim ręku 37% rosyjskiego rynku.

Końcowo, Komisja zapowiedziała utworzenie wielkiego programu odbudowy Ukrainy, który jak powiedziała, będzie "kolosalny".
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Obcięcie ropy z Rosji o 90% 31.05.22, 16:23
   Znowu sieczka propagandowa. 99% tekstu to jest bla, bla, bla i dopiero na końcu wzmianka, że embargo dotyczy jedynie transportu morskiego. Pinokio jest tak bardzo zadowolony ponieważ dla Polski to embargo nic nie zmieni. Ropa nadal będzie płynąć rurociągiem "Przyjaźń". Jedynie kraje takie jak Holandia i Belgia dostaną rykoszetem bo będą musiały kupować droższa ropę i w dodatku nikt nie może zapewnić, że ta ropa nie będzie rosyjska.
   next.gazeta.pl/next/7,151003,28522537,kraje-ue-wprowadza-embargo-na-rosyjska-rope-ekspertka-nie.html#s=BoxOpImg3
   • bmc3i Re: Obcięcie ropy z Rosji o 90% 31.05.22, 16:55
    pies.na.czarnych napisała:

    > Znowu sieczka propagandowa. 99% tekstu to jest bla, bla, bla i dopiero na końcu
    > wzmianka, że embargo dotyczy jedynie transportu morskiego. Pinokio jest tak ba
    > rdzo zadowolony ponieważ dla Polski to embargo nic nie zmieni. Ropa nadal bę
    > dzie płynąć rurociągiem "Przyjaźń".    Chyba nie zrozumiałeś tego tekstu

    Polska i Niemcy do końca roku zrezygnują z dostaw rurociągiem Przyjaźń, to w praktyce Unia przestanie kupować 90 procent dotychczas sprowadzanej rosyjskiej ropy.    Jedynie kraje takie jak Holandia i Belg
    > ia dostaną rykoszetem bo będą musiały kupować droższa ropę i w dodatku nikt nie
    > może zapewnić, że ta ropa nie będzie rosyjska.
    > next.gazeta.pl/next/7,151003,28522537,kraje-ue-wprowadza-embargo-na-rosyjska-rope-ekspertka-nie.html#s=BoxOpImg3
    • boavista4 Re: Obcięcie ropy z Rosji o 90% 31.05.22, 17:42
     Rotacyjne przewodnictwo Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Rozbrojenia, organu, który opracował przełomowy Traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej z 1968 r., przejdzie 30 maja do najbardziej niebezpiecznego i nieprzejednanego państwa nuklearnego na świecie, Korei Północnej.

     Oszałamiająca zmiana przewodnictwa została ogłoszona w styczniu i najwyraźniej będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem, dając psychotycznej dyktaturze Korei Północnej cztery tygodnie na ceremonialne przewodniczenie organowi ONZ ds. rozbrojenia – mimo że Korea Północna jest objęta surowymi sankcjami ONZ za lekkomyślne postępowanie z pociskiem nuklearnym program.
    • pies.na.czarnych Re: Obcięcie ropy z Rosji o 90% 31.05.22, 21:35
     > Polska i Niemcy do końca roku zrezygnują z dostaw rurociągiem Przyjaźń, to w praktyce Unia przestanie kupować 90 procent dotychczas sprowadzanej rosyjskiej ropy.

     Do końca roku jest jeszcze daleko. Jak na razie ciesz się, ze rurociągu jeszcze jakiś oszołom nie wysadził.
     Kolejka do zakupu ropy w innych krajach niż Rosja jest bardzo długa. Ceny będą rosły ponieważ nikt poza Arabią Saudyjską nie jest w stanie zwiększyć produkcji, a Saudowie nie maja zamiaru jej zwiększyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka