Dodaj do ulubionych

niemieccy faszysci odbywali szkolenia w roSSji

05.06.22, 01:43
Niemieccy neonaziści odbywali szkolenia paramilitarne w Rosji. "
Stanowią poważne zagrożenie"
Rząd Niemiec potwierdził, że niemieccy neonaziści uczestniczyli w paramilitarnych szkoleniach organizowanych przez skrajnie prawicowe organizacje rosyjskie – informuje w sobotę portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND). - Stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego Niemiec - alarmowała Martina Renner, posłanka Lewicy (Die Linke)
Obserwuj wątek
   • wiktor_jerofiejew Re: niemieccy faszysci odbywali szkolenia w roSSj 05.06.22, 17:25
    Rząd Niemiec potwierdził, że niemieccy neonaziści uczestniczyli w paramilitarnych szkoleniach organizowanych przez skrajnie prawicowe organizacje rosyjskie. W wojnie z Ukrainą biorą udział bojownicy rosyjskich organizacji ekstremistycznych, a także członkowie grupy Wagnera – informuje w sobotę portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
    Członkowie organizacji NPD-Młodzi Nacjonaliści i neonazistowskiej partii Trzecia Droga brali udział w kursach organizowanych w paramilitarnym ośrodku szkoleniowym prawicowej organizacji ekstremistycznej Rosyjska Liga Imperialna (RIM) w Petersburgu. Odbywały się tam szkolenia z posługiwania się bronią oraz walki wręcz. Rząd federalny potwierdził tę informację w odpowiedzi na zapytanie Martiny Renner, posłanki Lewicy.

    „Kilka tygodni temu magazyn informacyjny Focus donosił o udziale niemieckich prawicowych ekstremistów w tych paramilitarnych szkoleniach w 2020 roku, wówczas jednak federalne MSW twierdziło, że nie posiada konkretnych informacji na ten temat” – przypomina RND.

    „Niemieckie służby bezpieczeństwa muszą uniemożliwić niemieckim neonazistom odbywanie szkoleń paramilitarnych w Rosji. Oczekuję również, że organy ścigania podejmą działania przeciwko osobom, które w przeszłości uczestniczyły w szkoleniach w Rosji” – skomentowała Renner. „Neonaziści przeszkoleni do posługiwania się bronią w Rosji stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego”.

    Rosyjska Liga Imperialna (RIM) jest prawicową grupą ekstremistyczną, która „propaguje rosyjsko-prawosławny, narodowo-patriotyczny monarchizm” – wyjaśnia MSW. Blisko 100 bojowników RIM od 2014 roku walczyło u boku prorosyjskich separatystów w Donbasie przeciw wojskom ukraińskim. Członkowie RIM walczyli także w Syrii i Libii, gdzie stacjonowały rosyjskie wojska – dodaje RND.

    „Spiegel” informował w kwietniu, powołując się na wewnętrzny raport Federalnej Służby Wywiadowczej (BND), że bojownicy RIM biorą udział również w obecnej wojnie na Ukrainie. W tym celu zrekrutowano bojowników z doświadczeniem wojskowym i absolwentów paramilitarnego centrum szkoleniowego w Petersburgu.

    W działaniach bojowych na Ukrainie uczestniczy także grupa Rusicz i najbardziej znana rosyjska grupa najemników – tzw. grupa Wagnera, oskarżana przez rząd niemiecki o poważne łamanie praw człowieka m.in. w Ukrainie, Syrii, Libii, Sudanie i Mozambiku.

    Jak wyjaśnia MSW, grupa Wagnera to grupa rosyjskich sił bezpieczeństwa, przedstawiana na zewnątrz jako „prywatna firma ochroniarska”. Rosja wykorzystuje ją jako instrument do obrony swoich interesów za granicą, gdzie rosyjski rząd chce uniknąć bezpośredniego przypisywania działań państwowych.

    „Grupa Wagnera ma też bezpośrednie powiązania z kręgami neonazistowskimi. Dmitri Utkin, uważany za założyciela tej grupy najemników, ma na torsie wytatuowane symbol SS i cesarskiego orła ze swastyką. Wg mediów Utkin wybrał imię Wagner, ponieważ Richard Wagner jest uważany za ulubionego kompozytora Adolfa Hitlera” – wyjaśnia RND.
    • j-k marzenia scietej glowy 05.06.22, 17:40
     wiktor_jerofiejew zapodał :

     cyt: -
     „Niemieckie służby bezpieczeństwa muszą uniemożliwić niemieckim neonazistom odbywanie szkoleń paramilitarnych w Rosji. Oczekuję również, że organy ścigania podejmą działania przeciwko osobom, które w przeszłości uczestniczyły w szkoleniach w Rosji” – skomentowała Renner. „Neonaziści przeszkoleni do posługiwania się bronią w Rosji stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego”.


     marzenia scietej glowy.
     prawo niemieckie obowiazuje tylko na terenie Niemiec

     i jezeli obywatel Niemiec robi w Rosji cos - co w Rosji jest legalne (jak np. te szkolenia)
     - nie ma podstaw prawnych do scigania go.

     - tyle, ze np. Bundeskriminalamt moze go wciagnac na liste osob inwigilowanych.
     • wykrywacz_klamcow pijany jasio gada głupoty 06.06.22, 10:39
      j-k napisał:


      > marzenia scietej glowy.
      > prawo niemieckie obowiazuje tylko na terenie Niemiec
      >
      > i jezeli obywatel Niemiec robi w Rosji cos - co w Rosji jest legalne (jak np.
      > te szkolenia)
      > - nie ma podstaw prawnych do scigania go.
      >
      > - tyle, ze np. Bundeskriminalamt moze go wciagnac na liste osob inwigilowanych.


      w Niemczech jest zakazany nazizm, więc mogą ich powsadzać do więzień za nazizm, pacynko putina :P
      • j-k nadal piszesz durnoty. 06.06.22, 20:40
       prawo niemieckie dziala tylko na terenie Niemiec.

       ew. na terenie Unii - gdyz dobrym zwyczajem (ale nie obowiazkiem!)

       - krajow Unii jest - wzajemna POMOC PRAWNA

       To co robi obywatel Niemiec poza terytorium Unii - np. w Rosji - jest jego prywatna sprawa.

       o ile nie narusza prawodawstwa Rosyjskiej Federacji.

       Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
       40 lat w polityce.
  • caesar_pl Re: niemieccy faszysci odbywali szkolenia w roSSj 06.06.22, 19:51
   Przede wszystkim „Azov” jest prawicowy: członkowie noszą nazistowskie symbole i runy SS, a na zdjęciach pokazują salut Hitlera. Ich odznaka składała się z "czarnego słońca" i wilczego anioła do 2015 roku, potem tylko z wilczym aniołem. Niektórzy bojownicy noszą swastyki i runy SS na stalowych hełmach (patrz Tagesspiegel). Komendantem był skrajnie prawicowy polityk Andrij Biletskyj, uważany za tzw. „białego lidera” „Zgromadzenia Społeczno-Narodowego – Patriota Ukrainy” – według Andreasa Umlanda ze „Sztokholmskiego Ośrodka Studiów Europy Wschodniej” wyraźnie faszystowska organizacja. Dziś Biletskyi jest przewodniczącym „Korpusu Narodowego”. „Azov” utrzymuje również dobre kontakty z prawicowymi grupami ekstremistycznymi w całej Europie, takimi jak „Nordic Resistance”, „Der III. sposób” lub „Ruch Identytarny”. Batalion przyjmuje także bojowników z zagranicy – ​​w tym niemieckich neonazistów (patrz Die ZEIT). Fora internetowe, grupy czatowe, ale także scena „Narodowosocjalistycznego Black Metalu” służą jako narzędzia rekrutacyjne (patrz Belltower.News).
   KROTKO mowiac - niemieccy neonazisci walczy ramie w ramie z Banderowcami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka