Dodaj do ulubionych

na Czerskiej własnie odkrywają Amerykę

27.06.22, 23:02
Tekst linku

Chyba tam dostali nowe lepsze rachunki za gaz i prąd bo nagle zaczyna do nich docierac że:

EU odpowiada za 8% emisji światowej CO2 i jak nawet kosztem największych wyrzeczeń zredukuje sie ja do zera to nie będzie miało to dużego znaczenia jezeli chodzi o redukcje światowych emisji. Redukcji natomiast ulegna miejsca pracy zwiazane z przemysłem.

Jeszcze parę pysznych cytatów. Dziwne że rozmówcom na Czerskiej sufit nie spadl na głowe w czsie tego wywiadu.

'Kraje Europy Zachodniej zaczęły inwestować w zielone technologie dużo wcześniej, bo było je na to stać. Być może uda im się zrekompensować te wydatki eksportem własnych urządzeń do energetyki bezemisyjnej. Polska nie ma na to szans. Dla nas zielona transformacja to będą wydatki, wydatki i wydatki.'

Każdy przytomny ekspert ci powie, że OZE wciąż się nie spina, bo ludzkość nie wymyśliła dobrej technologii magazynowania energii. Jak nie wieje wiatr albo nie świeci słońce, to musisz czymś uzupełniać braki i włączać węgiel, gaz lub atom. Utrzymujesz de facto dwa systemy. Kiedy uda się ten problem technologiczny rozwiązać? Nikt nie wie.

Oczywiście fakty nie do końca się tu zgadzają, bo jak policzysz ślad węglowy osób uboższych w Polsce i tych, które są najbardziej zaangażowane w zielony dyskurs, to ludzie na wsi okażą się dużo bardziej ekologiczni, mają wpojone nawyki, żeby rzeczy nie marnotrawić i mniej konsumują.

Europa będzie jedynym kontynentem, który sobie zafunduje dezindustrializację na własną prośbę. A emisje wcale nie znikną, tylko się przeniosą poza Europę do Chin albo Indii. Klimatowi to nie pomoże, a przy okazji wyeksportujemy kolejną porcję stabilnych miejsc pracy. Nawet nie chcę myśleć, jaki to może mieć potencjał polityczny.

koniec cytatów.
Komentrze pod artykulem sa dziwnym trafem wyłaczone. Ciekawe ile bzdur mozna napisać zanim nastapi zetkniecie z zimna rzeczywistoscią.
Obserwuj wątek
  • stefan4 Re: na Czerskiej własnie odkrywają Amerykę 28.06.22, 10:53
   yabbaryt :
   > Tekst linku
   [...]
   > EU odpowiada za 8% emisji światowej CO2

   Gościu rzuca liczbami i wnioskami, jakby to były piłeczki tenisowe, nie podając źródła. Tymczasem wg
       www.statista.com/statistics/205966/world-carbon-dioxide-emissions-by-region/
   Europa odpowiada za 11% światowej emisji CO2; przy tym wg
       www.worldometers.info/world-population/population-by-region/
   w Europie mieszka 9.6% ludzkości. Więc żeby zrównać się ze światową średnią emisji na mieszkańca musielibyśmy zredukować nasze emisje o ok. 15%. Przy założeniu, że tylko Europa zredukuje, a reszta świata zaledwie nie zwiększy.

   To wynik dla kontynentu. Nie chciało mi się przeliczać dla samej Unii, ale jest mało możliwe, żeby pozaunijne kraje europejskie emitowały o tyle więcej na mieszkańca, żeby zmienić zasadniczo ten wynik.

   Mam wrażenie, że pan magister Paweł Musiałek trzyma się nie tyle faktów, co własnego zacietrzewienia ideologicznego.

   yabbaryt (cytat z Musiałka):
   > Każdy przytomny ekspert ci powie, że OZE wciąż się nie spina, bo ludzkość nie
   > wymyśliła dobrej technologii magazynowania energii.

   Ekspert (w przeciwieństwie do ideologa) weźmie pod uwagę, że w tej dziedzinie postęp jest wyjątkowo szybki. O samochodach elektrycznych myślano już pod koniec XIX wieku, ale tego nie dawało się zrealizować ze względu na problemy z magazynowaniem energii. Teraz — jeżdżą. O pompach ciepła jeszcze w XX wieku mało kto słyszał. Teraz — działają.

   yabbaryt (cytat z Musiałka):
   > Jak nie wieje wiatr albo nie świeci słońce, to musisz czymś uzupełniać braki

   Czy facet nie rozumie roli spójników logicznych?! Kiedy
       • wieje wiatr i świeci słońce — to nie trzeba uzupełniać,
       • nie wieje wiatr i świeci słońce — to nie trzeba uzupełniać,
       • wieje wiatr i nie świeci słońce — to nie trzeba uzupełniać,
       • nie wieje wiatr i nie świeci słońce — to trzeba uzupełniać.
   Z tych czterech przypadków trzeba uzupełniać tylko w jednym, a nie w trzech.

   yabbaryt (cytat z Musiałka):
   > i włączać węgiel, gaz lub atom.

   Albo spuszczać wodę z górnego zbiornika do dolnego. Najstarsza taka konstrukcja na terenie dzisiejszej Polski powstała już przed II wojną światową (Dychów).

   yabbaryt :
   > Komentrze pod artykulem sa dziwnym trafem wyłaczone.

   Chyba źle patrzyłeś. Najnowszy komentarz teraz (wtorek 28 VI o 10:47) pochodzi od kogoś o niku ,,bonifacy40'' i zaczyna się od słów ,,Polecam artykuł Bjorna Lomborga w "listyznaszegosadu" ''

   - Stefan
  • boavista4 Re: na Czerskiej własnie odkrywają Amerykę 30.06.22, 16:55
   Bogaci nowojorczycy przechodzą dziwaczny zabieg chirurgiczny, aby zmniejszyc sikanie w drodze do Hamptons

   Bycie bogatym oznacza, że ​​nigdy nie będziesz musiał sikać.

   Według Insider.com bogaci nowojorczycy udający się do tony'ego Hamptons otrzymują zabieg chirurgiczny, który pozwala im znosić ruch zderzaka w zderzak bez konieczności sikania . Jeden z lekarzy mówi, że wykonuje nawet kilkanaście operacji tygodniowo, gdy letni sezon plażowy wkracza w pełni.
   „Wiele osób ma problemy z tym problemem” – powiedział gazecie dr David Shusterman, urolog z Nowego Jorku, który reklamuje procedury pod hasłem „Wyścig do Hamptons, a nie do łazienki”. „Przyjeżdżają do Hamptons i muszą zatrzymywać się cztery lub pięć razy po drodze, ale nie mogą znaleźć toalety”.

   www.dailywire.com/news/rich-new-yorkers-get-bladder-botox-to-cut-pee-breaks-on-way-to-hamptons

   U mnie w Paraty, tego problemu nie ma , poniewaz bogaci S.Paoulo i Rio nie przyjezdzaja samochodami, ale samolotami i helikopterami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka