Dodaj do ulubionych

Deukranizacja Ukrainy.

15.07.22, 08:04
Rozmach jak za Stalina po 1945 r. Z okupowanych obecnie terenów podobno masowo wywożą w głąb Rosji zdeklarowanych Ukraińców. Pewnie nie są to miliony Żełeńskiego, ale na pewno te masowe zsyłki mają miejsce.
Dochodzi niszczenie instytucji ukraińskiej kultury, szkół, uczelni, rozbudowany system rusyfikacji wschodu i południa państwa, 20% jego terytorium.

System putinowsko - stalinowski rujnuje egzystencję państwa nawet po wygranej wojnie dzięki NATO. Banalne, Ukraina jest zbyt duża, by obsłużyć mieszkańcami odbudowę i organizację państwa w granicach sprzed pierwszej inwazji na Krym i Donbas.

Przypomnę polskie doświadczenie z zagospodarowaniem Ziem Zachodnich. Tylko dzięki "uprzejmości" Stalina i nawet Chruszczowa mogli je zasiedlać Polacy kresowi. Z różnym skutkiem. Różnica jest taka, że opuszczone przez Niemców ziemie zachowały swoją infrastrukturę. Z elektrycznością, asfaltem, wodą w kranie, łazienką i nawet telefonem.
Obserwuj wątek
  • stefan4 Odpowiedź na skasowany 15.07.22, 10:28
   moderator:
   > Błąd wysyłania: post, na który odpowiadasz został skasowany.

   To nie jest błąd wysyłania, tylko błąd moderacji. Napisałem odpowiedź na post Gerlalta, ale zanim go wysłałem, zadziałałeś. Nie wiem, dlaczego uniemożliwiasz ludziom danie odporu niedobrym poglądom w kulturalny sposób, a za to sam to robisz w sposób niekulturalny.

   Przepraszam, Haen2010, że przyklejam ten post do Twojego, ale nie mam do czego go przykleić.

   ____________________________________________________________________________________________

   gerlalt:
   > Jaką kulturę? Ukraińską? A co za zwierz? Mówimy o wschodzie gdzie większość to
   > Rosjanie a reszta miszmasz z republik byłego sowieta.

   I na tym podłożu wyrosła oryginalna kultura. Dumki ukraińskie brzmią całkiem inaczej niż rosyjskie.

   Czy Ty za kulturę uważasz tylko 1000-letni niezmienny w czasie zabytek, ,,czysty'' narodowo i różny od wszystkich innych? Przecież od takiego truchła można by się z nudów zaziewać na śmierć. Czy kwestionujesz istnienie kultury amerykańskiej, że jest to tylko karykatura dawnej angielskiej, a reszta to miszmasz z dawnej Afryki?

   - Stefan
   • haen2010 Re: Odpowiedź na skasowany 15.07.22, 11:48
    Ale pierdzielisz. Poczytaj sobie - Ukraina to pochodna Rusi Kijowskiej. Waregów. Nigdy nie zatraciła swojej odrębności czy to na skutek inkorporacji przez Rzeczpospolitą, czy też Rosję i ZSRR. Głąb jesteś.

    Faktem jest, że na skutek wywrotki ZSRR znalazła się na ogromnym terytorium bez pokrycia w narodowym spisie ludności. Tej ukraińskiej.
  • jorl9 Re: Deukranizacja Ukrainy. 17.07.22, 11:31
   haen2010 napisał:

   > Rozmach jak za Stalina po 1945 r. Z okupowanych obecnie terenów podobno masowo
   > wywożą w głąb Rosji zdeklarowanych Ukraińców. Pewnie nie są to miliony Żełeński
   > ego, ale na pewno te masowe zsyłki mają miejsce.

   A na terenach Ukrainy zajetych przez Rosjan Rosjanie groza tubylcom wywalenie ich na teren (jeszcze) Ukrainy jak nie beda grzeczni.
   Mysle ze sie to Tobie spodoba, dlaczego maja Ukriaincy byc przymusowo rusyfikowani. prawda?
   Moze wszyscy wybiora wolnosc na wlasciwej Ukrainie?
   • stasi1 Re: Deukranizacja Ukrainy. 17.07.22, 13:29
    Tak gdy ciebie chcieli wywalić z Niemiec nawet do rosji z tym co masz na grzbiecie, byłbyś zadowolony? Nie sądzę aby irki pozwoliły tym wędzonym zabrać dom. Dobytek.
  • szwampuch58 Re: Deukranizacja Ukrainy. 24.07.22, 12:28
   Nie jestem generale ale oczy mam zdrowe i sugeruje ze to byl Wojciech Karolak
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28719118,to-nie-putin-tylko-jego-sobowtor-byl-z-wizyta-w-teheranie.html#do_w=60&do_v=309&do_st=RS&do_sid=718&do_a=718&s=BoxNewsMT
   • boavista4 Re: Deukranizacja Ukrainy. 24.07.22, 16:16
    Ukraina to po polsku Kresy. A Roska to po polsku Małopolska!! Co z tego wynika, wszystkie tereny na wschód od rzeki Bóg, to Polska, aż do Greenpointu!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka