Dodaj do ulubionych

Polska racją stanu jest Euroatlantyk

22.07.22, 17:29
Dziś UE jest za słaba, aby sprostać wyzwaniom globalnym. Zważywszy na sojusz polityczno-gospodarczy Niemiec i Rosji oraz fakt, że ci pierwsi zaczynają być dla Europy z ww. powodów zagrożeniem, tym bardziej wskazana jest silniejsza pozycja USA w Europie. Zarówno wojskowa, jak i polityczno-gospodarcza.

Parcie Niemiec do centralizacji Europy jest swego rodzaju europejskim nacjonalizmem, a raczej niemieckim, tyle, że przykrytym dwunastoma gwiazdkami. Wyrugowanie UK z UE osłabiło Unię mocno, nie tylko gospodarczo, ale i militarnie.

To co wyprawiają Niemcy i Francja ws Ukrainy jest mocno niepokojące dla całej Europy. Skoro sam Tusk (Lewica również) jakiś czas temu ostro krytykował Niemcy, to już mówi samo przez się.

Jeśli Europejczycy , a zwłaszcza ci że wschodniej flanki NATO (np. Polska) mają być bezpieczni, to w interesie całej Europy jest ścisła współpraca z USA i Kanada i to na wielu płaszczyznach.

Tu powinna być silna współpraca i jedność wśród całej polskiej sceny politycznej, od lewaka do prawaka. Trzeba z jednakową mocną wyrywać ruskie chwasty, czy to Scholz i Macron z jednej strony czy Orban i Lepen z drugiej.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Polska racją stanu jest Euroatlantyk 22.07.22, 21:21
      Stary swir,stary belkot w nowym wydaniu ocipienie wolskiego....Ziewwwww
    • j-k W. Brytanii nikt z UE - nie" rugowal". 22.07.22, 21:51
      kod_matrixa napisał:

Wyrugowanie UK z UE osłabiło Unię mocno, nie tylko gospodarczo, ale i militarnie.

-W. Brytanii nikt z UE - nie" rugowal". sama sie wypisala.

Trzeba z jednakową mocną wyrywać ruskie chwasty, czy to Scholz i Macron z jednej strony czy Orban i Lepen z drugiej.

- upiles sie Russkim "kwasem chlebowym" ?
      • engine8t Re: W. Brytanii nikt z UE - nie" rugowal". 22.07.22, 23:28
        -W. Brytanii nikt z UE - nie" rugowal". sama sie wypisala.

To tak jak ja odstawilem auto do serwisu fabrycznego (po gwarancj) a ci sobie nie mogli poradzic bo nie wiedza jak naprawic auto ktore zrobili a wstyd im to oficjlanie powiedziec to mi powiedzieli ze mam wymiec caly silnik i elektronike za polowe wartosci auta i wiadomo ze tego nie zrobie i to nie oni ale ja sie na wlasne zadanie wycofam z tego biznesu.
        Tak i UK sama z wlasnej woli sie z EU wypisala poniewaz EU ja bardzo to tego zmotywowala swoim postepwaaniem - mozecie zostac ale bedziecie placic i niewiele miec do gadania.
    • buldog2 Re: Polska racją stanu jest Euroatlantyk 23.07.22, 00:16
      Racją stanu rządu PIS jest sojusz z Orbanem, Lepenicą i innymi podnóżkami Putina.
      Prezes PIS mówił o swoich związkach:
      Przyjrzyjcie mi się, bo patrzycie na Łukaszenkę!
    • szwampuch58 Re: Polska racją stanu jest Euroatlantyk 24.07.22, 13:04
      Ulanki nadwislanskie bedzie dobrze a nawet wspaniale......
      Mariusz Błaszczak stwierdził, że Polska będzie miała najsilniejsze wojska lądowe spośród wszystkich europejskich krajów członkowskich NATO. - Nie będzie finalnie w Europie silniejszego państwa - podkreślił szef MON w wywiadzie udzielonym "w Sieci".
    • szwampuch58 Re: Polska racją stanu jest Euroatlantyk 25.07.22, 09:10
      "Helmuty" maja pomysla( czytalem tylko komentarze)
      Ulanki nadwislanskie wsciekle wymachuja szabelkami z oburzenia...po prostu boskie
      Buhahahaha

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,28720896,fas-o-wizjach-scholza-francja-zachwycona-polska-protestuje.html
      • szwampuch58 Re: Polska racją stanu jest Euroatlantyk 26.07.22, 12:20
        Szykuje sie nowa haja z Bruksela,pieniacze z zadupia Europy znowu dra ryja
        next.gazeta.pl/next/7,151003,28725172,moskwa-w-brukseli-najnowsza-propozycja-ws-oszczednosci-gazu.html#s=BoxMMtNav

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka